Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 24 mars 2019

H17

87 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tampereen Pyrintö 12:58:13
Matthias Reiner47:3414+3:1747:3414+3:17
Anton Kuukka44:584+1:001:32:324-10+0:26-2:51
Elias Kuukka44:304+2:412:17:0240+0:47+0:21
Johan Runesson41:112+1:202:58:131-3-0:47
2Stora Tuna OK 22:59:03+0:50
Erik Liljequist48:0224+3:4548:0224+3:45
Joakim Svensk44:112+0:131:32:132-22+0:07-3:38
Olle Kalered44:022+2:132:16:151-1-0:07
Emil Svensk42:483+2:572:59:032+1+0:50+0:50
3Ärla IF 13:00:40+2:27
Petter Eriksson45:112+0:5445:112+0:54
Robbin Kantarp46:559+2:571:32:061-1-0:54
Viktor Larsson44:183+2:292:16:242+1+0:09+0:09
Henrik Jonsson44:165+4:253:00:403+1+2:27+2:18
4Södertälje-Nykvarn OF 23:02:21+4:08
Johan Giberg47:4717+3:3047:4717+3:30
Jakob Enmark47:2412+3:261:35:1110-7+3:05-0:25
Jonas Leandersson41:4912:17:003-7+0:45-2:20
Eric Börjeskog45:216+5:303:02:214+1+4:08+3:23
5OK Linné 13:05:31+7:18
Jan Troeng47:2612+3:0947:2612+3:09
Rassmus Andersson45:245+1:261:32:506-6+0:44-2:25
Mats Troeng45:035+3:142:17:535-1+1:38+0:54
Jakob Andersson47:389+7:473:05:3150+7:18+5:40
6Stora Tuna OK 13:05:35+7:22
Viktor Svensk44:17144:171
Anton Forsberg48:3916+4:411:32:567+6+0:50+0:50
Jesper Svensk49:1618+7:272:22:1211+4+5:57+5:07
Henrik Johannesson43:234+3:323:05:356-5+7:22+1:25
7Turun Metsänkävijät 13:08:32+10:19
Scott Fraser47:1710+3:0047:1710+3:00
Edgars Bertuks45:316+1:331:32:485-5+0:42-2:18
Uldis Upitis47:5615+6:072:20:446+1+4:29+3:47
Robert Merl47:4810+7:573:08:327+1+10:19+5:50
8Kalevan Rasti 13:11:22+13:09
Lauri Nenonen47:4818+3:3147:4818+3:31
Markus Räsänen47:5014+3:521:35:3812-6+3:32+0:01
Jere Pajunen46:319+4:422:22:099-3+5:54+2:22
Hannu Airila49:1315+9:223:11:228-1+13:09+7:15
9OK Denseln 13:12:03+13:50
Per Brolund47:5520+3:3847:5520+3:38
Erik Pettersson50:0524+6:071:38:0018-2+5:54+2:16
Erik Ivarsson Sandberg47:0910+5:202:25:0914-4+8:54+3:00
Mathias Hallmén46:548+7:033:12:039-5+13:50+4:56
10Södertälje-Nykvarn OF 13:12:38+14:25
Joakim Andén48:3126+4:1448:3126+4:14
Kent Ohlsson45:517+1:531:34:229-17+2:16-1:58
Johan Ek-Larsson47:2012+5:312:21:428-1+5:27+3:11
Martin Jansson50:5622+11:053:12:3810+2+14:25+8:58
11OK Kolmården 13:13:07+14:54
Emil Ljungemyr47:149+2:5747:149+2:57
Simon Lundin48:4717+4:491:36:0113+4+3:55+0:58
Oskar Leinonen49:0117+7:122:25:02130+8:47+4:52
Ville Johansson48:0511+8:143:13:0711-2+14:54+6:07
12Tampereen Pyrintö 23:14:28+16:15
Antti Saikko52:2642+8:0952:2642+8:09
Otto Simosas46:518+2:531:39:1720-22+7:11-0:58
Aleksi Sorsa46:168+4:272:25:3316-4+9:18+2:07
Aleksi Niemi48:5514+9:043:14:2812-4+16:15+6:57
13OK Ravinen 13:15:04+16:51
Love Berzell47:5722+3:4047:5722+3:40
Martin Lindskog56:4148+12:431:44:3832+10+12:32+8:52
Erik Herne50:3522+8:462:35:1324-8+18:58+6:26
Gustav Bergman39:5113:15:0413-11+16:51-2:07
14Järla Orientering 13:15:46+17:33
Anton Nilsson47:5319+3:3647:5319+3:36
Simon Frisk49:3820+5:401:37:3115-4+5:25+1:49
David Bejbom47:1811+5:292:24:4912-3+8:34+3:09
Peter Hemmyr50:5723+11:063:15:4614+2+17:33+8:59
15IFK Lidingö SOK 23:17:18+19:05
Bryan Russel-Keely50:1729+6:0050:1729+6:00
Andreas Hall49:1119+5:131:39:2821-8+7:22+1:22
Rasmus Palmqvist Aslaksen47:3814+5:492:27:0617-4+10:51+3:29
Simon Schuster50:1218+10:213:17:1815-2+19:05+8:14
16OK Tisaren 13:17:23+19:10
Valter Pettersson45:405+1:2345:405+1:23
Filip Jacobsson48:3515+4:371:34:158+3+2:09+0:46
Erik Fernlund53:1327+11:242:27:2818+10+11:13+9:04
Mathias Drage49:5517+10:043:17:2316-2+19:10+7:57
17Järla Orientering / IFK Göteborg Orientering / OK Orion 23:20:53+22:40
Arvid Våg (IFK Göteborg Orientering)45:446+1:2745:446+1:27
Dan Wester50:2225+6:241:36:0614+8+4:00+2:33
Erik Andersson (OK Orion)46:047+4:152:22:1010-4+5:55+1:55
N.N. 58:4341+18:523:20:5317+7+22:40+16:45
18OK Linné 23:21:01+22:48
David Lingfors45:467+1:2945:467+1:29
Olle Grywenz54:0741+10:091:39:5322+15+7:47+6:18
Csaba Gösswein50:5023+9:012:30:4319-3+14:28+6:41
Johannes Ridefelt50:1819+10:273:21:0118-1+22:48+8:20
19Snättringe SK 13:21:36+23:23
Valentin Koziavin47:3213+3:1547:3213+3:15
Simon Hector44:433+0:451:32:153-10+0:09-3:06
Johan Calleberg48:5216+7:032:21:077+4+4:52+4:43
Stefan Svensson Gelius1:00:2945+20:383:21:3619+12+23:23+18:31
20Tullinge SK 13:22:07+23:54
Victor Imark45:263+1:0945:263+1:09
Markus Adolfsson49:5222+5:541:35:1811+8+3:12+2:03
Niklas Sundqvist50:1120+8:222:25:2915+4+9:14+6:02
Emil Andersson56:3835+16:473:22:0720+5+23:54+14:40
21OK Hällen 13:22:37+24:24
Jonas Engström52:1841+8:0152:1841+8:01
Gustaf Sundbüe53:5839+10:001:46:1636-5+14:10+6:09
Peter Öberg45:376+3:482:31:5321-15+15:38+1:28
Tommy Söderberg50:4421+10:533:22:37210+24:24+8:46
22IFK Lidingö SOK 13:25:52+27:39
Felix Späth54:4950+10:3254:4950+10:32
Hector Haines51:2027+7:221:46:0935-15+14:03+3:31
Björn Cederberg53:3028+11:412:39:3931-4+23:24+9:21
Mårten Boström46:137+6:223:25:5222-9+27:39+4:15
23Turun Metsänkävijät 23:30:42+32:29
Esa Huttunen55:5852+11:4155:5852+11:41
Martins Sirmais52:0929+8:111:48:0743-9+16:01+4:20
Rihards R. Krumins51:3425+9:452:39:4132-11+23:26+7:25
Eduardo Gil Marcos51:0124+11:103:30:4223-9+32:29+9:03
24IK Hakarpspojkarna 13:30:54+32:41
Adam Granstedt47:5621+3:3947:5621+3:39
Albin Axelsson56:2647+12:281:44:2229+8+12:16+8:37
Andreas Jansson47:2513+5:362:31:4720-9+15:32+3:16
Ludwig Ljungqvist59:0742+19:163:30:5424+4+32:41+17:09
25Turun Suunnistajat 13:31:04+32:51
Touko Seppä47:068+2:4947:068+2:49
Ville Kinnala1:00:4256+16:441:47:4841+33+15:42+12:53
Mikko Huhtinen51:2024+9:312:39:0830-11+22:53+7:11
Janne Salmi51:5627+12:053:31:0425-5+32:51+9:58
26Sundbybergs IK 13:31:38+33:25
Niklas Carlsson50:2836+6:1150:2836+6:11
Kristoffer Tengroth47:1510+3:171:37:4317-19+5:37-0:34
Morgan Karlsson56:3836+14:492:34:2123+6+18:06+12:29
Fredrik Bjernulf57:1736+17:263:31:3826+3+33:25+15:19
27Eksjö SOK 13:32:00+33:47
Lucas Sundblad59:2058+15:0359:2058+15:03
Oskar Lind55:1143+11:131:54:3151-7+22:25+7:22
Hugo Djurstedt49:1719+7:282:43:4834-17+27:33+5:08
Andreas Bergander48:1213+8:213:32:0027-7+33:47+6:14
28Skogspojkarnas OK / Rehns BK 13:32:12+33:59
Kristian Algers47:4516+3:2847:4516+3:28
Charlie Stolt (Rehns BK)53:1134+9:131:40:5624+8+8:50+5:22
Michael Wehlin57:5241+16:032:38:4829+5+22:33+13:43
Peter Ettling53:2429+13:333:32:1228-1+33:59+11:26
29Attunda OK 13:35:27+37:14
Karl Enges56:3754+12:2056:3754+12:20
Axel Wrådhe49:4321+5:451:46:2037-17+14:14+1:54
Johan Persson59:2843+17:392:45:48370+29:33+15:19
Oskar Daniels49:3916+9:483:35:2729-8+37:14+7:41
30IFK Mora OK 13:35:54+37:41
Artem Panchenko47:2111+3:0447:2111+3:04
Simon Hodler54:1342+10:151:41:3426+15+9:28+6:24
Kristian Dahlström56:3938+14:502:38:1327+1+21:58+12:30
Per Holm57:4137+17:503:35:5430+3+37:41+15:43
31Hagaby GoIF Örebro 13:37:11+38:58
Per Carlborg54:3449+10:1754:3449+10:17
Martin Regborn43:5811:38:3219-30+6:26-3:51
Johan Persson58:4342+16:542:37:1525+6+21:00+14:34
Harald Larsson59:5643+20:053:37:1131+6+38:58+17:58
32IFK Umeå 13:37:14+39:01
Martin Nilsson53:1543+8:5853:1543+8:58
Hans Persson54:0040+10:021:47:1540-3+15:09+6:11
David Lundsten59:3044+17:412:46:4539-1+30:30+15:21
Oskar Malmberg50:2920+10:383:37:1432-7+39:01+8:31
33Linköpings OK 23:38:40+40:27
Olof Ljunggren48:2425+4:0748:2425+4:07
Emanuel Herberthson53:1535+9:171:41:3927+2+9:33+5:26
Jonas Lundgren56:4539+14:562:38:2428+1+22:09+12:36
Victor Bergstrand1:00:1644+20:253:38:4033+5+40:27+18:18
34OK Hällen 23:39:11+40:58
Johan Hagströmer54:0547+9:4854:0547+9:48
Per Öberg49:5923+6:011:44:0428-19+11:58+2:10
Oskar Carlborg50:1521+8:262:34:1922-6+18:04+6:06
Tobias Kjell1:04:5250+25:013:39:1134+12+40:58+22:54
35Långhundra IF 13:39:15+41:02
Erik Åhlin50:4138+6:2450:4138+6:24
Jesper Kullin Alfredsson59:2553+15:271:50:0645+7+18:00+11:36
Waldemar Andersson55:1731+13:282:45:2335-10+29:08+11:08
Anton Sundgren53:5231+14:013:39:15350+41:02+11:54
36OK Linné 33:39:21+41:08
Sixten Hillerhag55:3051+11:1355:3051+11:13
Carl-Johan Högberg56:2546+12:271:51:5547-4+19:49+8:36
Viktor Janrik53:4329+11:542:45:3836-11+29:23+9:34
Tuve Möller53:4330+13:523:39:21360+41:08+11:45
37OK Tisaren 23:39:47+41:34
Erik Lindgren50:4639+6:2950:4639+6:29
Johan Aronsson53:3836+9:401:44:2431-8+12:18+5:49
Christoffer Andersén1:04:1355+22:242:48:3740+9+32:22+20:04
Ivan Forsgren51:1026+11:193:39:4737-3+41:34+9:12
38Ärla IF 23:45:16+47:03
Simon Hedlund50:1830+6:0150:1830+6:01
Emil Andersson47:1510+3:171:37:3316-14+5:27-0:34
Viktor Silvemark1:02:1450+20:252:39:4733+17+23:32+18:05
Anton Tynong1:05:2951+25:383:45:1638+5+47:03+23:31
39Turun Metsänkävijät 33:46:12+47:59
Janis Kums1:06:1671+21:591:06:1671+21:59
Alex Carcas53:1033+9:121:59:2654-17+27:20+5:21
Fricis Spektors53:4930+12:002:53:1543-11+37:00+9:40
Endijs D. Titomers52:5728+13:063:46:1239-4+47:59+10:59
40OK Hällen 33:47:39+49:26
Melker Lundin47:4315+3:2647:4315+3:26
Hugo Kindborn52:5931+9:011:40:4223+8+8:36+5:10
Arvid Linder56:3836+14:492:37:2026+3+21:05+12:29
Karl Lundin1:10:1960+30:283:47:3940+14+49:26+28:21
41Eksjö SOK 33:51:19+53:06
Mattis Persson50:2133+6:0450:2133+6:04
Simon Nilsson1:02:5659+18:581:53:1749+16+21:11+15:07
Lukas Novak59:3044+17:412:52:4742-7+36:32+15:21
Viktor Antonsson58:3240+18:413:51:1941-1+53:06+16:34
42Västerås SOK 13:57:22+59:09
Fredrik Hamrefors48:5828+4:4148:5828+4:41
Carl Näslund59:2854+15:301:48:2644+16+16:20+11:39
Martin Oldaeus1:05:1058+23:212:53:36440+37:21+21:01
Andreas Näslund1:03:4648+23:553:57:2242-2+59:09+21:48
43Centrum OK 13:58:49+1:00:36
Jonas Kjäll53:2744+9:1053:2744+9:10
Daniel Lind53:0232+9:041:46:2939-5+14:23+5:13
Jerk Rönnols1:06:0759+24:182:52:3641+2+36:21+21:58
Mattias Ågren1:06:1354+26:223:58:4943+2+1:00:36+24:15
44Eksjö SOK 24:01:11+1:02:58
Simon Freyland48:3627+4:1948:3627+4:19
Hugo Jakobsson52:5730+8:591:41:3325-2+9:27+5:08
Adam Sandstedt1:04:3757+22:482:46:1038+13+29:55+20:28
August Kollberg1:15:0165+35:104:01:1144+6+1:02:58+33:03
45OK Roxen 14:01:16+1:03:03
Hugo Lillieström45:304+1:1345:304+1:13
Pontus Lindblom1:06:4363+22:451:52:1348+44+20:07+18:54
Hugo Dalhammer1:04:2756+22:382:56:4045-3+40:25+20:18
Lukas Eveborn1:04:3649+24:454:01:16450+1:03:03+22:38
46Söders-Tyresö 14:02:44+1:04:31
Olle Carlsson51:1540+6:5851:1540+6:58
Jacob Svensson1:19:0475+35:062:10:1961+21+38:13+31:15
Niklas Wrane56:0333+14:143:06:2253-8+50:07+11:54
Göran Thimberg56:2234+16:314:02:4446-7+1:04:31+14:24
47Järfälla OK 14:03:08+1:04:55
Manne Hammarberg1:06:4976+22:321:06:4976+22:32
Oskar Edvardsson47:3913+3:411:54:2850-26+22:22-0:10
Jonathan Alm1:02:1551+20:262:56:4346-4+40:28+18:06
Niklas Svensson1:06:2555+26:344:03:0847+1+1:04:55+24:27
48OK Ravinen 34:05:05+1:06:52
Marijonas Gipas55:5852+11:4155:5852+11:41
Bruno Godefroy1:03:4160+19:431:59:3955+3+27:33+15:52
Martin Rinnbäck1:03:0752+21:183:02:4649-6+46:31+18:58
Albin Andersson1:02:1946+22:284:05:0548-1+1:06:52+20:21
49Tullinge SK 24:05:26+1:07:13
Anders Ställberg1:08:1778+24:001:08:1778+24:00
Christoffer Eskilsson57:5251+13:542:06:0957-21+34:03+10:03
Andreas Hultqvist56:2635+14:373:02:3548-9+46:20+12:17
Per Bergh1:02:5147+23:004:05:2649+1+1:07:13+20:53
50OK Kolmården 34:10:17+1:12:04
Tom Campbell54:1348+9:5654:1348+9:56
Viktor Waernqvist1:02:3158+18:331:56:4453+5+24:38+14:42
Arvid Westerberg1:06:0759+24:183:02:5150-3+46:36+21:58
Klas Johansson1:07:2657+27:354:10:17500+1:12:04+25:28
51Turun Suunnistajat 24:12:56+1:14:43
Juho Rajaniemi1:02:2265+18:051:02:2265+18:05
Saku Valkila1:07:2165+23:232:09:4359-6+37:37+19:32
Oskari Nummelin56:0534+14:163:05:4852-7+49:33+11:56
Leevi Röntynen1:07:0856+27:174:12:5651-1+1:14:43+25:10
52Sundsvalls OK 24:17:01+1:18:48
Hannes Lindahl1:06:3474+22:171:06:3474+22:17
Oskar Vikström55:4545+11:472:02:1956-18+30:13+7:56
Gustav Frænell59:5346+18:043:02:1247-9+45:57+15:44
Erik Toomingas1:14:4964+34:584:17:0152+5+1:18:48+32:51
53Linköpings OK 34:19:01+1:20:48
Fredrik Johansson1:21:1583+36:581:21:1583+36:58
Martin Smelik57:0549+13:072:18:2068-15+46:14+9:16
Johan Allard1:02:1349+20:243:20:3356-12+1:04:18+18:04
Maxime Bonneau58:2839+18:374:19:0153-3+1:20:48+16:30
54Snättringe SK 24:33:09+1:34:56
David Hector58:0956+13:5258:0956+13:52
Tobias Gelius1:11:5569+27:572:10:0460+4+37:58+24:06
Erik Lidström Lauri1:06:1861+24:293:16:2255-5+1:00:07+22:09
Albin Hainke1:16:4767+36:564:33:0954-1+1:34:56+34:49
55OK Kolmården 44:40:59+1:42:46
Malin Leijon Lind1:00:2760+16:101:00:2760+16:10
Simon Johansson1:12:3970+28:412:13:0665+5+41:00+24:50
Sverre Röjgård1:13:4568+31:563:26:5158-7+1:10:36+29:36
Erik Johnsson1:14:0863+34:174:40:5955-3+1:42:46+32:10
56OK Södertörn 14:41:24+1:43:11
Georg Eklöw1:15:5681+31:391:15:5681+31:39
Alexander Schandl1:16:3574+32:372:32:3174-7+1:00:25+28:46
Filip Möller1:03:1553+21:263:35:4660-14+1:19:31+19:06
Mattias Ivares1:05:3852+25:474:41:2456-4+1:43:11+23:40
57Attunda OK 24:42:42+1:44:29
Oskar Enges1:38:3685+54:191:38:3685+54:19
Thomas Pettersson57:3950+13:412:36:1578-7+1:04:09+9:50
Samuel Lindén1:00:2847+18:393:36:4362-16+1:20:28+16:19
Christian Redtzer1:05:5953+26:084:42:4257-5+1:44:29+24:01
57KFUM Örebro OK 14:42:42+1:44:29
Melker Forsberg1:05:0468+20:471:05:0468+20:47
Oskar Arlebo51:1426+7:161:56:1852-16+24:12+3:25
Martin Fagerlund1:11:2067+29:313:07:3854+2+51:23+27:11
Linus Malm1:35:0477+55:134:42:4257+3+1:44:29+53:06
59Haninge SOK 14:45:46+1:47:33
Joakim Skärlén1:02:1462+17:571:02:1462+17:57
Jakob Gadefors Nav1:07:1864+23:202:09:3258-4+37:26+19:29
Martin Skärlén1:25:4876+43:593:35:2059+1+1:19:05+41:39
Alvar Melin1:10:2661+30:354:45:46590+1:47:33+28:28
60Rånäs OK 14:46:34+1:48:21
John Larsson1:11:4779+27:301:11:4779+27:30
Oskar Sundblom1:08:1066+24:122:19:5769-10+47:51+20:21
Joel Bohman1:16:3671+34:473:36:3361-8+1:20:18+32:27
Henrik Sundblom1:10:0159+30:104:46:3460-1+1:48:21+28:03
61OK Ravinen 24:54:57+1:56:44
Hannes Svahn58:0655+13:4958:0655+13:49
Albin Lindskog1:29:1880+45:202:27:2471+16+55:18+41:29
iklas Wansölin1:11:0966+29:203:38:3364-7+1:22:18+27:00
Joachim Wansölin1:16:2466+36:334:54:5761-3+1:56:44+34:26
62OK Klemmingen 15:12:09+2:13:56
Carl Pramlid1:00:1659+15:591:00:1659+15:59
Anders Granberg1:10:3667+26:382:10:5263+4+38:46+22:47
Stefan Carlsson1:28:5378+47:043:39:4565+2+1:23:30+44:44
Bart Van Wijngaarden1:32:2476+52:335:12:0962-3+2:13:56+50:26
63Järfälla OK 25:02:39+2:04:26
Nils Edvardsson1:04:0667+19:491:04:0667+19:49
ludwig Bergfalk1:29:4481+45:462:33:5076+9+1:01:44+41:55
Aleksandr Manoilov1:11:0865+29:193:44:5867-9+1:28:43+26:59
Hampus Anka1:17:3968+37:485:02:3963-4+2:04:26+35:43
64Västerås SOK 35:08:25+2:10:12
Mattias Löfqvist1:06:2472+22:071:06:2472+22:07
Martin Sandqvist1:28:2179+44:232:34:4577+5+1:02:39+40:32
Tamás Szüts1:15:5369+34:043:50:3869-8+1:34:23+31:44
Hugo Frisk1:17:4769+37:565:08:2564-5+2:10:12+35:49
65NAIS Orienteringsklubb 15:10:18+2:12:05
Mattis Nilsson1:01:2461+17:071:01:2461+17:07
Simon Nyberg1:31:2282+47:242:32:4675+14+1:00:40+43:33
Carl Granström1:18:1075+36:213:50:5670-5+1:34:41+34:01
Erik Kjellgren1:19:2271+39:315:10:1865-5+2:12:05+37:24
66Skarpnäcks OL 15:14:25+2:16:12
Urban Selander1:19:3682+35:191:19:3682+35:19
Niclas Behrenfeldt1:12:5471+28:562:32:3073-9+1:00:24+25:05
Roland Persson1:16:1170+34:223:48:4168-5+1:32:26+32:02
Per Edvall1:25:4474+45:535:14:2566-2+2:16:12+43:46
67IFK Enskede 15:26:51+2:28:38
Pontus Axell1:02:5166+18:341:02:5166+18:34
Gustav Björklund1:11:2868+27:302:14:1967+1+42:13+23:39
Ludde Blom1:45:1680+1:03:273:59:3571+4+1:43:20+1:01:07
Nils Forsberg Rundström1:27:1675+47:255:26:5167-4+2:28:38+45:18
68Sundbybergs IK 25:41:39+2:43:26
Mårten Lundqvist1:28:2584+44:081:28:2584+44:08
Sven Mellin1:15:4273+31:442:44:0780-4+1:12:01+27:53
Jonathan Serrand1:34:4979+53:004:18:5673-7+2:02:41+50:40
Christian Lindh1:22:4372+42:525:41:3968-5+2:43:26+40:45
IK Hakarpspojkarna / Espoon Suunta 2ej godkänd
Andreas Gustafsson50:2234+6:0550:2234+6:05
Josh Beech (Espoon Suunta)1:00:0655+16:081:50:2846+12+18:22+12:17
Eric Hanssonej godkändej godkänd
Jakob Ingström54:2032+14:29ej godkänd
Kils OK 1ej godkänd
Ludvig Eriksson53:5546+9:3853:5546+9:38
Viktor Skoog53:5337+9:551:47:4841-5+15:42+6:04
Jonathan Ullerej godkändej godkänd
Lukas Olm51:0725+11:16ej godkänd
Linköpings OK 1ej godkänd
Peter Eriksson50:1830+6:0150:1830+6:01
Joel Käll Karlssonej godkändej godkänd
Niklas Olsson57:4840+15:59ej godkänd
Erik Malmberg48:1012+8:19ej godkänd
OK Denseln 2ej godkänd
Emil Kaleredej godkändej godkänd
Algirdas Bartkevicius48:5518+4:57ej godkänd
Mattias Ericsson1:01:4648+19:57ej godkänd
Edvin Gundberg58:2038+18:29ej godkänd
OK Kolmården 2ej godkänd
Leo Johanssonej godkändej godkänd
Marcin Biederman1:02:2757+18:29ej godkänd
Kacper Kuca52:2626+10:37ej godkänd
Mikael Håkansson54:2333+14:32ej godkänd
OK Linné 4ej godkänd
Emil Boström1:06:3575+22:181:06:3575+22:18
Arvid Roosej godkändej godkänd
Ross Smith1:11:0564+29:16ej godkänd
Pär Tögenmark1:12:2862+32:37ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 3ej godkänd
Erik Wigle50:1830+6:0150:1830+6:01
David Borgej godkändej godkänd
Christofer Ahlsén1:17:3072+35:41ej godkänd
Henrik Willamo1:23:2173+43:30ej godkänd
Sundsvalls OK 1ej godkänd
Axel Lundgren1:05:5870+21:411:05:5870+21:41
Albin Kårénej godkändej godkänd
Anders Axling55:3532+13:46ej godkänd
Johan Nordin1:09:4958+29:58ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
Alexander Käll1:02:1664+17:591:02:1664+17:59
Viggo Hjerneej godkändej godkänd
Mattias Boman1:03:2554+21:36ej godkänd
Elias Adebrant1:19:0570+39:14ej godkänd
Västerås SOK 2ej godkänd
Noa Sjöstrand59:1857+15:0159:1857+15:01
Henrik Hamrefors1:14:1972+30:212:13:3766+9+41:31+26:30
Sixten Törnqvist1:10:3562+28:463:24:1257-9+1:07:57+26:26
Pontus Lindgrenej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 3utgått
Timo Mähönen53:3145+9:1453:3145+9:14
Martin Larbo51:2027+7:221:44:5133-12+12:45+3:31
N.N. utgåttutgått
N.N. utgåttutgått
KFUM Örebro OK 2utgått
Marcus Klasenius1:02:1563+17:581:02:1563+17:58
William Segura1:23:5877+40:002:26:1370+7+54:07+36:09
N.N. utgåttutgått
N.N. utgåttutgått
OK Kåre 1utgått
Gustav Öhgren50:2937+6:1250:2937+6:12
Johannes Öhgren55:2544+11:271:45:5434-3+13:48+7:36
Marcus Ramström1:18:0774+36:183:04:0151+17+47:46+33:58
N.N. utgåttutgått
OK Roxen 2utgått
Adam Tellsén1:05:2269+21:051:05:2269+21:05
Malte Eveborn1:05:0662+21:082:10:2862-7+38:22+17:17
Joakim Walterssonej godkändej godkänd
N.N. utgåttutgått
Snättringe SK 3utgått
Fredric Johansson1:14:3480+30:171:14:3480+30:17
Anders Abel1:27:5778+43:592:42:3179-1+1:10:25+40:08
Patrik Äppelgran1:17:5473+36:054:00:2572-7+1:44:10+33:45
N.N utgåttutgått
Söders-Tyresö 2utgått
Peter Andersson1:06:3273+22:151:06:3273+22:15
Stefan Norin1:23:2976+39:312:30:0172-1+57:55+35:40
Johan Markstedt1:10:4463+28:553:40:4566-6+1:24:30+26:35
Mattias Hovmöllerutgåttutgått
Stora Tuna OK 3utgått
Henrik Löfås47:5923+3:4247:5923+3:42
Mattias Mårts58:2752+14:291:46:2638+15+14:20+10:38
Viktor Barkegrenutgåttutgått
N.N. utgåttutgått
Tullinge SK 3utgått
Johan Ställberg1:06:5577+22:381:06:5577+22:38
Jacob Bolin1:04:5461+20:562:11:4964-13+39:43+17:05
Johannes Bladh1:26:1177+44:223:38:0063-1+1:21:45+42:02
N.N. utgåttutgått
Turun Metsänkävijät 4utgått
Matthew Fellbaum50:2635+6:0950:2635+6:09
Matiss Sliksjanis53:5738+9:591:44:2330-5+12:17+6:08
Tapani Mäkinenej godkändej godkänd
Juha Suntilautgåttutgått
IF Hagen 1ej start
Axel Olssonej startej start
Marcus Carlssonej startej start
Filip Karlssonej startej start
Daniel Bogrenej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser