*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för LOK Sprint Cup deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprint Cup deltävling 3
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 20 januari 2018

Herrar

2 800 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK17:136:08
2Peter AronssonLinköpings OK18:40+1:276:40
3Niklas OlssonLinköpings OK19:06+1:536:49
4Jonas SchedinLinköpings OK19:22+2:096:55
4Maxime BonneauLinköpings OK19:22+2:096:55
6Anders BergLinköpings OK20:02+2:497:09
7Johan AllardLinköpings OK20:29+3:167:18
8Christian EnbergLinköpings OK20:37+3:247:21
9Per MagnussonLinköpings OK21:23+4:107:38
9Gunnar EngströmLinköpings OK21:23+4:107:38
11Erik HelanderOK Roxen22:03+4:507:52
12Åke LjunggrenLinköpings OK22:37+5:248:04
13Johan ÅrbrinkLinköpings OK23:02+5:498:13
14Johan KällsandLinköpings OK23:16+6:038:18
15Martin JarelandLinköpings OK23:30+6:178:23
16Jesper JohanssonLinköpings OK23:33+6:208:24
17Albin DetterfeltLinköpings OK24:16+7:038:40
18Thomas StenströmLinköpings OK24:41+7:288:48
19Erik BacktemanLinköpings OK24:42+7:298:49
20Magnus SahlmanLinköpings OK25:21+8:089:03
21Jörgen SköldLinköpings OK25:41+8:289:10
22Robert HögbergLinköpings OK26:05+8:529:18
23Pedro LundqvistLinköpings OK26:08+8:559:20
24Wilhelm LarssonLinköpings OK26:26+9:139:26
24Börje AnderssonLinköpings OK26:26+9:139:26
26Rikard BorgLinköpings OK26:39+9:269:31
27Joakim TostebergLinköpings OK27:19+10:069:45
28Alexander LindströmLinköpings OK27:33+10:209:50
29Markus JohanssonLinköpings OK28:13+11:0010:04
29Thomas RimhagenLinköpings OK28:13+11:0010:04
31Joakim LindströmLinköpings OK29:16+12:0310:27
32Tomas VångellLinköpings OK30:24+13:1110:51
33Peter SvenmarckLinköpings OK40:32+23:1914:28
Pontus WessmanLinköpings OKej godkänd
Jan LundgrenLinköpings OKej godkänd

Damer

2 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika VångellLinköpings OK20:457:24
2Annika IvarssonLinköpings OK24:01+3:168:34
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK25:13+4:289:00
4Elin KjellmanLinköpings OK25:50+5:059:13
5Kristin HerberthsonLinköpings OK25:58+5:139:16
6Maria OlofssonLinköpings OK26:07+5:229:19
7Karin BacktemanLinköpings OK27:30+6:459:49
8Hanna LundgrenLinköpings OK27:36+6:519:51
9Frida SahlmanLinköpings OK27:48+7:039:55
10Linnéa BorgLinköpings OK28:32+7:4710:11
11Emmy LindgrenLinköpings OK28:43+7:5810:15
12Emma BacktemanLinköpings OK29:16+8:3110:27
13Pia VångellLinköpings OK29:19+8:3410:28
14Marie RubérLinköpings OK29:49+9:0410:38
15Sara GertssonLinköpings OK31:46+11:0111:20
16Lotta BorgLinköpings OK32:22+11:3711:33
16Sara JelvegårdLinköpings OK32:22+11:3711:33
18Tina LindgrenLinköpings OK32:52+12:0711:44
19Gitte EngströmLinköpings OK33:08+12:2311:50
20Lena StrömbäckLinköpings OK33:28+12:4311:57
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej godkänd
Josefina BerntssonLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser