Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mtb-o träningstävling, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mtb-o träningstävling, sprint
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: onsdag 16 maj 2018

Lång

2 980 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andréas ThernOK Skogshjortarna28:409:37
2David EberlénOK Skogshjortarna29:50+1:1010:00
3Kristjan LaasOK Skogshjortarna31:13+2:3310:28
4Kjell EinarssonOK Skogshjortarna33:30+4:5011:14
5Gustav JohnssonOK Skogshjortarna35:41+7:0111:58
6Johan DelvertOK Orion35:53+7:1312:02
7Per RubendahlOK Skogshjortarna35:58+7:1812:04 Ladda ner rutt i gpx-format
8Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna36:08+7:2812:07
9Jonas NielsenOK Skogshjortarna36:53+8:1312:22
10Robert JohansonKlubblös37:32+8:5212:35
10Per JunforsOK Skogshjortarna37:32+8:5212:35
12Patrik HakersSävedalens AIK37:56+9:1612:43
13Tobias GrimmergårdBredareds IF38:13+9:3312:49 Ladda ner rutt i gpx-format
14Kristian GustafssonOK Skogshjortarna38:48+10:0813:01
15Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF39:45+11:0513:20
16Mikael JohanssonOK Skogshjortarna39:48+11:0813:21
17Stefan GustafssonOK Skogshjortarna39:57+11:1713:24
18Henry LarssonBredareds IF40:31+11:5113:35
19Lars BjörkingOK Skogshjortarna40:42+12:0213:39
20Jonas OlaussonSävedalens AIK40:45+12:0513:40
21Mikael SvenssonFK Herkules43:58+15:1814:45
22Suzy LarssonOK Skogshjortarna45:19+16:3915:12
23Bo HerderssonMarkbygdens OK48:14+19:3416:11
24Ulrika KronaOK Skogshjortarna49:20+20:4016:33
25Janne AnderssonOK Skogshjortarna52:40+24:0017:40
26Anders TörnbergOK Skogshjortarna57:53+29:1319:25
27Cornelius TörnbergOK Skogshjortarna57:55+29:1519:26
28Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:00:11+31:3120:11
29Tobias EkenstråleFK Herkules1:02:57+34:1721:07
30Max Emil EkenstråleFK Herkules1:03:59+35:1921:28
31Bertil TallkvistSkene Sim o IS1:05:56+37:1622:07
32Martin JorlövOK Skogshjortarna1:33:53+1:05:1331:30
Bo LissLerums SOKej godkänd
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd
Hans KööhlerTrollhättans SOKej godkänd

Mellan

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik TholénOK Skogshjortarna19:486:38
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:33+14:4511:35
3Carola VeltmanOK Skogshjortarna48:58+29:1016:25
4Albin SvenssonFK Herkules53:26+33:3817:55
Sandra LaasOK Skogshjortarnaej start

Kort

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara EberlénOK Skogshjortarna33:3214:08
2Emma KarlssonOK Landehof39:37+6:0516:42
3Pia JohanssonOK Landehof39:40+6:0816:44
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:02:33+29:0126:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser