Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcup 3
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: onsdag 17 januari 2018

Lång Herr

8 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:04:027:54
2Nick BarrableOK Ravinen1:05:56+1:548:08
2Rasmus Møller JessOK Linné1:05:56+1:548:08
4Marcus SteneboAttunda OK1:05:59+1:578:08
5Nils EdvardssonJärfälla OK1:06:17+2:158:10
6Niklas CarlssonSundbybergs IK1:06:25+2:238:11
7Karl EngesAttunda OK1:08:23+4:218:26
8Anton SilierJärfälla OK1:12:32+8:308:57
9Mårten LundqvistSundbybergs IK1:17:00+12:589:30
10William GrunderJärfälla OK1:22:12+18:1010:08
11Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:23:00+18:5810:14
12Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:51:59+47:5713:49
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Thomas PetterssonAttunda OKej godkänd
Oskar EdvardssonJärfälla OKej start

Mellan Herr

5 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran JonssonSundbybergs IK1:00:1010:27
2Simon MellinSundbybergs IK1:01:10+1:0010:38
3Fredrik SteneboAttunda OK1:05:00+4:5011:18
4Erik BovalliusJärfälla OK1:05:20+5:1011:21
5Ronny NordgrenSundbybergs IK1:13:11+13:0112:43
6Frank SteinerJärfälla OK1:13:48+13:3812:50
7Andreas GrunderJärfälla OK1:13:53+13:4312:50
8Anders KolmskogSundbybergs IK1:19:52+19:4213:53
9Stefan SundeliusJärfälla OK1:21:06+20:5614:06
10Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK1:35:42+35:3216:38
11Niclas LarssonAttunda OK1:52:34+52:2419:34
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Lars LandströmLånghundra IFej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Johan SköldJärfälla OKej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start

Kort Herr

3 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael HedinJärfälla OK44:4612:03
2Hans Andersson StrinningAttunda OK48:40+3:5413:07
3Sebastian BolleSundbybergs IK50:36+5:5013:38
4Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK50:58+6:1213:44
5Jan LindhSundbybergs IK57:20+12:3415:27
6Thierry ReignierJärfälla OK1:06:54+22:0818:01
7Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:11:15+26:2919:12

Kort Dam

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK40:5711:02
2Maria EdvardssonJärfälla OK1:01:21+20:2416:32
3Karin SteneboAttunda OK1:03:52+22:5517:12
4Åsa LindhSundbybergs IK1:37:10+56:1326:11
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej godkänd

Orange Herr

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Botvid SimonssonSundbybergs IK1:14:2727:59
Egon WistedtSundbybergs IKej start
Per WistedtSundbybergs IKej start

Orange Dam

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin HomannJärfälla OK41:1015:28
2Cecilia WestströmSundbybergs IK1:14:29+33:1928:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser