Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkloppet
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: lördag 9 december 2017

Lång

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy AnderssonVänersborgs SK37:27
2Martin LarssonHestra IF40:15+2:48
3Jenny NymanVänersborgs SK41:46+4:19
4Johan ÅhlundVänersborgs SK46:19+8:52
5Magnus VedinTrollhättans SOK47:58+10:31
6Wilma JanssonVänersborgs SK51:57+14:30
7Håkan JanssonVänersborgs SK52:11+14:44
8Katarina EnbomVänersborgs SK53:59+16:32
9Olga EskilssonVänersborgs SK1:01:31+24:04
10Niklas KarlssonVänersborgs SK1:02:01+24:34
11Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:02:37+25:10

Mellan

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav NymanVänersborgs SK29:43
2Lars HogedalVänersborgs SK29:44+0:01
3Jacob ÖstermanVänersborgs SK30:02+0:19
4Leif LöfTrollhättans SOK32:48+3:05
5Lisa WassénVänersborgs SK33:32+3:49
6Emelie SvalinVänersborgs SK38:12+8:29
7Josef EskilssonVänersborgs SK38:13+8:30
8Birgitta StenströmVänersborgs SK38:17+8:34
9Inger CederbergVänersborgs SK38:20+8:37
10Karin LaurellOK Flundrehof38:23+8:40
11Mattias ModénVänersborgs SK40:39+10:56
12Jessica AnderssonVänersborgs SK41:14+11:31
13Peter LarssonTrollhättans SOK41:17+11:34
14Gunilla HogedalVänersborgs SK41:39+11:56
15Lars LjungbergTrollhättans SOK41:41+11:58
16Nina BejbomUddevalla OK41:53+12:10
17Amelie SundahlHestra IF43:31+13:48
18Gunnar BejbomUddevalla OK43:46+14:03
19Leif OlofssonOK Flundrehof44:43+15:00
20Kristin Back FriskVänersborgs SK45:01+15:18
21Bror PalgrimVänersborgs SK54:32+24:49
22Gunnel PalgrimVänersborgs SK56:06+26:23
23Pontus SundeliusVänersborgs SK1:10:37+40:54

Kort lätt

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Liam HogedalVänersborgs SK12:35
2Linn EnbomVänersborgs SK14:04+1:29
3Andrea EnbomVänersborgs SK14:08+1:33
4Vilgot ÅhlundVänersborgs SK15:28+2:53
5Alvin RösehagVänersborgs SK15:38+3:03
6Ida AnderssonVänersborgs SK16:11+3:36
7Lennart NymanVänersborgs SK16:35+4:00
8Johannes AnderssonVänersborgs SK16:54+4:19
9Nore ModénVänersborgs SK17:04+4:29
10Gabriel HogedalVänersborgs SK17:05+4:30
11Malte ZijpVänersborgs SK18:03+5:28
12Maja NymanVänersborgs SK18:09+5:34
13Sara AnderssonVänersborgs SK18:58+6:23
14Joel IsakssonVänersborgs SK24:04+11:29
15Elvira ÅhlundVänersborgs SK24:50+12:15
16Rolf JonassonVänersborgs SK38:22+25:47
17Ingrid BorglidenVänersborgs SK39:45+27:10
18Gerd HallstenVänersborgs SK41:58+29:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser