Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 24 mars 2019

H150

29 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:54:12
Lars Sjöberg35:364+0:2235:364+0:22
Piero Sannicolò43:3810+9:541:19:148+4+8:00+7:38
Hans Sundqvist34:583+5:381:54:121-7-8:00
2Bromma-Vällingby SOK 11:54:24+0:12
Anders Bøgevig37:4211+2:2837:4211+2:28
Fredrik Tarberg40:566+7:121:18:385-6+7:24+4:56
Thomas Pettersson35:465+6:261:54:242-3+0:12-7:12
3OK Roxen 11:54:32+0:20
Anders Lillieström37:267+2:1237:267+2:12
Henrik Marmelid41:227+7:381:18:486-1+7:34+5:22
Erik Helander35:444+6:241:54:323-3+0:20-7:14
4IFK Lidingö SOK 11:54:39+0:27
Pär Lilja35:405+0:2635:405+0:26
Magnus Rajan38:323+4:481:14:123-2+2:58+2:32
Per Damberg40:2710+11:071:54:394+1+0:27-2:31
5Järfälla OK 11:56:42+2:30
Eric Roller45:3718+10:2345:3718+10:23
Lars Palmqvist39:474+6:031:25:2412-6+14:10+3:47
Robert Pedersen31:182+1:581:56:425-7+2:30-11:40
6Bromma-Vällingby SOK 21:57:37+3:25
Martin Bjurner35:272+0:1335:272+0:13
Simon Sandgren40:475+7:031:16:144+2+5:00+4:47
Mattias Berglund41:2311+12:031:57:376+2+3:25-1:35
7Attunda OK 11:59:01+4:49
Tomas Henriksson37:308+2:1637:308+2:16
Fredrik Sone33:4411:11:141-7-2:16
Björn-Ove Pettersson47:4716+18:271:59:017+6+4:49+4:49
8OK Hällen 12:01:10+6:58
Björn Carlsson39:0312+3:4939:0312+3:49
Mikael Kindborn35:062+1:221:14:092-10+2:55-0:54
Tomas Öberg47:0114+17:412:01:108+6+6:58+4:03
9OK Ravinen 12:02:15+8:03
Kjell Almgren35:14135:141
Ola Kåberg45:3113+11:471:20:459+8+9:31+9:31
Per Wollbrand41:3012+12:102:02:1590+8:03-1:28
10Snättringe SK 12:02:35+8:23
Mats Bern40:3514+5:2140:3514+5:21
Mats Hainke42:058+8:211:22:4010-4+11:26+6:05
Anders Karlsson39:559+10:352:02:35100+8:23-3:03
11Tullinge SK 22:06:28+12:16
Kenneth Jönsson35:323+0:1835:323+0:18
Erik Berggren43:3810+9:541:19:107+4+7:56+7:38
Rudolf Hersén47:1815+17:582:06:2811+4+12:16+4:20
12IFK Enskede 12:08:52+14:40
Patric De Boussard37:246+2:1037:246+2:10
Anders Björklund46:0214+12:181:23:2611+5+12:12+10:02
Peter Albinsson45:2613+16:062:08:5212+1+14:40+2:28
13Motala AIF OL 12:11:29+17:17
Fredrik Jönsson48:5620+13:4248:5620+13:42
Fredrik Korall44:2012+10:361:33:1616-4+22:02+8:20
Per Johansson38:136+8:532:11:2913-3+17:17-4:45
14Linköpings OK 22:15:28+21:16
Tomas Boman40:2513+5:1140:2513+5:11
Jörgen Sköld55:5522+22:111:36:2018+5+25:06+19:55
Martin Jareland39:087+9:482:15:2814-4+21:16-3:50
15Långhundra IF 12:17:04+22:52
Peter Hambäck40:5915+5:4540:5915+5:45
Mats Lundin48:0918+14:251:29:08150+17:54+12:09
Sven Wigertz47:5617+18:362:17:04150+22:52+4:58
16Västerås SOK 12:18:00+23:48
Anders Älvegran37:4010+2:2637:4010+2:26
Daniel Björnberg47:4517+14:011:25:2513+3+14:11+11:45
Stefan Törnqvist52:3522+23:152:18:0016+3+23:48+9:37
17Järfälla OK 22:18:14+24:02
Johan Westring41:3816+6:2441:3816+6:24
Öyvind Michelsen46:3015+12:461:28:0814-2+16:54+10:30
Magnus Sneitz50:0620+20:462:18:1417+3+24:02+7:08
18NAIS Orienteringsklubb 12:28:59+34:47
Anders Johansson47:0819+11:5447:0819+11:54
Stefan Träff48:3019+14:461:35:3817-2+24:24+12:30
Vesa Jussila53:2123+24:012:28:5918+1+34:47+10:23
19Linköpings OK 12:29:01+34:49
Johan Åtting1:07:0726+31:531:07:0726+31:53
Annika Ivarsson42:229+8:381:49:2921-5+38:15+6:22
Åke Ljunggren39:328+10:122:29:0119-2+34:49-3:26
20IFK Lidingö SOK 22:42:37+48:25
Hans Liwång49:0721+13:5349:0721+13:53
Tapani Mattus56:4624+23:021:45:5320-1+34:39+20:46
Petter Skantze56:4425+27:242:42:37200+48:25+13:46
21Snättringe SK 22:48:33+54:21
Jörgen Hector53:3323+18:1953:3323+18:19
Bo Lauri1:03:3025+29:461:57:0322-1+45:49+27:30
Torbjörn Bergman51:3021+22:102:48:3321-1+54:21+8:32
22Attunda OK 22:52:27+58:15
Magnus Strömqvist1:15:4228+40:281:15:4228+40:28
Samuel Björklund47:0016+13:162:02:4223-5+51:28+11:00
Håkan Redtzer49:4519+20:252:52:2722-1+58:15+6:47
23Järfälla OK 42:53:23+59:11
Jon Sundberg54:4325+19:2954:4325+19:29
Jörgen Örnebrand1:10:0526+36:212:04:4826+1+53:34+34:05
Jan Nettelbjer48:3518+19:152:53:2323-3+59:11+5:37
24OK Hällen 23:04:18+1:10:06
Ulf Engström1:15:1327+39:591:15:1327+39:59
Stefan Gustafsson49:2120+15:372:04:3424-3+53:20+13:21
Nils Linder59:4427+30:243:04:18240+1:10:06+16:46
25Järfälla OK 33:07:26+1:13:14
Mark Åkesson54:0524+18:5154:0524+18:51
Andreas Grunder1:10:3627+36:522:04:4125+1+53:27+34:36
Leif Mörkfors1:02:4528+33:253:07:26250+1:13:14+19:47
26Linköpings OK 33:26:19+1:32:07
Henrik Elnegård1:35:2729+1:00:131:35:2729+1:00:13
Pelle Skullman52:3621+18:522:28:0327-2+1:16:49+16:36
Christer Lindell58:1626+28:563:26:1926-1+1:32:07+15:18
OK Kolmården 1ej godkänd
Peter Lund51:0322+15:4951:0322+15:49
Henrik Ljungemyrej godkändej godkänd
Mats Röjgård29:201ej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
Fredrik Johansson37:359+2:2137:359+2:21
Sven Edvardssonej godkändej godkänd
Jan Lindh56:0524+26:45ej godkänd
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1utgått
Magnus Fredriksson45:0717+9:5345:0717+9:53
Jesper Nordin (OK Kåre)56:1523+22:311:41:2219+2+30:08+20:15
NN utgåttutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser