Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enenracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enenracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 14 april 2019

OK Linné

98 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna RoosD16 (26)27:387:49
1Emil BoströmH18 (10)29:358:01
1David LingforsH21 (33)30:205:47
1Henrik BoströmH40 (19)28:357:00
1David DahlgrenÖppen motion 8 (51)34:437:07
2Selma KaskInskolning (11)16:15+1:349:04
2Jan TroengH21 (33)31:09+0:495:56
2Signe PalmD12 (10)22:39+1:408:59
2Emil ÅbergH14 (25)23:26+1:397:40
3Fredrik JarhedeÖppen motion 5 (63)33:03+5:2710:50
3Agnes Ohlin BoströmInskolning (11)16:36+1:559:16
4Walter VikmanU2 (26)23:45+2:1510:27
4Anton ÅbergH10 (9)26:32+5:2311:41
4Emma IsacssonD18 (6)41:19+7:0611:32
4Daniel PalmÖppen motion 5 (63)33:10+5:3410:52
4Julia Ohlin BoströmInskolning (11)16:37+1:569:16
5Mira OlssonInskolning (11)19:37+4:5610:57
5Lovisa FischerD10 (10)21:17+3:399:22
5Alva LarssonD14 (18)31:17+7:5310:15
5Hugo TärnlundH10 (9)27:22+6:1312:03
6Annika BjörkD40 (12)36:06+8:2410:05
6Stig RoosH80 (15)31:16+8:1514:32
6Edvin TögenmarkH14 (25)27:49+6:029:07
7Peter RidefeltH60 (26)32:17+3:369:04
7Sandra BoströmD21 (23)29:31+4:098:17
7Ida JarhedeD10 (10)22:46+5:0810:01
7Isabelle AndreiU3 (12)41:41+15:2816:32
7Eric LarssonÖppen motion 7 (93)34:06+4:169:34
7Axel GidlundH16 (27)28:32+6:148:04
7Oscar PalmH18 (10)39:53+10:1810:48
7Svend Erik MathiassenH65 (27)33:36+6:0310:03
8Karin HallinÖppen motion 5 (63)37:27+9:5112:16
8Tuva LarssonD10 (10)26:45+9:0711:47
8Pär TögenmarkH50 (45)28:27+4:387:42
8Viktor FischerH14 (25)29:15+7:289:35
8Oskar StenviH18 (10)41:57+12:2211:22
8Mats ÅbergH40 (19)34:19+5:448:24
9Ida PalmD14 (18)37:15+13:5112:12
9Elias VikmanU2 (26)26:37+5:0711:43
9Bertil KarlssonH80 (15)36:17+13:1616:52
9Arvid TögenmarkH12 (25)25:20+7:5610:03
9Märta Gillman WikstrandD10 (10)28:17+10:3912:27
9Lena GrandinD50 (15)33:57+10:3211:28
9Simon WahlnäsH16 (27)31:02+8:448:47
9Tommy VikmanÖppen motion 5 (63)37:37+10:0112:20
10Maria PeterssonD70 (15)49:24+18:1519:04
10Ulrika LindstamD21 (23)32:11+6:499:02
11Eva SchönquistÖppen motion 5 (63)38:46+11:1012:42
11Jennie Hellström OlssonÖppen motion 8 (51)42:55+8:128:48
11Moa LundinD16 (26)45:47+18:0912:58
12Per-Urban BengtssonH80 (15)40:27+17:2618:48
12Evonne StrandD50 (15)38:55+15:3013:08
12Robert NoackÖppen motion 8 (51)43:24+8:418:54
12Carl WennertorpH45 (34)34:58+6:248:34
12Erik LindH21 (33)35:49+5:296:50
13Viktor BoströmH16 (27)34:35+12:179:47
13Per-Erik WåhlbergH70 (24)32:50+7:5411:05
13Anna GillmanD45 (26)37:23+10:3911:11
13Mathias TärnlundH40 (19)42:44+14:0910:28
14Klara SvedevallD21 (23)38:14+12:5210:44
14Stina JarhedeD14 (18)48:06+24:4215:46
14Stig AnderssonH65 (27)36:34+9:0110:56
14Tommy StenviÖppen motion 8 (51)44:40+9:579:10
15Ilse DubbelboerÖppen motion 5 (63)41:16+13:4013:31
15Johan KjellvergÖppen motion 7 (93)37:36+7:4610:33
15Theo RistoH12 (25)30:47+13:2312:12
15Linn RistoD16 (26)48:24+20:4613:42
16Ulrik ImbergH21 (33)38:26+8:067:20
17Jacob SvenssonÖppen motion 8 (51)45:53+11:109:25
18Gabriel AndreiU1 (20)26:14+13:0614:39
18Folke BoströmH70 (24)37:13+12:1712:34
20Dan HörnellH45 (34)38:33+9:599:26
22Lena KaskÖppen motion 8 (51)48:04+13:219:52
22Anders EdlingH70 (24)46:08+21:1215:35
22Petter LindbergH21 (33)40:22+10:027:42
23Joel AhlbergH14 (25)54:23+32:3617:49
23Ulf GrandinÖppen motion 7 (93)39:55+10:0511:12
26Lars OlssonH50 (45)33:00+9:118:56
26Kjell RistoH55 (33)39:42+15:5111:05
27Bo StrandH55 (33)45:31+21:4012:42
30Karin PalmÖppen motion 5 (63)52:08+24:3217:05
30Anna KaskÖppen motion 7 (93)42:11+12:2111:50
31Tomas AxelssonÖppen motion 7 (93)42:21+12:3111:53
32Ulrika MeyersonÖppen motion 7 (93)42:24+12:3411:54
33Daniel WahlnäsÖppen motion 3 (43)58:01+31:0523:01
34Roland LindqvistÖppen motion 5 (63)54:22+26:4617:49
35Ulf IsacssonH50 (45)40:03+16:1410:51
36Elin LindhagenÖppen motion 5 (63)59:26+31:5019:29
37Magnus ThorÖppen motion 8 (51)54:44+20:0111:14
43Andreas LundinÖppen motion 8 (51)1:03:27+28:4413:01
51Anna WennetorpÖppen motion 5 (63)1:10:24+42:4823:04
54Roland HotzÖppen motion 5 (63)1:18:55+51:1925:52
54Stina ÅbergÖppen motion 7 (93)48:21+18:3113:34
62Carl MohlinÖppen motion 7 (93)50:18+20:2814:07
76Håkan WahlnäsÖppen motion 7 (93)54:07+24:1715:12
87Fabienne GäugäzÖppen motion 7 (93)1:06:58+37:0818:48
92Lars LindhagenÖppen motion 7 (93)1:33:26+1:03:3626:14
Henrik RoosH45 (34)ej godkänd
Marike StäglichU2 (26)ej start
Fredrik JohanssonÖppen motion 5 (63)ej start
Sigrid Gillman WikstrandD12 (10)ej start
Mats TörngrenH70 (24)ej start
Måns TroengH10 (9)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser