Officiell resultatlista för Vintercupen Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen Etapp 2
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: söndag 14 januari 2018

Vit/Gul

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering23:22
2Hugo TolestamIF Rigor24:36+1:14
3Ellen HeymanIF Rigor25:50+2:28
4Theander HulthénMölndal Outdoor IF25:57+2:35
5Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb27:19+3:57
6Alice OlssonMölndal Outdoor IF27:47+4:25
7Amy JohanssonIK Uven28:25+5:03
8Emilia PerssonIK Uven28:31+5:09
9Wilma PerssonIK Uven28:55+5:33
10Jarvis HanssonFrölunda OL29:40+6:18
11Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb30:38+7:16
12Axel PerssonFK Herkules35:46+12:24
13Hannes PerssonFK Herkules38:32+15:10
14Erik JohanssonIK Uven38:41+15:19
15William KraftIK Uven38:51+15:29
15Viktor BerndtssonFrölunda OL38:51+15:29
17Rickard BerndtssonFrölunda OL38:54+15:32
18Mari KraftIK Uven43:36+20:14
19Anders LundgrenKlubblös47:45+24:23
Per PerssonFK Herkulesej godkänd
Elias DoncicIK Uvenej start
Albin HanssonIK Uvenej start
Simon TolestamIF Rigorej start

Gul/Röd

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb26:31
2Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb27:39+1:08
3Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb30:53+4:22
4Emil WalleniusFrölunda OL32:44+6:13
5Lars HultanderIF Rigor33:32+7:01
6Linda JakobssonIK Uven34:10+7:39
7Martin EkFrölunda OL34:52+8:21
8Alexander FedjeFrölunda OL35:15+8:44
9Petter KarlssonIK Uven35:43+9:12
10Alvar AlexanderssonIF Rigor38:20+11:49
11Edvin TolestamIF Rigor39:10+12:39
12Sven TolestamIF Rigor39:16+12:45
13Johanna HulthénMölndal Outdoor IF39:48+13:17
14Malin LammFrölunda OL40:50+14:19
15Gunnel BörjessonIK Uven43:35+17:04
16Pia HendbergIK Uven43:38+17:07
17Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK45:30+18:59
18Åsa NybergGöteborg-Majorna OK45:37+19:06
19Andy GranforsIF Rigor50:54+24:23
20Ulrika GranforsIF Rigor51:18+24:47
21Marie CarlssonFrölunda OL51:53+25:22
22Susanne AndreassonGöteborgs SK52:25+25:54
23Barbro AnderssonOK Skogshjortarna52:30+25:59
24Selma PerssonFK Herkules52:34+26:03
25Frida PerssonFK Herkules52:37+26:06
26Marita HultanderIF Rigor53:31+27:00
27Ingalill MullinsSjövalla FK1:39:22+1:12:51
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd

Kort

56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena CarlssonSävedalens AIK34:58
2Kent KardellLjungskile FK35:31+0:33
3Ted LiivrandOK Skogshjortarna37:16+2:18
4Audrey HanssonFrölunda OL37:50+2:52
5Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering39:01+4:03
6Henrik DahlrotIK Uven40:07+5:09
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna40:30+5:32
8Filip LemanGöteborgs SK40:32+5:34
9Per FredrikssonOK Skogshjortarna40:54+5:56
10Håkan BerndtssonFrölunda OL41:16+6:18
11Emrik LindFK Herkules41:20+6:22
12Gisela LindFK Herkules41:24+6:26
13Daniel TorstenssonGöteborgs SK41:57+6:59
14Malin BruhnIF Rigor42:15+7:17
15Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna42:40+7:42
16Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:51+8:53
17Cecilia KarlssonGöteborgs SK43:55+8:57
18Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK44:06+9:08
19Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK44:56+9:58
20Lennart AnderssonGöteborgs SK45:20+10:22
21Solveig HedenblomSjövalla FK45:52+10:54
22Håkan HöglindFK Herkules47:27+12:29
23Sebastian SundbergKlubblös48:29+13:31
24Mattias BrännströmFK Herkules48:52+13:54
25Kjell JeppsonIF Rigor49:35+14:37
26Bo CederlöfKFUM Örebro OK49:50+14:52
27Bernt AnderssonIF Rigor50:25+15:27
28Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb51:50+16:52
29Matilda JohannessonFrölunda OL53:29+18:31
30Emma SkantzFK Herkules54:43+19:45
31Magne HagströmFrölunda OL54:56+19:58
32Lars-Olof RönnqvistOK Löftan55:25+20:27
33Frida LyxellGöteborg-Majorna OK55:35+20:37
34Karl-Axel JohanssonIK Uven56:15+21:17
35Karin CederlöfKFUM Örebro OK57:12+22:14
36Maria VamlingFrölunda OL57:26+22:28
37Hannes RosendahlIF Marin Väst57:58+23:00
38Mari HjeltMölndal Outdoor IF58:02+23:04
39Gun RosendahlIF Marin Väst58:11+23:13
40Gösta MalmerIF Marin Väst59:30+24:32
41Olle FlorénIF Rigor59:53+24:55
42Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb59:59+25:01
43Edvin AlexanderssonIF Rigor1:00:00+25:02
44Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:00:13+25:15
45Emilia KraftIK Uven1:00:47+25:49
46Eva BlomströmIK Stern1:01:36+26:38
47Lars TorstenssonGöteborgs SK1:02:00+27:02
48Rosa JohanssonIK Uven1:02:36+27:38
49Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:07+37:09
50Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:12+37:14
51Christina VestergrenIK Uven1:15:43+40:45
52Anna BeischerIK Uven1:16:17+41:19
53Monika NilssonOK Alehof1:16:26+41:28
54Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:20:43+45:45
55Petty CartemoIK Uven1:25:16+50:18
56Carl-Henrik HallbergIK Uven1:54:20+1:19:22
Laila HanssonIK Uvenej start
Emil SeldénIF Rigorej start

Mellan

67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering37:39
2Emil ErdeliusIF Rigor40:16+2:37
3Robert HallbergIK Uven40:19+2:40
4Daniel FredrikssonFrölunda OL40:32+2:53
5Alfred ErdeliusIF Rigor40:57+3:18
6Lovisa LemanGöteborgs SK41:04+3:25
7Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF41:52+4:13
8Martin SykGöteborgs SK42:08+4:29
9Mikael JungbjerGöteborgs SK42:09+4:30
10Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK42:16+4:37
11Martin SvenssonIF Rigor43:05+5:26
12Johanna ErlandssonStora Tuna OK43:26+5:47
12Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:26+5:47
14Johan WettergrenFK Herkules43:46+6:07
15Erik HulthénMölndal Outdoor IF44:31+6:52
16Alexander HöglindFK Herkules45:04+7:25
17Laila B HöglundFK Herkules45:24+7:45
18Pierre KarlssonOK Alehof47:11+9:32
19Ulf AlmehedFrölunda OL47:23+9:44
20Ellika GrothKungälvs OK47:47+10:08
21Victor BeischerIK Uven47:58+10:19
22Niklas JambrénGöteborgs SK47:59+10:20
23Sten BlomströmIK Stern48:52+11:13
24Elina HansonKungälvs OK49:12+11:33
25Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL49:24+11:45
26Thomas BorneFrölunda OL49:32+11:53
27Tove PerssonMölndal Outdoor IF50:19+12:40
28Anders AspMölndal Outdoor IF50:26+12:47
29Jonas JerlinFrölunda OL50:48+13:09
30Jon JonssonGöteborgs SK51:06+13:27
31Lena FromIK Stern51:18+13:39
32Unni GranforsIF Rigor51:29+13:50
33William RönnborgIK Uven51:59+14:20
34Thomas BäckströmIF Rigor52:03+14:24
35Phil MullinsSjövalla FK53:10+15:31
36Isa LundqvistJärfälla OK53:30+15:51
37Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL53:59+16:20
38Mats DahlrotIK Uven54:00+16:21
39Frida JerlinFrölunda OL54:07+16:28
40Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:13+16:34
41Pernilla AlexanderssonIF Rigor54:33+16:54
42Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering56:28+18:49
43Lennart AlmströmIK Stern56:48+19:09
44Helena StensötaFrölunda OL56:49+19:10
45Amanda MullinsSjövalla FK56:50+19:11
46Thilda SeldénIF Rigor57:20+19:41
47Lennart VamlingFrölunda OL57:35+19:56
48Zebastian ArfwedsonFrölunda OL58:07+20:28
49Pär JohannessonFrölunda OL58:56+21:17
50Jonatan LampaIF Rigor59:01+21:22
51Erika AspMölndal Outdoor IF1:00:38+22:59
52Johan LidbeckIK Uven1:00:59+23:20
53Liselotte JohanssonOK Löftan1:01:01+23:22
54Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:01:53+24:14
55Maria PollMölndal Outdoor IF1:02:20+24:41
56Peter RamleSjövalla FK1:04:35+26:56
57Axel NiklassonIK Uven1:05:04+27:25
58Henrik CarlssonIK Uven1:05:05+27:26
59Elisabet HemlinIK Uven1:05:08+27:29
60Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:05:14+27:35
61Jonas RutbergIK Stern1:08:43+31:04
62Torbjörn WikströmOK Orinto1:10:59+33:20
63Lowe HammarFK Herkules2:17:25+1:39:46
Stefan HammarFK Herkulesej godkänd
Johan KarlssonKlubblösej godkänd
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Anton KastrupFK Herkulesej start
Magnus WideFrölunda OLej start

Lång

36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan LindbergIFK Mora OK48:58
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL49:17+0:19
3Johan LidströmOK Linné50:23+1:25
4Jonas LundgrenStora Tuna OK52:48+3:50
5Björn GrothKungälvs OK55:26+6:28
6Magnus JohanssonOK Löftan55:35+6:37
7Erik WeimannKlubblös1:00:25+11:27
8Jan JohanssonFrölunda OL1:00:40+11:42
8Peter SandqvistMölndal Outdoor IF1:00:40+11:42
10Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL1:01:19+12:21
11Niklas FlorénIF Rigor1:01:39+12:41
12Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:01:43+12:45
13John GabrielssonSävedalens AIK1:02:10+13:12
14Stefan GraadIF Rigor1:02:44+13:46
15Tobias JohanssonOK Löftan1:02:49+13:51
16Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:03:28+14:30
17Per FlakbergIFK Göteborg Orientering1:04:00+15:02
18Magnus ForsbergFK Herkules1:04:36+15:38
19Anton HemlinIK Uven1:05:33+16:35
20Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:05:54+16:56
21Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:39+17:41
22Johan GranforsIF Rigor1:08:20+19:22
23Johan WinteråsVästerbergslagens OL1:09:07+20:09
24Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:08+21:10
25Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:11:18+22:20
26Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:11:39+22:41
27Erik HultanderIF Rigor1:12:10+23:12
28Jonas LauriFK Herkules1:13:31+24:33
29Anders BjörklundSävedalens AIK1:16:19+27:21
30Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:45+27:47
31Erik LauriFK Herkules1:17:12+28:14
32Erik RuotsalainenFrölunda OL1:20:04+31:06
33Arvid HammarFK Herkules1:20:36+31:38
34Henrik WiknerMölndal Outdoor IF1:36:59+48:01
Annica EngIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Martin LammFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser