Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långhundradubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långhundradubbeln, medel
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: lördag 17 augusti 2019

D21

4 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EskilssonAlfta-Ösa OK27:596:59
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering29:02+1:037:15
3Stina NordinSundsvalls OK29:34+1:357:23
4Gunilla SvärdIF Thor31:00+3:017:45
5Lisa CarlssonOK Linné31:56+3:577:59
6Maria SjölanderOK Rodhen32:03+4:048:00
7Linda LindkvistLeksands OK32:10+4:118:02
8Rebecca WaldenfjordOK Ravinen33:17+5:188:19
9Frida JunegardTullinge SK34:43+6:448:40
10Hanna BarkegrenOK Kåre35:36+7:378:54
11Josefin BengtssonIF Thor35:38+7:398:54
12Lisa JohanssonOK Rodhen36:15+8:169:03
13Emma Pihl SkoogOK Linné38:07+10:089:31
14Tamsin MoranOK Ravinen39:25+11:269:51
15Anna KarlströmOK Linné41:11+13:1210:17
16Ebba WesterbergIF Thor42:51+14:5210:42
17Alison O'NeillOK Ravinen44:21+16:2211:05
18Linda ErikssonGävle OK48:55+20:5612:13
19Tilda AnderssonOK Ravinen51:25+23:2612:51
20Audrey FoleySigtuna OK52:49+24:5013:12
21Michaela LundellOK Österåker56:20+28:2114:05
22Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:00:49+32:5015:12
23Nayara GillsparrOK Österåker1:01:18+33:1915:19
24Åsa BergSigtuna OK1:06:05+38:0616:31
25Sara JonassonCentrum OK1:09:04+41:0517:16
Sofia PerssonSnättringe SKej godkänd
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd

H21

4 060 m, 46 startande

Klassen ogiltigförklarad.

D20

4 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma GumaeliusWaxholms OK34:138:33
2Ella SjöbergTullinge SK35:36+1:238:54
3Alva LindellIF Thor37:53+3:409:28
4Maria JanssonOK Linné39:24+5:119:51
5Ellen FrostOK Roslagen47:22+13:0911:50
6Trine KarlbergTullinge SK52:23+18:1013:05
7Linnea JohanssonTäby OK53:15+19:0213:18
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Carolina JonsellOK Linnéåterbud

H20

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KallhaugeSnättringe SK26:566:44
2Emil JonsellIF Thor29:33+2:377:23
3Felix PerssonHaninge SOK29:59+3:037:29
4Daniel RönnqvistOK Linné30:57+4:017:44
5Axel BergströmOK Rodhen31:09+4:137:47
Jesper NyströmIF Thorej start

D18

4 000 m, 23 startande

Klassen ogiltigförklarad.

H18

4 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matthew GoochOK Ravinen25:496:27
2John McLellandOK Rodhen30:47+4:587:41
3Finlay JohnsonOK Ravinen31:25+5:367:51
4Adam ConwayOK Ravinen31:39+5:507:54
5Manne HammarbergJärfälla OK31:51+6:027:57
6Johan LundbäckJärfälla OK32:36+6:478:09
7Jim BaileyOK Ravinen33:37+7:488:24
8Alfred LiljeströmGävle OK34:48+8:598:42
9Joe SunleyOK Ravinen35:22+9:338:50
9Joe HuddOK Ravinen35:22+9:338:50
11John WolgastSnättringe SK36:06+10:179:01
12Daniel CampbellOK Ravinen36:22+10:339:05
13Albin LindskogOK Ravinen36:55+11:069:13
14Felix LunnOK Ravinen39:20+13:319:50
15Anton SilierJärfälla OK39:42+13:539:55
16Louis MacMillanOK Ravinen41:07+15:1810:16
17Isak BerggrenGävle OK41:23+15:3410:20
18Jakob SjöbergGävle OK47:32+21:4311:53
19Ville FontellOK Enen1:08:58+43:0917:14
Isak WestringJärfälla OKej start

D16

3 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JonsellIF Thor21:346:45
2Cornelia KrafftLänna IF24:24+2:507:38
3Agnes WeissLånghundra IF25:44+4:108:04
4Alice RökenTäby OK25:51+4:178:06
5Caroline GuttkeNyköpings OK26:04+4:308:10
6Moa LundinOK Linné28:36+7:028:57
7Lovisa LindqvistIFK Enskede30:12+8:389:28
8Fanny CedstedtLånghundra IF32:09+10:3510:04
9Alice EkNyköpings OK32:51+11:1710:17
10Ellen HannrupIF Thor33:56+12:2210:38
11Agnes Söllvander EklundOK Rodhen34:58+13:2410:57
12Sara SundqvistLånghundra IF35:46+14:1211:12
13Amanda SchönfeldtSundsvalls OK44:44+23:1014:01
14Ella ServinLånghundra IF45:06+23:3214:08
15Frida JardingNyköpings OK45:27+23:5314:14
16Joni Müller af UhrOK Linné46:36+25:0214:36
17Linn RistoOK Linné52:49+31:1516:33
Fannie SjölanderOK Rodhenej godkänd
Ester BlomsterIF Thorej start

H16

3 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus HatlenSnättringe SK20:306:25
2Hugo ÖrnKFUM Örebro OK20:58+0:286:34
3Albin WarvelinLånghundra IF21:50+1:206:50
4Jacob HenrikssonRånäs OK24:39+4:097:43
5Johan FochsenWaxholms OK25:39+5:098:02
6Eskil WidehagSundbybergs IK27:02+6:328:28
7Gustav LyckebäckSigtuna OK29:17+8:479:10
8Simon ClaessonOK Rodhen29:30+9:009:14
9Anton MörkforsJärfälla OK36:22+15:5211:24
10Mathias NordlinderOK Linné38:33+18:0312:05
11William LeijonspjuthSigtuna OK40:53+20:2312:48
12Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln41:31+21:0113:00
13Elias StrömlandSigtuna OK1:01:24+40:5419:14
Tobias af GeijerstamSigtuna OKej godkänd
Gustav VisingOK Triangelnej godkänd
Axel LindgrenNyköpings OKej start

D14

2 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa GuttkeNyköpings OK26:419:02
2Elsa HedinOK Linné27:25+0:449:17
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF28:24+1:439:37
4Vilma NilssonAttunda OK28:49+2:089:46
5Elise MagnussonSigtuna OK31:16+4:3510:35
6Elsa Söllvander EklundOK Rodhen31:54+5:1310:48
7Isabel UnnerudLånghundra IF32:31+5:5011:01
8Klara HartOK Linné34:31+7:5011:42
9Emily KruysIF Thor34:53+8:1211:49
10Maja LiljaIFK Lidingö SOK35:09+8:2811:54
11Malin StrömqvistAttunda OK35:59+9:1812:11
12Alva OláRånäs OK38:41+12:0013:06
13Ebba WestringJärfälla OK38:42+12:0113:07
14Ida PalmOK Linné40:15+13:3413:38
15Frida MelinOK Rodhen40:24+13:4313:41
16Elin AbelSnättringe SK44:25+17:4415:03
17Amanda RådströmOK Enen44:29+17:4815:04
18Ingrid TillegårdSundbybergs IK50:01+23:2016:57
19Nora Svedin JakobssonLånghundra IF54:56+28:1518:37
20Elsa ForsbergJärfälla OK1:04:07+37:2621:44
21Alva LarssonOK Linné1:18:03+51:2226:27
Greta HägerOK Södertörnej godkänd
Matilda PerssonOK Enenej godkänd
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Maja FalkSundbybergs IKej start
Elin SjöstedtLånghundra IFej start
Tuva HolmströmOK Ravinenej start
Ida WarvelinLånghundra IFej start

H14

2 950 m, 22 startande

Klassen ogiltigförklarad.

D12

2 380 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné23:379:55
2Ella LindqvistTäby OK25:35+1:5810:44
3Ellen HedinOK Linné29:15+5:3812:17
4Alice HellbergSundbybergs IK29:52+6:1512:32
5Tora JonsellIF Thor31:19+7:4213:09
6Klara EdströmSundsvalls OK31:25+7:4813:12
7Ida RökenTäby OK31:45+8:0813:20
8Sara StrömqvistAttunda OK32:16+8:3913:33
9Svea ForsslundGävle OK35:05+11:2814:44
10Emelie HolmströmTäby OK36:24+12:4715:17
11Julia EkOK Ravinen36:46+13:0915:26
12Linda StrömqvistAttunda OK37:13+13:3615:38
13Viola HolmströmOK Ravinen40:26+16:4916:59
14Signe PalmOK Linné40:29+16:5217:00
15Fiffi MalmströmJärfälla OK42:06+18:2917:41
16Klara HedinSundsvalls OK43:35+19:5818:18
17Alva GawellIFK Lidingö SOK44:01+20:2418:29
18Ellen SandbergIF Thor49:06+25:2920:37
19Siri HejdenbergGävle OK50:07+26:3021:03
20Julia PetterssonJärfälla OK55:41+32:0423:23
21Amanda MörkforsJärfälla OK57:06+33:2923:59
22Sofia QuasWaxholms OK57:42+34:0524:14
23Moa PetterssonOK Linné59:08+35:3124:50
24Hedvig AnderssonOK Linné1:07:21+43:4428:17
25Alma WesselLänna IF1:13:16+49:3930:47
26Ester HägerOK Södertörn1:28:06+1:04:2937:01
Irma WidehagSundbybergs IKej start
Sigrid Gillman WikstrandOK Linnéej start
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Alva NybergLånghundra IFåterbud

H12

2 380 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon TrossingTäby OK25:2710:41
2Alfons WesterberghRasbo IK26:12+0:4511:00
3Arvid TögenmarkOK Linné28:08+2:4111:49
4Max BoströmJärfälla OK29:31+4:0412:24
5Botvid SimonssonSundbybergs IK31:53+6:2613:23
6Egon WistedtSundbybergs IK32:02+6:3513:27
7Theo RistoOK Linné33:22+7:5514:01
8Wilmer HagrotTäby OK36:15+10:4815:13
9Linus NybergJärla Orientering36:25+10:5815:18
10Jelmer SellingLänna IF36:55+11:2815:30
11Cedric WangheimOK Linné36:56+11:2915:31
12Arthur LindquistJärfälla OK37:33+12:0615:46
13Lukas LindIF Thor41:24+15:5717:23
14Noel HellbergSundbybergs IK42:02+16:3517:39
15Valdemar LagerwallOK Linné47:08+21:4119:48
16Erik ResareSigtuna OK1:04:03+38:3626:54
17Erik BalckTäby OK1:04:47+39:2027:13
Arvid RundströmOK Ravinenej godkänd
Francisco Borg GodinhoSigtuna OKej godkänd
Villiam JaxgårdIF Thorej godkänd
Benjamin WinningeLånghundra IFej start

D10

1 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK20:5211:51
2Ida HellbergSundbybergs IK23:11+2:1913:10
3Nora AhlströmIFK Enskede26:00+5:0814:46
4Julia HolmströmTäby OK26:36+5:4415:06
5Ida PetterssonJärfälla OK26:55+6:0315:17
6Tuva LarssonOK Linné28:01+7:0915:55
7Saga HellbergSundbybergs IK28:02+7:1015:55
8Sara HartvikLänna IF30:48+9:5617:30
9Ellinor KruysIF Thor33:54+13:0219:15
10Lovisa FischerOK Linné34:15+13:2319:27
11Emilia GrybäckIF Thor36:29+15:3720:43
12Olga Bertilsson SkogOK Linné37:02+16:1021:02
13Nova FalkSundbybergs IK53:07+32:1530:10
14Flora PetterssonOK Linné1:00:13+39:2134:12
15Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK1:07:06+46:1438:07
Frida EkOK Ravinenej start
Märta Gillman WikstrandOK Linnéej start
Stella Näsman LandhSundbybergs IKej start

H10

1 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅbergOK Linné16:209:16
2Elias TrossingTäby OK18:45+2:2510:39
3Alfred WesselLänna IF25:28+9:0814:28
4Axel GuggiIF Thor27:48+11:2815:47
5Jon Forsberg RundströmIFK Enskede28:45+12:2516:20
6Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK29:11+12:5116:34
7Samuel AnderssonJärfälla OK31:11+14:5117:43
8Oskar LindIF Thor31:35+15:1517:56
9Edvin SandbergIF Thor32:43+16:2318:35
10Hugo AbelSnättringe SK33:02+16:4218:46
11Jamie RollerJärfälla OK34:45+18:2519:44
12Joel WesterberghRasbo IK34:50+18:3019:47
13Jakob WåhlströmIF Thor35:22+19:0220:05
14Elis EklundOK Rodhen41:15+24:5523:26
15Simon AhlströmIFK Enskede43:39+27:1924:48
16Viktor TederTäby OK44:46+28:2625:26
17Felix AhlströmIFK Enskede47:52+31:3227:11
18Harry PetterssonOK Linné54:49+38:2931:08
19Hugo TärnlundOK Linné55:13+38:5331:22
20Wilmer NormanSigtuna OK59:00+42:4033:31
21Isak WarvelinLånghundra IF1:07:09+50:4938:09
Love ForsslundGävle OKej godkänd
Ossian OláRånäs OKej start
Malte HallmanAttunda OKej start

D35

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna GrybäckIF Thor38:309:37
2Jenny HallmanAttunda OK39:20+0:509:50
3Linda WåhlströmIF Thor41:32+3:0210:23
4Ida Pihl SkogOK Linné43:32+5:0210:53
Maria HellströmVäsby OKej godkänd

H35

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn JohanssonOK Borgen39:099:38
2Rickard BomanIF Thor41:28+2:1910:12
3Linus HolmqvistOK Österåker42:31+3:2210:28
4Erik HäggbrinkBerga SOK50:08+10:5912:20
5Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:02:58+23:4915:30

D40

4 000 m, 23 startande

Klassen ogiltigförklarad.

H40

3 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JanlövIF Åland25:046:32
2Emil AnderssonLänna IF26:25+1:216:53
3Gustav NäsmanHaninge SOK26:58+1:547:02
4Richard HejdenbergGävle OK27:16+2:127:07
5Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö27:58+2:547:18
6Henrik BoströmOK Linné29:18+4:147:39
7Johan AnderssonOK Linné29:35+4:317:43
8Ove OksvoldCentrum OK29:37+4:337:43
9Stefan HellbergSundbybergs IK30:22+5:187:55
10Martin TrossingTäby OK31:49+6:458:18
11Mats ÅbergOK Linné31:57+6:538:20
12Jonas SellingLänna IF32:53+7:498:35
13Anders AbelSnättringe SK34:38+9:349:02
14Marcus ÅhlénOK Österåker36:00+10:569:23
15Mikael WallnäsSundbybergs IK40:40+15:3610:37
16Torbjörn GillsparrOK Österåker40:59+15:5510:42
17Eric LarssonOK Linné46:27+21:2312:07
18Niclas PeterssonCentrum OK56:03+30:5914:38
19Magnus JosefssonVäsby OK1:29:20+1:04:1623:19
20Thomas NybergLånghundra IF1:33:52+1:08:4824:30

D45

2 980 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkOK Ravinen25:058:25
2Anna Karin OlmIF Thor25:24+0:198:31
3Jessica SjöbergTullinge SK27:47+2:429:19
4Ann RollerJärfälla OK28:03+2:589:24
5Sofie BergendahlIF Thor28:52+3:479:41
6Nina IversAttunda OK31:21+6:1610:31
7Lena NilssonAttunda OK32:17+7:1210:50
8Anna GillmanOK Linné32:39+7:3410:57
9Gabriella MelinOK Rodhen32:56+7:5111:03
10Hillevi EkstrandGustavsbergs OK34:45+9:4011:39
11Karin LindellIF Thor35:21+10:1611:51
12Annika LundströmSundbybergs IK35:57+10:5212:03
13Therese HolmströmOK Ravinen37:58+12:5312:44
14Tina Näsman LandhSundbybergs IK38:26+13:2112:53
15Sofia KrafftLänna IF40:43+15:3813:39
16Katja KinnunenTäby OK44:22+19:1714:53
17Ann-Sofie JemthIF Thor46:06+21:0115:28
18Helena AnderssonJärfälla OK46:09+21:0415:29
19Helene LindelavOK Roslagen47:39+22:3415:59
20Anna EideforsSundbybergs IK47:46+22:4116:01
21Sara ThörnOK Södertörn50:40+25:3517:00
22Katrin JosefssonVäsby OK59:29+34:2419:57
23Claudia QuasWaxholms OK1:06:23+41:1822:16
Monica ErikssonLänna IFej godkänd
Marica TynellRånäs OKej start

H45

3 830 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor25:396:41
2Ulf BergströmOK Rodhen25:57+0:186:46
3Fredrik LindellIF Thor26:03+0:246:48
4Ola LindIF Thor26:27+0:486:54
5Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK26:43+1:046:58
6Jonas EklundOK Rodhen26:45+1:066:59
7Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK26:54+1:157:01
8Tomas HenrikssonAttunda OK27:12+1:337:06
9Johan LindqvistTäby OK27:14+1:357:06
10Ulrik ImbergOK Linné27:19+1:407:07
11Pär LiljaIFK Lidingö SOK27:33+1:547:11
12Magnus HedmanKungälvs OK28:20+2:417:23
13Mattias EdströmKovlands IF28:37+2:587:28
14Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby28:43+3:047:29
15Staffan Jacobsson SvärdIF Thor29:03+3:247:35
16Dan HörnellOK Linné29:31+3:527:42
17Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK29:43+4:047:45
18Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF30:02+4:237:50
19Ronny FalkSundbybergs IK30:04+4:257:51
20Jonas AnderssonIF Thor30:23+4:447:55
21Pål JanssonOK Roslagen30:25+4:467:56
22Christoffer NorrmanAttunda OK30:38+4:597:59
23Andreas KrafftLänna IF30:42+5:038:00
24Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK31:39+6:008:15
25Gunnar ÅhlénRånäs OK33:44+8:058:48
26Johan WesterberghRasbo IK34:06+8:278:54
27Jon SundbergJärfälla OK34:54+9:159:06
27Henrik TrofastTullinge SK34:54+9:159:06
29Erik MöllerOK Södertörn36:08+10:299:26
30Henrik SöderströmIF Åland36:45+11:069:35
31Martin ForsslundGävle OK37:17+11:389:44
32Christopher LindqvistIFK Enskede37:33+11:549:48
33Per LembreJärla Orientering37:44+12:059:51
34Nic KruysIF Thor39:12+13:3310:14
35Anders TillegårdSundbybergs IK42:20+16:4111:03
36Marcus PherssonOK Linné47:20+21:4112:21
37Magnus StrömqvistAttunda OK47:40+22:0112:26
38Björn RundströmOK Ravinen54:53+29:1414:19
39Mikael GuttkeNyköpings OK56:20+30:4114:42
40Daniel PalmOK Linné1:21:43+56:0421:20
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OKej start
Johan BlomsterIF Thorej start
Börje PerssonOK Ravinenej start
Roger TynellRånäs OKej start

D50

2 980 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine LimparAttunda OK24:058:04
2Lina BerggrenTullinge SK24:22+0:178:10
3Monica HatlenSnättringe SK24:33+0:288:14
4Anna-Lena LängheimTullinge SK25:52+1:478:40
5Maria HartOK Linné27:21+3:169:10
6Lena SundqvistTullinge SK28:23+4:189:31
7Anna NordinSundsvalls OK29:08+5:039:46
8Annika LindbergAttunda OK30:12+6:0710:08
9Monica BomanGävle OK30:32+6:2710:14
10Susanne CurmanIFK Lidingö SOK30:44+6:3910:18
11Anna SundbergOK Södertörn30:47+6:4210:19
12Lena GumaeliusWaxholms OK31:14+7:0910:28
13Marie AlfredssonOK Tyr31:21+7:1610:31
14Marianne CarlbergRånäs OK32:27+8:2210:53
15Monica RoosAttunda OK32:56+8:5111:03
16Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK33:50+9:4511:21
17Kristina MarteliusAttunda OK35:17+11:1211:50
18Susanne BovalliusJärfälla OK36:28+12:2312:14
19Christina LiljeGävle OK36:50+12:4512:21
20Anette SjöbergGävle OK37:21+13:1612:32
21Carina NilssonTäby OK37:26+13:2112:33
22Sara HektorJärla Orientering39:27+15:2213:14
23Teija LeppinenIFK Lidingö SOK41:27+17:2213:54
24Åsa Marknell DewittLänna IF41:52+17:4714:02
25Eva PerssonOK Österåker42:39+18:3414:18
26Malin KvarnefalkJärfälla OK43:47+19:4214:41
27Maria KvarnlöfOK Roslagen45:29+21:2415:15
28Marie ForshällenAttunda OK46:20+22:1515:32
29Ylva TederTäby OK47:13+23:0815:50
30Karolina VessbyIF Thor47:49+23:4416:02
31Johanna WachtmeisterBromma-Vällingby SOK48:10+24:0516:09
32Ludwina RedtzerAttunda OK51:51+27:4617:23
33Katarina RundströmIFK Enskede1:00:00+35:5520:08
34Sharon BowesClaro1:15:43+51:3825:24
Anna PernebyTullinge SKej start
Ann GranqvistOK Ravinenej start
Pia GuståsOK Linnéej start

H50

4 000 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LindbergOK Roslagen24:496:12
2Per EkNyköpings OK25:26+0:376:21
3Dan NorinGävle OK26:21+1:326:35
4Lars Håkan SandvikAttunda OK27:29+2:406:52
5Mats JonsellIF Thor27:35+2:466:53
6Ola HultinOK Roslagen27:48+2:596:57
7Pontus GilleOK Roslagen28:17+3:287:04
7Pär EricsonNyköpings OK28:17+3:287:04
9Peter JakobssonOK Södertörn28:37+3:487:09
10Lars SjöbergTullinge SK29:05+4:167:16
11Per EdlundSigtuna OK29:39+4:507:24
12Mats AjlingTäby OK29:56+5:077:29
13Pär TögenmarkOK Linné30:22+5:337:35
14Jan SjulsIF Åland30:37+5:487:39
15Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK30:51+6:027:42
16Rob HartOK Linné31:13+6:247:48
16Per WollbrandOK Ravinen31:13+6:247:48
16Ulrik IversAttunda OK31:13+6:247:48
19Jonas NordströmOK Roslagen31:45+6:567:56
20Erik BerggrenTullinge SK31:48+6:597:57
21Jonas GidingVallentuna-Össeby OL32:00+7:118:00
22Daniel OlmIF Thor32:12+7:238:03
23Sven JohanssonTäby OK32:57+8:088:14
24Mats GunnemyrSöders-Tyresö33:00+8:118:15
25Johan AnderssonValbo AIF33:14+8:258:18
26Ola BovalliusJärfälla OK33:30+8:418:22
27Ulf IsacssonOK Linné33:49+9:008:27
28Per CarlbergRånäs OK34:46+9:578:41
29Göran LängheimTullinge SK34:52+10:038:43
30Tomas MattssonOK Södertörn36:01+11:129:00
31Tommy LindgrenSigtuna OK36:34+11:459:08
32Eric RollerJärfälla OK37:53+13:049:28
33Johan WestringJärfälla OK38:23+13:349:35
34Kenneth JönssonTullinge SK38:49+14:009:42
35Asbjörn GrøvlenJärfälla OK39:20+14:319:50
36Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK39:47+14:589:56
37Jesper HenrikssonRånäs OK39:48+14:599:57
38Svante JonsellVallentuna-Össeby OL40:26+15:3710:06
39Johan SundinWaxholms OK41:16+16:2710:19
40Joakim PerssonHaninge SOK41:59+17:1010:29
41Ola BengtssonTäby OK42:18+17:2910:34
42Hans JonssonVäsby OK44:26+19:3711:06
43Tomas SandqvistVäsby OK44:43+19:5411:10
44Patrik SteenOK Enen46:20+21:3111:35
45Mats KarlssonSnättringe SK46:33+21:4411:38
46Johan HartvikLänna IF47:14+22:2511:48
47Johan BalckTäby OK48:40+23:5112:10
48Paul TederTäby OK48:55+24:0612:13
49Stefan NordströmSigtuna OK51:52+27:0312:58
50Johan KarlssonIF Thor54:56+30:0713:44
51Anders GustavssonOK Enen59:48+34:5914:57
52Andy BowesClaro1:07:20+42:3116:50
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Christophe HerlyOK Södertörnej start
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OKej start
Anders L OlssonGävle OKej start

D55

2 980 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK24:488:19
2Marita AxelssonOK Ravinen26:47+1:598:59
3Camilla AdlertegOK Enen29:07+4:199:46
4Hillevi ErikssonOK Linné29:29+4:419:53
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK29:44+4:569:58
6Kia NordströmTäby OK30:30+5:4210:14
7Carina HammarlingLänna IF30:37+5:4910:16
8Annika SvenssonSolna OK30:58+6:1010:23
9Karin GreilertHaninge SOK31:41+6:5310:37
10Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL32:28+7:4010:53
11Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK35:49+11:0112:01
12Lena NilssonOK Linné37:25+12:3712:33
13Gunilla KallhaugeSnättringe SK37:42+12:5412:39
14Inger SkantzLänna IF38:24+13:3612:53
15Annika LundströmVäsby OK38:34+13:4612:56
16Helena PepaHagaby GoIF Örebro38:35+13:4712:56
17Åsa LindhSundbybergs IK42:24+17:3614:13
18Ingrid KensbyOK Tyr45:03+20:1515:07
19Charlotte EngesAttunda OK48:05+23:1716:08
20Cathrine JohanssonTierps SOK48:57+24:0916:25
21Eva SvanbergJärfälla OK49:02+24:1416:27
22Anki PousetteRånäs OK53:01+28:1317:47
23Malin BromanLänna IF53:37+28:4917:59
24Christel NilssonHaninge SOK57:40+32:5219:21
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start

H55

4 000 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK28:387:09
2Anders LundJärfälla OK30:00+1:227:30
3Kalle PerssonAttunda OK30:15+1:377:33
4Piero SannicolòTullinge SK30:33+1:557:38
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF30:58+2:207:44
6Anders EnmarkGävle OK31:48+3:107:57
6Per KallhaugeSnättringe SK31:48+3:107:57
8Peter EnokssonOK Österåker32:04+3:268:01
9Lars-Olof JanssonOK Linné32:30+3:528:07
10Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK32:34+3:568:08
11Kenneth HermanssonSigtuna OK32:46+4:088:11
12Michael GranqvistOK Ravinen33:07+4:298:16
13Johan PalmgrenTäby OK33:14+4:368:18
14Per SjökvistTäby OK33:26+4:488:21
15Janne NilssonCentrum OK33:42+5:048:25
16Lars GreilertHaninge SOK33:54+5:168:28
17Hans ThorOK Linné34:36+5:588:39
18Håkan DahlbäckOK Österåker34:38+6:008:39
19Mats BernSnättringe SK34:58+6:208:44
20Jan LavénGustavsbergs OK35:01+6:238:45
21Ola TorstenssonVästerås SOK35:27+6:498:51
22Lars PalmqvistJärfälla OK35:51+7:138:57
22Jan-Olof BogrenSundbybergs IK35:51+7:138:57
24Lars BerzellVäsby OK36:03+7:259:00
25Thomas JanssonOK Roslagen36:08+7:309:02
26Pär LundkvistSundbybergs IK36:16+7:389:04
27Ronny NordgrenSundbybergs IK37:06+8:289:16
28Roine AnderssonRånäs OK37:14+8:369:18
29Staffan ZillingOK Södertörn38:09+9:319:32
30Mats HerbertTäby OK38:29+9:519:37
31Erik AnderssonOK Österåker39:40+11:029:55
32Kent BerggrenTullinge SK39:55+11:179:58
33Anders KretzOK Ravinen40:10+11:3210:02
34Anders JönssonOK Triangeln40:42+12:0410:10
35Per WolgastSnättringe SK41:04+12:2610:16
36Tryggve RönnqvistOK Linné41:12+12:3410:18
37Anders NilssonTäby OK41:30+12:5210:22
38Jan NettelbjerJärfälla OK42:10+13:3210:32
38Leif MörkforsJärfälla OK42:10+13:3210:32
40Stefan NilssonOK Linné42:34+13:5610:38
41Håkan RedtzerAttunda OK43:55+15:1710:58
42Thomas NilssonStora Tuna OK44:24+15:4611:06
43Göran LundqvistJärfälla OK44:45+16:0711:11
44Jan LindhSundbybergs IK45:13+16:3511:18
45Roger TinglöfVäsby OK47:01+18:2311:45
46Magnus ThorOK Linné47:06+18:2811:46
47Lars ÖhrmanStockholms OK47:09+18:3111:47
48Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering47:29+18:5111:52
49Mats KensbyOK Tyr48:03+19:2512:00
50Kjell RistoOK Linné48:58+20:2012:14
51Hans OlsénSundbybergs IK49:31+20:5312:22
52Per KretzOK Ravinen49:33+20:5512:23
53Anders WinaldHellas Orientering52:01+23:2313:00
54Anders OhlinRånäs OK52:34+23:5613:08
55Johan StridhAttunda OK58:18+29:4014:34
56Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:00:17+31:3915:04
57Johan SjööNorbergs OK1:00:18+31:4015:04
58Per-Olof SvenssonLänna IF1:03:11+34:3315:47
Stefan MarteliusAttunda OKej godkänd

D60

2 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK23:0310:01
2Carina DoyleSundbybergs IK23:39+0:3610:16
3Ylva GrapeDalaportens OL25:06+2:0310:54
4Eva OlssonRånäs OK26:17+3:1411:25
5Åsa SundbergOK Södertörn29:26+6:2312:47
6Susanne HolmbergOK Södertörn31:14+8:1113:34
7Lisa AnnersandOK Tyr31:47+8:4413:49
8Maria SkantzOK Triangeln32:01+8:5813:55
9Karin IvarssonHaninge SOK33:24+10:2114:31
10Monica OhlinRånäs OK33:55+10:5214:44
11Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby42:11+19:0818:20
12Christina NordströmBodens Bandyklubb OS45:50+22:4719:55
13Christina OhlinRånäs OK46:01+22:5820:00
14Eva WareniusAvesta OK47:54+24:5120:49
Anne-Christine SchunnessonAttunda OKej start

H60

4 000 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordinSundsvalls OK27:476:56
2Andreas HjertsonOK Linné28:58+1:117:14
3Peter LundbergJärfälla OK29:32+1:457:23
4Johnny JunegardTullinge SK31:43+3:567:55
5Jörgen KarlssonAttunda OK31:48+4:017:57
6Krister GumaeliusWaxholms OK34:26+6:398:36
7Gunnar LangsSkarpnäcks OL35:22+7:358:50
8Jan GottfridssonNorbergs OK35:37+7:508:54
9Sten-Olof MatssonLeksands OK36:35+8:489:08
10Lars OhlinRånäs OK36:39+8:529:09
11Ulf BurmanGustavsbergs OK37:43+9:569:25
12Björn SöderbäckOK Linné38:48+11:019:42
13Göran IvarezOK Södertörn40:04+12:1710:01
14Matts AnderssonOK Ravinen40:41+12:5410:10
15Christer SegerquistGävle OK43:54+16:0710:58
16Gunnar SvanbergJärfälla OK45:16+17:2911:19
17Per-Olof OlofssonSigtuna OK46:48+19:0111:42
18Kenneth PetterssonJärfälla OK47:57+20:1011:59
19Peter AxelssonOK Ravinen48:21+20:3412:05
20Per NilssonStigmännen Karlshamns OK49:28+21:4112:22
21Mats LundmanOK Roslagen52:40+24:5313:10
22Per-Erik NyströmRånäs OK56:13+28:2614:03
23Peter OlssonTäby OK59:34+31:4714:53
24Magnus ForshällenAttunda OK59:52+32:0514:58
25Reinhold LenneboIF Thor1:05:46+37:5916:26
Tommy HolmérVäsby OKej godkänd
Mikael ByströmJärfälla OKej godkänd
Lars HagrotTäby OKej godkänd
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lars ÅhlanderSnättringe SKej godkänd
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OKej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK25:5411:15
2Ingrid GraneliHaninge SOK33:47+7:5314:41
3Margareta HallménAttunda OK56:12+30:1824:26
4Lena Nyström-NilssonRånäs OK57:37+31:4325:03
Lena JohnssonRånäs OKej godkänd
Christina HjertsonOK Linnéej godkänd

H65

2 980 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK21:407:16
2Per Ove WallénTäby OK22:15+0:357:27
3Thom SandvikAvesta OK23:56+2:168:01
4Roland WareniusAvesta OK24:46+3:068:18
5Ingemar GardSöders-Tyresö25:57+4:178:42
6Leif ÅkerblomOK Österåker27:05+5:259:05
7Hasse ÅbergValbo AIF27:31+5:519:14
8Karl-Erik JohanssonOK Södertörn27:50+6:109:20
9Mikael TarandiIFK Lidingö SOK28:09+6:299:26
10Mats HemströmGävle OK28:20+6:409:30
11Thomas WesterGustavsbergs OK28:58+7:189:43
12Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL29:35+7:559:55
13Stig AnderssonOK Linné29:40+8:009:57
14Weine WolterÅkers IF30:18+8:3810:10
15Sven HedmanAttunda OK30:33+8:5310:15
16Anders HallménAttunda OK30:50+9:1010:20
17Svend Erik MathiassenOK Linné31:07+9:2710:26
18Hans OhlinRånäs OK31:35+9:5510:35
19Tor-Olof BlomsterIF Åland31:54+10:1410:42
20Lars-Erik HermanssonOK Linné32:05+10:2510:45
21Per-Johan JanssonLänna IF32:07+10:2710:46
22Lars BoudrieVäsby OK33:50+12:1011:21
23Kjell HolmbergOK Södertörn34:00+12:2011:24
24Kjell LindblomJärfälla OK37:17+15:3712:30
25Leif JonssonGustavsbergs OK38:01+16:2112:45
26Björn LindgrenOK Österåker40:14+18:3413:30
27Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL41:04+19:2413:46
28Christer NordströmOK Älvsjö-Örby44:00+22:2014:45
29Mats LiljaOK Enen44:53+23:1315:03
30Per-Åke HolmSigtuna OK58:02+36:2219:28
Jan JohanssonIF Thorej godkänd
Sven-Inge NylundJärfälla OKej godkänd

D70

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK26:3811:34
2Margareta HagstedtVäsby OK29:12+2:3412:41
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF29:27+2:4912:48
4Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF29:33+2:5512:50
5Christina WestmanHudiksvalls OK29:38+3:0012:53
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK30:50+4:1213:24
7Anne LundmarkJärfälla OK31:17+4:3913:36
8Ewa NordlundLänna IF31:29+4:5113:41
9Karin DelinAlfta-Ösa OK38:40+12:0216:48
10Marianne SellgrenSigtuna OK47:10+20:3220:30
11Laila ErlandssonMålilla OK54:45+28:0723:48
Lena WahssAvesta OKej godkänd
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OLej start

H70

2 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK31:1910:30
2Bjarne BlomsterIF Åland32:01+0:4210:44
3Per-Erik WåhlbergOK Linné32:31+1:1210:54
4Anders GärderudEnebybergs IF34:03+2:4411:25
5Ebbe AdolfssonSundbybergs IK35:23+4:0411:52
6Lars GrankvistTäby OK35:27+4:0811:53
7Göran LarboAttunda OK35:53+4:3412:02
8Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden36:52+5:3312:22
9Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb37:36+6:1712:37
10Gunnar ErikssonJärfälla OK42:50+11:3114:22
11Claes AnderssonSnättringe SK43:01+11:4214:26
12Sven PihlEnköpings AIF43:51+12:3214:42
13Conny HusénOK Roslagen44:24+13:0514:53
14Anders StenbackBromma-Vällingby SOK44:57+13:3815:05
15Lars WestinVallentuna-Össeby OL45:04+13:4515:07
16Leif BergSigtuna OK45:57+14:3815:25
17Lars Olavi PeldanEnebybergs IF46:04+14:4515:27
18Jan BojlingSolna OK46:52+15:3315:43
19Leif NordinAttunda OK49:35+18:1616:38
20Bo WinanderJärfälla OK51:18+19:5917:12
21Sten JohanssonOK Borgen54:36+23:1718:19
Anders EdlingOK Linnéej start
Per-Johan VikforsOK Österåkerej start
Leif NordlundLänna IFej start

D75

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK32:1514:01
2Eva von HeijneSigtuna OK41:20+9:0517:58
3Solveig TjernbergSödertälje IF54:06+21:5123:31
4Berit LindungerHaninge SOK55:29+23:1424:07
5Gunnel BalckIFK Lidingö SOK57:23+25:0824:56
6Barbro MelvingerOK Enen1:09:28+37:1330:12
7Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:12:47+40:3231:38
8Britt-Marie SjöbergOK Tor1:18:02+45:4733:55
9Caje JacobssonIF Thor1:18:30+46:1534:07
Yvonne RoosAttunda OKej godkänd
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H75

2 980 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK29:159:48
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö32:02+2:4710:44
3Olle JohanssonIFK Hedemora OK33:39+4:2411:17
4Sven-Arne NilssonOK Klemmingen35:15+6:0011:49
5Bertil HolmgrenGävle OK36:23+7:0812:12
6Gunnar BengtssonSundsvalls OK38:37+9:2212:57
7Sören JohanssonSala OK39:03+9:4813:06
8Thord RådbergOK Roslagen39:06+9:5113:07
9Lars-Erik KarlssonRasbo IK39:45+10:3013:20
10Lennart JanssonHäverödals SK40:32+11:1713:36
11Ingvar LarssonGustavsbergs OK40:56+11:4113:44
12Stellan FehrnströmEnebybergs IF41:09+11:5413:48
13Sven-Olov NorlinRimbo SOK41:35+12:2013:57
14Göran AnderssonTäby OK49:46+20:3116:42
15Lennart TorstenssonOK Rodhen50:45+21:3017:01
16Ingemar JohnssonOK Södertörn51:58+22:4317:26
17Sven JacobssonIF Thor55:18+26:0318:33
18Sverre JonssonOK Ravinen58:08+28:5319:30
19Kurt BoströmOK Linné59:03+29:4819:48
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Bo WestlingHäverödals SKej start
Lars JonassonJärfälla OKej start
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

1 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK28:4314:43
2Ann SjöbergEnebybergs IF31:17+2:3416:02
3Gunvor GranathNynäshamns OK42:35+13:5221:50
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby52:06+23:2326:43
5Britt ErikssonHammarby IF OF59:09+30:2630:20
Margareta WallénTäby OKej godkänd

H80

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK38:4516:50
2Jan-Olof MalmSigtuna OK40:08+1:2317:26
3Urban GullbergOK Linné41:34+2:4918:04
4Hugo IsgrenIFK Enskede41:39+2:5418:06
5Bertil KarlssonOK Linné41:44+2:5918:08
6Lennart ErikssonOK Enen44:30+5:4519:20
7Ulf ÅströmOK Roslagen45:05+6:2019:36
8Leif LundquistEnebybergs IF48:26+9:4121:03
9Lars-Erik LindellVäsby OK50:01+11:1621:44
10Carl LangOK Österåker55:06+16:2123:57
11Sten BergstrandSkogsluffarnas OK55:55+17:1024:18
12Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby59:51+21:0626:01
13Lars RoosAttunda OK1:02:51+24:0627:19
14Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:03:03+24:1827:24
15Karl Henrik LovangIF Thor1:08:47+30:0229:54
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej godkänd
Per-Urban BengtssonOK Linnéej godkänd
Rune CarlssonSundbybergs IKej start

H85

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK37:3519:16
2Alf PerssonOK Österåker48:16+10:4124:45

Inskolning

1 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice GottliebGustavsbergs OK15:0011:48
2Edvin ÅhlénOK Österåker16:12+1:1212:45
3Malte RatzingerKlubblös18:45+3:4514:45
4Viktor ÅhlenOK Österåker20:03+5:0315:47
5Leonard Hörnell-ÖhlundOK Linné22:38+7:3817:49
6Svea SundqvistOK Borgen22:57+7:5718:04
7Ellen DermodyOK Linné23:21+8:2118:23
8Wilma SandbergAttunda OK26:48+11:4821:06
9Alfred SmedsSigtuna OK28:31+13:3122:27
10Edvard JohanssonKlubblös28:58+13:5822:48
11Amelie HameliusOK Linné29:25+14:2523:09
12Matilda SmedsKlubblös31:01+16:0124:25
13Signe RoxhedOK Linné31:49+16:4925:03
14Max BaudinAttunda OK33:34+18:3426:25
15Wilma OhlinTullinge SK33:59+18:5926:45
16Astrid OhlinTullinge SK34:01+19:0126:47
17Flora BjörkénStigmännen Karlshamns OK37:40+22:4029:39
18Virve OlssonOK Linne40:03+25:0331:32
19Mario Warg-TjernbergTumba-Mälarhöjden OK42:43+27:4333:38

U1

1 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:219:43
2Carl NordströmVallentuna-Össeby OL13:07+0:4610:19
3Melker HallmanAttunda OK13:54+1:3310:56
4Agnes Ohlin BoströmOK Linné17:14+4:5313:34
5Moa SundbergJärfälla OK18:53+6:3214:52
6Hanna WåhlströmIF Thor21:15+8:5416:43
7Sonja RisbyKlubblös23:25+11:0418:26
8Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK26:18+13:5720:42
9Lukas LundinOK Linné27:45+15:2421:51
9Freja ZumpeIF Thor27:45+15:2421:51
11Isabelle JonssonOK Roslagen30:04+17:4323:40
12Kai UnnerudLånghundra IF32:42+20:2125:44
13Rebecka DrevinOK Rodhen1:02:10+49:4948:57
14Gabriel DrevinOK Rodhen1:03:41+51:2050:08
Ronja ZumpeIF Thorej godkänd
Albin TynellRånäs OKej start

U2

1 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke ÅhlinLånghundra IF20:2311:19
2Alve WernvallLånghundra IF23:42+3:1913:10
3Hannes WernvallLånghundra IF25:27+5:0414:08
4Johan NordénLånghundra IF26:38+6:1514:47
5Christian Jönsson UlateOK Triangeln27:40+7:1715:22
6Selma KaskOK Linné28:47+8:2415:59
7Freddie ViggersLånghundra IF29:57+9:3416:38
8Elly Kastenholm - TennAttunda OK31:00+10:3717:13
9Tilde JäderOK Rodhen31:56+11:3317:44
10Mira OlssonOK Linné33:19+12:5618:30
11Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK33:37+13:1418:40
12Ingrid MelinOK Linné33:45+13:2218:45
13Arvid JohansenIF Thor36:39+16:1620:21
14Walter LindquistJärfälla OK38:04+17:4121:08
15Hjalmar EbberydOckelbo OK38:57+18:3421:38
16Isak GawellIFK Lidingö SOK39:25+19:0221:53
17Noa  SamuelssonOK Linné40:58+20:3522:45
18Christina NordénLånghundra IF41:21+20:5822:58
19Helena EideforsSundbybergs IK44:13+23:5024:33
20Ylva SjöstedtLånghundra IF46:53+26:3026:02
21Siri FlodbergOK Rodhen47:27+27:0426:21
22Wille RådströmOK Enen50:29+30:0628:02
Agust JohanssonIF Thorej godkänd
Tuva NybergJärla Orienteringej godkänd
Stella JakobssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Elsa JohansenIF Thorej godkänd

Öppen motion 1

2 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1AnnIka RatzingerKlubblös32:4414:32
2Signe AlbinssonOK Österåker43:07+10:2319:09
3Matthias ZumpeIF Thor43:55+11:1119:31
4Rickard RådströmOK Enen45:04+12:2020:01
5Adam NordströmTäby OK54:54+22:1024:24
6Jan DahlgrenGustavsbergs OK56:47+24:0325:14
7Sara PlattKlubblös1:14:48+42:0433:14
8Anne KarlssonKlubblös1:23:20+50:3637:02
9Sofia Borg GodinhoSigtuna OK1:37:59+1:05:1543:32
Solveig HöglundKlubblösej godkänd
Tatiana LindquistTäby OKej godkänd
Alice JanssonOK Roslagenej godkänd

Öppen motion 3

2 840 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SamuelssonOK Linné34:4412:13
2David UlanderKlubblös38:10+3:2613:26
3Eva FredrikssonKorsnäs IF OK42:16+7:3214:52
4Maria  Roland SandbladKlubblös42:31+7:4714:58
5Frida TöllbornOK RoslFrida43:33+8:4915:20
6Linda WernvallLånghundra IF46:24+11:4016:20
7Sixten ÅhlinLånghundra IF48:44+14:0017:09
8Rebecka HartvikLänna IF50:28+15:4417:46
9Jonas JoelssonKlubblös52:11+17:2718:22
10Björn IngvoldstadKlubblös59:19+24:3520:53
11Katarina SundOK Roslagen59:44+25:0021:01
12Sofie SandbergIF Thor59:58+25:1421:06
13Gunilla SchönningJärfälla OK1:12:04+37:2025:22
14Erik HöglundTurebergs IF SOK1:13:57+39:1326:02
15Maria SjööNorbergs OK1:29:03+54:1931:21
16Elin RönnqvistOK Linné1:35:58+1:01:1433:47
Mia Ohlin EklundRånäs OKej godkänd
Katarina NilssonLånghundra IFej godkänd
Evelina LiljebergTeam Ramudden ej godkänd
Doris NilssonOK Klemmingenej godkänd
Margareta LemoineGävle OKej godkänd
Emilia HagrotTäby OKej godkänd
Becky ViggersLånghundra IFej godkänd
Linda DrevinOK Rodhenej start
Katarina SellingLänna IFej start

Öppen motion 5

3 640 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias TärnlundOK Linné32:438:59
2Hans LemoineGävle OK33:20+0:379:09
3Henric OlssonHellas Orientering41:11+8:2811:18
4Louise EbberydOckelbo OK43:31+10:4811:57
5Stefan  ÖrnströmKlubblös45:44+13:0112:33
6Lars WaernulfSkarpnäcks OL46:42+13:5912:49 Ladda ner rutt i gpx-format
7Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby48:00+15:1713:11
8Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK48:06+15:2313:12
9Christoffer LindelavOK Roslagen49:36+16:5313:37
10Gunilla ReinholdssonIF Thor51:09+18:2614:03
11David EricsonFK Åsen51:13+18:3014:04
12Sandra HanssonÄrla IF51:25+18:4214:07
13Emma PalmOK Roslagen52:38+19:5514:27
14Patrik ÖstansjöGävle OK53:34+20:5114:42
15olle risbyKlubblös53:40+20:5714:44
16Viktoria Löfgren53:57+21:1414:49
17Emma FalkOK Roslagen54:39+21:5615:00
18Josef OdevikKlubblös54:49+22:0615:03
19Åsa BengtssonTäby OK54:59+22:1615:06
20Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK56:15+23:3215:27
21Roland LindqvistOK Linné56:53+24:1015:37
22Anders SöderquistLånghundra 58:51+26:0816:10
23Stefan PalmOK Roslagen59:07+26:2416:14
24Helena LiljeströmGävle OK59:32+26:4916:21
25Lena BergströmOK Rodhen1:01:01+28:1816:45
26Albin WallKlubblös1:01:04+28:2116:46
27Tom KarlssonOK Linné1:02:19+29:3617:07
28Mathias JonssonUpsala IF1:02:23+29:4017:08 Ladda ner rutt i gpx-format
29Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:02:42+29:5917:13
30Josefin LindqvistIFK Enskede1:02:57+30:1417:17
31Sara EkströmOK Linné1:04:53+32:1017:49
32Anders EkströmOK Linné1:05:00+32:1717:51
33Gölin WikstrandOK Linné1:05:28+32:4517:59
34Caroline RothpfefferOK Rodhen1:06:04+33:2118:09
35Malin TillmanOK Roslagen1:09:32+36:4919:06
36Elias BuskeGröndal1:09:57+37:1419:13
37Sara RuneborgAttunda OK1:10:22+37:3919:19
38Jessica RoxhedOK Linne1:11:52+39:0919:44
39Anders FalkIF Thor1:11:55+39:1219:45
40Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:12:19+39:3619:52
41Karin HallinOK Linné1:14:18+41:3520:24
42Emy SaetreLånghundra IF1:17:09+44:2621:11
43Tore LarssonKlubblös1:19:52+47:0921:56
44Anna GuttkeNyköpings OK1:22:11+49:2822:34
45Karin SkantzeIFK Lidingö SOK1:23:49+51:0623:01
46Nikita LundinTäby OK1:24:23+51:4023:10
47Tina SaetreLånghundra IF1:24:40+51:5723:15
48Viviann AnderssonSnättringe SK1:25:34+52:5123:30
49Anki LandarvKlubblös1:34:18+1:01:3525:54
50Malin MüllerOK Linné1:35:45+1:03:0226:18
51Bo LandarvKlubblös1:38:30+1:05:4727:03
52Lars VisingOK Triangeln1:42:03+1:09:2028:02
53Anna VisingOK Triangeln1:42:08+1:09:2528:03
Victor GuterOK VicMurrej godkänd
Martin NordlundOK VicMurrej godkänd
Anna-Stina NyströmLänna IFej godkänd
Anna TrossingTäby OKej godkänd
Helena PetterssonOK Linnéej godkänd
Rebecca WestringJärfälla OKej godkänd
Irene HyvärinenCentrum OKej godkänd
Marie HaövorsenOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 7

2 980 m, 92 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HolmgrenGustavsbergs OK21:497:19
2Kristina RobertoOK Linné23:23+1:347:50
3Lars SpånbergOK Ravinen27:46+5:579:19
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK28:16+6:279:29
5Per GrundbergRimbo SOK28:49+7:009:40
6Karin NordlundOK Linné29:14+7:259:48
7Åsa HedinOK Linné29:20+7:319:50
8Kjell JanssonLånghundra IF29:24+7:359:51
9Niklas SvanbergKlubblös29:32+7:439:54
10Björn Eriksson FalkOK Roslagen29:40+7:519:57
11Anna SanderIF Thor30:42+8:5310:18
12Anna BogrenSundbybergs IK32:10+10:2110:47
13Arvid JohnsonDegerfors OK32:23+10:3410:52
14Thomas JohanssonRånäs OK32:29+10:4010:54
15Johan HeimerIF Thor32:49+11:0011:00
15Jan DahlbergHaninge SOK32:49+11:0011:00
17Mattias ThorsellKlubblös33:20+11:3111:11
18Carin RosénGustavsbergs OK33:52+12:0311:21
19Lena RisbyKlubblös34:03+12:1411:25
20Torbjörn BergmanSnättringe SK34:23+12:3411:32
21Emelie AgnedalOK Linné34:36+12:4711:36
22Ingvar SöderqvistSöderhamns OK34:38+12:4911:37
23Göran AnderssonAttunda OK35:02+13:1311:45
24Henrik NybergJärla Orientering35:11+13:2211:48
25Leif MagnussonSkogsluffarnas OK35:23+13:3411:52
26Tommy HöglundLånghundra IF35:28+13:3911:54
27Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK35:42+13:5311:58
28Peter OláRånäs OK37:43+15:5412:39
29Bernhard KlingOK Rodhen37:48+15:5912:41
30Lars-Erik LiljeströmGävle OK38:01+16:1212:45
31Annika DavidssonVästerås SOK38:11+16:2212:48
32Bente HenrikssonRånäs OK38:13+16:2412:49
33Leif KlingOckelbo OK38:28+16:3912:54
34Britt-Marie ErikssonOK Rodhen38:39+16:5012:58
35Markus NordénLånghundra IF38:44+16:5512:59
36Eddie BjärrenholtRånäs OK39:07+17:1813:07
37Curt ReinholdssonIF Thor39:14+17:2513:09
38Peter JaxgårdIF Thor40:00+18:1113:25
39Ulf CarnbyTäby OK40:40+18:5113:38
40Christin ForsbergKlubblös41:36+19:4713:57
41Frida ÖhlundOK Linné41:51+20:0214:02
42Linus WolterKlubblös41:52+20:0314:02
42Karin HannrupIF Thor41:52+20:0314:02
44Ann-Sofie EdenhamnLänna IF41:54+20:0514:03
45Inger SörlenTäby OK42:11+20:2214:09
46Anna-Karin LindströmGävle OK42:15+20:2614:10
47Helena GrennbergOK Linné42:23+20:3414:13
48Jan-Erik LarssonUpsala IF42:33+20:4414:16
49Jonna LundbäckJärfälla OK42:42+20:5314:19
50Patrik LanderOK Enen42:57+21:0814:24
51Jonas SjöblomAttunda OK43:46+21:5714:41
52Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK43:51+22:0214:42
53Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK43:54+22:0514:43
54Ann-Sofi SandvikAvesta OK44:37+22:4814:58
55Bengt FribergJärfälla OK45:00+23:1115:06
56Birgitta PetersenOK Enen45:09+23:2015:09
57Eva SchönquistOK Linné45:24+23:3515:14
58Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK45:57+24:0815:25
59Anders FlodbergOK Rodhen46:06+24:1715:28
60Kristin KensbyOK Tyr46:17+24:2815:31
61Göran HanssonTäby OK47:38+25:4915:59
62Ansgar SimonssonSundbybergs IK49:00+27:1116:26
63Björn BoströmJärfälla OK49:08+27:1916:29
64Arne LindqvistTäby OK49:14+27:2516:31
65Jan HägerOK Södertörn49:20+27:3116:33
66Linda SundqvistOK Borgen50:44+28:5517:01
67Nina WallanderJärla Orientering51:26+29:3717:15
68Kristina TinglöfDegerfors OK52:13+30:2417:31
69Jenny Eriksson PalmgrenSundsvalls OK52:28+30:3917:36
69Johan EdenhamnLänna IF52:28+30:3917:36
71Sofia LöfgrenVästerås SOK52:38+30:4917:39
72Mats FrostOK Roslagen52:41+30:5217:40
73Maria LidénVäsby OK54:19+32:3018:13
74Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg55:38+33:4918:40
75Stefan NorellAttunda OK55:49+34:0018:43
76Birgitta RosbergOK Linné58:52+37:0319:45
77Claes HammarlingLänna IF59:59+38:1020:07
78Mattias JäderOK Rodhen1:02:07+40:1820:50
79Helena HemströmGävle OK1:03:19+41:3021:14
80Karin ModinBromma-Vällingby SOK1:03:24+41:3521:16
81Agnes ModinBromma-Vällingby SOK1:03:25+41:3621:16
82Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:04:06+42:1721:30
83Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:04:18+42:2921:34
84Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:08:28+46:3922:58
85Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:08:46+46:5723:04
86Stefan  OhlsonKlubblös1:09:53+48:0423:27
87Thomas HoffRimbo SOK1:10:20+48:3123:36
88Inge LarssonIF Thor1:11:09+49:2023:52
89Ilse DubbelboerOK Linné1:13:25+51:3624:38
90Peter Liljeberg-HanssonTeam Ramudden 1:18:34+56:4526:21
Magnus BergströmRånäs OKej godkänd
Sune HedströmOK Rodhenej godkänd
Lena FlodinOK Enenej start
Thomas WidehagSundbybergs IKej start

Öppen motion 8

4 480 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan WesterJärla Orientering28:496:25
2Jonathan SvenssonVäxjö OK30:43+1:546:51
3Sara SjökvistJärla Orientering31:20+2:316:59
4Petter LindbergOK Linné33:03+4:147:22
5Joel Andersson SkantzeJärla Orientering33:46+4:577:32
6Andreas Kallin-KarnehedKlubblös35:19+6:307:52
7Tomas SjökvistOK Österåker35:20+6:317:53
8Johannes EklundRånäs OK36:31+7:428:09
9Fredrik TarbergBromma-Vällingby SOK36:43+7:548:11
10Einar ErikssonAttunda OK37:27+8:388:21
11Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK37:56+9:078:28
12Björn HannrupIF Thor38:06+9:178:30
13Jonas NordströmTullinge SK38:17+9:288:32
14Viktor LindbergOK Roslagen39:01+10:128:42
15Linus UnossonOK Roslagen39:29+10:408:48
16Karl GrywenzOK Linné40:09+11:208:57
17David DahlgrenOK Linné40:27+11:389:01
18Björn JanssonVäsby OK40:37+11:489:03
19Olle KarlströmOK Linné40:46+11:579:05
20Öyvind MichelsenJärfälla OK40:50+12:019:06
21Andreas FischerOK Linné41:05+12:169:10
22Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby41:13+12:249:12
23August MikaelssonVästerås SOK41:30+12:419:15
24Mikael LiljeGävle OK41:45+12:569:19
25Oskar NilssonVästerås SOK42:17+13:289:26
26Daniel FriebergKlubblös42:18+13:299:26
27Tobias SvenssonOK Österåker42:19+13:309:26
28Anders TvärånaOK Linné42:22+13:339:27
29Tomas UlanderKlubblös42:45+13:569:32
30Karin LundbergTullinge SK43:13+14:249:38
31Torbjörn ThufvessonCentrum OK43:45+14:569:45
32Nils LiliedahlEnebybergs IF43:58+15:099:48
33Niklas WansölinOK Ravinen44:01+15:129:49
34Christoffer SandbergIF Thor44:48+15:599:59
35Kristoffer OhlinRånäs OK45:02+16:1310:03
36Fredrik MaxénKlubblös45:37+16:4810:10
37Takumi IkedaOK Linné45:39+16:5010:11
38Per LjungCentrum OK46:20+17:3110:20
38Anders PlattJärla Orientering46:20+17:3110:20
40Niclas RökenTäby OK46:41+17:5210:25
41Samantha SaegerOK Linné46:44+17:5510:25
42Maria CarlströmCentrum OK46:52+18:0310:27
43Niklas ReinholdssonOK Rodhen47:06+18:1710:30
43Magnus NormanSigtuna OK47:06+18:1710:30
45Ross SmithOK Linné47:22+18:3310:34
46Mia DammvikStora Tuna OK47:38+18:4910:37
47Mikael DavidssonVästerås SOK47:57+19:0810:42
47Ola NyqvistOK Södertörn47:57+19:0810:42
49Elina JohnssonCentrum OK48:16+19:2710:46
50Jan AnderssonGävle OK50:35+21:4611:17
51Petter SkantzeIFK Lidingö SOK51:23+22:3411:28
52Håkan MalmströmJärfälla OK51:28+22:3911:29
53Cajsa BjörkénStigmännen Karlshamns OK51:42+22:5311:32
54Kerstin SjökvistOK Österåker51:59+23:1011:36
55Andreas LundinOK Linné52:53+24:0411:48
56Håkan BoströmOK Linné52:57+24:0811:49
57Lina BerglundJärfälla OK53:17+24:2811:53
58Anna RökenTäby OK53:21+24:3211:54
59Erik JanssonOK Linné54:10+25:2112:05
60Nicklas DoyleSkarpnäcks OL54:14+25:2512:06
61Åsa JanssonOK Roslagen54:23+25:3412:08
62Jakob HedbergUppsala LK54:47+25:5812:13
63Catarina CarlqvistSnättringe SK54:54+26:0512:15
64Johan BjörkestenUmara SC55:35+26:4612:24
65Anders BjörkénStigmännen Karlshamns OK56:23+27:3412:35
66Filip ÖrnKFUM Örebro OK56:50+28:0112:41
67Stefan JohanssonOK Vivill57:21+28:3212:48
68Tomas BorgSundbybergs IK1:00:22+31:3313:28
69Anne LöfgrenKlubblös1:02:01+33:1213:50
70Åsa Rimsjö SandTullinge SK1:02:24+33:3513:55
71Ninna EngströmLånghundra IF1:02:26+33:3713:56
72Emma risbyKlubblös1:03:13+34:2414:06
73Hideto TakahashiOK Linné1:03:18+34:2914:07
74Hampus PerssonOK Enen1:04:05+35:1614:18
75Pontus LambergKlubblös IF1:04:43+35:5414:26
76Mats LindeOK Linné1:06:33+37:4414:51
77Lars PetterssonOK Linné1:08:12+39:2315:13
78Fredrik BauerIFK Lidingö SOK1:14:22+45:3316:35
79Märit KarlströmOK Linné1:22:13+53:2418:21
80Håkan WahlnäsOK Linné1:23:36+54:4718:39
81Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:23:51+55:0218:42
82Henrik ErikssonBromma-Vällingby SOK1:29:28+1:00:3919:58
83Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:32:46+1:03:5720:42
84Ingrid SegerbergOK Linné1:36:49+1:08:0021:36
85Lasse BergquistKlubblös1:51:49+1:23:0024:57
Märit NordlundJärfälla OKej godkänd
Berit AslaksenJärfälla OKej godkänd
Anna HolmströmTäby OKej godkänd
Fredrik LundellOK Österåkerej godkänd
Joachim HellquistOK Enenej start

U3

2 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bella ViggersLånghundra IF56:0923:35
2Moa RollJärfälla OK1:16:46+20:3732:15
3Astrid RollJärfälla OK1:19:16+23:0733:18
4Ellen-Elsa ringKlubblös1:27:42+31:3336:50
5Lukas LindströmTäby OK2:06:36+1:10:2753:11
Felicia KrafftLänna IFej godkänd
Jonatan PerssonOK Enenej start

U4

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara SpetsLånghundra IF1:00:1821:13

U5

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred BjernulfOK Linné45:0314:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser