Officiell resultatlista för Vinterserien + MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien + MTBO
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: söndag 21 januari 2018

Bana A

6 610 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK43:386:36
2Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK43:49+0:116:37
3Erik FroodeKlubblös47:41+4:037:12
4Per MårtenssonOK Ravinen47:59+4:217:15
5Jesper LagerbergOK Södertörn48:29+4:517:20
6Linus RisplingCentrum OK51:28+7:507:47
7Peter AnderssonSöders-Tyresö53:17+9:398:03
8Per ForsbergIFK Enskede53:31+9:538:05
9Jan CarlssonSöders-Tyresö53:48+10:108:08
10Mats HainkeSnättringe SK53:51+10:138:08
11Per FranzénOK Södertörn54:23+10:458:13
12Magnus BurlingKlubblös54:55+11:178:18
13Jörgen BatzSkarpnäcks OL54:59+11:218:19
14Jerk RönnolsCentrum OK55:11+11:338:20
15Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK55:58+12:208:28
15Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK55:58+12:208:28
17Stefan NorinSöders-Tyresö56:02+12:248:28
18Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby57:06+13:288:38
19Claes AnderssonKlubblös58:08+14:308:47
20Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF58:35+14:578:51
21Torbjörn PerssonNässjö OK59:37+15:599:01
22Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:00:00+16:229:04
23Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:00:55+17:179:12
24Janne NilssonCentrum OK1:01:29+17:519:18
25Niklas WansölinOK Ravinen1:01:31+17:539:18
26Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:01:32+17:549:18
27Henrik MorastHaninge SOK1:02:30+18:529:27
28Mårten MarcusHellas Orientering1:03:53+20:159:39
29Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:05:39+22:019:55
30Nils EklöwOK Södertörn1:07:17+23:3910:10
31Lena ÖhmanCentrum OK1:07:55+24:1710:16
32Katarina RundströmIFK Enskede1:08:22+24:4410:20
33Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:08:39+25:0110:23
34Fredrik MorastHaninge SOK1:09:11+25:3310:27
35Sören SandKlubblös1:12:32+28:5410:58
36Emil WippJärla Orientering1:12:51+29:1311:01
37Peter WippJärla Orientering1:12:56+29:1811:02
38Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:26:31+42:5313:05
39Per LjungStockholms OK1:53:27+1:09:4917:09
Tom SvenssonHammarby IF OFej godkänd

Bana B

4 960 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK38:067:40
2Johan LindbomHellas Orientering39:49+1:438:01
3Björn LundquistOK Ravinen39:56+1:508:03
4Olof LarssonKlubblös42:43+4:378:36
5Lenka ZatloukalovaTullinge SK43:33+5:278:46
6Arvid HofgaardKlubblös45:14+7:089:07
7Mats SandinHaninge SOK45:28+7:229:10
8Anders BrinkmanVandrarringen45:38+7:329:12
9Caroline WilboisGöteborgs SK45:43+7:379:13
10Stefan NorlinIFK Enskede46:12+8:069:18
11Björn RegerSöders-Tyresö46:34+8:289:23
12Anders HolmqvistSnättringe SK47:18+9:129:32
13Lars SegermanSkarpnäcks OL47:35+9:299:35
14Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn48:29+10:239:46
15Ann FranzénOK Södertörn48:47+10:419:50
16Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK49:48+11:4210:02
17Torbjörn SvedinBrunflo IF50:02+11:5610:05
18Lars ForsstedtSöders-Tyresö50:46+12:4010:14
19Eddie BjärrenholtRånäs OK51:44+13:3810:25
20Per ÖhlundGustavsbergs OK52:00+13:5410:29
21Bo LauriSnättringe SK52:09+14:0310:30
22Ludde BlomIFK Enskede52:23+14:1710:33
23Pontus RosbergOK Linné52:29+14:2310:34
24Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL52:50+14:4410:39
25Tindra JonssonSkarpnäcks OL54:17+16:1110:56
26Lotta ValentinGustavsbergs OK54:52+16:4611:03
27Annika SvenssonSolna OK55:09+17:0311:07
28Elinor TyllsmarkOK Södertörn55:13+17:0711:07
29Göran HellgrenOK Södertörn55:15+17:0911:08
30Nicklas DoyleSkarpnäcks OL55:33+17:2711:11
31Matz LarssonGustavsbergs OK56:34+18:2811:24
32Mats GunnemyrSöders-Tyresö56:47+18:4111:26
33Reijo KorhonenHaninge SOK56:53+18:4711:28
34Carin HomannJärfälla OK57:33+19:2711:36
35Frida ArnessonSkarpnäcks OL57:52+19:4611:40
36Elis Forsberg RundströmIFK Enskede59:42+21:3612:02
37Madeleine LimparAttunda OK1:00:01+21:5512:06
38Jan DahlinHellas Orientering1:00:04+21:5812:06
39Torbjörn GillsparrOK Österåker1:03:31+25:2512:48
40Anders WinaldHellas Orientering1:14:17+36:1114:58
41Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:41:24+1:03:1820:26
Oskar HermanssonCentrum OKej godkänd
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd

Bana C

3 640 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredric HöglindIFK Enskede30:088:16
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK31:30+1:228:39
3Anders LundJärfälla OK32:37+2:298:57
4Martin BjörklundOK Ravinen33:34+3:269:13
5Anders GärderudIFK Lidingö SOK34:00+3:529:20
6Hannes LindqvistIFK Enskede35:12+5:049:40
7Staffan ZillingOK Södertörn36:01+5:539:53
8Erik LundquistOK Ravinen36:03+5:559:54
9Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF36:42+6:3410:04
10Johan AnemyrNässjö OK36:52+6:4410:07
11Leif MörkforsJärfälla OK37:21+7:1310:15
12William MöllerSkarpnäcks OL37:48+7:4010:23
13Tommy LindbergHaninge SOK38:19+8:1110:31
14Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK38:28+8:2010:34
15Torbjörn ThufvessonCentrum OK38:57+8:4910:42
16Göran AnderssonEnebybergs IF39:14+9:0610:46
17Katarina LindbärgOK Södertörn40:59+10:5111:15
18Josefin LindqvistIFK Enskede42:10+12:0211:35
19Lovisa LindqvistIFK Enskede42:58+12:5011:48
20Anna PernebyTullinge SK43:10+13:0211:51
21Margareta HaraldssonGustavsbergs OK43:58+13:5012:04
22Anita KarlssonOK Södertörn44:21+14:1312:11
23Magnus HaraldssonGustavsbergs OK44:32+14:2412:14
24My HeinrupJärla Orientering45:02+14:5412:22
25Jan LindgrenOK Södertörn45:19+15:1112:26
26Linn De BoussardIFK Enskede46:02+15:5412:38
27Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö46:21+16:1312:44
28Gösta GutelandSnättringe SK46:36+16:2812:48
29Sara NylénBromma-Vällingby SOK46:52+16:4412:52
30Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK47:03+16:5512:55
31Staffan ElmhagenSöders-Tyresö48:03+17:5513:12
32Håkan SjökvistSöders-Tyresö48:09+18:0113:13
33Åsa NylénBromma-Vällingby SOK48:31+18:2313:19
34Barbro BransomeSkogsluffarnas OK48:33+18:2513:20
35Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK48:36+18:2813:21
36Kurt ErikssonVandrarringen48:42+18:3413:22
37Christina GranathOK Södertörn49:02+18:5413:28
38Ingvar LarssonGustavsbergs OK49:19+19:1113:32
39Ludvig FerdmanTullinge SK49:21+19:1313:33
40Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK49:25+19:1713:34
41Ronny HedlundOK Södertörn50:08+20:0013:46
42Erika HörnfeldtOK Ravinen50:50+20:4213:57
43Helena KorhonenHaninge SOK51:01+20:5314:00
44Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF51:10+21:0214:03
45Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK51:42+21:3414:12
46Jan LarssonTullinge SK52:55+22:4714:32
47Ingrid GraneliHaninge SOK52:59+22:5114:33
48Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK53:14+23:0614:37
49Lars-Erik HallenfurFredrikshofs IF Skid & OK54:25+24:1714:56
50Monika PerssonOK Södertörn57:02+26:5415:40
51John ÖstlundSundbybergs IK1:00:15+30:0716:33
52Lars PerssonVäsby OK1:01:28+31:2016:53
53Martin ErikssonOK Södertörn1:02:02+31:5417:02
54Leif HermundstadSnättringe SK1:02:08+32:0017:04
55Ingemar JohnssonOK Södertörn1:05:52+35:4418:05
56Ingvar OskarssonKlubblös1:32:39+1:02:3125:27
Sören JohanssonSala OKej godkänd
Christopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Karl KvarnforsSkarpnäcks OLej godkänd
Warren KretzschmarCentrum OKej godkänd
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej godkänd
Lennart HävrénTullinge SKej godkänd

Bana D

2 830 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan EkmanKA3 IF31:5011:14
2Clara HöglindIFK Enskede33:06+1:1611:41
3Jenny LundinIFK Enskede35:12+3:2212:26
4Sören AnderssonOK Loch Ness35:41+3:5112:36
5Wilma MårtenssonOK Ravinen36:53+5:0313:01
6Mats HolmgrenIFK Enskede37:37+5:4713:17
7Christer AnderssonATG38:09+6:1913:28
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby40:06+8:1614:10
9Tuva HolmströmOK Ravinen41:15+9:2514:34
10Therese HolmströmOK Ravinen42:01+10:1114:50
11Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL43:39+11:4915:25
12Jan BojlingSolna OK44:12+12:2215:37
13Kenneth BerglundHellas Orientering47:32+15:4216:47
14Bo KällströmOK Milan48:12+16:2217:01
15Gunnar LindholmKlubblös49:40+17:5017:33
16Rolf LöfqvistSöders-Tyresö50:39+18:4917:53
17Uno BjörklundOK Ravinen51:13+19:2318:05
18Lars NordinSolna OK55:16+23:2619:31
19Margaretha NylundOK Södertörn57:12+25:2220:12
20Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK57:43+25:5320:23
21Heidi BjerkhaugOK Ravinen58:01+26:1120:30
22Ina WidegrenSkogsluffarnas OK59:06+27:1620:53
23Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:02:27+30:3722:04
24Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:07:23+35:3323:48
25Britt ErikssonHammarby IF OF1:07:29+35:3923:50
26Johan KarlstenSolna OK1:08:26+36:3624:10
27Nayara GillsparrOK Österåker1:09:43+37:5324:38
28Christina NordströmBodens BK1:10:00+38:1024:44
29Elvira JaråsIFK Enskede1:27:01+55:1130:44
30Josef Buchmayer JaråsIFK Enskede1:34:42+1:02:5233:27
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Rune CarlssonSundbybergs IKej godkänd

Bana E

2 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo LjungbergSkarpnäcks OL22:3810:34
2Oscar LundquistOK Ravinen28:51+6:1313:28
3Helena LibrandOK Älvsjö-Örby31:28+8:5014:42
4Ulf EskilssonOK Södertörn34:05+11:2715:55
5Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK37:34+14:5617:33
6Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby41:49+19:1119:32
7Ingvar JohannessonSolna OK42:22+19:4419:47
8Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK43:22+20:4420:15
9Jessica FerdmanTullinge SK43:40+21:0220:24
9Stefan FerdmanTullinge SK43:40+21:0220:24
11Elvira GrunderIFK Enskede49:16+26:3823:01
12Ester HöglindIFK Enskede50:22+27:4423:32
13Sonja PernebyTullinge SK51:37+28:5924:07
14Ebba-Lisa FlygarTullinge SK56:02+33:2426:11
15Signe LindelavOK Roslagen57:13+34:3526:44
16Gunvor GranathNynäshamns OK57:21+34:4326:47
17Daniel EkenstedtTullinge SK57:27+34:4926:50
18Mats JonssonBromma-Vällingby SOK1:02:01+39:2328:58
19Christer GrunderSolna OK1:11:19+48:4133:19
20Jon Forsberg RundströmIFK Enskede1:12:30+49:5233:52
21Erik von HeineIFK Enskede1:12:41+50:0333:57

MTBO F

7 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK42:345:44
2Patric De BoussardIFK Enskede46:13+3:396:14
3Anders BjörklundIFK Enskede47:16+4:426:22
4Emelie HolmströmJärla Orientering48:26+5:526:32
5Staffan ZillingOK Södertörn51:41+9:076:58
6Gabriel FogelsjööOK Älvsjö-Örby53:53+11:197:16
7Bengt AnderssonE-Bike59:42+17:088:03
8Björn LidmanJärfälla OK1:01:56+19:228:21
9Anne-li LidmanJärfälla OK1:01:59+19:258:21
10Thomas ErikssonOK Södertörn1:05:47+23:138:52
11Gustav BjörklundIFK Enskede1:19:31+36:5710:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser