Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mastloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mastloppet
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 10 juli 2018

Öppen motion 1

1 890 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK28:3115:05
2Mia LagerströmAttunda OK30:36+2:0516:11
3Anders KihlströmKlubblös33:25+4:5417:40
4Per NicanderJärla Orientering41:39+13:0822:02
5Alf PerssonOK Österåker44:16+15:4523:25
6Gunnel JunegardOK Södertörn44:19+15:4823:26
7Jonas NicanderJärla Orientering46:18+17:4724:29
8Tor WebbCambridge Sports Union47:12+18:4124:58
9Lukas WebbCambridge Sports Union47:21+18:5025:03
10Linnea Wall EngvallOK Södertörn48:42+20:1125:46
11Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby49:38+21:0726:15
12Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK55:16+26:4529:14
13Arvid RundströmOK Ravinen56:17+27:4629:46
14Astrid BurlingFredrikshofs IF Skid & OK56:55+28:2430:06
15Melker BurlingFredrikshofs IF Skid & OK57:07+28:3630:13
16Caroline RobertsHellas Orientering57:32+29:0130:26
17Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:03:43+35:1233:42
18Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:04:47+36:1634:16
19Harriet KarlssonOK Grip1:13:01+44:3038:37
20Yvonne NilssonSolna OK1:15:05+46:3439:43
21Ester HägerOK Södertörn1:23:58+55:2744:25
22Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:28:48+1:00:1746:59
Leif GustafssonStorviks IFutgått

Öppen motion 3

3 040 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per WallOK Södertörn25:218:20
2Ted LagerströmAttunda OK33:23+8:0210:58
3Bo CarlssonNyköpings OK48:53+23:3216:04
4Håkan SvahnOK Ravinen49:50+24:2916:23
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö54:43+29:2217:59
6Göran GlanshedHaninge SOK55:53+30:3218:22
7Bertil RydgrenIFK Enskede59:08+33:4719:27
8Viola HolmströmOK Ravinen59:35+34:1419:35
9Bo SundénKarlsbyhedens OK1:00:54+35:3320:01
10Astrid DumailSMOG St-Medard-en-Jalles1:03:14+37:5320:48
11Britt ErikssonHammarby IF OF1:08:32+43:1122:32
12Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:08:33+43:1222:32
13Alva GawellIFK Lidingö SOK1:10:20+44:5923:08
14Torsten LundborgHammarby IF OF1:13:10+47:4924:04
15Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK1:15:35+50:1424:51
16Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:22:41+57:2027:11
17Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:24:16+58:5527:43
18Bengt EdewalvKlubblös1:25:03+59:4227:58
19Ingvar OskarssonKlubblös1:26:09+1:00:4828:20
20Ulla KarnebäckAttunda OK1:30:50+1:05:2929:52
21Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:30:52+1:05:3129:53
22Benny AlfordssonTullinge SK1:32:30+1:07:0930:25
23Lars NordinSolna OK1:33:03+1:07:4230:36
24Erica BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:33:49+1:08:2830:51
25Emil TingströmIKJ Haninge1:37:49+1:12:2832:10
26Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:42:38+1:17:1733:45
Enn KivisäkkTullinge SKej godkänd
Kerstin ChristieSnättringe SKej godkänd
Leif NordinAttunda OKej godkänd
Carl LangOK Österåkerutgått
Emil JärvinenKlubblösutgått

Öppen motion 4

4 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK49:3512:09
2Anna WinbladSkogsluffarnas OK52:26+2:5112:51
3Anders WinbladSöders-Tyresö52:27+2:5212:51
4Anna PernebyTullinge SK1:00:20+10:4514:47
5Helena KorhonenHaninge SOK1:01:05+11:3014:58
6Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:08:19+18:4416:44
7Ulf NordzellOK Djerf1:09:49+20:1417:06
8Kurt ErikssonVandrarringen1:11:49+22:1417:36
9Anton HaeffnerJärla Orientering1:18:43+29:0819:17
10Kerstin JensenKlubblös1:34:48+45:1323:14
11Lotta RetsloffHellas Orientering1:35:42+46:0723:27
12Adam TingströmIKJ Haninge1:50:38+1:01:0327:06

Öppen motion 5

3 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ForsbergTullinge SK43:0711:35
2Rolf ÖhrnNynäshamns OK44:29+1:2211:57
3Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby50:03+6:5613:27
4Tim RobertsHellas Orientering57:16+14:0915:23
5Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF57:54+14:4715:33
6Erik NorinSöders-Tyresö57:58+14:5115:34
7Inez EklundSkarpnäcks OL1:06:07+23:0017:46
8Tuva HolmströmOK Ravinen1:06:09+23:0217:46
9Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:06:51+23:4417:58
10Håkan FalkOK Ravinen1:13:30+30:2319:45
11Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:22:10+39:0322:05
12Lilly ChristieSnättringe SK1:31:49+48:4224:40

Öppen motion 6

5 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LidmarSnättringe SK1:01:3511:16
2Anders HedbergSnättringe SK1:02:34+0:5911:27
3Mats SandinHaninge SOK1:03:42+2:0711:40
4Fredrik AnderssonOK Södertörn1:07:36+6:0112:22
5Melvin JakobssonOK Södertörn1:10:14+8:3912:51
6Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:11:07+9:3213:01
7Tomas JonssonVandrarringen1:12:56+11:2113:21
8Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:00+13:2513:44
9Göran EklundSkarpnäcks OL1:22:53+21:1815:10
10Mattias HenrikssonCentrum OK1:23:47+22:1215:20
11Glenn WiderströmOK Ravinen1:25:21+23:4615:37
12Torbjörn BergmanSnättringe SK1:26:16+24:4115:47
Mats AnderssonOK Långbergetej godkänd
Jan HägerOK Södertörnej godkänd
Anders JakobssonOK Södertörnutgått

Öppen motion 7

3 260 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan KlangHaninge SOK37:5111:36
2Ola NyqvistOK Södertörn38:06+0:1511:41
3Ann FranzénOK Södertörn38:23+0:3211:46
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn38:40+0:4911:51
5Ingemar GardSöders-Tyresö38:47+0:5611:53
6Mikael MoserKlubblös40:20+2:2912:22
7Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL40:26+2:3512:24
8Jonatan LindellGustavsbergs OK41:05+3:1412:36
9Eidar LindgrenOK Ravinen41:21+3:3012:41
10Matz LarssonGustavsbergs OK43:06+5:1513:13
11Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK44:49+6:5813:44
12Tommy LindbergHaninge SOK45:01+7:1013:48
13Anders KärrströmTullinge SK45:18+7:2713:53
14Tilda AnderssonTullinge SK45:27+7:3613:56
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby45:32+7:4113:58
16Sven HedmanAttunda OK45:34+7:4313:58
17Pia WebbCambridge Sports Union45:52+8:0114:04
18Sören AnderssonOK Loch Ness46:10+8:1914:09
19Magnus HaraldssonGustavsbergs OK47:22+9:3114:31
20Leif StrandbergGustavsbergs OK47:24+9:3314:32
21Roger LarssonSnättringe SK49:02+11:1115:02
22Per WolgastSnättringe SK49:03+11:1215:02
23Staffan ElmhagenSöders-Tyresö51:04+13:1315:39
24Maria BrattTullinge SK51:48+13:5715:53
25Lena RisbyOK Ravinen51:56+14:0515:55
26Olle YttermoOK Södertörn51:58+14:0715:56
27Emma RosénOK Njudung52:49+14:5816:12
28Anders SohlbergOK Södertörn53:16+15:2516:20
29Eva OlssonRånäs OK56:24+18:3317:18
30Tomas AndersenIKJ Haninge56:27+18:3617:18
31Ida GawellIFK Lidingö SOK56:42+18:5117:23
32Hans-Erik PerssonSundbybergs IK56:46+18:5517:24
33Hans HolgerssonOK Måsen56:58+19:0717:28
34Karin TidevallSkogsluffarnas OK57:18+19:2717:34
35Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK57:27+19:3617:37
36Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:00:27+22:3618:32
37Gösta GutelandSnättringe SK1:00:50+22:5918:39
38Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:01:31+23:4018:52
39Karin BjörklundIFK Enskede1:01:34+23:4318:53
40Per Åke ErikssonKlubblös1:01:48+23:5718:57
41Börje LenasSkogsluffarnas OK1:02:23+24:3219:08
42Eva MolénSkarpnäcks OL1:02:40+24:4919:13
43Niclas LidströmFrösö IF1:03:12+25:2119:23
44Jonas EsbjörnssonFrösö IF1:03:15+25:2419:24
44Martin ErikssonOK Södertörn1:03:15+25:2419:24
46Gabriel JanssonOK Linné1:03:25+25:3419:27
47Lars CedérusSnättringe SK1:03:56+26:0519:36
48Kristin AndréeJärla Orientering1:04:05+26:1419:39
49Sven SetterqvistOK Södertörn1:04:20+26:2919:44
50Dejan IlicParacin Ok1:06:32+28:4120:24
51Anna LindellGustavsbergs OK1:07:49+29:5820:48
52Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:08:41+30:5021:04
53Nina WallanderJärla Orientering1:08:48+30:5721:06
54Leif ThorssonOK Grip1:09:52+32:0121:25
55Mari HeijkenskjöldTullinge SK1:15:05+37:1423:01
56Kristina KlangHaninge SOK1:15:21+37:3023:06
57Leif HermundstadSnättringe SK1:15:38+37:4723:12
58Rolf E. NilssonTullinge SK1:18:24+40:3324:02
59Kjell MagnussonKlubblös1:21:39+43:4825:02
60Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK1:21:48+43:5725:05
61Lennart KarlssonOK Grip1:22:33+44:4225:19
62Vivianne HolgerssonOK Måsen1:28:40+50:4927:11
63Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:29:10+51:1927:21
64James ChristieSnättringe SK1:30:35+52:4427:47
65Jan LarssonTullinge SK1:33:08+55:1728:34
66Kristina AnderssonOK Södertörn1:33:35+55:4428:42
67Sixten WesterlundSödertälje IF1:35:40+57:4929:20
68Tommy SvenssonHellas Orientering1:43:49+1:05:5831:50 Ladda ner rutt i gpx-format
69Berit GustavssonSödertälje IF1:48:17+1:10:2633:12
70Kurt ZanderVästerås SOK1:57:00+1:19:0935:53
71Sara NylénBromma-Vällingby SOK2:08:17+1:30:2639:21
72Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK7:16:08+6:38:172:13:46
Åke LinderothSundbybergs IKej godkänd
Åke LewanderSkarpnäcks OLej godkänd
Hans HolmbergJärla Orienteringej godkänd
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Stig GustavssonSödertälje IFutgått
Mats HolmgrenIFK Enskedeutgått
Ulf LundströmHaninge SOKutgått
Gunnar ErikssonSödertälje IFutgått
Ronny HedlundOK Södertörnutgått
Rolf LöfqvistSöders-Tyresöutgått
Lotta ValentinGustavsbergs OKutgått
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKutgått
Ingrid GraneliHaninge SOKutgått
Peter TörnkvistOK Loch Nessutgått
Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OKutgått

Öppen motion 8

4 560 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LängheimTullinge SK44:369:46
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK44:55+0:199:51
3Hannes SvahnOK Ravinen45:13+0:379:54
4Anders KarlssonSnättringe SK45:35+0:599:59
5Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF47:16+2:4010:21
6Anders LundJärfälla OK47:18+2:4210:22
7Niklas WansölinOK Ravinen49:02+4:2610:45
8Yvonne AnderssonTullinge SK49:23+4:4710:49
9Björn AxelssonTullinge SK49:38+5:0210:53
10Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK50:22+5:4611:02
11Emil HåsteenRånäs OK50:28+5:5211:04
12Per Ove WallénTäby OK50:47+6:1111:08
13Lars SegermanSkarpnäcks OL53:11+8:3511:39
14Fredrik ForsbergTullinge SK53:58+9:2211:50
15Annika LundströmSundbybergs IK54:30+9:5411:57
16Lars ForsbergOK Ravinen54:43+10:0711:59
17Iiris TaubertKoovee55:20+10:4412:08
18Leif ÅkerblomOK Österåker55:43+11:0712:13
19Hans OlsénSundbybergs IK57:47+13:1112:40
20Fredrik MorastHaninge SOK58:19+13:4312:47
21Anna BachmanIFK Lidingö SOK58:23+13:4712:48
22Axel KudinoffOK Södertörn59:00+14:2412:56
23Per FranzénOK Södertörn59:27+14:5113:02
24Jan LavénGustavsbergs OK59:29+14:5313:02
25Anna-Lena LängheimTullinge SK1:00:21+15:4513:14
26Per-Arne ForsbergTullinge SK1:00:35+15:5913:17
27Roland JanssonOK Linné1:01:17+16:4113:26
28Bo LauriSnättringe SK1:02:17+17:4113:39
29Per-Johan VikforsOK Österåker1:02:58+18:2213:48
30Björn LinderGustavsbergs OK1:03:39+19:0313:57
31Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL1:04:44+20:0814:11
32Elisabeth LarssonOK Södertörn1:04:57+20:2114:14
33Anders LarssonSkarpnäcks OL1:05:26+20:5014:20
34Lars SpånbergOK Ravinen1:05:31+20:5514:22
35Björn BängtssonCentrum OK1:06:10+21:3414:30
36Sven EdvardssonSundbybergs IK1:06:13+21:3714:31
37Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:06:58+22:2214:41
38Jan EskilssonHaninge SOK1:07:16+22:4014:45
39Henrik MorastHaninge SOK1:09:26+24:5015:13
40Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:09:47+25:1115:18
41Annica JanssonIFK Lidingö SOK1:10:03+25:2715:21
42Bengt NilssonSolna OK1:10:08+25:3215:22
43Anna BerganderSMOG St-Medard-en-Jalles1:10:22+25:4615:25
44Inda Garin FolkegårdSträngnäs-Malmby OL1:10:29+25:5315:27
45Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:12:11+27:3515:49
46Bengt SvenssonSundbybergs IK1:12:13+27:3715:50
47Linus HjerpeKlubblös1:13:36+29:0016:08
48Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:14:51+30:1516:24
49Karin SteneboAttunda OK1:18:01+33:2517:06
50Mette BrolinsonCentrum OK1:18:26+33:5017:12
51Björn RundströmOK Ravinen1:22:25+37:4918:04
52Werner KöhlerTullinge SK1:26:14+41:3818:54
53Sofia SundströmTullinge SK1:26:20+41:4418:55
54Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:30:53+46:1719:55
55Jean-François DumailSMOG St-Medard-en-Jalles1:32:40+48:0420:19
56Carin HomannJärfälla OK1:33:37+49:0120:31
57Jan NettelbjerJärfälla OK1:45:08+1:00:3223:03
58Åke AndreassonGustavsbergs OK1:45:54+1:01:1823:13
59Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:46:26+1:01:5023:20
60Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:46:39+1:02:0323:23
61Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:54:09+1:09:3325:01
62Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK2:05:16+1:20:4027:28
63Boel SundbergOK Södertörn2:13:12+1:28:3629:12
64Dan MattissonHaninge SOK2:13:18+1:28:4229:13
Hans JonssonVäsby OKej godkänd
Ulf LindbergSnättringe SKej godkänd
Gustaf EricsonJärla Orienteringej godkänd
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKutgått

Öppen motion 9

11 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering1:15:166:48
2Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:17:52+2:367:02
3Simon HectorSnättringe SK1:23:30+8:147:32
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:27:50+12:347:56
5Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:34:50+19:348:34
6Oscar VångellÄrla IF1:41:51+26:359:12
7Hugo DahlbergHaninge SOK1:48:59+33:439:51
8Harri AndréeJärla Orientering1:52:51+37:3510:12
9John HartleySöders-Tyresö2:04:50+49:3411:17
10Christofer FogelSOK Viljan2:22:13+1:06:5712:51
Magnus GlänneforsTullinge SKej godkänd
Viktor AntonssonEksjö SOKej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKutgått
Elin AhlströmIFK Enskedeutgått
Daniel LindTumba-Mälarhöjden OKutgått
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringutgått
Christofer NäsholmÄrla IFutgått

Öppen motion 10

7 670 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BejbomJärla Orientering1:03:008:12
2Marcus SteneboAttunda OK1:08:34+5:348:56
3Mårten WaldenfjordJärfälla OK1:13:09+10:099:32
4Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:16:05+13:059:55
5Henrik ErikssonCentrum OK1:16:15+13:159:56
6Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:16:27+13:279:58
7Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:16:36+13:369:59
8Edvin LindmarkSkarpnäcks OL1:16:46+13:4610:00
9Fredrik SteneboAttunda OK1:17:44+14:4410:08
10Galina RibediucHellas Orientering1:22:03+19:0310:41
11Peter LundbergJärfälla OK1:22:21+19:2110:44
12Göran NilssonSnättringe SK1:25:09+22:0911:06
13Simon FröjdSnättringe SK1:26:01+23:0111:12
14Kristoffer EdshageCentrum OK1:26:13+23:1311:14
15Claes AnderssonKlubblös1:26:15+23:1511:14
16Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna1:27:30+24:3011:24
17Anders GranbergOK Klemmingen1:27:41+24:4111:25
18Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:27:43+24:4311:26
19Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:28:01+25:0111:28
20Magnus DalenstamSnättringe SK1:32:01+29:0111:59
21Emeli HolmströmKamrat och IF KIF1:33:23+30:2312:10
22Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:34:04+31:0412:15
23Olof LethagenCentrum OK1:35:31+32:3112:27
24Anders BjörklundIFK Enskede1:39:59+36:5913:02
25Martin AhlströmIFK Enskede1:44:10+41:1013:34
26Mattias SkepplingOK Södertörn1:53:28+50:2814:47
27Jan RetsloffHellas Orientering1:54:04+51:0414:52
28Tero TaubertKoovee1:57:48+54:4815:21
29Ville BexanderGustavsbergs OK2:09:08+1:06:0816:50
30Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK2:18:34+1:15:3418:03
Olof LarssonSnättringe SKej godkänd
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Roger GlänneforsSöders-Tyresöej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej godkänd
Anders RyrmanCentrum OKej godkänd
Stefan NorinSöders-Tyresöej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Ove HedlundIFK Enskedeej godkänd
Adam NymanCentrum OKej godkänd
Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser