Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Sundbybergs IK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mårten ThalénSIC Herrar light (34)38:483:40
3Mikael WallnäsSIC Herrar light (34)41:32+2:443:56
3Anna EideforsSIC Tanter (177)36:17+2:024:40
6Sigrid CarlssonD16 (169)32:17+5:042:45
7Jan LindhSIC Gubbar (183)31:56+4:343:38
8Eskil WidehagH16 (142)31:38+6:342:35
8Anna-Clara WistedtSIC Tanter (177)41:07+6:525:17
11Egon WistedtH12 (92)26:50+11:283:13
13Per WistedtSIC Gubbar (183)36:33+9:114:09
14Ronja StåhlD16 (169)36:45+9:323:08
16Kajsa BogrenD16 (169)37:09+9:563:10
19Matilda LindhD16 (169)39:00+11:473:20
19Aprilia IsraelsonSIC Motion lätt (140)29:51+12:143:35
20Elise IsraelsonSIC Motion lätt (140)29:56+12:193:36
21Anna JacobsonSIC Motion lätt (140)30:16+12:393:38
24Kät IsraelsonSIC Motion lätt (140)31:30+13:533:47
30Botvid SimonssonH12 (92)49:32+34:105:57
30Saga HellbergU2 (151)17:45+8:265:25
30Ida HellbergU2 (151)17:45+8:265:25
30Elise IsraelsonU2 (151)17:45+8:265:25
33Aprilia IsraelssonU2 (151)17:46+8:275:25
36Alice HellbergD12 (95)55:00+38:506:34
36Maria Slars PaulssonSIC Motion svår (142)1:00:01+38:545:08
37Helena StrömSIC Motion lätt (140)37:22+19:454:29
37Christian LindhSIC Herrar (393)40:36+11:383:16
38David EideforsH12 (92)1:15:18+59:569:03
39Sebastian BolleSIC Herrar (393)41:02+12:043:19
42Irma WidehagD12 (95)1:47:42+1:31:3212:52
44Jan KihlSIC Gubbar (183)47:40+20:185:25
50Johanna WallnäsSIC Motion lätt (140)51:34+33:576:12
51Vera BogrenSIC Damer (207)57:47+23:234:34
52Alve WistedtU2 (151)21:19+12:006:31
53Joel ThalénH16 (142)53:21+28:174:21
55Vilde Jonsson WoldD16 (169)56:57+29:444:52
56Kät IsraelsonU2 (151)23:37+14:187:13
59Sissel WidehagSIC Damer (207)59:59+25:354:44
59Alice Slars PaulssonU2 (151)24:53+15:347:36
60Lilly Slars PaulssonU2 (151)24:57+15:387:37
62Clea WallnäsD16 (169)1:07:08+39:555:44
64Pontus AbrahamssonH16 (142)1:08:41+43:375:37
64Cecilia WestströmSIC Tanter (177)1:17:16+43:019:57
65Anna BogrenSIC Damer (207)1:01:51+27:274:53
71Anders KökeritzSIC Gubbar (183)1:01:26+34:046:59
74Astrid SimonssonSIC Damer (207)1:06:12+31:485:14
78Mikael KökeritzH14 (170)1:33:04+1:11:068:49
79Karolina HellbergSIC Damer (207)1:09:00+34:365:27
81Ansgar SimonssonSIC Gubbar (183)1:16:46+49:248:44
163Göran JonssonSIC Herrar (393)1:02:47+33:495:04
170Carl TiemerSIC Herrar (393)1:06:44+37:465:23
183Martin KihlSIC Herrar (393)1:27:13+58:157:03
Åsa LindhSIC Tanter (177)ej godkänd
Jan-Olof BogrenSIC Herrar (393)ej godkänd
Liselott KihlSIC Tanter (177)ej godkänd
Noel HellbergH12 (92)ej godkänd
Minna KökeritzD12 (95)ej godkänd
Ronny NordgrenSIC Herrar light (34)ej godkänd
Tobias AbrahamssonSIC Herrar (393)ej start
Erik WallnäsH12 (92)ej start
Leopoldine HeldD14 (136)ej start
Maja FinneD14 (136)ej start
Helena EideforsU2 (151)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser