Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällens 3-dagars, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: måndag 29 juli 2019

D21

4 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK47:1310:58
2Anna-Stina PåledalOK Roxen47:19+0:0611:00
3Kajsa HammarströmLinköpings OK47:38+0:2511:04
4Emma KantarpÄrla IF48:11+0:5811:12

H21

5 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville JohanssonOK Kolmården38:217:06
2Robbin KantarpÄrla IF41:01+2:407:35
3Kristian AlgersSkogspojkarnas OK43:25+5:048:02
4Simon JakobssonFrol IL43:29+5:088:03
5Hugo KindbornOK Hällen44:57+6:368:19
6Edvin HellstenNyköpings OK45:20+6:598:23
7Leo JohanssonOK Kolmården48:18+9:578:56
8Johan PerssonHagaby GoIF Örebro51:07+12:469:27
9Johan ÅrbrinkLinköpings OK54:19+15:5810:03
10Erik HelanderOK Roxen59:13+20:5210:57
11Rasmus PåledalOK Roxen1:00:14+21:5311:09
12Jacob PåledalOK Roxen1:03:05+24:4411:40
13Martin JarelandLinköpings OK1:08:20+29:5912:39
14Josef HelanderOK Roxen1:18:10+39:4914:28
Sören Nilsson PåledalOK Roxenej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kasper LagerströmNyköpings OKej start

Öppen 1

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ÖbergOK Hällen16:527:20
2Lukas ÖbergOK Hällen16:53+0:017:20
3Wilmer ThedvallTrosabygdens OK19:03+2:118:16
4Tove ErikssonSödertälje-Nykvarn OF23:15+6:2310:06
5Ingalisa ÖbergOK Hällen24:19+7:2710:34
6Ida Karlsson SandbergOK Hällen30:14+13:2213:08
7Christina VernerssonOK Orinto31:26+14:3413:40
8Elise ThedvallTrosabygdens OK37:49+20:5716:26
9Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OF41:22+24:3017:59

Öppen 3

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus ThedvallTrosabygdens OK28:199:08
2Vide FlinkFjärås AIK33:56+5:3710:56
3Robert RylanderSpårvägens OK38:53+10:3412:32
4Bo JanssonOK Hällen39:13+10:5412:39
5Ann- Marie KantarpÄrla IF41:18+12:5913:19
6Linda AlmgrenOK Kolmården46:02+17:4314:50
7Carin BauerIFK Lidingö SOK58:44+30:2518:56
8Josefin MossingerNyköpings OK1:03:29+35:1020:28
Britt-Marie EkbergOK Orintoej godkänd

Öppen 5

3 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loic BergerANCO26:427:51
2Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK33:00+6:189:42
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK37:04+10:2210:54
4Tomas RingdahlNyköpings OK38:12+11:3011:14
5Sara HellstenNyköpings OK42:40+15:5812:32
6Rolf NussbaumiOLK Piz Hasi44:03+17:2112:57
7Vilgot HellstenNyköpings OK47:02+20:2013:50
8Marie HedströmOK Måsen53:01+26:1915:35
9Ingela ÅrbrinkLinköpings OK55:14+28:3216:14
10Henrik NordinTrosabygdens OK55:38+28:5616:21
11Nanoueche BergerANCO55:42+29:0016:22
12Gustav NordinTrosabygdens OK57:01+30:1916:46
13Frida OdénFjärås AIK1:07:58+41:1619:59
13Tyra FlinkFjärås AIK1:07:58+41:1619:59
15Katarina Westin-KarlssonOK Reftele1:10:23+43:4120:42
16Jonathan AnderssonVingåkers OK1:11:36+44:5421:03
17Ida IvarssonOK Skogshjortarna1:14:02+47:2021:46
18Gunilla SahlOK Klemmingen1:16:15+49:3322:25
19Olof ThorssellOK Måsen1:28:01+1:01:1925:53
20Åsa CarlssonOK Hällen1:42:38+1:15:5630:11

Öppen 7

3 100 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel Björnberg FärdigNyköpings OK31:5110:16
2Rasmus ÖbergOK Hällen32:29+0:3810:28
3Sara ÖbergOK Hällen32:39+0:4810:31
4Andreas EklundGöteborg-Majorna OK39:30+7:3912:44
5Göran DavidssonOK Klemmingen41:54+10:0313:30
6Magnus JohanssonOK Kolmården42:38+10:4713:45
7Anders MagnussonNyköpings OK42:53+11:0213:50
8Jesper AnderssonVingåkers OK45:53+14:0214:48
9Per-Inge JohanssonKlubblös47:06+15:1515:11
10Carl-Gustav NöjdOK Kolmården49:58+18:0716:07
11Peter HagströmTjalve IF Norrköping50:02+18:1116:08
12Roy GjerdingOK Moss52:27+20:3616:55
13Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF53:12+21:2117:09
14Alva RasmussenNyköpings OK53:24+21:3317:13
15Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb54:50+22:5917:41
16Agnes IvarssonOK Skogshjortarna54:57+23:0617:43
17Ann JärplingOK Klemmingen55:45+23:5417:59
18Titti BergendahlOK Måsen55:48+23:5718:00
19Pirkko HammarströmOK Måsen56:54+25:0318:21
20Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb56:56+25:0518:21
21Gun JanssonOK Klemmingen56:57+25:0618:22
22Kristina KannistoSödertälje-Nykvarn OF57:49+25:5818:39
23Ulla LindellOK Hällen58:04+26:1318:43
24Annika DavidssonOK Klemmingen59:15+27:2419:06
25Lena PetterssonNyköpings OK59:44+27:5319:16
26Brigit OswaldOLK Piz Hasi1:00:13+28:2219:25
27Sune LindellOK Hällen1:00:18+28:2719:27
28Olle ArmanNyköpings OK1:00:25+28:3419:29
29Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:01:59+30:0819:59
30Ove ErikssonNyköpings OK1:02:25+30:3420:08
31Ulf EricssonOK Kolmården1:02:39+30:4820:12
31Jonathan LindKlubblös1:02:39+30:4820:12
33Ulrika Lind EricssonOK Hällen1:03:33+31:4220:30
34Vivianne HolgerssonOK Måsen1:03:37+31:4620:31
35Conny VernerssonOK Orinto1:05:37+33:4621:10
36Sara AnderssonOK Denseln1:05:53+34:0221:15
37Lars NordSödertälje IF1:08:25+36:3422:04
38Bernt KarlssonOK Reftele1:12:13+40:2223:17
39Maria FredrikssonNyköpings OK1:14:22+42:3123:59
40Bill KantarpÄrla IF1:16:48+44:5724:46
41Lisbeth ÅhlundOK Klemmingen1:26:21+54:3027:51
42Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:32:38+1:00:4729:52
43Niklas WansölinOK Ravinen1:32:43+1:00:5229:54
Irene GustafssonOK Måsenej godkänd
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd
Evy NordSödertälje IFej godkänd
Fred ÅhlundOK Klemmingenej godkänd

Öppen 8

4 300 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats RöjgårdOK Kolmården32:077:28
2Sverre RöjgårdOK Kolmården41:04+8:579:33
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården45:11+13:0410:30
4Yrsa RöjgårdOK Kolmården46:12+14:0510:44
5Linnea LundOK Kolmården47:05+14:5810:56
6Douglas LundinSkogsluffarnas OK47:57+15:5011:09
7Peter LundOK Kolmården49:11+17:0411:26
8Anders KnutssonLinköpings OK49:58+17:5111:37
9Per BjurströmOK Tisaren50:51+18:4411:49
10Lena FlinkFjärås AIK51:36+19:2912:00
11Hans-Ove ErikssonNyköpings OK51:52+19:4512:03
12Annie LundOK Kolmården52:16+20:0912:09
13Bengt SchwartzOK Kolmården53:37+21:3012:28
14Bengt PetterssonNyköpings OK53:48+21:4112:30
15Henrik LjungemyrOK Kolmården53:50+21:4312:31
16Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb54:43+22:3612:43
17Jenny RöjgårdOK Kolmården54:53+22:4612:45
18Tomas JonssonVandrarringen55:47+23:4012:58
19Veronica LundOK Kolmården55:49+23:4212:58
20Emil ClashammarNyköpings OK57:03+24:5613:16
21Jeanine Oswald NussbaumerOLK Piz Hasi57:47+25:4013:26
22Carina AnderssonFK Friskus-Varberg59:29+27:2213:50
23Johan BjörklundOK Hällen1:03:57+31:5014:52
24Linnéa BorgLinköpings OK1:04:16+32:0914:56
25Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:04:18+32:1114:57
26Niclas ClashammarNyköpings OK1:04:51+32:4415:04
27Adam OdénFjärås AIK1:05:44+33:3715:17
28Hans HolgerssonOK Måsen1:07:44+35:3715:45
29Royne MyrmanNyköpings OK1:07:57+35:5015:48
30Rikard FlinkFjärås AIK1:08:16+36:0915:52
31Tomas AnderssonOK Tor1:08:18+36:1115:53
32Göran KarlssonOK Hällen1:11:45+39:3816:41
33Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:12:31+40:2416:51
34Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb1:14:09+42:0217:14
35Maria ÅhlundOK Klemmingen1:22:50+50:4319:15
36Monica AnderssonVingåkers OK1:32:30+1:00:2321:30
Emil HammarströmOK Måsenej godkänd
Jan KarlssonHalmstad OKej godkänd
Hanspeter OswaldOLK Piz Hasiej godkänd
Ulrika OdénFjärås AIKej godkänd
Sanna SpångNyköpings OKej godkänd
Mats JohanssonOK Hällenej godkänd
Harald BauerIFK Lidingö SOKej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Peter RasmussenNyköpings OKej godkänd

Öppen 9

6 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias NobornIFK Göteborg Orientering46:387:03
2Tommy SöderbergOK Hällen50:28+3:507:38
3Martin IvarssonOK Skogshjortarna53:41+7:038:08
4Walter KellerOK Djerf1:18:03+31:2511:49
5Joachim WansölinOK Ravinen1:20:16+33:3812:09
Rikard BorgLinköpings OKej godkänd

Öppen 11

4 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus BerggrenNyköpings OK42:578:45
2Lars ErikssonSödertälje-Nykvarn OF46:04+3:079:24
3Alain BergerANCO48:06+5:099:48
4Ines BergerANCO51:44+8:4710:33
5Björn CarlssonOK Hällen52:49+9:5210:46
6Erik HellstenNyköpings OK53:26+10:2910:54
7Per MoreliusNyköpings OK53:41+10:4410:57
8Pontus JohnssonMatteus SI53:56+10:5911:00
9Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb59:59+17:0212:14
10Stefan GustafssonOK Hällen1:03:13+20:1612:54
11Lovis HellstenNyköpings OK1:10:16+27:1914:20
12Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:10:46+27:4914:26
13Örjan SahlOK Klemmingen1:12:49+29:5214:51
14Linnéa GustafssonOK Hällen1:13:09+30:1214:55
15Johanna PurrerOLG Cordoba1:13:48+30:5115:03
15Christian BilandOLG Cordoba1:13:48+30:5115:03
17Kristin KällströmerNyköpings OK1:15:42+32:4515:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser