Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 5
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 13 februari 2018

Långa

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon AnderssonOK Kullingshof58:03
2Ulrik OlssonBrattås CK58:10+0:07
3Martin SchagerlindTrollhättans SOK59:14+1:11
4Arvid BjörkTrollhättans SOK59:42+1:39
5Patrik SvantessonTrollhättans SOK1:07:01+8:58
Linus KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Martin LarssonHestra IFej godkänd
Joar TryggöTrollhättans SOKej godkänd
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadutgått

Mellan

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David AlménTrollhättans SOK55:37
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK55:39+0:02
3Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOK55:40+0:03
4Louise BorgTrollhättans SOK56:38+1:01
5Nils-Olof LarssonVänersborgs SK56:46+1:09
6Stefan JohanssonTrollhättans SOK56:59+1:22
7Jan HanssonStenungsunds OK59:35+3:58
8Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:04:46+9:09
9Hans KööhlerTrollhättans SOK1:05:17+9:40
10Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:17:14+21:37
11Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK1:17:59+22:22
Ronja AnderssonTrollhättans SOKej godkänd

Kort Svår

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christina BirathStenungsunds OK32:27
2Lars HogedalVänersborgs SK32:32+0:05
3Thomas KarlssonFrämmestads IK32:51+0:24
4Gunilla EdgrenTrollhättans SOK34:10+1:43
5Sofia GustafssonTrollhättans SOK34:21+1:54
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:44+2:17
7Johan ErikssonOK Skogsvargarna38:57+6:30
8Tova JanssonVänersborgs SK39:45+7:18
9Håkan JanssonVänersborgs SK39:56+7:29
10Karin LaurellOK Flundrehof40:19+7:52
11Gunilla HogedalVänersborgs SK41:10+8:43
12Maria TryggöTrollhättans SOK1:11:21+38:54
13Eva BäcklundTrollhättans SOK1:11:23+38:56
Viggo AnderssonTrollhättans SOKej godkänd

Lätta

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja NymanVänersborgs SK24:57
2Ida AnderssonVänersborgs SK25:10+0:13
3Berkley StaggOK Skogsvargarna26:39+1:42
4Sara AnderssonVänersborgs SK31:07+6:10
5Malte AnderssonTrollhättans SOK32:58+8:01
Johannes AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser