Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen etapp 1
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 7 januari 2018

Klasser: Visa alla | Ö1 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Röd/Svart kort

56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Anders HellgrenFrölunda OL30:58
2Kent KardellLjungskile FK31:28+0:30
3Clas BörjessonIK Uven33:40+2:42
4Lisa MossbergFK Herkules35:28+4:30
4Håkan MossbergFK Herkules35:28+4:30
6Helena SvenssonFK Herkules35:30+4:32
7Lena FromIK Stern36:47+5:49
8Alfred JohanssonOK Alehof37:16+6:18
9Karin KullmanOK Alehof37:35+6:37
10Kent ErikssonLerums SOK37:37+6:39
11Ellinor JohanssonOK Alehof37:50+6:52
12Daniel TorstenssonGöteborgs SK38:07+7:09
13Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:15+7:17
14Jan GrahnIK Uven38:31+7:33
15Magne HagströmFrölunda OL38:42+7:44
16Pierre KarlssonOK Alehof38:46+7:48
17Unni GranforsIF Rigor39:16+8:18
18Tobias AnderssonGöteborgs SK41:11+10:13
19Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK41:29+10:31
20Henrik OlssonMölndal Outdoor IF41:37+10:39
21Laila HanssonIK Uven42:08+11:10
22Mattias BrännströmFK Herkules42:35+11:37
23Lena KollénIF Marin Väst43:26+12:28
24Cecilia KarlssonGöteborgs SK44:19+13:21
25Kjell JeppsonIF Rigor45:45+14:47
26Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb47:57+16:59
27Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK48:29+17:31
28Monika NilssonOK Alehof48:46+17:48
29Håkan HöglindFK Herkules48:58+18:00
30Lennart AnderssonGöteborgs SK51:04+20:06
31Anna Lennerstedt TörmänenMölndal Outdoor IF51:34+20:36
32Hanna SvenssonFK Herkules51:46+20:48
33Mari HjeltMölndal Outdoor IF51:54+20:56
34Eva BlomströmIK Stern52:17+21:19
35Bernt AnderssonIF Rigor53:13+22:15
36Henrik CarlssonIK Uven54:53+23:55
37Elisabet HemlinIK Uven54:58+24:00
38Lars-Olof RönnqvistOK Löftan55:26+24:28
39Johan LidbeckIK Uven55:57+24:59Ladda ner rutt i gpx-format
40Karl-Axel JohanssonIK Uven58:28+27:30
41Maria GergelyFK Herkules59:19+28:21
42Peter GergelyFK Herkules59:21+28:23
43Lars TorstenssonGöteborgs SK1:00:00+29:02
44Maria VamlingFOL1:00:26+29:28
45Jane McpheatFK Herkules1:03:07+32:09
46Karin ElfmanIF Marin Väst1:04:04+33:06
47Thilda SeldénIF Rigor1:04:51+33:53
48Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:54+33:56
49Anna BeischerIK Uven1:09:27+38:29
50Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:10:40+39:42
51Rosa JohanssonIK Uven1:12:16+41:18
52Malin LammFrölunda OL1:15:40+44:42
53Emilia KraftIK Uven1:20:21+49:23
Jonas JerlinFrölunda OLej godkänd
Filip LemanGöteborgs SKej godkänd
Olle SchälinOK Alehofej godkänd
Emrik LindFK Herkulesej start
Gisela LindFK Herkulesej start
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej start
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser