Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NattCup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NattCup 5
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 9 januari 2018

Lång

7 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LarssonOK Hällen47:516:27
2Jonas EngströmOK Hällen48:00+0:096:29
3Henrik AnängenNyköpings OK48:04+0:136:29
4Per ÖbergOK Hällen48:15+0:246:31
5Magnus JohanssonNyköpings OK48:20+0:296:31
6Tommy SöderbergOK Hällen48:53+1:026:36
7Albin FalkNyköpings OK49:07+1:166:38
8Karl LundinOK Hällen50:06+2:156:46
9Melker LundinOK Hällen54:12+6:217:19
10Hugo KindbornOK Hällen54:16+6:257:20
11Edvin HellstenNyköpings OK54:22+6:317:20
12Johanna EngströmOK Hällen55:04+7:137:26
13Ingemar MagnussonOK Måsen56:12+8:217:35
14Andreas MagnussonOK Måsen1:03:27+15:368:34
Mikael KindbornOK Hällenej godkänd

Mellan

6 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William NilssonNyköpings OK41:366:49
2Axel LindgrenNyköpings OK58:09+16:339:31
3Kasper LagerströmNyköpings OK58:11+16:359:32
4Tobias SjöstedtOK Måsen59:12+17:369:42
5Alice EkNyköpings OK59:21+17:459:43
6Linnéa GustafssonOK Hällen59:37+18:019:46
7Marika Nylund EkNyköpings OK59:46+18:109:47
8Per EkNyköpings OK59:47+18:119:48
9Andreas HolmqvistNyköpings OK1:00:18+18:429:53
10Mats HallNyköpings OK1:01:32+19:5610:05
11Göran KarlssonOK Hällen1:01:47+20:1110:07
12Per ÅkerNyköpings OK1:01:51+20:1510:08
13Stefan GustafssonOK Hällen1:05:28+23:5210:43
14Niklas CarneliusOK Hällen1:05:30+23:5410:44
15Johan ScherlinNyköpings OK1:24:38+43:0213:52
16Nils LinderOK Hällen1:36:25+54:4915:48
Johan BjörklundOK Hällenej godkänd
Ulf EngströmOK Hällenej godkänd
Per CarlssonNyköpings OKej start
Pär EricsonNyköpings OKej start
Bengt PetterssonNyköpings OKej start
Jan SundbüeOK Hällenej start
Mattias ZeijlonOK Hällenej start

Kort

3 300 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odin EkNyköpings OK24:427:29
2Emma WesterlundNyköpings OK25:13+0:317:38
3Caroline GuttkeNyköpings OK25:15+0:337:39
4Mathias LindgrenNyköpings OK25:16+0:347:39
5Arne WesterlundNyköpings OK25:22+0:407:41
6Emil ClashammarNyköpings OK25:26+0:447:42
7Magnus FärdigNyköpings OK25:28+0:467:43
8Niclas ClashammarNyköpings OK25:31+0:497:43
9Axel Björnberg FärdigNyköpings OK25:45+1:037:48
10Fredrik EkenborgNyköpings OK28:43+4:018:42
11Valdemar HamiltonNyköpings OK28:47+4:058:43
12Ian HamiltonNyköpings OK28:49+4:078:43
13Elsa LinderOK Hällen29:01+4:198:47
14Cajsa AleniusNyköpings OK29:11+4:298:50
15Filippa GuttkeNyköpings OK29:15+4:338:51
16Mikael AleniusNyköpings OK29:16+4:348:52
17Lovis HellstenNyköpings OK29:44+5:029:00
18Melker BerggrenNyköpings OK30:19+5:379:11
19Per BerggrenNyköpings OK30:21+5:399:11
20Oscar EkenborgNyköpings OK30:43+6:019:18
21Eva-Lena NilssonNyköpings OK37:38+12:5611:24
22Sofie HagbergNyköpings OK37:42+13:0011:25
23Karin LinderOK Hällen38:03+13:2111:31
24Sune LindellOK Hällen38:10+13:2811:33
25Adele PalmqvistNyköpings OK38:15+13:3311:35
26Meja AleniusNyköpings OK46:40+21:5814:08
27Hanna AnängenNyköpings OK46:41+21:5914:08
Adam HellstadiusOK Hällenej godkänd
Erik HellstenNyköpings OKej start
Frida JardingNyköpings OKej start
Dan NilssonNyköpings OKej start
Vera CarlssonOK Hällenåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser