Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 5
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 13 februari 2018

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ulrik OlssonLånga (9)58:10+0:07

Främmestads IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Thomas KarlssonKort Svår (14)32:51+0:24

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Martin LarssonLånga (9)ej godkänd

OK Flundrehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
10Karin LaurellKort Svår (14)40:19+7:52

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Simon AnderssonLånga (9)58:03

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Niklas OlofssonLånga (9)utgått

OK Skogsvargarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Berkley StaggLätta (6)26:39+1:42
7Johan ErikssonKort Svår (14)38:57+6:30
8Anders AxelssonMellan (12)1:04:46+9:09
10Peter StrömdahlMellan (12)1:17:14+21:37

Stenungsunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Christina BirathKort Svår (14)32:27
7Jan HanssonMellan (12)59:35+3:58

Trollhättans SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1David AlménMellan (12)55:37
2Bengt NorrmanMellan (12)55:39+0:02
3Martin SchagerlindLånga (9)59:14+1:11
3Susanne Barkholt WiklundMellan (12)55:40+0:03
4Arvid BjörkLånga (9)59:42+1:39
4Louise BorgMellan (12)56:38+1:01
4Gunilla EdgrenKort Svår (14)34:10+1:43
5Malte AnderssonLätta (6)32:58+8:01
5Patrik SvantessonLånga (9)1:07:01+8:58
5Sofia GustafssonKort Svår (14)34:21+1:54
6Stefan JohanssonMellan (12)56:59+1:22
9Hans KööhlerMellan (12)1:05:17+9:40
11Ida-Maria SvenssonMellan (12)1:17:59+22:22
12Maria TryggöKort Svår (14)1:11:21+38:54
13Eva BäcklundKort Svår (14)1:11:23+38:56
Linus KristianssonLånga (9)ej godkänd
Malin KristianssonLånga (9)ej godkänd
Joar TryggöLånga (9)ej godkänd
Ronja AnderssonMellan (12)ej godkänd
Viggo AnderssonKort Svår (14)ej godkänd

Vänersborgs SK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Maja NymanLätta (6)24:57
2Ida AnderssonLätta (6)25:10+0:13
2Lars HogedalKort Svår (14)32:32+0:05
4Sara AnderssonLätta (6)31:07+6:10
5Nils-Olof LarssonMellan (12)56:46+1:09
6Per-Arne JohanssonKort Svår (14)34:44+2:17
8Tova JanssonKort Svår (14)39:45+7:18
9Håkan JanssonKort Svår (14)39:56+7:29
11Gunilla HogedalKort Svår (14)41:10+8:43
Johannes AnderssonLätta (6)ej godkänd
Vilgot ÅhlundLätta (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser