*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Vintercupen Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen Etapp 3
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 21 januari 2018

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anna BrodinÖM8 (54)39:19+5:589:07

FK Herkules

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per PerssonÖM7 (50)31:479:04
2Anton KastrupÖM8 (54)34:19+0:587:57
3Håkan HöglindÖM7 (50)38:13+6:2610:55
3Pontus KastrupÖM5 (11)50:31+13:1714:38
6Lise-lotte RybergÖM5 (11)53:08+15:5415:24
8Nina KastrupÖM5 (11)56:02+18:4816:14
9Stella TormenaÖM3 (20)55:00+16:4218:16
12Selma PerssonÖM3 (20)1:04:22+26:0421:23
13Axel PerssonÖM3 (20)1:04:34+26:1621:27
14Frida PerssonÖM3 (20)1:04:39+26:2121:28
14Magnus ForsbergÖM9 (22)1:08:28+17:089:45
15Alexander HöglindÖM8 (54)43:40+10:1910:07
15Tom Axel EkenstråleÖM7 (50)45:45+13:5813:04
16Johan WettergrenÖM8 (54)43:43+10:2210:08
16Saga TormenaÖM3 (20)1:19:10+40:5226:18
17Laila B HöglundÖM8 (54)44:05+10:4410:13
19Erik LauriÖM9 (22)1:21:21+30:0111:35
26Emma SkantzÖM7 (50)51:52+20:0514:49
32Jane McpheatÖM7 (50)55:58+24:1115:59
48Peter GergelyÖM8 (54)56:50+23:2913:11
Arvid HöglundÖM7 (50)ej godkänd
Hannes PerssonÖM7 (50)ej godkänd

Frölunda OL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Audrey HanssonÖM5 (11)37:1410:47
1Jarvis HanssonÖM3 (20)38:1812:43
1Rasmus ArfwedsonÖM9 (22)51:207:18
4Martin LammÖM9 (22)59:40+8:208:29
8Carl NorinÖM9 (22)1:05:35+14:159:20
13Anders ArfwedsonÖM9 (22)1:06:39+15:199:29
18Magne HagströmÖM7 (50)48:09+16:2213:45
21Zebastian ArfwedsonÖM9 (22)1:47:48+56:2815:21
29Ulf AlmehedÖM8 (54)48:01+14:4011:08
34Håkan WåhlanderÖM8 (54)49:15+15:5411:25
37Jonas JerlinÖM8 (54)50:50+17:2911:47
40Malin LammÖM7 (50)1:04:25+32:3818:24
47Lennart VamlingÖM8 (54)56:38+23:1713:08
50Helena StensötaÖM8 (54)59:13+25:5213:44
53Erland SvensonÖM8 (54)1:18:25+45:0418:11

Göteborg-Majorna OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik HogedalÖM9 (22)54:51+3:317:48
3Arvid AronssonÖM9 (22)56:16+4:568:00
5Viktor Jellvert BörjesonÖM9 (22)1:02:22+11:028:53
5Frida LyxellÖM5 (11)52:50+15:3615:18
7Jens KaminskyÖM9 (22)1:05:15+13:559:17
7Acke WåhlanderÖM7 (50)41:23+9:3611:49
9Mats GruvefeldtÖM7 (50)42:34+10:4712:09
10Klara WallinderÖM7 (50)42:43+10:5612:12
11Lars-Erik GaddeÖM7 (50)43:03+11:1612:18
12Johan ZettergrenÖM9 (22)1:06:21+15:019:27
16Anders SpånérÖM9 (22)1:16:49+25:2910:56
17Thomas GustafssonÖM7 (50)46:53+15:0613:23
18David AndréÖM9 (22)1:20:03+28:4311:24
22Bo HermanssonÖM7 (50)49:37+17:5014:10
25Annika HogedalÖM7 (50)51:29+19:4214:42
25Åsa JellvertÖM8 (54)47:07+13:4610:55
27Frida AnderssonÖM7 (50)53:46+21:5915:21
27Ulf AnderssonÖM7 (50)53:46+21:5915:21
45Gösta CederinÖM7 (50)1:13:19+41:3220:56
49Lena HermanssonÖM8 (54)57:47+24:2613:24
Gudrun BromanÖM7 (50)ej godkänd
Mary LarnerÖM3 (20)ej godkänd
Anders JohanssonÖM7 (50)ej godkänd

Göteborgs SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Katarina Rydén MarkinhuhtaÖM5 (11)48:50+11:3614:09
3Martin SykÖM8 (54)35:01+1:408:07
4Lovisa LemanÖM8 (54)37:00+3:398:35
4Gunnar MarkinhuhtaÖM7 (50)39:31+7:4411:17
7Peter AugustssonÖM8 (54)37:21+4:008:39
9Mikael JungbjerÖM8 (54)38:49+5:289:00
14Lennart AnderssonÖM7 (50)45:33+13:4613:00
19Filip LemanÖM8 (54)45:44+12:2310:36
20Daniel TorstenssonÖM7 (50)49:04+17:1714:01
24Jon JonssonÖM8 (54)47:05+13:4410:55
28Niklas JambrénÖM8 (54)47:56+14:3511:07
29Lars TorstenssonÖM7 (50)54:27+22:4015:33

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Emely WeihartÖM8 (54)45:45+12:2410:36
40Tom WeihartÖM8 (54)52:43+19:2212:13
41Brett WeihartÖM8 (54)53:35+20:1412:25

IF Marin Väst

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Linda MartinssonÖM8 (54)42:39+9:189:53
23Lena KollénÖM7 (50)49:44+17:5714:12
33Hannes RosendahlÖM7 (50)56:59+25:1216:16
34Gun RosendahlÖM7 (50)57:10+25:2316:20
36Gösta MalmerÖM7 (50)58:57+27:1016:50
42Karin ElfmanÖM7 (50)1:07:28+35:4119:16

IF Rigor

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Alvar AlexanderssonÖM3 (20)47:10+8:5215:40
6Hugo TolestamÖM3 (20)52:11+13:5317:20
7Lars HultanderÖM5 (11)54:51+17:3715:53
7Andy GranforsÖM3 (20)52:15+13:5717:21
8Ellen HeymanÖM3 (20)53:07+14:4917:38
9Edvin TolestamÖM5 (11)1:09:23+32:0920:06
10Sven TolestamÖM5 (11)1:09:30+32:1620:08
11Marita HultanderÖM3 (20)1:01:55+23:3720:34
13Malin BruhnÖM7 (50)44:50+13:0312:48
15Erik HultanderÖM9 (22)1:09:54+18:349:57
19Kjell JeppsonÖM7 (50)48:59+17:1213:59
20Thilda SeldénÖM9 (22)1:26:14+34:5412:17
21Bernt AnderssonÖM7 (50)49:35+17:4814:10
21Martin KruseÖM8 (54)46:06+12:4510:41
30Unni GranforsÖM8 (54)48:34+15:1311:16
39Pernilla AlexanderssonÖM8 (54)51:24+18:0311:55
44Jonatan LampaÖM8 (54)55:32+22:1112:53
Edvin AlexanderssonÖM5 (11)ej godkänd
Johan GranforsÖM9 (22)ej godkänd
Lukas SöderbergÖM3 (20)ej godkänd

IFK Göteborg Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Per FlakbergÖM9 (22)1:06:05+14:459:24
10Jimmy PetterssonÖM9 (22)1:06:14+14:549:26
13Joel FlakbergÖM8 (54)42:02+8:419:45
38Cecilia FlakbergÖM8 (54)51:14+17:5311:53
Elin FlakbergÖM8 (54)ej godkänd

IK Stern

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Sten BlomströmÖM8 (54)47:20+13:5910:58
31Henrik HvoslefÖM8 (54)48:59+15:3811:21
43Lennart AlmströmÖM8 (54)54:09+20:4812:33
46Ulla LindheÖM7 (50)1:14:45+42:5821:21

IK Uven

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunnel BörjessonÖM3 (20)45:09+6:5115:00
4Jesper CarlssonÖM5 (11)52:39+15:2515:15
6Anton HemlinÖM9 (22)1:05:14+13:549:17
6Victor BeischerÖM8 (54)37:16+3:558:38
8Clas BörjessonÖM7 (50)42:09+10:2212:02
10Emilia PerssonÖM3 (20)55:19+17:0118:22
15Wilma PerssonÖM3 (20)1:09:28+31:1023:04
16Karin AxelssonÖM7 (50)46:24+14:3713:15
30Henrik CarlssonÖM7 (50)55:43+23:5615:55
31Mats DahlrotÖM8 (54)48:59+15:3811:21
31Elisabet HemlinÖM7 (50)55:46+23:5915:56
37Anna BeischerÖM7 (50)59:08+27:2116:53
38Karl-Axel JohanssonÖM7 (50)59:26+27:3916:58
39Christina VestergrenÖM7 (50)1:02:18+30:3117:48
41Rosa JohanssonÖM7 (50)1:05:11+33:2418:37
52Johan LidbeckÖM8 (54)1:04:24+31:0314:56Ladda ner rutt i gpx-format

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan KarlssonÖM8 (54)37:10+3:498:37

Ljungskile FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kent KardellÖM7 (50)36:57+5:1010:33

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Torgny PetterssonÖM7 (50)41:11+9:2411:46

Mölndal Outdoor IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Theander HulthénÖM3 (20)47:15+8:5715:41
8Erik HulthénÖM8 (54)37:32+4:118:42
17Peter KarlssonÖM9 (22)1:19:34+28:1411:20
17Gustav BrockmarkÖM3 (20)1:26:22+48:0428:41
18Anders CullbrandÖM8 (54)44:21+11:0010:17
27Maria PollÖM8 (54)47:53+14:3211:06
33Tove PerssonÖM8 (54)49:12+15:5111:24
35Carl Magnus IsakssonÖM7 (50)58:18+26:3116:39
35Susanne BerghÖM8 (54)50:21+17:0011:40
36Mattias BrockmarkÖM8 (54)50:39+17:1811:45
46Henrik WiknerÖM8 (54)56:31+23:1013:06
51Mari HjeltÖM8 (54)1:03:45+30:2414:47
Klara BrockmarkÖM3 (20)ej godkänd

OK Alehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Karin KullmanÖM7 (50)41:10+9:2311:45
12Lena PeterssonÖM7 (50)43:12+11:2512:20
12Pierre KarlssonÖM8 (54)41:57+8:369:43

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Carl-Henry AnderssonÖM8 (54)39:05+5:449:04

Sjövalla FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Phil MullinsÖM8 (54)47:04+13:4310:55
42Amanda MullinsÖM8 (54)53:40+20:1912:27
44Ingalill MullinsÖM7 (50)1:10:17+38:3020:04
45Peter RamleÖM8 (54)56:11+22:5013:02

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas LundgrenÖM8 (54)33:217:44

Tolered-Utby Ol-klubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Andreas HedekvistÖM3 (20)43:16+4:5814:22
11Sven-Olof HermanssonÖM9 (22)1:06:19+14:599:26
22Styrbjörn TörngrenÖM8 (54)46:23+13:0210:45
24Sven Erik MolanderÖM7 (50)51:28+19:4114:42
43Lennart KarlssonÖM7 (50)1:09:44+37:5719:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser