Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, VOF-cup, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, VOF-cup, deltävling 2
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 4 februari 2018

D21

7 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonUmeå OK48:146:52
2Freja VredinUmeå OK59:33+11:198:29
3Elisabeth FriesUmeå OK1:01:07+12:538:43
4Kristina FridmanVännäs OK1:09:55+21:419:58
5Vega LaudonVännäs OK1:23:50+35:3611:57
Alma LaudonVännäs OKej godkänd
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start

H21

9 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel SjölanderAlfta-Ösa OK54:405:43
2Per NorenVännäs OK1:00:21+5:416:18
3Henrik PerssonUmeå OK1:04:27+9:476:44
4David LundstenVittjärvs IK1:09:26+14:467:15
5Mats WalheimRobertsfors IK1:09:44+15:047:17
Nils HenrikssonSeskarö IFej start

D16

5 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester LaudonVännäs OK1:05:1312:31
Lea EdvardssonUmeå OKej godkänd

H16

5 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin PerssonÅrsunda IF38:147:20
2Viktor HolmgrenUmeå OK38:18+0:047:21
3Jakob NilssonUmeå OK38:29+0:157:23
4Erik AndersenKlubblös39:58+1:447:40
5Isak LundholmUmeå OK40:17+2:037:43
6Oskar ÅdahlUmeå OK51:00+12:469:47
7Jesper  ÖbergKlubblös1:04:13+25:5912:19
8Andreas SvenssonSK Björnen1:07:00+28:4612:51
Erika TimbyUmeå OKej start

D14

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonUmeå OK31:187:57
2Maja LundholmUmeå OK40:05+8:4710:11
3Emmy KärrlanderUmedalens IF41:02+9:4410:26

H14

3 930 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Otto TimbyUmeå OKej start

D40

5 210 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Karin NilssonUmeå OK43:168:18
2Helena KönigssonRobertsfors IK47:49+4:339:10
3Emma LundholmUmeå OK51:22+8:069:51
4Agneta FriesUmeå OK52:13+8:5710:01
5Eva WalheimRobertsfors IK54:11+10:5510:23
6Agneta HolmgrenBergnäsets AIK54:57+11:4110:32

H40

7 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LundholmUmeå OK51:587:24
2Stefan KärrlanderUmedalens IF56:05+4:078:00
3Jonas FridmanVännäs OK1:19:21+27:2311:19
4Hjalmar LaudonVännäs OK1:22:50+30:5211:48
5Janis BrokersUmeå OK1:26:30+34:3212:20
Mattias LindmarkRobertsfors IKej start
Mikael YngvessonRobertsfors IKej start

H60

5 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn YttergrenStöcksjö IS41:017:52
2Clas FriesUmeå OK41:43+0:428:00
3Terho NevalainenUmeå OK43:52+2:518:25
4Anders FriesUmeå OK47:41+6:409:09
5Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK59:22+18:2111:23
6Håkan ErikssonUmeå OK1:20:38+39:3715:28
Daniel AnderssonUmeå OKej godkänd
Holger LindLångvikens OKej start
Thorsten JohanssonLångvikens OKej start

Öppen motion 3

2 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri EdvardssonUmeå OK1:09:5324:15
Moa TimbyUmeå OKej godkänd
Ella LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Ted LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Erik Lingbro DömstedtUmeå OKej godkänd
Elina Lingbro DömstedtUmeå OKej godkänd
Emil RobergeIFK Umeåej start
Matilde RobergeIFK Umeåej start

Öppen motion 5

3 930 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per HALLGRENUmeå OK28:517:20
2Niklas TimbyUmeå OK31:59+3:088:08
3Anna HolmgrenIFK Umeå33:16+4:258:27
4Elina NilssonVännäs OK36:49+7:589:22
5Annika VikdahlUmeå OK39:34+10:4310:04
6Åsa BäckstrandUmeå OK41:41+12:5010:36
7Tuva SirviöUmeå OK43:00+14:0910:56
8Tyra LarssonIFK Umeå43:02+14:1110:56
9Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK45:23+16:3211:32
10Henrik LundbergUmeå OK46:35+17:4411:51
11Joar MattssonVännäs OK51:18+22:2713:03
12Maja BjörkhagenVittjärvs IK54:14+25:2313:47
13Simon LundbergUmeå OK57:00+28:0914:30
Björn ElfvingUmeå OKej godkänd
Agnes ElfvingIFK Mora OKej godkänd

Öppen motion 7

5 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Per FrostIFK Mora OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser