Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 1
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: söndag 14 januari 2018

Kort

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronika EdgrenGotlands Bro OK26:0112:09
2Neo CederqvistVisborgs OK31:34+5:3314:45
3Oskar KoertgeVisborgs OK33:04+7:0315:27
4Lukas NyströmGotlands Bro OK33:29+7:2815:38

Mellan avkortad

3 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK36:0111:15
2Ylva SvangrenGotlands Bro OK39:48+3:4712:26
3Anna BäckstädeVisborgs OK43:24+7:2313:33
4Rolf AnderssonSvaide Roma SOK43:39+7:3813:38
5Ing-Marie BergmanVisborgs OK43:54+7:5313:43
6Rolf MalmrosVisborgs OK43:56+7:5513:43
7Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK45:51+9:5014:19
8Gunnar ErikssonGotlands Bro OK45:58+9:5714:21
9Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg53:24+17:2316:41
10Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg53:48+17:4716:48
11Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg57:01+21:0017:49
12Ingrid EnekvistVisborgs OK1:00:16+24:1518:50
13Bo MagnussonVisborgs OK1:05:42+29:4120:31
Klara BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Jenny KoertgeVisborgs OKej godkänd
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd

Mellan

4 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK33:597:44
2Mattias WhiteGarda OK34:06+0:077:46
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK34:09+0:107:46
4Folke SvangrenGotlands Bro OK35:20+1:218:02
5Ulf NilssonGotlands Bro OK35:25+1:268:04
6Niklas GustafssonGarda OK39:26+5:278:58
7Leif SvangrenGotlands Bro OK39:44+5:459:03
8Kjell SkalbergGotlands Bro OK41:45+7:469:30
9Anders HellminVisborgs OK42:52+8:539:45
10Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg45:24+11:2510:20
11Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK45:40+11:4110:24
12Jonas PetterssonGotlands Bro OK45:45+11:4610:25
13Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg46:07+12:0810:30
14Anders LevinSvaide Roma SOK46:35+12:3610:36
15Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg51:30+17:3111:43
16Birgitta HjerthénGotlands Bro OK51:44+17:4511:47
17Mats EnglundSvaide Roma SOK1:04:09+30:1014:36
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKej godkänd

Lång

7 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK47:256:30
2Brent GodmanGotlands Bro OK48:05+0:406:36
3Leon HanssonVisborgs OK48:09+0:446:36
4Andreas PherssonGotlands Bro OK49:00+1:356:43
5Olof PerssonSvaide Roma SOK51:25+4:007:03
6Daniel SeestrandVisborgs OK51:27+4:027:04
7Andreas LiljegrenGotlands Bro OK52:06+4:417:09
8Ronny LiljegrenGotlands Bro OK1:00:28+13:038:18
9Mattias WestfältGotlands Bro OK1:05:00+17:358:55
10Mattias LevinSvaide Roma SOK1:23:52+36:2711:31
Albin LarssonKatrineholms OKej godkänd
Olle SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Håkan MattssonGotlands Bro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser