Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällens 3-dagars, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 30 juli 2019

D21

7 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KantarpÄrla IF1:15:5210:41
2Anna-Stina PåledalOK Roxen1:22:29+6:3711:37

H21

10 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville JohanssonOK Kolmården1:06:306:39
2Emil LjungemyrOK Kolmården1:07:56+1:266:47
3Leo JohanssonOK Kolmården1:08:31+2:016:51
4Robbin KantarpÄrla IF1:09:21+2:516:56
5Victor BergstrandLinköpings OK1:18:48+12:187:52
6Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:19:56+13:267:59
7Johan AllardLinköpings OK1:28:43+22:138:52
8Gustav LidénLinköpings OK1:46:46+40:1610:40
9Johan MalmOK Kolmården1:51:06+44:3611:06
Sören Nilsson PåledalOK Roxenej godkänd

Öppen 1

1 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa PåledalOK Roxen16:429:49
2Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK16:44+0:029:50
3Markus KantarpÄrla IF19:06+2:2411:14
4Isabell MyrmanNyköpings OK20:42+4:0012:10
5Siri SpångNyköpings OK21:50+5:0812:50
6Ida IvarssonOK Skogshjortarna23:36+6:5413:52
7Hugo IvarssonOK Skogshjortarna24:24+7:4214:21
8Sixten NordinOK Hällen25:40+8:5815:05
9Christina VernerssonOK Orinto26:39+9:5715:40
10Emmy AnderssonOK Denseln26:50+10:0815:47
11Linnea BjörklundOK Hällen28:38+11:5616:50
12Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OF29:13+12:3117:11
13Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OF29:14+12:3217:11
14Filip MyrmanNyköpings OK29:24+12:4217:17
15Rebecca PollOK Kolmården45:13+28:3126:35

Öppen 3

2 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK17:347:59
2Agnes IvarssonOK Skogshjortarna18:51+1:178:34
3August OlofssonKatrineholms OK22:32+4:5810:14
4Josefin MossingerNyköpings OK24:44+7:1011:14
5Linda AlmgrenOK Kolmården26:24+8:5011:59
6Robert RylanderSpårvägens OK28:39+11:0513:01
7Teres OlofssonKatrineholms OK29:31+11:5713:24
8Ida RökenTäby OK29:58+12:2413:37
9Petra ForslundKalix SK30:49+13:1514:00
10Staffan JönssonÅlberga GIF33:15+15:4115:06
11Lukas KaragiannisTrosabygdens OK35:54+18:2016:19
12Ann- Marie KantarpÄrla IF38:24+20:5017:27
13Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb43:52+26:1819:56
14Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb43:55+26:2119:57
15Agnes BjörklundOK Hällen46:00+28:2620:54
16Susanna LindellLinköpings OK53:17+35:4324:13

Öppen 5

3 000 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loic BegerANCO23:327:50
2David MalmOK Kolmården29:47+6:159:55
3Lisa SöderholmOK Stigen30:15+6:4310:05
4Matilda LarssonOK Hällen32:36+9:0410:52
5Christer BroströmOK Denseln33:51+10:1911:17
6Tomasz ChabieraUNTS Warszawa35:52+12:2011:57
7Minna SennO - Motion37:01+13:2912:20
8Henrik NordinTrosabygdens OK37:41+14:0912:33
9Filomena ChabieraKalmar OK38:36+15:0412:52
10Marianne SennO - Motion39:51+16:1913:17
11Nanoueche BergerANCO40:47+17:1513:35
12Fred ÅhlundOK Klemmingen42:37+19:0514:12
13Bo JanssonOK Hällen43:52+20:2014:37
14Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping43:54+20:2214:38
15Elin NordinOK Hällen45:36+22:0415:12
16Gilbert KarlströmOK Tyr47:44+24:1215:54
17Göran KarlströmOK Tyr48:10+24:3816:03
18Arvid LindqvistOK Måsen49:05+25:3316:21
19Gunilla SandströmOK Stigen50:00+26:2816:40
20Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb50:56+27:2416:58
21Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb50:59+27:2716:59
22Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK51:01+27:2917:00
23Frida OdénFjärås AIK52:14+28:4217:24
24Liselott HögforsTrosabygdens OK53:07+29:3517:42
24Louise-Marie NilssonOK Klemmingen53:07+29:3517:42
26Lisbeth ÅhlundOK Klemmingen54:03+30:3118:01
27Gustav NordinTrosabygdens OK54:59+31:2718:19
28Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb55:09+31:3718:23
29Heinz WöbelOK Kolmården57:42+34:1019:14
30Mira KarlströmOK Tyr1:00:25+36:5320:08
31Kjell NilssonOK Klemmingen1:03:01+39:2921:00
32Åsa CarlssonOK Hällen1:03:24+39:5221:08
33Kerstin BlomOK Kolmården1:20:12+56:4026:44
34Javier GonzalesKlubblös1:20:46+57:1426:55
35Mariana ViqueiraMalarruta1:20:51+57:1926:57
36Carin BauerIFK Lidingö SOK1:39:35+1:16:0333:11
Birger KarlströmOK Tyrej godkänd
Tatiana KarlströmOK Tyrej godkänd

Öppen 7

3 200 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas ÖbergOK Hällen32:0910:02
2Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF34:41+2:3210:50
3Anders MagnussonNyköpings OK35:38+3:2911:08
4Andreas EklundGöteborg-Majorna OK38:07+5:5811:54
5Magnus HerberthsonLinköpings OK38:09+6:0011:55
6Arne WesterlundNyköpings OK39:05+6:5612:12
7Thomas JohanssonOK Kolmården39:08+6:5912:13
8Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF39:18+7:0912:16
9Per-Inge JohanssonKlubblös39:21+7:1212:17
10Håkan AlderudNyköpings OK41:30+9:2112:58
11Maria PollMölndal Outdoor IF42:06+9:5713:09
12Louise von BerensTrosabygdens OK42:25+10:1613:15
13Peter HagströmTjalve IF Norrköping42:29+10:2013:16
14Hans PerssonOK Kolmården42:33+10:2413:17
15Monica AnderssonVingåkers OK43:20+11:1113:32
16Carina AnderssonFK Friskus-Varberg43:50+11:4113:41
17Titti BergendahlOK Måsen44:09+12:0013:47
18Per LarssonOK Klemmingen44:18+12:0913:50
19Karin LinderOK Hällen44:48+12:3914:00
20Magnus JohanssonOK Kolmården44:57+12:4814:02
21Jesper AnderssonVingåkers OK45:48+13:3914:18
22Sara AnderssonOK Denseln45:49+13:4014:19
23Magnus AnderssonOK Denseln46:41+14:3214:35
24Olle ArmanNyköpings OK46:46+14:3714:36
25Ove ErikssonNyköpings OK46:47+14:3814:37
26Bernt KarlssonOK Reftele46:48+14:3914:37
27Pär GustavssonNyköpings OK46:56+14:4714:40
28Karl MollénOK Denseln47:58+15:4914:59
29Håkan LindqvistOK Måsen48:15+16:0615:04
30Alva RasmussenNyköpings OK48:23+16:1415:07
31Per ErikssonLinköpings OK49:09+17:0015:21
32Marie ErikssonLinköpings OK49:30+17:2115:28
33Roy GjerdingOK Moss49:36+17:2715:30
34Katarina Westin-KarlssonOK Reftele50:04+17:5515:38
35Lena KarlssonOK Måsen51:37+19:2816:07
36Bill KantarpÄrla IF52:18+20:0916:20
37Niklas WansölinOK Ravinen52:43+20:3416:28
38Helena BachmanTäby OK52:45+20:3616:29
39Anna MartinNAIS Orienteringsklubb54:50+22:4117:08
40Johan ErikssonOK Hällen55:35+23:2617:22
41Stefan HedinTrosabygdens OK56:05+23:5617:31
42Jörgen EklundKatrineholms OK56:10+24:0117:33
43Emelie RökenTäby OK56:17+24:0817:35
44Hans GustavssonNyköpings OK56:39+24:3017:42
45Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF59:21+27:1218:32
46Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:02:25+30:1619:30
47Conny VernerssonOK Orinto1:02:36+30:2719:33
48Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:05:38+33:2920:30
49Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping1:10:25+38:1622:00
50Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:11:17+39:0822:16
51Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:23:43+51:3426:09

Öppen 8

4 400 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WesterbergOK Kolmården37:448:34
2Ines BergerANCO38:01+0:178:38
3Bartlomiej OlszewskiKalmar OK41:59+4:159:32
4Casper KarlssonOK Tor42:40+4:569:41
5Jacob PåledalOK Roxen43:25+5:419:52
6Siana SennEspoon Suunta45:08+7:2410:15
7Hans-Ove ErikssonNyköpings OK45:18+7:3410:17
8Annika IvarssonLinköpings OK46:45+9:0110:37
9Elis AnderssonTrosabygdens OK47:19+9:3510:45
10Emma WesterlundNyköpings OK47:57+10:1310:53
11Peter RasmussenNyköpings OK48:04+10:2010:55
12Stella RosengrenTjalve IF Norrköping48:37+10:5311:02
13Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping48:41+10:5711:03
14Annie LundOK Kolmården48:45+11:0111:04
15Royne MyrmanNyköpings OK49:04+11:2011:09
16Cajsa AleniusNyköpings OK49:21+11:3711:12
17Rikard FlinkFjärås AIK49:48+12:0411:19
18Lena FlinkFjärås AIK50:51+13:0711:33
19Adam OdénFjärås AIK53:12+15:2812:05
20Tomas JonssonVandrarringen56:43+18:5912:53
21Robert HögforsTrosabygdens OK56:46+19:0212:54
22Maria WallströmNyköpings OK57:13+19:2913:00
23Sanna SpångNyköpings OK57:15+19:3113:00
24Ann-Mari SilfverLånghundra IF58:39+20:5513:19
25Christer LindellLinköpings OK59:03+21:1913:25
26Tomas AnderssonOK Tor59:15+21:3113:27
27Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb59:17+21:3313:28
28Alice RökenTäby OK1:00:22+22:3813:43
29Alexander KaragiannisTrosabygdens OK1:01:14+23:3013:54
30Sara MagnussonOK Måsen1:02:11+24:2714:07
31Elsa LinderOK Hällen1:02:46+25:0214:15
32Jan KarlssonHalmstad OK1:04:15+26:3114:36
33Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:04:57+27:1314:45
34Kristin KällströmerNyköpings OK1:05:53+28:0914:58
35Harald BauerIFK Lidingö SOK1:06:03+28:1915:00
36Maria NordwallOK Kolmården1:09:03+31:1915:41
37Fredrik BauerIFK Lidingö SOK1:09:41+31:5715:50
38Ulrika OdénFjärås AIK1:15:38+37:5417:11
39Peter RutzO - Motion1:22:36+44:5218:46
40Lars LundinTierps SOK1:24:53+47:0919:17
41Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK1:25:55+48:1119:31
Mikael AleniusNyköpings OKej godkänd
Meja AleniusNyköpings OKej godkänd

Öppen 9

7 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy SöderbergOK Hällen54:457:30
2Martin IvarssonOK Skogshjortarna57:30+2:457:52
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:00:49+6:048:19
4Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK1:03:24+8:398:41
5Arvid WesterbergOK Kolmården1:03:27+8:428:41
6Einar ErikssonAttunda OK1:09:57+15:129:34
7Walter KellerOK Djerf1:10:52+16:079:42
8Joachim WansölinOK Ravinen1:18:13+23:2810:42
9Ulf HylanderNyköpings OK1:18:58+24:1310:49
10Oskar KlockarOLG Cordoba1:19:41+24:5610:54
11Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:20:15+25:3010:59
12Maria JonssonNydalens SK1:23:18+28:3311:24
13Andreas MagnussonOK Måsen1:26:53+32:0811:54
14Nils LinderOK Hällen1:38:37+43:5213:30

Öppen 11

5 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid LinderOK Hällen40:347:30
2Alain BergerANCO45:39+5:058:27
3Jan BednarskiKalmar OK50:14+9:409:18
4Simon JohanssonOK Kolmården50:25+9:519:20
5Pontus JohnssonMatteus SI50:38+10:049:22
6Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK53:58+13:249:59
7Björn CarlssonOK Hällen54:16+13:4210:02
8Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb57:10+16:3610:35
9Anders ErikssonOK Hällen57:24+16:5010:37
10Linnea LundOK Kolmården59:35+19:0111:02
11Claes CaspárÄrla IF1:01:45+21:1111:26
12Ivar NäsholmÄrla IF1:03:48+23:1411:48
13Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:03:51+23:1711:49
13Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:03:51+23:1711:49
15Mateo VijandeMalarruta1:05:25+24:5112:06
16Anna RökenTäby OK1:06:36+26:0212:19
17Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:07:44+27:1012:32
18Stefan GustafssonOK Hällen1:07:55+27:2112:34
19Kennet SandströmOK Stigen1:09:32+28:5812:52
20Ola EklundKatrineholms OK1:10:00+29:2612:57
21Niclas RökenTäby OK1:11:05+30:3113:09
22Johanna PurrerOLG Cordoba1:13:11+32:3713:33
22Christian BilandOLG Cordoba1:13:11+32:3713:33
24Linnéa GustafssonOK Hällen1:13:32+32:5813:37
24Eric SandströmOK Stigen1:13:32+32:5813:37
26Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:20:22+39:4814:52
27Christine KlockarOLG Cordoba1:22:43+42:0915:19
Kamil LesiszUNTS Warszawaej godkänd
Anna TimnerKatrineholms OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser