Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trettondags OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trettondags OL
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: lördag 6 januari 2018

Öppen motion 3

2 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna WallinSvaide Roma SOK43:5315:47
2Karin MårtenssonGotlands Bro OK45:58+2:0516:32
3Anita ArneforsOK Södertörn47:59+4:0617:15
4Margareta ReihsSvaide Roma SOK1:28:03+44:1031:40
Gustav HellminVisborgs OKej godkänd
Cajsa HellminVisborgs OKej godkänd
Neo CederqvistVisborgs OKej godkänd
Edvin BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 6

5 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK40:468:09
2Per WallinSvaide Roma SOK44:51+4:058:58
3Adam HallströmSvaide Roma SOK47:41+6:559:32
4Leif SvangrenGotlands Bro OK50:28+9:4210:05
5Niklas GustafssonGarda OK52:31+11:4510:30
6Greger WesterlundSvaide Roma SOK54:37+13:5110:55
7Olof GardellGotlands Bro OK54:58+14:1210:59
8Torsten FlemmingSvaide Roma SOK1:00:46+20:0012:09
9Anders NilssonGotlands Bro OK1:01:33+20:4712:18
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:01:55+21:0912:23
11Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:03:34+22:4812:42
12Christina GustavssonSvaide Roma SOK1:04:03+23:1712:48
13Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:05:00+24:1413:00
14Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:06:49+26:0313:21
15Birgitta HjerthénGotlands Bro OK1:08:54+28:0813:46
16Gunnar HallströmVisborgs OK1:10:52+30:0614:10
17Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:12:07+31:2114:25
18Olle BlomgrenOK Södertörn1:12:26+31:4014:29
19Folke SvangrenGotlands Bro OK1:13:27+32:4114:41
20Paula JakobssonGarda OK1:27:52+47:0617:34
21Monika JonssonSvaide Roma SOK1:28:01+47:1517:36
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKej godkänd
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Bo MagnussonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 7

2 790 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas CallenmarkSvaide Roma SOK33:5512:09
2Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg36:17+2:2213:00
3Gunnar ErikssonGotlands Bro OK36:18+2:2313:00
4Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg40:09+6:1414:23
5Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg40:57+7:0214:40
6Rolf MalmrosVisborgs OK41:16+7:2114:47
7Annika ErikssonGotlands Bro OK41:41+7:4614:56
8Lena NyströmVisborgs OK42:50+8:5515:21
9Ingrid EnekvistVisborgs OK43:51+9:5615:43
10Sara JernbergIF Hansa-Hoburg45:21+11:2616:15
10Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg45:21+11:2616:15
12Pär GustafssonSvaide Roma SOK45:30+11:3516:18
13Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg45:42+11:4716:22
14Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg45:55+12:0016:27
15Gurli RondahlVisborgs OK46:19+12:2416:36
16Katarina JakobssonGarda OK47:46+13:5117:07
17Mikael JakobssonGarda OK47:47+13:5217:07
18Anna BäckstädeVisborgs OK47:58+14:0317:11
19Ing-Marie BergmanVisborgs OK48:27+14:3217:21
20Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK51:55+18:0018:36
21Gunnel FranssonVisborgs OK59:12+25:1721:13
Rogert HäggSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonGotlands Bro OK53:156:48
2Andreas NikolaussonVisborgs OK54:58+1:437:01
3Leon HanssonVisborgs OK1:04:06+10:518:11
4Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:17:27+24:129:53
5Anders EklundSvaide Roma SOK1:19:14+25:5910:07
6Mattias WhiteGarda OK1:21:04+27:4910:21
7Olle SvangrenGotlands Bro OK1:30:07+36:5211:30
8Anders HellminVisborgs OK1:31:13+37:5811:38
9Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:51:13+57:5814:12
Stefan WittmannGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser