Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Torvaldsblotet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Torvaldsblotet
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: söndag 20 maj 2018

D21

3 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ArvidssonSkogslöparna33:599:34
2Susanne RutqvistIFK Umeå39:14+5:1511:03
3Christina WhiteSøgne og Songdalen OK40:18+6:1911:21
4Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna44:12+10:1312:27
5Helen HanstockÖstersunds OK55:05+21:0615:30

H21

4 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans PerssonIFK Umeå36:397:51
2Fredrik ÅhmanIFK Umeå37:23+0:448:01
3Tobias EliassonSundsvalls OK39:26+2:478:27
4Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna40:28+3:498:41
5Isac ErikssonOK Nolaskogsarna41:39+5:008:56
6Henrik PerssonUmeå OK43:29+6:509:19
7Benjamin NäslundSkogslöparna43:45+7:069:23
8Arvid StrandbergSkogslöparna46:29+9:509:58
9Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK55:09+18:3011:50
10Linus LindbergSkogslöparna1:06:53+30:1414:21
11James TurtonÖstersunds OK1:35:01+58:2220:23

D17-20

3 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla SandströmSkogslöparna41:4712:23
2Emelie WibergSkogslöparna42:48+1:0112:42
3Emma WibergSkogslöparna47:46+5:5914:10
4Evelina SöderlundSkogslöparna1:06:06+24:1919:36
Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OKåterbud

H17-20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar HolmerOK Nipan1:04:5818:18

D16

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna51:1714:10
2Vega KjellssonSidensjö IK1:02:57+11:4017:23

H16

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus DahlbergOK Nolaskogsarna1:13:4020:20
Gustaf HägglundOK Nolaskogsarnaåterbud

D14

2 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NäslundOK Nolaskogsarna31:4512:54
2Nora WesterlundOK Nolaskogsarna35:01+3:1614:14
3Alice RytterstedtSkogslöparna38:35+6:5015:41 Ladda ner rutt i gpx-format
4Clara NordströmSkogslöparna43:02+11:1717:29
4Nora EngströmOK Nolaskogsarna43:02+11:1717:29
6Nova AnundborgSidensjö IK47:18+15:3319:13
7Daga KjellssonSidensjö IK48:02+16:1719:31
8Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK53:16+21:3121:39
9Alva ByströmSidensjö IK56:03+24:1822:47
10Linn MelinSidensjö IK1:07:50+36:0527:34
11Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK1:08:41+36:5627:55
Alva PerboSkogslöparnaej godkänd

H14

3 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus NilssonSkogslöparna25:148:11
2Erik ByströmOK Nolaskogsarna26:49+1:358:42
3Sixten PerssonSkogslöparna30:59+5:4510:03
4Max StigenlövHögåkers OK36:42+11:2811:54
5Jonatan HälldalSkogslöparna42:48+17:3413:53
6Elias SöderlundSkogslöparna43:56+18:4214:15
7Filip NordströmSkogslöparna45:31+20:1714:46
8Viktor ÖhmanSkogslöparna47:54+22:4015:33
9William HäggkvistOK Nolaskogsarna57:06+31:5218:32
10Victor VikmanOK Nolaskogsarna1:22:46+57:3226:52

D12

2 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva EliassonSundsvalls OK25:1310:15
2Hanna WoxlinSkogslöparna27:19+2:0611:06
3Signe ForsbergSkogslöparna28:09+2:5611:26
4Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna30:17+5:0412:18
5Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna30:56+5:4312:34
6Greta HedmanÖstersunds OK33:48+8:3513:44
7Frida HägglundOK Nolaskogsarna34:54+9:4114:11
8Selma WhiteSøgne og Songdalen OK37:54+12:4115:24
9Tindra RytterstedtSkogslöparna38:10+12:5715:30
10Linnea SjöbergOK Branten43:36+18:2317:43
Liv PaulerSkogslöparnaej start

H12

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HälldalSkogslöparna19:588:06
2Martin NilssonSkogslöparna22:04+2:068:58
3Jakob EngströmHärnösands OK26:57+6:5910:57
4Felix ÖhmanSkogslöparna27:20+7:2211:06
5Joel ByströmOK Nolaskogsarna29:21+9:2311:55
6Titan AnundborgSidensjö IK36:52+16:5414:59

D10

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PaulerSkogslöparna14:257:32
2Theia AnundborgSidensjö IK17:29+3:049:09
3Alice StigenlövHögåkers OK22:36+8:1111:49
4Stina PerssonSkogslöparna47:02+32:3724:37
5Emma PerboSkogslöparna53:04+38:3927:47

H10

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan EngströmHärnösands OK15:488:16
2Herman EliassonSundsvalls OK18:18+2:309:34
3Sixten KjellqvistSidensjö IK19:19+3:3110:06
4Ture ForsbergSkogslöparna21:40+5:5211:20
5Arvid HedmanÖstersunds OK28:26+12:3814:53
6Elias EdinSidensjö IK29:27+13:3915:25

D35

3 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa PaulerSkogslöparna33:119:50
2Sara TimnerSundsvalls OK38:47+5:3611:30
3Monika WesterlundOK Nolaskogsarna40:01+6:5011:52
4Lina KjellqvistSidensjö IK41:07+7:5612:12
5Iza AnundborgSidensjö IK45:36+12:2513:31

H35

4 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter WoxlinSkogslöparna31:457:50
2Jonas HälldalSkogslöparna32:05+0:207:55
3Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna34:50+3:058:36

D45

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HägglundOK Nolaskogsarna39:1512:44
2Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna47:09+7:5415:18
3Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK52:47+13:3217:08

H45

3 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören PeterssonOK Nolaskogsarna26:487:57
2Marcus ErikssonVK Uvarna28:24+1:368:25
3Rune LindströmOK Nolaskogsarna28:29+1:418:27
4Jörgen NylénOK Nolaskogsarna28:40+1:528:30
5Daniel KnutssonSkogslöparna30:42+3:549:06
6Clas EngströmOK Nolaskogsarna31:21+4:339:18
7Björn ByströmOK Nolaskogsarna31:59+5:119:29
8Torgny NäslundSkogslöparna33:21+6:339:53
9Kristofer ÖhmanSkogslöparna34:50+8:0210:20
10Magnus SjöbergOK Branten35:12+8:2410:26
Mathias WesterlundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Jens WestinSkogslöparnaåterbud

D55

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta LindbergSkogslöparna31:1711:59
2Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen34:06+2:4913:03
3Birgitta StrandbergSkogslöparna35:34+4:1713:37
4Inger EdinSidensjö IK37:40+6:2314:25
5Katarina KvickSkogslöparna38:15+6:5814:39
6Susanne RantakokkoOK Nipan38:56+7:3914:55
7Anna NieminenOK Nipan42:22+11:0516:13
8Carin NordinSkogslöparna48:54+17:3718:44

H55

3 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen EdinSidensjö IK27:588:17
2Leif SellingHärnösands OK35:30+7:3210:32
3Leif StrandbergSkogslöparna41:53+13:5512:25

H65

3 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Åke ÖströmOK Nipan31:4110:17
2Göran HällströmOK Nipan36:47+5:0611:56
3Per SundinSkogslöparna42:10+10:2913:41
4Lennart VedinOK Branten42:59+11:1813:57
5Mats LarssonSkogslöparna46:21+14:4015:02
6Thomas LarssonLugnviks IF46:51+15:1015:12
7Mats KlingvallUmeå OK46:59+15:1815:15
8Lennart KorénOK Branten47:19+15:3815:21
9Bertil NordinSkogslöparna49:04+17:2315:55
10Roland SalomonssonVittjärvs IK55:17+23:3617:56
11Håkan ErikssonUmeå OK1:05:12+33:3121:10
12Hardy PaulssonUmeå OK1:41:01+1:09:2032:47

D75

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie ByströmSidensjö IK57:2028:31
Gun EdströmOK Nipanej godkänd

H75

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars EdströmOK Nipan58:2122:21
2Torsten VestmanOK Nolaskogsarna59:26+1:0522:46
3Gunnar TimnerUmeå OK1:12:56+14:3527:56
4Birger ByströmSidensjö IK1:31:44+33:2335:08
Sten ErikssonOK Brantenej godkänd

Inskolning

1 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linus DahlbergOK Brantenfullföljt
Ellen FällströmSkogslöparnafullföljt
Svante HallbergSkogslöparnafullföljt
Sandra MelinSidensjö IKfullföljt
Wilmer NilssonSkogslöparnafullföljt
Elin NordinÖrnsköldsviks OKfullföljt
Gustav MagnussonSkogslöparnaej godkänd

U1

1 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas SjöbergOK Branten17:599:43
2Hugo NormanSkogslöparna21:11+3:1211:27
3Emmy NormanSkogslöparna21:15+3:1611:29
4Alfred GidlundSkogslöparna21:26+3:2711:35
5Hannes HägglundOK Nolaskogsarna22:34+4:3512:11
6Arvid NordströmSkogslöparna22:47+4:4812:18
7Neo Salvador BonillaSkogslöparna25:09+7:1013:35
8Elsa WoxlinSkogslöparna26:00+8:0114:03
9Milo Salvador BonillaSkogslöparna26:41+8:4214:25
10Simon OlssonSidensjö IK32:03+14:0417:19
11Sally ArvidssonSkogslöparna34:09+16:1018:27
12Martin EdinSidensjö IK42:36+24:3723:01
Björn StrandlundOK Nipanej godkänd

U2

1 910 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis HanssonByåsen IL23:5312:30
2William BacklundSidensjö IK25:00+1:0713:05
3Emma ByströmOK Nolaskogsarna26:35+2:4213:55
4Thea ForsgrenOK Nolaskogsarna26:37+2:4413:56
5Lisa EdinSidensjö IK27:46+3:5314:32
6Ronja DahlbergOK Branten31:33+7:4016:31
7Edvin WesterSkogslöparna32:50+8:5717:11
8Mimmi SpetsIngen klubb40:46+16:5321:20
Hilding KjellqvistSidensjö IKej godkänd

U3

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK1:02:3825:27
2Mandus MelinSidensjö IK1:14:34+11:5630:18
3Björn MelinSidensjö IK1:14:36+11:5830:19
4Elina OlssonSidensjö IK1:29:13+26:3536:16

Öppen motion 1

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SpetsIngen klubb40:4521:20
2Lena TimnerUmeå OK47:59+7:1425:07

Öppen motion 3

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael AnundborgSidensjö IK36:5415:00
2Albert StrandlundOK Nipan40:08+3:1416:18
3Susanne BylundSkogslöparna43:30+6:3617:40
4Marie JohanssonHögåkers OK46:21+9:2718:50
5Malin PeterssonOK Nolaskogsarna47:36+10:4219:20
6Camilla AnderssonOK Nolaskogsarna51:54+15:0021:05
7Marcus DahlbergOK Nipan54:53+17:5922:18
8Inger BruneSkogslöparna1:13:01+36:0729:40

Öppen motion 5

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BengtssonSidensjö IK36:2211:48
2Anders NäslundOK Nolaskogsarna39:34+3:1212:50
3Jenny ÖhmanSkogslöparna40:34+4:1213:10
4Maria EdinSidensjö IK41:10+4:4813:21
5Elias OlofssonSidensjö IK41:22+5:0013:25
6Stefan BacklundSidensjö IK41:57+5:3513:37
7Roger OlofssonSidensjö IK41:58+5:3613:37
8Nina NilssonSkogslöparna44:01+7:3914:17
9Susanne MikaelssonHusums IF OK46:57+10:3515:14
10Rune EdinSidensjö IK50:08+13:4616:16
11Kristina PerboSkogslöparna52:01+15:3916:53
12Johan MelinSidensjö IK52:56+16:3417:11
13Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna56:06+19:4418:12
14Sven StigenlövHögåkers OK1:00:24+24:0219:36
15Linda BrynolfssonUmeå OK1:05:50+29:2821:22
16Ulf KinertSkogslöparna1:12:54+36:3223:40
Elin HedmanÖstersunds OKej godkänd

Öppen motion 7

3 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer MikaelssonHusums IF OK37:2412:08
2Johan EngströmHärnösands OK42:54+5:3013:55
3Eilert EdinSidensjö IK45:03+7:3914:37
4Stina TelhammerOK Nolaskogsarna45:31+8:0714:46
5David KjellqvistSidensjö IK46:21+8:5715:02
6Sverker RytterstedtSkogslöparna47:06+9:4215:17 Ladda ner rutt i gpx-format
7Johanna StrandlundOK Nipan47:50+10:2615:31
8Hugo KjellssonSidensjö IK50:43+13:1916:27
9Mats KjellssonSidensjö IK51:28+14:0416:42
10Elis SjödinOK Nipan55:06+17:4217:53
11Joel SjödinOK Nipan55:07+17:4317:53
12Lena DahlbergOK Nolaskogsarna55:57+18:3318:09
13Mattias OlssonSidensjö IK56:10+18:4618:14

Öppen motion 8

4 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Erik KarlborgIFK Umeå52:5011:20
2Erik HedmanÖstersunds OK1:04:00+11:1013:44
3Jonas SöderlundSkogslöparna1:14:22+21:3215:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser