Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nyårsracet Valbo

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nyårsracet Valbo
Arrangörsorganisation: Valbo AIF
Datum: söndag 31 december 2017

A 7,0 km Svår

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF44:49
2Erik BomanGävle OK49:47+4:58
3Jakob SjöbergGävle OK50:46+5:57
4Lasse JanssonGävle OK50:50+6:01
5Joel Börjesson ErikssonStorviks IF51:17+6:28
6Richard HejdenbergGävle OK51:40+6:51
7Petter LindbergOK Linné53:31+8:42
8Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF55:22+10:33
9Harry HietanenGävle OK57:21+12:32
10Mårten OlssonGävle OK57:27+12:38
11Stefan StridValbo AIF57:33+12:44
12Anders EnmarkGävle OK57:51+13:02
13Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF57:52+13:03
14Torbjörn BlomValbo AIF58:52+14:03
15Bo BörjessonStorviks IF58:57+14:08
16Erik OlssonGävle OK1:00:55+16:06
17Patrik OttossonGävle OK1:04:17+19:28
18Anders L OlssonGävle OK1:04:58+20:09
Johan AnderssonValbo AIFej godkänd
Isak BerggrenGävle OKej godkänd
Daniel StåhlOK Hammarenutgått
Mikael PerssonGävle OKej start
Kevin StåhlOK Hammarenej start

B 5,0 km Svår

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alfred LiljeströmGävle OK49:48
2Niklas NorlingOK Ödmården49:55+0:07
3Lars LindgrenOK Ödmården50:02+0:14
4Mattias EklundOckelbo OK50:03+0:15
5Pernilla ErikssonGävle OK50:04+0:16
6Ingela ErikssonGävle OK52:36+2:48
7Helena BacklundGävle OK52:40+2:52
8Ebba OttossonGävle OK54:30+4:42
9Anders BygrenGävle OK54:49+5:01
10Andreas ForsbergValbo AIF55:07+5:19
11Anna BerggrenGävle OK55:12+5:24
12Jonas OlofssonOK Hammaren56:09+6:21
13Sara ÅbomGävle OK57:16+7:28
14Thomas KarlssonValbo AIF57:47+7:59
15Karl-Erik EngblomValbo AIF58:10+8:22
16Lena KaskOK Linné59:33+9:45
17Lennarth KarlssonValbo AIF1:02:03+12:15
18Rolf KullaValbo AIF1:03:55+14:07
19Christer SegerquistGävle OK1:04:11+14:23
20Stig OvelandValbo AIF1:06:03+16:15
21Göran HedmanValbo AIF1:14:19+24:31
22Carl JanssonGävle OK1:19:55+30:07
Fredrik OlssonTierps SOKdiskvalificerad
Mats KarlssonOK Ödmårdenej start
Rasmus SöderbergGävle OKej start

C 3,5 km Svår

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linnea PerssonValbo AIF43:07
2Axel HejdenbergGävle OK43:17+0:10
2Hugo LavigneGävle OK43:17+0:10
4Tyra ForsbergValbo AIF43:24+0:17
5Anna-Lena TynongGävle OK43:38+0:31
6Emma LiljeGävle OK45:34+2:27
7Christina LiljeGävle OK45:49+2:42
8Lars-Erik LiljeströmGävle OK47:31+4:24
9Helena LiljeströmGävle OK47:44+4:37
10Lena ÅbomGävle OK48:41+5:34
11Max AlfredssonGävle OK57:28+14:21
12Mikael AnderssonValbo AIF1:08:29+25:22
13Elke WilkeTierps SOK1:09:01+25:54
14Mathilda KarlssonValbo AIF1:13:44+30:37
Magnus EngströmValbo AIFej start
Jonatan SöderbergGävle OKej start
Lucas SöderbergGävle OKej start
Lars ÅbomGävle OKej start
Jenny ÅmanValbo AIFej start

D 2,5 km Gul

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viola ForsbergValbo AIF33:36
2Jan AnderssonGävle OK35:04+1:28
3Kenneth AnderssonValbo AIF38:33+4:57
4Anita AnderssonValbo AIF38:37+5:01
5Carin ForsbergValbo AIF43:33+9:57
6Candice StåhlJärbo OK51:01+17:25
7Marie Olsson EliassonGävle OK51:44+18:08
8Annie LavigneGävle OK1:08:40+35:04
9Nicolas LavigneGävle OK1:08:45+35:09
Morgan AlfredssonGävle OKej godkänd
Emma SmidingGävle OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser