Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, FK Göingarna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, FK Göingarna
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: söndag 10 december 2017

4 banor

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan GunnarssonFK Göingarna1:32:45
2Emma BergmanOK Pan-Kristianstad1:52:30+19:45

3 banor

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:04:35
2Jesper HåkanssonFK Göingarna1:12:36+8:01
3Niklas EdvardssonHästveda OK1:20:12+15:37
4Viktor HolmFK Göingarna1:34:17+29:42
5Håkan AxelssonFK Göingarna1:34:22+29:47
6Edvin SelinFK Göingarna1:35:15+30:40
Johan LindgårdFK Göingarnaej godkänd
Johnny NimvikLunds OKej start
Hans PerssonAndrarums IFej start

2 banor

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars SöderlundTormestorps IF44:18
2Svante SelinFK Göingarna49:28+5:10
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna49:41+5:23
4Anders SelinFK Göingarna1:00:17+15:59
5Jon MobergFK Göingarna1:02:00+17:42
6Johanna NilssonFK Göingarna1:02:40+18:22
7Göran FastOK Pan-Kristianstad1:02:56+18:38
8Hilma HolmströmHärlövs IF1:03:20+19:02
9Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers1:04:00+19:42
10Emil LarssonFK Göingarna1:10:48+26:30
11Magnus LarssonFK Göingarna1:11:36+27:18
12Louise AxelssonFK Göingarna1:13:06+28:48
13Jörgen GöranssonFK Göingarna1:18:05+33:47
14Håkan ErikssonHästveda OK1:18:54+34:36
15Torgny HolmströmHärlövs IF1:21:04+36:46
16Camilla SelinFK Göingarna1:22:08+37:50
17Tuva SelinFK Göingarna1:31:21+47:03
18Alice OlvegårdFK Göingarna1:31:23+47:05
19Paul IripFK Göingarna1:34:09+49:51
Wilmer SelinFK Göingarnaej godkänd
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarnautgått
Bertil OttossonFK Göingarnautgått
Mikael ThomassonFK Göingarnaej start
Britt-Marie BengtssonFK Åsenej start

1 bana

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David BengtssonFK Åsen27:57
2Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad31:46+3:49
3Magnus GranqvistFK Göingarna34:07+6:10
4Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna36:27+8:30
5Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad48:46+20:49
6Nelli OlvegårdFK Göingarna1:03:51+35:54
7Felix ThomassonFK Göingarna1:15:37+47:40
8Rickard MattissonFK Göingarna1:15:40+47:43
9Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:16:22+48:25
10Linda HammarquistBroSö OK1:23:19+55:22
Elena KurashovaFK Åsenutgått

Gul bana

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin GranqvistFK Göingarna29:01
2Ida FastOK Pan-Kristianstad41:09+12:08
3Smilla ThomassonFK Göingarna43:46+14:45
4Elvira OlssonFK Göingarna44:05+15:04
4Annelie ThomassonFK Göingarna44:05+15:04
6Lena ThomassonEj klubbansluten47:21+18:20
7Ellinor NehlinEj klubbansluten47:22+18:21
8Ellen MobergFK Göingarna50:15+21:14
9Anna MobergFK Göingarna50:39+21:38
10Sonia KurashovaFK Åsen55:36+26:35
Gustav GranqvistFK Göingarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser