Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: söndag 2 juni 2019

D24

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 128:35
1. Sara Strömqvist15:382+2:3015:382+2:30
2. Linda Strömqvist12:57128:351-1-2:30
2Väsby OK 128:44+0:09
1. Fanny Karls13:08113:081
2. Matilda Modig15:362+2:3928:442+1+0:09+0:09
OK Linné 1ej start
1. Ellen Hedinej startej start
2. Sara Roosej godkändej start

D28

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Surahammars SOK 125:49
1. Ellen Thorsén14:027+2:5914:027+2:59
2. Agnes Johansson11:47125:491-6-2:59
2Långhundra IF / OK Linné 225:53+0:04
1. Ida Palm13:255+2:2213:255+2:22
2. Olivia Unnerud (Långhundra IF)12:282+0:4125:532-3+0:04-2:18
3OK Ravinen / Täby OK 125:54+0:05
1. Wilma Mårtensson (OK Ravinen)12:163+1:1312:163+1:13
2. Alice Röken13:383+1:5125:5430+0:05-1:08
4IF Thor 128:09+2:20
1. Emmy Roos14:048+3:0114:048+3:01
2. Emily Kruys14:054+2:1828:094-4+2:20-0:41
5Nyköpings OK 128:20+2:31
1. Miriam Gustafsson12:504+1:4712:504+1:47
2. Katja Gustafsson15:306+3:4328:205+1+2:31+0:44
6Järfälla OK 229:04+3:15
1. Bella Pedersen13:366+2:3313:366+2:33
2. Stina Pedersen15:285+3:4129:0460+3:15+0:42
7Järfälla OK 129:13+3:24
1. Miia Roller11:03111:031
2. Amanda Mörkfors18:109+6:2329:137+6+3:24+3:24
8Långhundra IF / Rånäs OK 130:01+4:12
1. Isabel Unnerud (Långhundra IF)14:229+3:1914:229+3:19
2. Alva Olá15:397+3:5230:018-1+4:12+0:53
9Västerås SOK 131:37+5:48
1. Alicia Hermann14:4610+3:4314:4610+3:43
2. Hanna Hermann16:518+5:0431:379-1+5:48+2:05
10Sigtuna OK 136:07+10:18
1. Elise Magnusson11:102+0:0711:102+0:07
2. Maja Lyckebäck24:5710+13:1036:0710+8+10:18+10:11
11Långhundra IF 345:58+20:09
1. Ida Warvelin21:0111+9:5821:0111+9:58
2. Nora Svedin Jakobsson24:5710+13:1045:58110+20:09+10:11

D32

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 135:08
1. Ines Aarnio17:502+1:2217:502+1:22
2. Johanna Roos17:18135:081-1-1:22
2Långhundra IF 136:18+1:10
1. Hanna Jonsell16:28116:281
2. Agnes Weiss19:503+2:3236:182+1+1:10+1:10
3Täby OK 237:41+2:33
1. Fredrika Nordquist17:533+1:2517:533+1:25
2. Doris Iko19:482+2:3037:4130+2:33+1:08
4OK Linné 239:37+4:29
1. Sara Roos19:066+2:3819:066+2:38
2. Moa Lundin20:314+3:1339:374-2+4:29+1:51
5Surahammars SOK 146:07+10:59
1. Clara Svensson21:397+5:1121:397+5:11
2. Tilde Johansson24:285+7:1046:075-2+10:59+5:48
6IF Thor 146:08+11:00
1. Ellen Hannrup17:554+1:2717:554+1:27
2. Emelie Svärd28:137+10:5546:086+2+11:00+9:33
7Väsby OK 246:20+11:12
1. Wilma Josefsson18:575+2:2918:575+2:29
2. Tilde Brederman27:236+10:0546:207+2+11:12+8:43
8Täby OK / Väsby OK 156:49+21:41
1. Emelie Röken (Täby OK)25:528+9:2425:528+9:24
2. Madeleine Granath30:578+13:3956:4980+21:41+12:17

H24

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Västerås SOK 123:54
1. Ludvig Juhlin10:313+0:4110:313+0:41
2. Gustav Juhlin13:234+0:2823:541-2-0:41
2IF Thor 124:14+0:20
1. Valle Larsson9:5019:501
2. Lukas Lind14:245+1:2924:142+1+0:20+0:20
3OK Linné 124:48+0:54
1. Arvid Tögenmark10:032+0:1310:032+0:13
2. Viktor Nilsson14:456+1:5024:483+1+0:54+0:41
4Järfälla OK 126:22+2:28
1. Benjamin Hjertén13:224+3:3213:224+3:32
2. Max Boström13:002+0:0526:2240+2:28-1:04
5Rånäs OK 129:54+6:00
1. Ossian Olá14:426+4:5214:426+4:52
2. Mateo Östlund15:127+2:1729:545-1+6:00+1:08
6Täby OK 130:26+6:32
1. Max Lindqvist17:219+7:3117:219+7:31
2. Ella Lindqvist13:053+0:1030:266-3+6:32-0:59
7OK Enen 130:27+6:33
1. Wilhelm Hellquist-Klavemyr14:578+5:0714:578+5:07
2. Mikael Berg15:308+2:3530:277-1+6:33+1:26
8Sigtuna OK 131:32+7:38
1. Erik Resare14:355+4:4514:355+4:45
2. Francisco Borg Godinho16:579+4:0231:328+3+7:38+2:53
Järfälla OK 2ej godkänd
1. John Nyman14:557+5:0514:557+5:05
2. Carl Örnebrandej godkändej godkänd
Väsby OK 2ej godkänd
1. Edvin Johanssonej godkändej godkänd
2. Linus Lundström12:551ej godkänd
Väsby OK 1ej start
1. Victor Granathej godkändej godkänd
2. Erik Lidénej startej start

H28

20 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor / Länna IF 121:10
1. Aron Broman (Länna IF)10:173+0:4110:173+0:41
2. Love Bylund10:533+1:0921:101-2-0:41
2Järfälla OK / Täby OK 221:12+0:02
1. Melker Palm (Järfälla OK)10:458+1:0910:458+1:09
2. Erik Nederheim10:272+0:4321:122-6+0:02-1:07
3Attunda OK 222:14+1:04
1. Ted Lagerström10:152+0:3910:152+0:39
2. Svante Sandvik11:596+2:1522:143+1+1:04+0:25
4OK Linné 122:18+1:08
1. Emil Åberg10:407+1:0410:407+1:04
2. Edvin Tögenmark11:384+1:5422:184-3+1:08+0:04
5Väsby OK 122:20+1:10
1. Rasmus Lundström10:234+0:4710:234+0:47
2. Erik Wällstedt11:575+2:1322:205+1+1:10+0:23
6Surahammars SOK 122:35+1:25
1. Vidar Nettelmark10:366+1:0010:366+1:00
2. Arvid Jonforsen11:596+2:1522:3560+1:25+0:25
7Attunda OK 124:31+3:21
1. Joel Wallner11:4511+2:0911:4511+2:09
2. Marcus Barboza12:4610+3:0224:317-4+3:21+1:12
8Waxholms OK 124:42+3:32
1. Johan Fochsen9:3619:361
2. Petter Fochsen15:0612+5:2224:428+7+3:32+3:32
9Täby OK 125:08+3:58
1. Elias Ljungdell12:5412+3:1812:5412+3:18
2. Noa Helgars12:148+2:3025:089-3+3:58+0:40
10OK Södertörn 126:59+5:49
1. Niklas Erlandsson10:579+1:2110:579+1:21
2. Emma Henriques16:0214+6:1826:5910+1+5:49+4:28
11Täby OK 327:51+6:41
1. Hugo Sjölander10:355+0:5910:355+0:59
2. August Olding17:1617+7:3227:5111+6+6:41+5:42
12Rasbo IK 128:11+7:01
1. Elias Westerbergh11:0410+1:2811:0410+1:28
2. Alfons Westerbergh17:0716+7:2328:1112+2+7:01+5:33
13OK Ravinen 131:52+10:42
1. Gustav Lübcke12:5513+3:1912:5513+3:19
2. Sanna Rinnbäck18:5719+9:1331:52130+10:42+7:23
14Rånäs OK 131:54+10:44
1. Gustav Svensson19:2616+9:5019:2616+9:50
2. Hugo Örtlund12:289+2:4431:5414-2+10:44+0:54
15IF Thor 232:11+11:01
1. Theodor Von Seth16:4815+7:1216:4815+7:12
2. Albin Jemth15:2313+5:3932:11150+11:01+3:49
16Skarpnäcks OL 132:13+11:03
1. Tindra Jonsson14:0914+4:3314:0914+4:33
2. Teodor Jonsson18:0418+8:2032:1316+2+11:03+6:30
17Gustavsbergs OK 136:38+15:28
1. Paulina Alzén22:3619+13:0022:3619+13:00
2. Lucas Alzén14:0211+4:1836:3817-2+15:28+2:28
18Sigtuna OK 137:01+15:51
1. Arvid Lundberg20:5618+11:2020:5618+11:20
2. Edwin Enquist16:0515+6:2137:01180+15:51+4:31
19Sigtuna OK 252:16+31:06
1. Sebastian Rönnqvist19:4017+10:0419:4017+10:04
2. Alva Strömland32:3620+22:5252:1619+2+31:06+21:02
IF Thor 3ej godkänd
1. Algot Hellgrenej godkändej godkänd
2. Aron Hellgren9:441ej godkänd

H32

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 130:25
1. Filip Lindqvist14:472+0:3514:472+0:35
2. Axel Målargård15:38130:251-1-0:35
2Långhundra IF 135:03+4:38
1. Love Umegård17:483+3:3617:483+3:36
2. Arvid Umegård17:153+1:3735:032-1+4:38+1:02
3Sigtuna OK 139:23+8:58
1. Gustav Lyckebäck19:474+5:3519:474+5:35
2. Elias Strömland19:364+3:5839:233-1+8:58+3:23
4Surahammars SOK 141:11+10:46
1. Rebecka Hasler24:026+9:5024:026+9:50
2. Ludvig Hasler17:092+1:3141:114-2+10:46+0:56
5Sigtuna OK 248:02+17:37
1. Sean Berglund20:305+6:1820:305+6:18
2. William Leijonspjuth27:326+11:5448:0250+17:37+11:19
6Sigtuna OK 351:51+21:26
1. Emil Nylund30:007+15:4830:007+15:48
2. Tobias af Geijerstam21:515+6:1351:516-1+21:26+5:38
Attunda OK / Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Viktor Sone14:12114:121
2. Ludvig Lange (Tumba-Mälarhöjden OK)ej godkändej godkänd
Järfälla OK 1utom tävlan
1. Erik Wällstedtutom tävlanutom tävlan
2. Anton Wällstedtutom tävlanutom tävlan
Stora Tuna OK 1ej start
1. Henrik Norgrenej startej start
2. Helmer Jöhnemarkej startej start

HD20

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Väsby OK 129:21
1. Vincent Rylander12:22112:221
2. Iben Stattin16:594+5:3729:21100:00
2Järfälla OK 132:57+3:36
1. David Nyman18:104+5:4818:104+5:48
2. Victor Gransth14:473+3:2532:572-2+3:36-2:12
3OK Linné 133:16+3:55
1. Måns Troeng19:155+6:5319:155+6:53
2. Anton Åberg14:012+2:3933:163-2+3:55-2:58
4IF Thor 133:46+4:25
1. Rickard Jemth12:442+0:2212:442+0:22
2. Oskar Lind21:026+9:4033:464+2+4:25+4:03
5Västerås SOK 134:00+4:39
1. Frida Herbst14:363+2:1414:363+2:14
2. Selma Löfqvist19:245+8:0234:005+2+4:39+2:25
6OK Roslagen 138:52+9:31
1. Aron Lindberg27:307+15:0827:307+15:08
2. Gustav Lindberg11:22138:526-1+9:31-5:37
7Sigtuna OK 147:02+17:41
1. Wilmer Norman25:426+13:2025:426+13:20
2. Arvid Runfeldt21:207+9:5847:027+1+17:41+4:21

HD90

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Bromma-Vällingby SOK 134:44
1. Mattias Berglund17:543+1:5117:543+1:51
2. Ola Carlén16:50134:441-2-1:51
2Täby OK 135:03+0:19
1. Mats Ajling17:532+1:5017:532+1:50
2. Johan Lindqvist17:102+0:2035:0320+0:19-1:31
3OK Linné 235:35+0:51
1. Pär Tögenmark18:074+2:0418:074+2:04
2. Roger Nilsson17:283+0:3835:353-1+0:51-1:13
4Rånäs OK 438:58+4:14
1. Lars Ohlin19:428+3:3919:428+3:39
2. Thomas Ohlin19:164+2:2638:584-4+4:14+0:35
5OK Linné 440:56+6:12
1. Henrik Roos16:03116:031
2. Annette Roos24:5315+8:0340:565+4+6:12+6:12
6Rånäs OK 141:21+6:37
1. Anders Ohlin19:056+3:0219:056+3:02
2. Peter Olá22:169+5:2641:2160+6:37+3:35
7IFK Lidingö SOK 141:28+6:44
1. Cina Broquist21:509+5:4721:509+5:47
2. Michael Broquist19:386+2:4841:287-2+6:44+0:57
8IF Thor 141:48+7:04
1. Ola Lind18:535+2:5018:535+2:50
2. Sara Lind22:5512+6:0541:488+3+7:04+4:14
9OK Linné / Rånäs OK 342:56+8:12
1. Hans Ohlin22:5612+6:5322:5612+6:53
2. Marie Ohlin (OK Linné)20:007+3:1042:569-3+8:12+1:19
10Attunda OK 145:15+10:31
1. Jessica Strömqvist25:5115+9:4825:5115+9:48
2. Magnus Strömqvist19:245+2:3445:1510-5+10:31+0:43
11OK Hedströmmen 147:49+13:05
1. Roger Åsberg22:2311+6:2022:2311+6:20
2. Marie Åsberg25:2616+8:3647:49110+13:05+6:45
12Väsby OK 148:33+13:49
1. Katrin Josefsson25:4514+9:4225:4514+9:42
2. Catrine Johansson22:4811+5:5848:3312-2+13:49+4:07
13Järfälla OK 248:53+14:09
1. Teresia Wällstedt25:1613+9:1325:1613+9:13
2. Josef Andersson23:3713+6:4748:53130+14:09+4:56
14Järfälla OK 350:05+15:21
1. Jörgen Örnebrand27:5317+11:5027:5317+11:50
2. Ann Roller22:128+5:2250:0514-3+15:21+3:31
15Järfälla OK 150:07+15:23
1. Louise Nilsson27:4916+11:4627:4916+11:46
2. Carin Homann22:1810+5:2850:0715-1+15:23+3:37
16Väsby OK 350:24+15:40
1. Thomas Karls22:1910+6:1622:1910+6:16
2. Björn Levin28:0517+11:1550:2416+6+15:40+9:24
17Rånäs OK 552:24+17:40
1. Magnus Ohlin19:347+3:3119:347+3:31
2. Christina Ohlin32:5020+16:0052:2417+10+17:40+14:09
18Rånäs OK 253:55+19:11
1. Johan Dalsätt29:2219+13:1929:2219+13:19
2. Juha Maanmies24:3314+7:4353:5518-1+19:11+5:52
19Väsby OK 258:28+23:44
1. Per Larsson27:5317+11:5027:5317+11:50
2. Maria Lidén30:3518+13:4558:2819+2+23:44+11:54
20Rånäs OK 61:03:18+28:34
1. Helene Svensson31:0820+15:0531:0820+15:05
2. Ulrika Örtlund32:1019+15:201:03:18200+28:34+13:29
21OK Linné 11:05:48+31:04
1. Daniel Palm31:3121+15:2831:3121+15:28
2. Karin Palm34:1721+17:271:05:48210+31:04+15:36

HD110

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Snättringe SK 138:17
1. Torbjörn Bergman21:535+5:2921:535+5:29
2. Jörgen Hector16:242+0:1638:171-4-5:29
2Långhundra IF 141:29+3:12
1. Annette Wigertz22:476+6:2322:476+6:23
2. Sven Wigertz18:423+2:3441:292-4+3:12-3:11
3Sundbybergs IK 244:27+6:10
1. Björn Jäderberg21:314+5:0721:314+5:07
2. Catharina Jäderberg22:564+6:4844:273-1+6:10+1:03
4Solna OK 146:53+8:36
1. Annika Svensson19:072+2:4319:072+2:43
2. Jan Bojling27:465+11:3846:534+2+8:36+5:53
5Rånäs OK 152:09+13:52
1. Lena Nyström-Nilsson36:017+19:3736:017+19:37
2. Henrik Sundblom16:08152:095-2+13:52-5:45
6Degerfors OK / Väsby OK 11:02:52+24:35
1. Roger Tinglöf19:072+2:4319:072+2:43
2. Kristina Tinglöf (Degerfors OK)43:456+27:371:02:526+4+24:35+21:52
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Joakim Skantze16:24116:241
2. Ronny Nordgrenej godkändej godkänd
Vallentuna-Össeby OL 1ej start
1. Christina Sälgbladej startej start
2. Claes Landqvistej startej start

Dam-Öppen

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 146:14
1. Madelene Barboza24:112+0:0224:112+0:02
2. Jenny Wallner22:03146:141-1-0:02
2Surahammars SOK 154:09+7:55
1. Anna Lund24:09124:091
2. Amanda Lund30:002+7:5754:092+1+7:55+7:55
3Rasbo IK 11:16:06+29:52
1. Hedvig Sundstedt34:344+10:2534:344+10:25
2. Vega Sundstedt41:323+19:291:16:063-1+29:52+19:27
Järfälla OK 1utgått
1. Helena Hjertén38:265+14:1738:265+14:17
2. Helena Hjerténutgåttutgått
IF Thor 1ej start
1. Åsa Kruys27:103+3:0127:103+3:01
2. Ellinor Kruysej startej start

Herr-Öppen

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Surahammars SOK 142:05
1. Ulf Johansson20:304+1:5820:304+1:58
2. Henrik Nettelmark21:354+2:3342:051-3-1:58
2OK Linné 242:24+0:19
1. Fredrik Sundin22:4210+4:1022:4210+4:10
2. Mats Åberg19:422+0:4042:242-8+0:19-3:51
3Västerås SOK 142:34+0:29
1. Mattias Löfqvist20:376+2:0520:376+2:05
2. Johan Herbst21:575+2:5542:343-3+0:29-1:36
4Rånäs OK 143:11+1:06
1. Oskar Sundblom19:012+0:2919:012+0:29
2. Mattias Örtlund24:109+5:0843:114+2+1:06+0:37
5Söders-Tyresö 144:00+1:55
1. Jacob Svensson23:1111+4:3923:1111+4:39
2. Johan Hedman20:493+1:4744:005-6+1:55-2:44
6Sundbybergs IK 144:51+2:46
1. Mikael Wallnäs21:027+2:3021:027+2:30
2. Johan Andersson23:498+4:4744:516-1+2:46+0:16
7Söders-Tyresö / Täby OK 246:08+4:03
1. Fredrik Hansson27:0612+8:3427:0612+8:34
2. Elias Röstin (Söders-Tyresö)19:02146:087-5+4:03-4:31
8OK Skogsstjärnan / Rasbo IK 146:13+4:08
1. Fredrik Johansson (OK Skogsstjärnan)21:558+3:2321:558+3:23
2. Johan Westerbergh24:1810+5:1646:1380+4:08+0:45
9IFK Enskede 246:42+4:37
1. Pontus Axell20:304+1:5820:304+1:58
2. Ludde Blom26:1213+7:1046:429+5+4:37+2:39
10OK Linné / Vallentuna-Össeby OL 147:54+5:49
1. Carolina Jonsell (OK Linné)22:329+4:0022:329+4:00
2. Svante Jonsell25:2211+6:2047:5410+1+5:49+1:49
11Järfälla OK 153:16+11:11
1. Leif Mörkfors27:2913+8:5727:2913+8:57
2. Anton Mörkfors25:4712+6:4553:1611-2+11:11+2:14
Gustavsbergs OK 1ej godkänd
1. Rasmus Lindblomej godkändej godkänd
2. Magnus Lindblom23:217+4:19ej godkänd
IF Thor 1ej godkänd
1. Viktor Jemthej godkändej godkänd
2. Per Jemth22:126+3:10ej godkänd
Långhundra IF 1ej godkänd
1. Albin Warvelin20:263+1:5420:263+1:54
2. Mats Warvelinej godkändej godkänd
Långhundra IF 2ej godkänd
1. Edvin Nilsson18:32118:321
2. Fredrik Nilssonej godkändej godkänd
OK Linné / Turun Suunnistajat 3ej start
1. Arvid Roosej startej start
2. Valtteri Kankainen (Turun Suunnistajat)ej startej start

Mix-Öppen

30 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roslagen 229:38
1. Rebecka Lindberg15:004+1:3715:004+1:37
2. Tommy Lindberg14:38129:381-3-1:37
2Tullinge SK 331:04+1:26
1. Tintin Karlberg13:23113:231
2. Lina Berggren17:418+3:0331:042+1+1:26+1:26
3Tullinge SK 132:12+2:34
1. Jörgen Ohlin14:483+1:2514:483+1:25
2. Karin Lundberg17:247+2:4632:1230+2:34+1:09
4IF Thor 232:26+2:48
1. Staffan Jacobsson Svärd15:516+2:2815:516+2:28
2. Gunilla Svärd16:356+1:5732:264-2+2:48+0:20
5IFK Enskede 132:43+3:05
1. Katarina Rundström17:1411+3:5117:1411+3:51
2. Per Forsberg15:293+0:5132:435-6+3:05-0:46
6OK Ravinen 232:47+3:09
1. Per Mårtensson14:032+0:4014:032+0:40
2. Tilda Mårtensson18:449+4:0632:476+4+3:09+2:29
7Järfälla OK 235:27+5:49
1. Maria Pedersen19:1913+5:5619:1913+5:56
2. Robert Pedersen16:084+1:3035:277-6+5:49-0:07
8Tullinge SK 237:14+7:36
1. Rudolf Hersén16:519+3:2816:519+3:28
2. Josefin Hersén20:2313+5:4537:148-1+7:36+4:08
9Järfälla OK 138:43+9:05
1. Helena Nyman19:3515+6:1219:3515+6:12
2. Håkan Hjortzberg-nordlund19:0811+4:3038:439-6+9:05+2:53
10Långhundra IF 238:44+9:06
1. Johan Jakobsson19:2314+6:0019:2314+6:00
2. Pernilla Svedin19:2112+4:4338:4410-4+9:06+3:06
11IFK Enskede 238:58+9:20
1. Tilda Dalekant22:3520+9:1222:3520+9:12
2. Nils Forsberg Rundström16:235+1:4538:5811-9+9:20+0:08
12Långhundra IF 139:38+10:00
1. Klas Birgersson16:168+2:5316:168+2:53
2. Johanna Weiss23:2218+8:4439:3812+4+10:00+7:07
13Länna IF 140:56+11:18
1. Cornelia Krafft22:0118+8:3822:0118+8:38
2. Andreas Krafft18:5510+4:1740:5613-5+11:18+2:40
14Sala OK 141:08+11:30
1. Göran Larsson20:0816+6:4520:0816+6:45
2. Lena Larsson21:0014+6:2241:0814-2+11:30+4:45
15OK Ravinen 141:50+12:12
1. Sarah-Jane Barrable26:2724+13:0426:2724+13:04
2. Nick Barrable15:232+0:4541:5015-9+12:12-0:52
16Attunda OK 142:56+13:18
1. Lars Gerhardsson18:2512+5:0218:2512+5:02
2. Anna Gerhardsson24:3121+9:5342:5616+4+13:18+8:16
17Långhundra IF 344:01+14:23
1. Magnus Johansson17:0210+3:3917:0210+3:39
2. Kerstin Umegård26:5925+12:2144:0117+7+14:23+10:44
18OK Södertörn 144:20+14:42
1. Henrik Erlandsson15:225+1:5915:225+1:59
2. Petra Hellberg28:5827+14:2044:2018+13+14:42+12:43
19OK Enen 145:41+16:03
1. Joachim Hellquist22:3119+9:0822:3119+9:08
2. Lena Flodin23:1017+8:3245:41190+16:03+6:55
20OK Roslagen 147:16+17:38
1. Helene Lindelav24:2821+11:0524:2821+11:05
2. Christoffer Lindelav22:4816+8:1047:1620-1+17:38+6:33
21Vandrarringen 149:03+19:25
1. Anna-Karin Johansson24:5722+11:3424:5722+11:34
2. Leo Johansson24:0620+9:2849:0321-1+19:25+7:51
22Lag N/E49:53+20:15
1. Mattias Lij25:5223+12:2925:5223+12:29
2. Niclas Lij24:0119+9:2349:5322-1+20:15+7:46
23Söders-Tyresö 153:51+24:13
1. Janne Hedström29:1126+15:4829:1126+15:48
2. Pille Hedström24:4022+10:0253:5123-3+24:13+8:25
24OK Klemmingen 159:30+29:52
1. Monica Svärd32:2827+19:0532:2827+19:05
2. Göran Svärd27:0226+12:2459:3024-3+29:52+10:47
25Västerås SOK 459:40+30:02
1. Gullan Andersson34:2828+21:0534:2828+21:05
2. Bo Andersson25:1223+10:3459:4025-3+30:02+8:57
26Västerås SOK 31:06:13+36:35
1. Per Hermann20:0816+6:4520:0816+6:45
2. Petra Hermann46:0529+31:271:06:1326+10+36:35+29:50
27Västerås SOK 11:13:54+44:16
1. Tommy Wåhlin27:5625+14:3327:5625+14:33
2. Kristina Wåhlin45:5828+31:201:13:5427+2+44:16+29:43
OK Linné 1ej godkänd
1. Signe Palmej godkändej godkänd
2. Oscar Palm22:2915+7:51ej godkänd
OK Ravinen 3ej godkänd
1. Ove Rinnbäckej godkändej godkänd
2. Annica Lübcke26:0024+11:22ej godkänd
Västerås SOK 2ej godkänd
1. Martin Juhlin16:087+2:4516:087+2:45
2. Karin Anderssonej godkändej godkänd
IF Thor 1ej start
1. Hugo Hanssonej startej start
2. Sofie Bergendahlej startej start

Motion-Öppen

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK35:42
1. Nicolas Barboza (Klubblös)18:517+3:0418:517+3:04
2. Malin Strömqvist (Klubblös)16:51135:421-6-3:04
2OK Linné37:33+1:51
1. Erik Jansson (Klubblös)15:47115:471
2. Helena Grennberg (Klubblös)21:464+4:5537:332+1+1:51+1:51
3Järfälla OK 140:13+4:31
1. Sara Forsberg18:568+3:0918:568+3:09
2. Elsa Forsberg21:173+4:2640:133-5+4:31+1:22
4Jon-Per40:16+4:34
1. Per Dalekant (Klubblös)16:565+1:0916:565+1:09
2. Jon ForsbergRundström (Klubblös)23:208+6:2940:164-1+4:34+3:25
5Strängnäs-Malmby OL 143:06+7:24
1. Christer Lennell17:516+2:0417:516+2:04
2. Oscar Lennell25:1510+8:2443:065-1+7:24+5:20
6BLAX45:04+9:22
1. Per Blom (Klubblös)19:409+3:5319:409+3:53
2. Kåre Axell (Klubblös)25:2411+8:3345:046-3+9:22+5:29
7Kjellströms45:15+9:33
1. Jonas Kjellström (Klubblös)22:2610+6:3922:2610+6:39
2. Karin Kjellström (Klubblös)22:497+5:5845:157-3+9:33+2:54
8IF Thor46:23+10:41
1. Miro Mårtensson (Klubblös)16:282+0:4116:282+0:41
2. Åsa Mårtensson (Klubblös)29:5513+13:0446:238+6+10:41+10:00
9Foleys47:00+11:18
1. Nigel Foley-Fisher (Klubblös)24:2712+8:4024:2712+8:40
2. Barbara Foley-Fisher (Klubblös)22:336+5:4247:009-3+11:18+2:38
10OK Linné 154:12+18:30
1. Marike Stäglich27:5713+12:1027:5713+12:10
2. Roland Hotz26:1512+9:2454:1210-3+18:30+6:20
11IFK Enskede TU54:41+18:59
1. Tomas Axell16:303+0:4316:303+0:43
2. Ulrika Axell (Klubblös)38:1115+21:2054:4111+8+18:59+18:16
12Skarpnäcks OL 155:19+19:37
1. Lova Jonsson34:5214+19:0534:5214+19:05
2. Tindra Jonsson20:272+3:3655:1912-2+19:37+0:32
13Gustavsbergs OK 256:04+20:22
1. Anna Lindell23:3011+7:4323:3011+7:43
2. Louise Lindell32:3414+15:4356:0413+2+20:22+12:39
14De spontana57:48+22:06
1. Isak Ståhlbrandt (Klubblös)35:4015+19:5335:4015+19:53
2. Linda Wikstrand (Klubblös)22:085+5:1757:4814-1+22:06+2:13
15Länna IF 11:06:58+31:16
1. Alma Wessel42:2216+26:3542:2216+26:35
2. Ida Wessel24:369+7:451:06:5815-1+31:16+4:41
Gustavsbergs OK 1ej godkänd
1. Fredrik Alzén16:494+1:0216:494+1:02
2. Hampus Alzénej godkändej godkänd
ÖM9ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser