Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mastloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mastloppet
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 10 juli 2018

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sara EskilssonÖppen motion 8 (69)44:55+0:199:51
6Josefine HeikkaÖppen motion 10 (41)1:16:27+13:279:58

Attunda OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl-Gunnar KarnebäckÖppen motion 4 (12)49:3512:09
2Marcus SteneboÖppen motion 10 (41)1:08:34+5:348:56
2Mia LagerströmÖppen motion 1 (22)30:36+2:0516:11
2Ted LagerströmÖppen motion 3 (29)33:23+8:0210:58
9Fredrik SteneboÖppen motion 10 (41)1:17:44+14:4410:08
16Sven HedmanÖppen motion 7 (76)45:34+7:4313:58
20Ulla KarnebäckÖppen motion 3 (29)1:30:50+1:05:2929:52
49Karin SteneboÖppen motion 8 (69)1:18:01+33:2517:06
Leif NordinÖppen motion 3 (29)ej godkänd

Bromma-Vällingby SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Mats AronssonÖppen motion 8 (69)1:06:58+22:2214:41
52Anders StenbackÖppen motion 7 (76)1:08:41+30:5021:04
63Åsa NylénÖppen motion 7 (76)1:29:10+51:1927:21
71Sara NylénÖppen motion 7 (76)2:08:17+1:30:2639:21

Cambridge Sports Union

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Tor WebbÖppen motion 1 (22)47:12+18:4124:58
9Lukas WebbÖppen motion 1 (22)47:21+18:5025:03
17Pia WebbÖppen motion 7 (76)45:52+8:0114:04

Centrum OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Henrik ErikssonÖppen motion 10 (41)1:16:15+13:159:56
10Mattias HenrikssonÖppen motion 6 (14)1:23:47+22:1215:20
14Kristoffer EdshageÖppen motion 10 (41)1:26:13+23:1311:14
23Olof LethagenÖppen motion 10 (41)1:35:31+32:3112:27
35Björn BängtssonÖppen motion 8 (69)1:06:10+21:3414:30
50Mette BrolinsonÖppen motion 8 (69)1:18:26+33:5017:12
Anders RyrmanÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Adam NymanÖppen motion 10 (41)ej godkänd

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Viktor AntonssonÖppen motion 9 (14)ej godkänd

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Per LindmanÖppen motion 9 (14)utgått

Fredrikshofs IF Skid & OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Magnus BurlingÖppen motion 8 (69)50:22+5:4611:02
14Astrid BurlingÖppen motion 1 (22)56:55+28:2430:06
15Melker BurlingÖppen motion 1 (22)57:07+28:3630:13
24Erica BurlingÖppen motion 3 (29)1:33:49+1:08:2830:51
Bengt ÖqvistÖppen motion 7 (76)ej godkänd

Frösö IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Niclas LidströmÖppen motion 7 (76)1:03:12+25:2119:23
44Jonas EsbjörnssonÖppen motion 7 (76)1:03:15+25:2419:24

Gustavsbergs OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Jonatan LindellÖppen motion 7 (76)41:05+3:1412:36
10Matz LarssonÖppen motion 7 (76)43:06+5:1513:13
17Ingvar LarssonÖppen motion 3 (29)1:24:16+58:5527:43
17Joel Linder LinnersjöÖppen motion 1 (22)1:03:43+35:1233:42
18Axel Linder LinnersjöÖppen motion 1 (22)1:04:47+36:1634:16
19Magnus HaraldssonÖppen motion 7 (76)47:22+9:3114:31
20Leif StrandbergÖppen motion 7 (76)47:24+9:3314:32
24Jan LavénÖppen motion 8 (69)59:29+14:5313:02
29Ville BexanderÖppen motion 10 (41)2:09:08+1:06:0816:50
30Björn LinderÖppen motion 8 (69)1:03:39+19:0313:57
51Anna LindellÖppen motion 7 (76)1:07:49+29:5820:48
58Åke AndreassonÖppen motion 8 (69)1:45:54+1:01:1823:13
Stina AndreassonÖppen motion 8 (69)ej godkänd
Lotta ValentinÖppen motion 7 (76)utgått
Margareta HaraldssonÖppen motion 7 (76)utgått

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
60Tobias ValentinÖppen motion 8 (69)1:46:39+1:02:0323:23

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Filip DahlgrenÖppen motion 9 (14)1:17:52+2:367:02

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Britt ErikssonÖppen motion 3 (29)1:08:32+43:1122:32
14Torsten LundborgÖppen motion 3 (29)1:13:10+47:4924:04

Haninge SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Dan KlangÖppen motion 7 (76)37:5111:36
3Mats SandinÖppen motion 6 (14)1:03:42+2:0711:40
5Helena KorhonenÖppen motion 4 (12)1:01:05+11:3014:58
6Göran GlanshedÖppen motion 3 (29)55:53+30:3218:22
7Hugo DahlbergÖppen motion 9 (14)1:48:59+33:439:51
12Tommy LindbergÖppen motion 7 (76)45:01+7:1013:48
20Fredrik MorastÖppen motion 8 (69)58:19+13:4312:47
38Jan EskilssonÖppen motion 8 (69)1:07:16+22:4014:45
39Henrik MorastÖppen motion 8 (69)1:09:26+24:5015:13
56Kristina KlangÖppen motion 7 (76)1:15:21+37:3023:06
64Dan MattissonÖppen motion 8 (69)2:13:18+1:28:4229:13
Ulf LundströmÖppen motion 7 (76)utgått
Ingrid GraneliÖppen motion 7 (76)utgått

Hellas Orientering

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Tim RobertsÖppen motion 5 (12)57:16+14:0915:23
10Galina RibediucÖppen motion 10 (41)1:22:03+19:0310:41
11Lotta RetsloffÖppen motion 4 (12)1:35:42+46:0723:27
16Caroline RobertsÖppen motion 1 (22)57:32+29:0130:26
27Jan RetsloffÖppen motion 10 (41)1:54:04+51:0414:52
68Tommy SvenssonÖppen motion 7 (76)1:43:49+1:05:5831:50Ladda ner rutt i gpx-format

IFK Enskede

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Bertil RydgrenÖppen motion 3 (29)59:08+33:4719:27
24Anders BjörklundÖppen motion 10 (41)1:39:59+36:5913:02
25Martin AhlströmÖppen motion 10 (41)1:44:10+41:1013:34
39Karin BjörklundÖppen motion 7 (76)1:01:34+23:4318:53
Ove HedlundÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Mats HolmgrenÖppen motion 7 (76)utgått
Elin AhlströmÖppen motion 9 (14)utgått

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Emma BjessmoÖppen motion 10 (41)1:16:05+13:059:55
7Alice HugossonÖppen motion 10 (41)1:16:36+13:369:59
13Alva GawellÖppen motion 3 (29)1:10:20+44:5923:08
21Anna BachmanÖppen motion 8 (69)58:23+13:4712:48
31Ida GawellÖppen motion 7 (76)56:42+18:5117:23
41Annica JanssonÖppen motion 8 (69)1:10:03+25:2715:21
59Jonathan BlomlöfÖppen motion 8 (69)1:46:26+1:01:5023:20
60Elisabeth BengtssonÖppen motion 7 (76)1:21:48+43:5725:05
Sofia TörnqvistÖppen motion 10 (41)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Lennart SöderbergÖppen motion 10 (41)1:27:30+24:3011:24
Viktor GunnarssonÖppen motion 10 (41)ej godkänd

IKJ Haninge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Emil TingströmÖppen motion 3 (29)1:37:49+1:12:2832:10

IKJ Haninge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Adam TingströmÖppen motion 4 (12)1:50:38+1:01:0327:06

IKJ Haninge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Tomas AndersenÖppen motion 7 (76)56:27+18:3617:18

Järfälla OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mårten WaldenfjordÖppen motion 10 (41)1:13:09+10:099:32
6Anders LundÖppen motion 8 (69)47:18+2:4210:22
11Peter LundbergÖppen motion 10 (41)1:22:21+19:2110:44
18Rebecca WaldenfjordÖppen motion 10 (41)1:27:43+24:4311:26
56Carin HomannÖppen motion 8 (69)1:33:37+49:0120:31
57Jan NettelbjerÖppen motion 8 (69)1:45:08+1:00:3223:03

Järla Orientering

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David BejbomÖppen motion 10 (41)1:03:008:12
1Olle BoströmÖppen motion 9 (14)1:15:166:48
4Per NicanderÖppen motion 1 (22)41:39+13:0822:02
7Jonas NicanderÖppen motion 1 (22)46:18+17:4724:29
8Harri AndréeÖppen motion 9 (14)1:52:51+37:3510:12
9Anton HaeffnerÖppen motion 4 (12)1:18:43+29:0819:17
48Kristin AndréeÖppen motion 7 (76)1:04:05+26:1419:39
53Nina WallanderÖppen motion 7 (76)1:08:48+30:5721:06
Hans HolmbergÖppen motion 7 (76)ej godkänd
Gustaf EricsonÖppen motion 8 (69)ej godkänd
Espen Hultgreen WeltzienÖppen motion 9 (14)utgått

Kamrat och IF KIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Emeli HolmströmÖppen motion 10 (41)1:33:23+30:2312:10

Karlsbyhedens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Bo SundénÖppen motion 3 (29)1:00:54+35:3320:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders KihlströmÖppen motion 1 (22)33:25+4:5417:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Bengt EdewalvÖppen motion 3 (29)1:25:03+59:4227:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Ingvar OskarssonÖppen motion 3 (29)1:26:09+1:00:4828:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emil JärvinenÖppen motion 3 (29)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Kerstin JensenÖppen motion 4 (12)1:34:48+45:1323:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Mikael MoserÖppen motion 7 (76)40:20+2:2912:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Per Åke ErikssonÖppen motion 7 (76)1:01:48+23:5718:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Kjell MagnussonÖppen motion 7 (76)1:21:39+43:4825:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Linus HjerpeÖppen motion 8 (69)1:13:36+29:0016:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Claes AnderssonÖppen motion 10 (41)1:26:15+23:1511:14

Koovee

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Iiris TaubertÖppen motion 8 (69)55:20+10:4412:08
28Tero TaubertÖppen motion 10 (41)1:57:48+54:4815:21

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Bo CarlssonÖppen motion 3 (29)48:53+23:3216:04

Nynäshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rolf ÖhrnÖppen motion 5 (12)44:29+1:2211:57

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ulf NordzellÖppen motion 4 (12)1:09:49+20:1417:06

OK Grip

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Harriet KarlssonÖppen motion 1 (22)1:13:01+44:3038:37
54Leif ThorssonÖppen motion 7 (76)1:09:52+32:0121:25
61Lennart KarlssonÖppen motion 7 (76)1:22:33+44:4225:19

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Anders GranbergÖppen motion 10 (41)1:27:41+24:4111:25

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Roland JanssonÖppen motion 8 (69)1:01:17+16:4113:26
46Gabriel JanssonÖppen motion 7 (76)1:03:25+25:3419:27

OK Loch Ness

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Sören AnderssonÖppen motion 7 (76)46:10+8:1914:09

OK Loch Ness

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Peter TörnkvistÖppen motion 7 (76)utgått

OK Långberget

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats AnderssonÖppen motion 6 (14)ej godkänd

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Hans HolgerssonÖppen motion 7 (76)56:58+19:0717:28
62Vivianne HolgerssonÖppen motion 7 (76)1:28:40+50:4927:11

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Emma RosénÖppen motion 7 (76)52:49+14:5816:12

OK Ravinen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hannes SvahnÖppen motion 8 (69)45:13+0:379:54
4Håkan SvahnÖppen motion 3 (29)49:50+24:2916:23
7Niklas WansölinÖppen motion 8 (69)49:02+4:2610:45
8Tuva HolmströmÖppen motion 5 (12)1:06:09+23:0217:46
8Viola HolmströmÖppen motion 3 (29)59:35+34:1419:35
9Eidar LindgrenÖppen motion 7 (76)41:21+3:3012:41
10Håkan FalkÖppen motion 5 (12)1:13:30+30:2319:45
11Glenn WiderströmÖppen motion 6 (14)1:25:21+23:4615:37
13Arvid RundströmÖppen motion 1 (22)56:17+27:4629:46
16Lars ForsbergÖppen motion 8 (69)54:43+10:0711:59
25Lena RisbyÖppen motion 7 (76)51:56+14:0515:55
34Lars SpånbergÖppen motion 8 (69)1:05:31+20:5514:22
51Björn RundströmÖppen motion 8 (69)1:22:25+37:4918:04

OK Södertörn

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per WallÖppen motion 3 (29)25:218:20
2Ola NyqvistÖppen motion 7 (76)38:06+0:1511:41
3Ann FranzénÖppen motion 7 (76)38:23+0:3211:46
4Lars-Gunnar LarssonÖppen motion 7 (76)38:40+0:4911:51
4Fredrik AnderssonÖppen motion 6 (14)1:07:36+6:0112:22
5Melvin JakobssonÖppen motion 6 (14)1:10:14+8:3912:51
6Gunnel JunegardÖppen motion 1 (22)44:19+15:4823:26
10Linnea Wall EngvallÖppen motion 1 (22)48:42+20:1125:46
21Ester HägerÖppen motion 1 (22)1:23:58+55:2744:25
22Axel KudinoffÖppen motion 8 (69)59:00+14:2412:56
23Per FranzénÖppen motion 8 (69)59:27+14:5113:02
26Mattias SkepplingÖppen motion 10 (41)1:53:28+50:2814:47
26Olle YttermoÖppen motion 7 (76)51:58+14:0715:56
28Anders SohlbergÖppen motion 7 (76)53:16+15:2516:20
32Elisabeth LarssonÖppen motion 8 (69)1:04:57+20:2114:14
44Martin ErikssonÖppen motion 7 (76)1:03:15+25:2419:24
49Sven SetterqvistÖppen motion 7 (76)1:04:20+26:2919:44
63Boel SundbergÖppen motion 8 (69)2:13:12+1:28:3629:12
66Kristina AnderssonÖppen motion 7 (76)1:33:35+55:4428:42
Jan HägerÖppen motion 6 (14)ej godkänd
Ronny HedlundÖppen motion 7 (76)utgått
Anders JakobssonÖppen motion 6 (14)utgått

OK Älvsjö-Örby

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ingrid MattssonÖppen motion 5 (12)50:03+6:5613:27
11Eeva EuropeÖppen motion 1 (22)49:38+21:0726:15
12Solveig DillmanÖppen motion 3 (29)1:08:33+43:1222:32
15Mats ZackrissonÖppen motion 7 (76)45:32+7:4113:58
19Lucas FredmanÖppen motion 10 (41)1:28:01+25:0111:28
26Claes RundströmÖppen motion 3 (29)1:42:38+1:17:1733:45
38Margareta WadinÖppen motion 7 (76)1:01:31+23:4018:52
54Kennet NilssonÖppen motion 8 (69)1:30:53+46:1719:55
Johan KarlssonÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Anders MattssonÖppen motion 8 (69)ej godkänd

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Alf PerssonÖppen motion 1 (22)44:16+15:4523:25
18Leif ÅkerblomÖppen motion 8 (69)55:43+11:0712:13
29Per-Johan VikforsÖppen motion 8 (69)1:02:58+18:2213:48
Carl LangÖppen motion 3 (29)utgått

Paracin Ok

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Dejan IlicÖppen motion 7 (76)1:06:32+28:4120:24

Rånäs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Emil HåsteenÖppen motion 8 (69)50:28+5:5211:04
29Eva OlssonÖppen motion 7 (76)56:24+18:3317:18

Skarpnäcks OL

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anna LindmarkÖppen motion 6 (14)1:11:07+9:3213:01
7Inez EklundÖppen motion 5 (12)1:06:07+23:0017:46
7Stefan MyrefeltÖppen motion 7 (76)40:26+2:3512:24
8Edvin LindmarkÖppen motion 10 (41)1:16:46+13:4610:00
9Göran EklundÖppen motion 6 (14)1:22:53+21:1815:10
13Lars SegermanÖppen motion 8 (69)53:11+8:3511:39
16Anita LindbohmÖppen motion 3 (29)1:22:41+57:2027:11
33Anders LarssonÖppen motion 8 (69)1:05:26+20:5014:20
42Eva MolénÖppen motion 7 (76)1:02:40+24:4919:13
48Gunnar JohanssonÖppen motion 8 (69)1:14:51+30:1516:24
Åke LewanderÖppen motion 7 (76)ej godkänd

Skogsluffarnas OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna WinbladÖppen motion 4 (12)52:26+2:5112:51
4Elias TidevallÖppen motion 9 (14)1:27:50+12:347:56
34Karin TidevallÖppen motion 7 (76)57:18+19:2717:34
41Börje LenasÖppen motion 7 (76)1:02:23+24:3219:08
61Lars MongårdÖppen motion 8 (69)1:54:09+1:09:3325:01
Elisabeth TollemarkÖppen motion 8 (69)utgått

SMOG St-Medard-en-Jalles

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Astrid DumailÖppen motion 3 (29)1:03:14+37:5320:48
43Anna BerganderÖppen motion 8 (69)1:10:22+25:4615:25
55Jean-François DumailÖppen motion 8 (69)1:32:40+48:0420:19

Snättringe SK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan LidmarÖppen motion 6 (14)1:01:3511:16
2Anders HedbergÖppen motion 6 (14)1:02:34+0:5911:27
3Simon HectorÖppen motion 9 (14)1:23:30+8:147:32
4Anders KarlssonÖppen motion 8 (69)45:35+0:599:59
12Torbjörn BergmanÖppen motion 6 (14)1:26:16+24:4115:47
12Lilly ChristieÖppen motion 5 (12)1:31:49+48:4224:40
12Göran NilssonÖppen motion 10 (41)1:25:09+22:0911:06
13Simon FröjdÖppen motion 10 (41)1:26:01+23:0111:12
20Magnus DalenstamÖppen motion 10 (41)1:32:01+29:0111:59
21Roger LarssonÖppen motion 7 (76)49:02+11:1115:02
22Per WolgastÖppen motion 7 (76)49:03+11:1215:02
28Bo LauriÖppen motion 8 (69)1:02:17+17:4113:39
37Gösta GutelandÖppen motion 7 (76)1:00:50+22:5918:39
47Lars CedérusÖppen motion 7 (76)1:03:56+26:0519:36
57Leif HermundstadÖppen motion 7 (76)1:15:38+37:4723:12
64James ChristieÖppen motion 7 (76)1:30:35+52:4427:47
Olof LarssonÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Kerstin ChristieÖppen motion 3 (29)ej godkänd
Ulf LindbergÖppen motion 8 (69)ej godkänd

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Christofer FogelÖppen motion 9 (14)2:22:13+1:06:5712:51

Solna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Yvonne NilssonÖppen motion 1 (22)1:15:05+46:3439:43
23Lars NordinÖppen motion 3 (29)1:33:03+1:07:4230:36
42Bengt NilssonÖppen motion 8 (69)1:10:08+25:3215:22

Storviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Leif GustafssonÖppen motion 1 (22)utgått

Strängnäs-Malmby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Anna FolkegårdÖppen motion 8 (69)1:04:44+20:0814:11
44Inda Garin FolkegårdÖppen motion 8 (69)1:10:29+25:5315:27

Sundbybergs IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Annika LundströmÖppen motion 8 (69)54:30+9:5411:57
19Hans OlsénÖppen motion 8 (69)57:47+13:1112:40
32Hans-Erik PerssonÖppen motion 7 (76)56:46+18:5517:24
36Sven EdvardssonÖppen motion 8 (69)1:06:13+21:3714:31
46Bengt SvenssonÖppen motion 8 (69)1:12:13+27:3715:50
Åke LinderothÖppen motion 7 (76)ej godkänd

Söders-Tyresö

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders WinbladÖppen motion 4 (12)52:27+2:5212:51
5Håkan SjökvistÖppen motion 3 (29)54:43+29:2217:59
5Fredrik GlänneforsÖppen motion 9 (14)1:34:50+19:348:34
5Ingemar GardÖppen motion 7 (76)38:47+0:5611:53
6Erik NorinÖppen motion 5 (12)57:58+14:5115:34
9John HartleyÖppen motion 9 (14)2:04:50+49:3411:17
22Jacob SvenssonÖppen motion 10 (41)1:34:04+31:0412:15
23Staffan ElmhagenÖppen motion 7 (76)51:04+13:1315:39
36Alf Eriksson-LångÖppen motion 7 (76)1:00:27+22:3618:32
Roger GlänneforsÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Stefan NorinÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Rolf LöfqvistÖppen motion 7 (76)utgått

Södertälje IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Sixten WesterlundÖppen motion 7 (76)1:35:40+57:4929:20
69Berit GustavssonÖppen motion 7 (76)1:48:17+1:10:2633:12
Stig GustavssonÖppen motion 7 (76)utgått
Gunnar ErikssonÖppen motion 7 (76)utgått

Södertälje-Nykvarn OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jo StevensonÖppen motion 8 (69)47:16+2:4010:21
5Mildred PetterssonÖppen motion 5 (12)57:54+14:4715:33
6Staffan HolmbergÖppen motion 4 (12)1:08:19+18:4416:44
8Marianne PetterssonÖppen motion 6 (14)1:15:00+13:2513:44
45Sofia WigleÖppen motion 8 (69)1:12:11+27:3515:49

Tullinge SK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin ForsbergÖppen motion 5 (12)43:0711:35
1Göran LängheimÖppen motion 8 (69)44:369:46
4Anna PernebyÖppen motion 4 (12)1:00:20+10:4514:47
8Yvonne AnderssonÖppen motion 8 (69)49:23+4:4710:49
9Björn AxelssonÖppen motion 8 (69)49:38+5:0210:53
13Anders KärrströmÖppen motion 7 (76)45:18+7:2713:53
14Fredrik ForsbergÖppen motion 8 (69)53:58+9:2211:50
14Tilda AnderssonÖppen motion 7 (76)45:27+7:3613:56
21Ebba-Lisa FlygarÖppen motion 3 (29)1:30:52+1:05:3129:53
22Benny AlfordssonÖppen motion 3 (29)1:32:30+1:07:0930:25
24Maria BrattÖppen motion 7 (76)51:48+13:5715:53
25Anna-Lena LängheimÖppen motion 8 (69)1:00:21+15:4513:14
26Per-Arne ForsbergÖppen motion 8 (69)1:00:35+15:5913:17
52Werner KöhlerÖppen motion 8 (69)1:26:14+41:3818:54
53Sofia SundströmÖppen motion 8 (69)1:26:20+41:4418:55
55Mari HeijkenskjöldÖppen motion 7 (76)1:15:05+37:1423:01
58Rolf E. NilssonÖppen motion 7 (76)1:18:24+40:3324:02
65Jan LarssonÖppen motion 7 (76)1:33:08+55:1728:34
Enn KivisäkkÖppen motion 3 (29)ej godkänd
Magnus GlänneforsÖppen motion 9 (14)ej godkänd
Kenneth JönssonÖppen motion 10 (41)ej godkänd
Piero SannicoloÖppen motion 10 (41)ej godkänd

Tumba-Mälarhöjden OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice LjungbergÖppen motion 1 (22)28:3115:05
9Kajsa LjungbergÖppen motion 5 (12)1:06:51+23:4417:58
11Terese EklövÖppen motion 7 (76)44:49+6:5813:44
11Hilda MårsellÖppen motion 5 (12)1:22:10+39:0322:05
12Viggo MårsellÖppen motion 1 (22)55:16+26:4529:14
15Oskar EklövÖppen motion 3 (29)1:15:35+50:1424:51
22Mira MårsellÖppen motion 1 (22)1:28:48+1:00:1746:59
30Åsa MårsellÖppen motion 10 (41)2:18:34+1:15:3418:03
35Lena LjungbergÖppen motion 7 (76)57:27+19:3617:37
40Stefan LjungbergÖppen motion 8 (69)1:09:47+25:1115:18
62Per ÅnmarkÖppen motion 8 (69)2:05:16+1:20:4027:28
72Emma EnglidÖppen motion 7 (76)7:16:08+6:38:172:13:46
Anders EnglidÖppen motion 9 (14)ej godkänd
Robert TellvikÖppen motion 10 (41)utgått
Eva BoströmÖppen motion 7 (76)utgått
Daniel LindÖppen motion 9 (14)utgått

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Per Ove WallénÖppen motion 8 (69)50:47+6:1111:08

Vandrarringen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Tomas JonssonÖppen motion 6 (14)1:12:56+11:2113:21
8Kurt ErikssonÖppen motion 4 (12)1:11:49+22:1417:36

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hans JonssonÖppen motion 8 (69)ej godkänd

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Kurt ZanderÖppen motion 7 (76)1:57:00+1:19:0935:53

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Oscar VångellÖppen motion 9 (14)1:41:51+26:359:12
Halvor Eid NielsenÖppen motion 9 (14)ej godkänd
Christofer NäsholmÖppen motion 9 (14)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser