Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets norr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets norr 1
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

D16

4 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK42:378:54
2Sigrid CarlssonSundbybergs IK45:54+3:179:36
3Ella BroquistIFK Lidingö SOK46:38+4:019:45
4Matilda LindhSundbybergs IK46:56+4:199:49
5Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK49:50+7:1310:25
6Amelie RajanIFK Lidingö SOK50:51+8:1410:38
7Ronja StåhlSundbybergs IK52:53+10:1611:03
8Agnes DambergIFK Lidingö SOK58:51+16:1412:18
9Lisa ThunellIFK Lidingö SOK1:24:40+42:0317:42
Clea WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Lisa WadenbrantSundbybergs IKej godkänd
Sofia IversAttunda OKej start

H16

5 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK48:348:18
2Eskil WidehagSundbybergs IK58:33+9:5910:00
3Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:04:34+16:0011:02
4Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:13:15+24:4112:31
5Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK1:23:55+35:2114:20
Simon LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej start

H16 Kort

3 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil KarlssonVäsby OK1:02:4117:07

D14

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK56:0214:35
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK1:02:15+6:1316:12
3Moa FröstadiusSundbybergs IK1:04:47+8:4516:52
4Emma HöökIFK Lidingö SOK1:06:14+10:1217:14
5Tilde BredermanVäsby OK1:19:24+23:2220:40
Ebba HörlingSundbybergs IKej godkänd
Wilma JosefssonVäsby OKej start

H14

3 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil FranzénSundbybergs IK47:2112:19
2Eskil IsakssonVäsby OK49:46+2:2512:57
3Rasmus LundströmVäsby OK51:52+4:3113:30
4Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK52:29+5:0813:40
5Noah SantaliusVäsby OK52:50+5:2913:45
6Martin ErikssonVäsby OK56:38+9:1714:44
7Adrian KronhefferSolna OK1:04:54+17:3316:54
8Karl GrönbergIFK Lidingö SOK1:07:24+20:0317:33
9Viktor SandqvistVäsby OK1:11:42+24:2118:40
10Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:19:46+32:2520:46
Mikael KökeritzSundbybergs IKej godkänd
Stig GrönbergIFK Lidingö SOKej godkänd
Emil AnterudVäsby OKej start
Elis IversAttunda OKej start

D14 Kort

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeleine GranathVäsby OK49:2615:12
2Emelie LindbomSundbybergs IK49:47+0:2115:19
Linnéa KarlssonVäsby OKej start

H14 Kort

3 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm GrönquistSundbybergs IK32:269:58
2Oliver RosanderVäsby OK34:42+2:1610:40
3Alexander DybergIFK Lidingö SOK46:35+14:0914:20
4Axel SantessonVäsby OK1:15:47+43:2123:19
Ludvig BykvistSundbybergs IKej start

D12

3 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonSundbybergs IK31:399:38
2Maja FalkSundbybergs IK35:58+4:1910:57
3Maja RundlöfVäsby OK39:52+8:1312:09
4Vera SkantzeIFK Lidingö SOK42:50+11:1113:03
5Anna FranklingIFK Lidingö SOK45:09+13:3013:45
6Matilda ModigVäsby OK48:59+17:2014:56
7Alice HedinIFK Lidingö SOK49:53+18:1415:12
8Ingrid TillegårdSundbybergs IK51:28+19:4915:41
9Fanny  Karls Väsby OK57:13+25:3417:26
10Alva SmedsVäsby OK1:04:44+33:0519:44
Alice ErikssonVäsby OKej start

H12

3 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin JohanssonVäsby OK27:408:26
2Adrian WernerIFK Lidingö SOK27:45+0:058:27
3Noel HellbergSundbybergs IK30:02+2:229:09
4Nils SamrudIFK Lidingö SOK31:13+3:339:31
5Egon WistedtSundbybergs IK31:20+3:409:33
6Oliver LiwångIFK Lidingö SOK32:45+5:059:59
7Botvid SimonssonSundbybergs IK34:55+7:1510:38
8Erik WallnäsSundbybergs IK38:45+11:0511:48
9Casper BroquistIFK Lidingö SOK42:11+14:3112:51
10Theodor NorrbyIFK Lidingö SOK43:29+15:4913:15
Erik LidénVäsby OKej godkänd
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start

D12 Kort

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AtterbrandVäsby OK1:13:3231:33

H12 Kort

2 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August KeyIFK Lidingö SOK21:479:20
2Love DanielssonSolna OK30:42+8:5513:10
3Gustav ÅkerlundVäsby OK35:37+13:5015:17
4Philip LindströmVäsby OK40:57+19:1017:34
5Folke IsakssonVäsby OK45:53+24:0619:41
Vilgot SöderströmSundbybergs IKej godkänd
Viggo PlassIFK Lidingö SOKej start
Axel NymanIFK Lidingö SOKej start

D10

2 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HellbergSundbybergs IK19:088:06
2Bodil JohanssonSundbybergs IK27:51+8:4311:48
3Sara LiwångIFK Lidingö SOK36:30+17:2215:27
4Irma WidehagSundbybergs IK42:06+22:5817:50
5Selma SundbergSundbybergs IK46:22+27:1419:38
6Stella Näsman LandhSundbybergs IK47:27+28:1920:06
7Alice Slars PaulssonSundbybergs IK48:29+29:2120:32
8Betty PerssonSundbybergs IK55:31+36:2323:31
9Iben StattinVäsby OK1:02:01+42:5326:16
Alva GawellIFK Lidingö SOKej godkänd
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H10

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor GranathVäsby OK24:5710:34
2Alve WistedtSundbybergs IK26:51+1:5411:22
3Linus DanielssonSolna OK29:48+4:5112:37
4Folke JohanssonSundbybergs IK30:55+5:5813:06
5Anton KarlssonVäsby OK40:27+15:3017:08
6Felix ÖhmanVäsby OK41:47+16:5017:42
7Gustav MorghultVäsby OK1:09:54+44:5729:37
David EideforsSundbybergs IKej godkänd

Inskolning

1 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOKfullföljt
Edwin SvedbrantSolna OKfullföljt
Emil SöderströmSundbybergs IKfullföljt
Oliva WänmanAttunda OKfullföljt

U1

1 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:256:53
2Saga HellbergSundbybergs IK16:14+3:499:01
3Ida HellbergSundbybergs IK16:15+3:509:01
4Nova FalkSundbybergs IK16:20+3:559:04
5Anton LadestamVäsby OK16:24+3:599:06
6Viktor NygrenVäsby OK16:28+4:039:08
7Vincent RolanderVäsby OK17:00+4:359:26
8Erik TillegårdSundbybergs IK23:39+11:1413:08
9Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK24:57+12:3213:51
10Gabriel MelanderVäsby OK25:20+12:5514:04
11Viktor WarneIFK Lidingö SOK26:30+14:0514:43
12Joar PerssonSundbybergs IK26:42+14:1714:50
13Elin SmedsVäsby OK27:40+15:1515:22
14Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK27:52+15:2715:28
15Emil KrigsmanSundbybergs IK28:26+16:0115:47
16Rasmus SigfridssonVäsby OK28:31+16:0615:50
17Tage StattinVäsby OK30:48+18:2317:06
18Vera SundbergSundbybergs IK36:52+24:2720:28
Felix BrobergVäsby OKej start
Sofia IverbringVäsby OKej start
Sigge JohanssonVäsby OKej start
Svante JohanssonVäsby OKej start
Lowe KotanderVäsby OKej start
Milo LundgrenVäsby OKej start
Emma NygrenVäsby OKej start
Juni RulanderVäsby OKej start
Nils StenmanVäsby OKej start

U2

2 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundströmVäsby OK25:5411:06
2Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK30:49+4:5513:13
3Emilia DahlqvistIFK Lidingö SOK36:11+10:1715:31
3Wilhelm StåhlemarVäsby OK36:11+10:1715:31
5Roseanna EdvardssonSundbybergs IK41:52+15:5817:58
6Freja ÖhmanVäsby OK42:28+16:3418:13
7Jasmin Yassin YahyaSolna OK45:07+19:1319:21
8Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK1:00:15+34:2125:51
9Oskar LindbomSundbybergs IK1:14:52+48:5832:07
Anton WarneIFK Lidingö SOKej godkänd
Hedvig BolanderVäsby OKej start
Helena EideforsSundbybergs IKej start
Greta GrauersSolna OKej start
Filip HultgrenVäsby OKej start
Julia HåkanssonIFK Lidingö SOKej start
Elsa KotanderVäsby OKej start
Alva PlassIFK Lidingö SOKej start
Tor StenmanVäsby OKej start
Hanna SundströmSundbybergs IKej start
Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOKej start

U3

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina EdvardssonSundbybergs IK47:2314:34
2Olivia HedinIFK Lidingö SOK48:18+0:5514:51
3Adrian EkVäsby OK52:18+4:5516:05
4Melvin EkSundbybergs IK1:18:31+31:0824:09
Julia CasselVäsby OKej godkänd
Tyra FogelbrinkVäsby OKej godkänd

U4

3 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa JohanssonVäsby OK1:02:4317:08
Melina FogelbrinkVäsby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser