Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien - MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien - MTBO
Arrangörsorganisationer: Hässleholms OK / Lunds OK
Datum: lördag 20 januari 2018

Dam - 18km

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helena SvenssonFK Herkules1:53:08

Herr - 18km

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik OlofssonOK Kompassen1:16:04
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK1:21:59+5:55
3Anders SvenssonLunds OK1:25:21+9:17
4Peter Reibert HansenAllerød OK1:28:37+12:33
5Stefan KollbergEksjö SOK1:29:25+13:21
6Magnus AasaOK Kullingshof1:33:42+17:38
7Johan SvärdLunds OK1:35:24+19:20
8Daniel ÖstvallLunds OK1:39:04+23:00
9Sebastian GieseÖrkelljunga FK1:41:10+25:06
10Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL1:42:17+26:13
11Mikael PerssonFK Göingarna1:43:48+27:44
12Jan JohansenPI København1:44:07+28:03
13Niels DuedahlOK Øst Birkerød1:46:44+30:40
14Laus Seir HansenHSOK1:48:19+32:15
15Malte LennerstedtLunds OK1:48:41+32:37
16Jørgen NielsenAllerød OK1:51:01+34:57
17Johan JensenSkåneslättens OL1:57:23+41:19
18Mats SjöbergFrosta OK1:57:43+41:39
19Jens Peter GundorfOK Øst Birkerød1:58:45+42:41
20Henrik AnderssonHässleholms OK2:05:03+48:59
21Henrik JoergensenAllerød OK2:06:48+50:44
22Gunner SieOK Øst Birkerød2:21:49+1:05:45
Michael LindholmOK Sorøej start

Dam - 12km

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tove AndersenOK Øst Birkerød1:21:58
2Emmy HelmerssonHässleholms OK1:28:28+6:30
3Malin ÅgrenLunds OK1:29:48+7:50
4Kerstin JensenSkåneslättens OL1:37:28+15:30
5Sara Lykke BrinchFIF Hillerød Orientering1:39:56+17:58
6Marie-Louise Rasmusson-1:40:10+18:12
7Maria HelmerssonHässleholms OK1:44:56+22:58
8Annika EngelHässleholms OK1:54:08+32:10
Christine Reibert HansenAllerød OKutgått
Maja BrinchFIF Hillerød Orienteringutgått
Yvonne AnderssonHässleholms OKej start
Linda WesterlundFrosta OKej start

Herr - 12km

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per SeidelinLyngby OK1:13:11
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers1:13:30+0:19
3Preben BrinchFIF Hillerød Orientering1:15:03+1:52
4Claes LindbergLunds OK1:15:44+2:33
5Ole JensenTisvilde Hegn Ok1:17:14+4:03
6Alexander Gamelius-1:25:13+12:02
7Daniel KarlssonOK Gynge1:25:38+12:27
8Louis SteinthalFIF Hillerød Orientering1:29:23+16:12
9Jes SteenOK Øst Birkerød1:31:42+18:31
10Mattias Hansson-1:33:18+20:07
11Jan PerssonYstads OK1:45:22+32:11
12Thomas VinbladLunds OK1:45:38+32:27
Torgny OttossonOK Torfinnutgått
Matts AnderssonHässleholms OKej start
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstadej start

Dam - 6km

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Camilla NilssonOK Torfinn59:35
2Sanne FiskerLyngby OK1:35:32+35:57
3Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:36:45+37:10

Dam - 5km(lätt)

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mette Seir HansenHSOK35:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser