Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen Etapp 2
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: söndag 14 januari 2018

Klasser: Visa alla | Vit/Gul | Gul/Röd | Kort | Mellan | Lång

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Mellan

67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering37:39
2Emil ErdeliusIF Rigor40:16+2:37
3Robert HallbergIK Uven40:19+2:40
4Daniel FredrikssonFrölunda OL40:32+2:53
5Alfred ErdeliusIF Rigor40:57+3:18
6Lovisa LemanGöteborgs SK41:04+3:25
7Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF41:52+4:13
8Martin SykGöteborgs SK42:08+4:29
9Mikael JungbjerGöteborgs SK42:09+4:30
10Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK42:16+4:37
11Martin SvenssonIF Rigor43:05+5:26
12Johanna ErlandssonStora Tuna OK43:26+5:47
12Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:26+5:47
14Johan WettergrenFK Herkules43:46+6:07
15Erik HulthénMölndal Outdoor IF44:31+6:52
16Alexander HöglindFK Herkules45:04+7:25
17Laila B HöglundFK Herkules45:24+7:45
18Pierre KarlssonOK Alehof47:11+9:32
19Ulf AlmehedFrölunda OL47:23+9:44
20Ellika GrothKungälvs OK47:47+10:08
21Victor BeischerIK Uven47:58+10:19
22Niklas JambrénGöteborgs SK47:59+10:20
23Sten BlomströmIK Stern48:52+11:13
24Elina HansonKungälvs OK49:12+11:33
25Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL49:24+11:45
26Thomas BorneFrölunda OL49:32+11:53
27Tove PerssonMölndal Outdoor IF50:19+12:40
28Anders AspMölndal Outdoor IF50:26+12:47
29Jonas JerlinFrölunda OL50:48+13:09
30Jon JonssonGöteborgs SK51:06+13:27
31Lena FromIK Stern51:18+13:39
32Unni GranforsIF Rigor51:29+13:50
33William RönnborgIK Uven51:59+14:20
34Thomas BäckströmIF Rigor52:03+14:24
35Phil MullinsSjövalla FK53:10+15:31
36Isa LundqvistJärfälla OK53:30+15:51
37Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL53:59+16:20
38Mats DahlrotIK Uven54:00+16:21
39Frida JerlinFrölunda OL54:07+16:28
40Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:13+16:34
41Pernilla AlexanderssonIF Rigor54:33+16:54
42Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering56:28+18:49
43Lennart AlmströmIK Stern56:48+19:09
44Helena StensötaFrölunda OL56:49+19:10
45Amanda MullinsSjövalla FK56:50+19:11
46Thilda SeldénIF Rigor57:20+19:41
47Lennart VamlingFrölunda OL57:35+19:56
48Zebastian ArfwedsonFrölunda OL58:07+20:28
49Pär JohannessonFrölunda OL58:56+21:17
50Jonatan LampaIF Rigor59:01+21:22
51Erika AspMölndal Outdoor IF1:00:38+22:59
52Johan LidbeckIK Uven1:00:59+23:20
53Liselotte JohanssonOK Löftan1:01:01+23:22
54Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:01:53+24:14
55Maria PollMölndal Outdoor IF1:02:20+24:41
56Peter RamleSjövalla FK1:04:35+26:56
57Axel NiklassonIK Uven1:05:04+27:25
58Henrik CarlssonIK Uven1:05:05+27:26
59Elisabet HemlinIK Uven1:05:08+27:29
60Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:05:14+27:35
61Jonas RutbergIK Stern1:08:43+31:04
62Torbjörn WikströmOK Orinto1:10:59+33:20
63Lowe HammarFK Herkules2:17:25+1:39:46
Stefan HammarFK Herkulesej godkänd
Johan KarlssonKlubblösej godkänd
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Anton KastrupFK Herkulesej start
Magnus WideFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser