Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, sprint
Arrangörsorganisation: OK Storsjön
Datum: lördag 3 februari 2018

D21

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK34:1210:41

H21

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LindqvistÖstersunds OK24:326:37
2Hampus LindblomÅsarna IK24:36+0:046:38
3Marie OhlssonOK Storsjön25:12+0:406:48
4Marcus AmrénÖstersunds OK27:15+2:437:21
5Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen32:52+8:208:52
6Per-Erik RönnestrandFrösö IF35:21+10:499:33
Johan HalvarssonÖstersunds OKej godkänd

H16

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor RönnestrandFrösö IF42:1216:52

D14

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK18:5311:06

D40

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK26:1510:30
2Sofia LindénSelånger SOK40:15+14:0016:06

D50

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla GillströmÖstersunds OK31:1814:54
2Åsa LindqvistÖstersunds OK32:01+0:4315:14

D60

1 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eva BohmOK Vildhussenej start

H60

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF21:5210:24
2Claes SöderhjelmÖstersunds OK25:37+3:4512:11
3Ove HemmingssonBrunflo IF25:57+4:0512:21
4Lars-Eric GahlinÖstersunds OK29:47+7:5514:10
Göran NilssonOK Vildhussenej start
Ola LindgrenÖstersunds OKej start

D70

1 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF37:3531:19

H70

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt HalvarssonÖstersunds OK19:0711:14
2Ove JönssonBrunflo IF22:37+3:3013:18
3Åke BengtssonÖstersunds OK23:48+4:4114:00
4Sven RingvallÖstersunds OK34:13+15:0620:07
Jonas JohanssonÖstersunds OKej godkänd
Bengt HannersjöÖstersunds OKej start

U2

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid OhlssonOK Storsjön41:34

Öppen motion 2

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LindqvistÖstersunds OK16:23

Öppen motion 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HedströmÖstersunds OK46:30

Öppen motion 6

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Peter JohnssonSelånger SOK33:4010:31
2Kerstin SunnerheimSelånger SOK53:46+20:0616:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser