Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 24 mars 2019

H17, sträcka 2

87 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro 143:58
2Joakim SvenskStora Tuna OK 244:11+0:13
3Simon HectorSnättringe SK 144:43+0:45
4Anton KuukkaTampereen Pyrintö 144:58+1:00
5Rassmus AnderssonOK Linné 145:24+1:26
6Edgars BertuksTurun Metsänkävijät 145:31+1:33
7Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF 145:51+1:53
8Otto SimosasTampereen Pyrintö 246:51+2:53
9Robbin KantarpÄrla IF 146:55+2:57
10Emil AnderssonÄrla IF 247:15+3:17
10Kristoffer TengrothSundbybergs IK 147:15+3:17
12Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF 247:24+3:26
13Oskar EdvardssonJärfälla OK 147:39+3:41
14Markus RäsänenKalevan Rasti 147:50+3:52
15Filip JacobssonOK Tisaren 148:35+4:37
16Anton ForsbergStora Tuna OK 148:39+4:41
17Simon LundinOK Kolmården 148:47+4:49
18Algirdas BartkeviciusOK Denseln 248:55+4:57
19Andreas HallIFK Lidingö SOK 249:11+5:13
20Simon FriskJärla Orientering 149:38+5:40
21Axel WrådheAttunda OK 149:43+5:45
22Markus AdolfssonTullinge SK 149:52+5:54
23Per ÖbergOK Hällen 249:59+6:01
24Erik PetterssonOK Denseln 150:05+6:07
25Dan WesterJärla Orientering / IFK Göteborg Orientering / OK Orion 250:22+6:24
26Oskar ArleboKFUM Örebro OK 151:14+7:16
27Martin LarboIFK Lidingö SOK 351:20+7:22
27Hector HainesIFK Lidingö SOK 151:20+7:22
29Martins SirmaisTurun Metsänkävijät 252:09+8:11
30Hugo JakobssonEksjö SOK 252:57+8:59
31Hugo KindbornOK Hällen 352:59+9:01
32Daniel LindCentrum OK 153:02+9:04
33Alex CarcasTurun Metsänkävijät 353:10+9:12
34Charlie StoltSkogspojkarnas OK / Rehns BK 153:11+9:13
35Emanuel HerberthsonLinköpings OK 253:15+9:17
36Johan AronssonOK Tisaren 253:38+9:40
37Viktor SkoogKils OK 153:53+9:55
38Matiss SliksjanisTurun Metsänkävijät 453:57+9:59
39Gustaf SundbüeOK Hällen 153:58+10:00
40Hans PerssonIFK Umeå 154:00+10:02
41Olle GrywenzOK Linné 254:07+10:09
42Simon HodlerIFK Mora OK 154:13+10:15
43Oskar LindEksjö SOK 155:11+11:13
44Johannes ÖhgrenOK Kåre 155:25+11:27
45Oskar VikströmSundsvalls OK 255:45+11:47
46Carl-Johan HögbergOK Linné 356:25+12:27
47Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna 156:26+12:28
48Martin LindskogOK Ravinen 156:41+12:43
49Martin SmelikLinköpings OK 357:05+13:07
50Thomas PetterssonAttunda OK 257:39+13:41
51Christoffer EskilssonTullinge SK 257:52+13:54
52Mattias MårtsStora Tuna OK 358:27+14:29
53Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF 159:25+15:27
54Carl NäslundVästerås SOK 159:28+15:30
55Josh BeechIK Hakarpspojkarna / Espoon Suunta 21:00:06+16:08
56Ville KinnalaTurun Suunnistajat 11:00:42+16:44
57Marcin BiedermanOK Kolmården 21:02:27+18:29
58Viktor WaernqvistOK Kolmården 31:02:31+18:33
59Simon NilssonEksjö SOK 31:02:56+18:58
60Bruno GodefroyOK Ravinen 31:03:41+19:43
61Jacob BolinTullinge SK 31:04:54+20:56
62Malte EvebornOK Roxen 21:05:06+21:08
63Pontus LindblomOK Roxen 11:06:43+22:45
64Jakob Gadefors NavHaninge SOK 11:07:18+23:20
65Saku ValkilaTurun Suunnistajat 21:07:21+23:23
66Oskar SundblomRånäs OK 11:08:10+24:12
67Anders GranbergOK Klemmingen 11:10:36+26:38
68Gustav BjörklundIFK Enskede 11:11:28+27:30
69Tobias GeliusSnättringe SK 21:11:55+27:57
70Simon JohanssonOK Kolmården 41:12:39+28:41
71Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL 11:12:54+28:56
72Henrik HamreforsVästerås SOK 21:14:19+30:21
73Sven MellinSundbybergs IK 21:15:42+31:44
74Alexander SchandlOK Södertörn 11:16:35+32:37
75Jacob SvenssonSöders-Tyresö 11:19:04+35:06
76Stefan NorinSöders-Tyresö 21:23:29+39:31
77William SeguraKFUM Örebro OK 21:23:58+40:00
78Anders AbelSnättringe SK 31:27:57+43:59
79Martin SandqvistVästerås SOK 31:28:21+44:23
80Albin LindskogOK Ravinen 21:29:18+45:20
81ludwig BergfalkJärfälla OK 21:29:44+45:46
82Simon NybergNAIS Orienteringsklubb 11:31:22+47:24
Joel Käll KarlssonLinköpings OK 1ej godkänd
David BorgSödertälje-Nykvarn OF 3ej godkänd
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
Albin KårénSundsvalls OK 1ej godkänd
Arvid RoosOK Linné 4ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser