Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Långhundradubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Långhundradubbeln, lång
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: söndag 18 augusti 2019

D21

6 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor48:157:19
2Maria SjölanderOK Rodhen48:42+0:277:24
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering49:29+1:147:31
4Linda LindkvistLeksands OK51:02+2:477:45
5Jenny WesterberghRasbo IK51:46+3:317:52
6Rebecca WaldenfjordOK Ravinen53:46+5:318:10
7Lisa JohanssonOK Rodhen54:33+6:188:17
8Frida JunegardTullinge SK56:05+7:508:31
9Karin LundbergTullinge SK57:38+9:238:45
10Tamsin MoranOK Ravinen59:15+11:009:00
11Josefin BengtssonIF Thor59:31+11:169:02
12Karin NordlundOK Linné1:03:49+15:349:41
13Anna KarlströmOK Linné1:05:01+16:469:52
14Astrid SimonssonSundbybergs IK1:14:12+25:5711:16
15Agnes ThorCentrum OK1:15:19+27:0411:26
16Sara JonassonCentrum OK1:19:47+31:3212:07
Elin SjölanderOK Rodhenej start

H21

9 160 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter ErikssonÄrla IF53:225:49
2Victor ImarkTullinge SK53:34+0:125:50
3David BejbomJärla Orientering53:59+0:375:53
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK54:43+1:215:58
5Sixten HillerhagOK Linné55:39+2:176:04
6Erik BomanGävle OK57:17+3:556:15
7Olle NilssonOK Linné57:58+4:366:19
8Rhys Findlay-RobinsonOK Ravinen58:22+5:006:22
9Martin HärbergJärla Orientering59:25+6:036:29
10Harri AndréeJärla Orientering59:55+6:336:32
11Tommy LindbergOK Roslagen1:00:13+6:516:34
12Lasse JanssonGävle OK1:00:52+7:306:38
13Tom FellbaumOK Ravinen1:01:58+8:366:45
14Harald LarssonHagaby GoIF Örebro1:02:15+8:536:47
15Joel LännevallOK Roslagen1:07:04+13:427:19
16Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:07:21+13:597:21
17Jonny MalleyOK Ravinen1:07:24+14:027:21
18Christian FoleySigtuna OK1:08:05+14:437:25
19Adam NymanCentrum OK1:08:15+14:537:27
20Ulrik ImbergOK Linné1:08:30+15:087:28
21Emil AnderssonTullinge SK1:09:28+16:067:35
22Zac HuddIFK Lidingö SOK1:09:41+16:197:36
23Marcus SaldeniusJärfälla OK1:10:08+16:467:39
24Otto LundmanOK Roslagen1:12:48+19:267:56
25Tintin KarlbergTullinge SK1:16:22+23:008:20
26Marcus EkmanTäby OK1:18:10+24:488:32
27Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK1:19:06+25:448:38
28Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:22:46+29:249:02
29Dennis NyqvistVäsby OK1:32:35+39:1310:06
30Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:34:41+41:1910:20
31Nick JarvisOK Ravinen1:43:35+50:1311:18
Oskar CarlborgOK Hällenej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej start
Adam LiljaOK Enenej start
Albin AnderssonTullinge SKej start

D21 Kort

5 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PerssonSnättringe SK40:367:53
2Karin SvenssonFinspångs SOK43:53+3:178:32
3Laura D'AngeloAttunda OK48:52+8:169:30
4Audrey FoleySigtuna OK1:31:52+51:1617:52
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Alison O'NeillOK Ravinenej godkänd

H21 Kort

7 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas JohnssonSundsvalls OK1:15:4810:16
2Daniel JönssonAttunda OK1:16:12+0:2410:19
Mats AnderssonCentrum OKej godkänd
Jacob KällströmVallentuna-Össeby OLej godkänd
Thomas OhlinRånäs OKej start

D20

5 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma GumaeliusWaxholms OK45:158:21
2Alva LindellIF Thor47:01+1:468:41
3Ella SjöbergTullinge SK54:24+9:0910:03
4Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK55:30+10:1510:15
5Maria JanssonOK Linné56:03+10:4810:21
Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOKej godkänd
Carolina JonsellOK Linnéej start

H20

7 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK47:496:28
2Daniel RönnqvistOK Linné50:09+2:206:47
3Axel BergströmOK Rodhen51:06+3:176:55
4Emil JonsellIF Thor56:08+8:197:36
Victor BylundIF Thorej start

D18

5 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen37:147:14
2Lizzie StansfieldOK Ravinen40:07+2:537:48
3Evie ConwayOK Ravinen41:54+4:408:09
4Anna LithellOK Linné42:18+5:048:13
5Emilia BergströmOK Rodhen42:44+5:308:18
6Nina PerssonHaninge SOK42:50+5:368:20
7Pippa CarcasOK Ravinen43:21+6:078:26
8Caitlin IrvingOK Ravinen45:42+8:288:53
9Isobell CoxOK Ravinen47:03+9:499:09
10Alice WilsonOK Ravinen47:09+9:559:10
11Anna HarrisOK Ravinen48:49+11:359:29
12Katarina NorrbyOK Södertörn50:56+13:429:54
13Rachel BrownOK Ravinen51:34+14:2010:01
14Rosie SpencerOK Ravinen55:31+18:1710:48
15Maja SandvikAttunda OK1:03:25+26:1112:20
16Emma IsacssonOK Linné1:03:47+26:3312:24
17Sanna HedbergOK Södertörn1:33:40+56:2618:13
Jess EnsollOK Ravinenej godkänd
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej godkänd

H18

6 480 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matthew GoochOK Ravinen39:566:09
2Karl GrywenzOK Linné42:12+2:166:30
3Jakob SjöbergGävle OK42:32+2:366:33
4Manne HammarbergJärfälla OK43:35+3:396:43
5Joe HuddOK Ravinen44:21+4:256:50
6Anton SilierJärfälla OK45:22+5:267:00
7Adam ConwayOK Ravinen47:02+7:067:15
8Joe SunleyOK Ravinen49:11+9:157:35
9Finlay JohnsonOK Ravinen50:16+10:207:45
10Albin LindskogOK Ravinen50:19+10:237:45
11John McLellandOK Rodhen50:23+10:277:46
12Alfred LiljeströmGävle OK52:10+12:148:03
13Jim BaileyOK Ravinen52:19+12:238:04
14Louis MacMillanOK Ravinen57:34+17:388:53
15Melker PalmJärfälla OK57:56+18:008:56
16Felix LunnOK Ravinen1:04:22+24:269:55
17Oscar PalmOK Linné1:09:41+29:4510:45
18Daniel CampbellOK Ravinen1:11:25+31:2911:01
Arvid BylundIF Thorej godkänd
Emil BoströmOK Linnéej start
Emil KarlssonVäsby OKej start

D16

4 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JonsellIF Thor31:267:06
2Alice EkNyköpings OK36:45+5:198:18
3Cornelia KrafftLänna IF39:26+8:008:55
4Moa LundinOK Linné41:22+9:569:21
5Agnes WeissLånghundra IF41:51+10:259:28
6Sara ÅbomGävle OK42:59+11:339:43
7Ellen HannrupIF Thor43:22+11:569:48
8Fannie SjölanderOK Rodhen43:59+12:339:57
9Alice RökenTäby OK46:07+14:4110:26
10Sara SundqvistLånghundra IF48:48+17:2211:02
11Junia WinningeLånghundra IF53:37+22:1112:07
12Fanny CedstedtLånghundra IF54:46+23:2012:23
13Ella ServinLånghundra IF56:44+25:1812:50
14Amanda SchönfeldtSundsvalls OK1:01:41+30:1513:57
15Malin SvenssonRånäs OK1:09:33+38:0715:44
16Melina FogelbrinkVäsby OK1:43:21+1:11:5523:22
Agnes Söllvander EklundOK Rodhenej godkänd
Ester BlomsterIF Thorej start
Johanna RoosOK Linnéej start

H16

5 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF34:136:18
2Johan FochsenWaxholms OK35:50+1:376:35
3Albin WarvelinLånghundra IF43:19+9:067:58
4Axel GidlundOK Linné45:21+11:088:21
5Gustav LyckebäckSigtuna OK48:36+14:238:57
6Max ÖsterbergGustavsbergs OK49:07+14:549:02
7Simon ClaessonOK Rodhen51:56+17:439:33
8Jacob HenrikssonRånäs OK53:31+19:189:51
9Elias StrömlandSigtuna OK59:52+25:3911:01
10Hannes LindqvistIFK Enskede1:00:26+26:1311:07
11William LeijonspjuthSigtuna OK1:06:48+32:3512:18
Erik BernerssonOK Enenej godkänd
Mathias NordlinderOK Linnéej start
Sean BerglundSigtuna OKej start

D14

4 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LindqvistIFK Enskede34:058:26
2Elsa HedinOK Linné37:51+3:469:22
3Vilma NilssonAttunda OK40:20+6:159:59
4Elsa Söllvander EklundOK Rodhen41:09+7:0410:11
5Frida MelinOK Rodhen43:32+9:2710:46
6Olivia UnnerudLånghundra IF46:20+12:1511:28
7Elise MagnussonSigtuna OK49:00+14:5512:07
8Emily KruysIF Thor50:35+16:3012:31
9Malin StrömqvistAttunda OK51:10+17:0512:39
10Tuva HolmströmOK Ravinen51:59+17:5412:52
11Alva OláRånäs OK56:03+21:5813:52
12Stella ÖstblomJärfälla OK58:11+24:0614:24
13Isabel UnnerudLånghundra IF1:02:51+28:4615:33
14Greta HägerOK Södertörn1:03:06+29:0115:37
15Ida PalmOK Linné1:03:29+29:2415:42
16Maja RundlöfVäsby OK1:11:49+37:4417:46
Elsa ForsbergJärfälla OKej godkänd
Ida WarvelinLånghundra IFej start
Hanna CarlqvistSnättringe SKej start
Maja FalkSundbybergs IKej start

H14

4 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron BromanLänna IF27:306:48
2Elias WesterberghRasbo IK29:02+1:327:11
3Odin EkNyköpings OK29:04+1:347:11
4Edvin TögenmarkOK Linné30:09+2:397:27
5Axel HejdenbergGävle OK30:21+2:517:30
6Hugo ÖrtlundRånäs OK30:37+3:077:34 Ladda ner rutt i gpx-format
7Max AlfredssonGävle OK32:08+4:387:57
8Niklas ErlandssonOK Södertörn32:42+5:128:05
9Emil ÅbergOK Linné34:35+7:058:33
10Valle LarssonIF Thor34:48+7:188:36
11Axel BalckTäby OK36:12+8:428:57
12Love BylundIF Thor37:16+9:469:13
13Felix JohnssonOK Linné38:41+11:119:34
14Noah SantaliusVäsby OK41:38+14:0810:18
15Love UmegårdLånghundra IF43:58+16:2810:52
16Elis HanssonIF Thor44:40+17:1011:03
17Malte AlbinssonOK Österåker45:24+17:5411:14
18Ruben HårdSkogsluffarnas OK46:53+19:2311:36
19Malte HellgrenIF Thor47:43+20:1311:48
20Joel AhlbergOK Linné48:13+20:4311:56
21Miro MårtenssonIF Thor50:27+22:5712:29
22Gustav SvenssonRånäs OK53:59+26:2913:21
23Arvid HallgrenLånghundra IF1:54:42+1:27:1228:23
24Sebastian RönnqvistSigtuna OK2:27:46+2:00:1636:34
Axel AnderssonIF Thorej start
Viktor FischerOK Linnéej start

D12

2 830 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné24:538:47
2Alice HellbergSundbybergs IK25:05+0:128:51
3Tora JonsellIF Thor25:38+0:459:03
4Elin TheanderHaninge SOK27:28+2:359:42
5Maja LyckebäckSigtuna OK27:49+2:569:49
6Ida RökenTäby OK28:05+3:129:55
7Signe PalmOK Linné28:20+3:2710:00
8Ellen HedinOK Linné30:46+5:5310:52
9Svea ForsslundGävle OK31:12+6:1911:01
10Klara EdströmSundsvalls OK32:02+7:0911:19
11Fanny KarlsVäsby OK36:45+11:5212:59
12Linda StrömqvistAttunda OK38:16+13:2313:31
13Ellen SandbergIF Thor40:02+15:0914:08
14Sofia QuasWaxholms OK42:49+17:5615:07
15Klara HedinSundsvalls OK43:09+18:1615:14
16Selma SundbergSundbybergs IK44:46+19:5315:49
17Matilda ModigVäsby OK45:15+20:2215:59
18Sara StrömqvistAttunda OK46:39+21:4616:29
19Alva SmedsVäsby OK54:41+29:4819:19
20Alma WesselLänna IF56:20+31:2719:54
21Moa PetterssonOK Linné1:11:01+46:0825:05
22Tyra FogelbrinkVäsby OK1:14:52+49:5926:27
23Ester HägerOK Södertörn1:17:00+52:0727:12
Anna PåveIF Thorej godkänd

H12

2 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan AlfredssonGävle OK20:337:15
2Gustav MattssonValbo AIF24:15+3:428:34
3Edvin JohanssonVäsby OK24:39+4:068:42
4Noel HellbergSundbybergs IK26:58+6:259:31
5Botvid SimonssonSundbybergs IK27:20+6:479:39
6Simon TrossingTäby OK27:41+7:089:46
7Algot HellgrenIF Thor27:59+7:269:53
8Arvid TögenmarkOK Linné29:44+9:1110:30
9Jelmer SellingLänna IF32:37+12:0411:31
10Max BoströmJärfälla OK34:51+14:1812:18
11Francisco Borg GodinhoSigtuna OK42:57+22:2415:10
12Ludvig SundströmSundbybergs IK54:01+33:2819:05
13Erik BalckTäby OK55:48+35:1519:43
14Edvin WallnerAttunda OK59:45+39:1221:06
15Benjamin WinningeLånghundra IF1:00:01+39:2821:12
16John Lembke von SchéeleOK Linné1:04:55+44:2222:56
17Gabriel CarlqvistSnättringe SK1:05:13+44:4023:02
Ture LindskogOK Ravinenej godkänd
Wilmer HagrotTäby OKej godkänd
Victor GranathVäsby OKej godkänd
Oliver ErlandssonLänna IFej start
Lukas LindIF Thorej start

D10

2 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil JohanssonSundbybergs IK23:159:13
2Ida HellbergSundbybergs IK25:47+2:3210:13
3Greta SandvikAttunda OK27:33+4:1810:55
4Lovisa FischerOK Linné32:04+8:4912:43
5Elin JavehedTäby OK32:28+9:1312:53
6Emmy TheanderHaninge SOK36:40+13:2514:33
7Saga HellbergSundbybergs IK36:59+13:4414:40
8Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK38:04+14:4915:06
9Elin SmedsVäsby OK38:41+15:2615:21
10Ellinor KruysIF Thor39:13+15:5815:33
11Nora AhlströmIFK Enskede39:53+16:3815:49
12Alice Slars PaulssonSundbybergs IK40:38+17:2316:07
13Moa WegmüllerOK Rodhen41:27+18:1216:26
14Flora PetterssonOK Linné42:32+19:1716:52
15Julia ErlandssonLänna IF45:23+22:0818:00
16Iben StattinVäsby OK48:28+25:1319:13
17Nova FalkSundbybergs IK1:04:07+40:5225:26
18Signe AlbinssonOK Österåker1:08:01+44:4626:59
Stella Näsman LandhSundbybergs IKej start
Mira VejedalSnättringe SKej start
Hanna SundströmSundbybergs IKej start

H10

2 520 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TrossingTäby OK20:498:15
2Samuel AnderssonJärfälla OK24:01+3:129:31
3Folke JohanssonSundbybergs IK24:26+3:379:41
4Malte HallmanAttunda OK26:35+5:4610:32
5Jakob WåhlströmIF Thor28:06+7:1711:09
6Alfred WesselLänna IF28:35+7:4611:20
7Edvin SandbergIF Thor28:49+8:0011:26
8Oskar LindIF Thor29:09+8:2011:34
9Vincent RylanderVäsby OK29:37+8:4811:45
10Jon Forsberg RundströmIFK Enskede30:58+10:0912:17
11Erik TheanderHaninge SOK31:01+10:1212:18
12Ossian OláRånäs OK32:57+12:0813:04
13Harry PetterssonOK Linné32:59+12:1013:05
14Viktor TederTäby OK34:49+14:0013:48
15Jamie RollerJärfälla OK34:53+14:0413:50
16Joel WesterberghRasbo IK36:18+15:2914:24
17Elis EklundOK Rodhen41:08+20:1916:19
18Theo SantaliusVäsby OK45:12+24:2317:56
19Tage StattinVäsby OK56:00+35:1122:13
20Isak WarvelinLånghundra IF1:01:48+40:5924:31
21Love ForsslundGävle OK1:08:12+47:2327:03

D35

5 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna GrybäckIF Thor53:449:16
2Camilla AdlertegOK Enen59:28+5:4410:16

H35

7 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ÅbergIF Thor1:08:508:51
2Ingemar ÅkermanTullinge SK1:19:00+10:1010:10
3Erik HäggbrinkBerga SOK1:27:30+18:4011:15

D40

5 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK37:367:18
2Jessica SöllvanderOK Rodhen40:15+2:397:49
3Jenny JohanssonValbo AIF42:41+5:058:18
4Ingela ErikssonGävle OK45:58+8:228:56
5Louise JohanssonOK Roslagen46:30+8:549:02
6Malin LindskogOK Ravinen48:16+10:409:23
7Anna StaafUpsala IF54:09+16:3310:32
8Malin KollbergOK Enen59:39+22:0311:36
9Jenny WallnerAttunda OK1:05:43+28:0712:47
10Jenny  ÅmanValbo AIF1:05:54+28:1812:49
11Josefin ErikssonLänna IF1:07:30+29:5413:07
12Sara ForsbergJärfälla OK1:09:16+31:4013:28
13Caroline WestbomOK Österåker1:11:05+33:2913:49
14Lena BuhreAttunda OK1:19:42+42:0615:30

H40

7 380 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonSnättringe SK49:266:41
2Richard HejdenbergGävle OK50:09+0:436:47
3Olle TyrlandCentrum OK54:15+4:497:21
4Stefan HellbergSundbybergs IK54:44+5:187:24
5Henrik WåhlströmIF Thor59:02+9:367:59
6Simon WegmüllerOK Rodhen59:21+9:558:02
7Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö59:28+10:028:03
8Niklas Von SchéeleOK Denseln1:02:21+12:558:26
9Robert LarssonIFK Lidingö SOK1:07:55+18:299:12
10Jonas SellingLänna IF1:09:59+20:339:28
11Mats ÅbergOK Linné1:13:24+23:589:56
12Per GöthssonTäby OK1:20:16+30:5010:52
13Jörgen TheanderHaninge SOK1:26:28+37:0211:42
14Niclas PeterssonCentrum OK2:13:35+1:24:0918:06
Joakim ÖstblomJärfälla OKej godkänd
Henrik BoströmOK Linnéej godkänd
Emil AnderssonLänna IFej start
Martin TrossingTäby OKej start
Mikael JanssonIFK Lidingö SOKej start

D45

4 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NilssonAttunda OK39:528:48
2Anna Karin OlmIF Thor40:30+0:388:56
3Sofie BergendahlIF Thor41:57+2:059:15
4Sofia PerssonTullinge SK43:51+3:599:40
5Ann RollerJärfälla OK45:46+5:5410:06
6Karin LindellIF Thor46:13+6:2110:12
7Annika LundströmSundbybergs IK46:26+6:3410:15
8Linda SvenssonGävle OK49:34+9:4210:56
9Marie LyckebäckSigtuna OK50:17+10:2511:06
10Gabriella MelinOK Rodhen52:11+12:1911:31
11Helena AnderssonJärfälla OK55:24+15:3212:13
12Nina IversAttunda OK56:12+16:2012:24
13Hillevi EkstrandGustavsbergs OK56:34+16:4212:29
14Sofia KrafftLänna IF1:00:29+20:3713:21
15Therese HolmströmOK Ravinen1:01:09+21:1713:29
16Katja KinnunenTäby OK1:08:53+29:0115:12
17Claudia QuasWaxholms OK2:53:30+2:13:3838:18
Anna StrandAttunda OKej start
Tina Näsman LandhSundbybergs IKej start
Karolina AnderssonLänna IFej start

H45

6 480 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen39:566:09
2Nick BarrableOK Ravinen41:55+1:596:28
3Mattias EdströmKovlands IF42:32+2:366:33
4Marcus PherssonOK Linné42:50+2:546:36
5Tomas HenrikssonAttunda OK45:39+5:437:02
6Magnus HedmanKungälvs OK46:06+6:107:06
7Ola LindIF Thor46:35+6:397:11
8Ulf BergströmOK Rodhen46:56+7:007:14
9Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK47:31+7:357:19
10Fredrik LindellIF Thor48:14+8:187:26
11Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby49:19+9:237:36
12Henrik ErlandssonOK Södertörn49:34+9:387:38
13Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK51:21+11:257:55
14Jonas HolmgrenGustavsbergs OK51:25+11:297:56
15Jörgen HellgrenIF Thor51:48+11:527:59
16Dan HörnellOK Linné52:02+12:068:01
17Ronny FalkSundbybergs IK52:41+12:458:07
18Christoffer NorrmanAttunda OK53:06+13:108:11
19Andreas KrafftLänna IF53:56+14:008:19
20Pål JanssonOK Roslagen54:13+14:178:22
21Johan BlomsterIF Thor54:25+14:298:23
22Johan WesterberghRasbo IK55:14+15:188:31
23Christopher LindqvistIFK Enskede56:24+16:288:42
24Johan KüglerSigtuna OK57:33+17:378:52
25Jonas AnderssonIF Thor57:50+17:548:55
26Nic KruysIF Thor1:04:45+24:499:59
27Martin ForsslundGävle OK1:06:03+26:0710:11
28Magnus StrömqvistAttunda OK1:14:11+34:1511:26
29Robert CederholmLänna IF1:29:57+50:0113:52
30Daniel PalmOK Linné1:32:06+52:1014:12
Andreas FischerOK Linnéej godkänd
Markus BylundIF Thorej godkänd
Tomas EklundSkogsluffarnas OKej godkänd

D50

4 250 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK34:188:04
2Annica JanssonIFK Lidingö SOK40:28+6:109:31
3Marianne CarlbergRånäs OK41:24+7:069:44
4Marie AlfredssonOK Tyr42:24+8:069:58
5Maria KvarnlöfOK Roslagen43:07+8:4910:08
6Katarina RundströmIFK Enskede43:29+9:1110:13
7Madeleine LimparAttunda OK43:54+9:3610:19
8Yvonne AnderssonTullinge SK44:21+10:0310:26
9Lena GumaeliusWaxholms OK46:43+12:2510:59
10Annika LindbergAttunda OK46:49+12:3111:00
11Anette SjöbergGävle OK47:02+12:4411:04
12Teija LeppinenIFK Lidingö SOK48:36+14:1811:26
13Anneli RundlöfVäsby OK50:24+16:0611:51
14Carina NilssonTäby OK52:42+18:2412:24
15Cecilia WestströmSundbybergs IK57:42+23:2413:34
16Ylva TederTäby OK1:00:41+26:2314:16
17Karolina VessbyIF Thor1:03:52+29:3415:01
18Ludwina RedtzerAttunda OK1:05:42+31:2415:27
19Johanna WachtmeisterBromma-Vällingby SOK1:09:45+35:2716:24
20Elisabet HultAttunda OK1:16:14+41:5617:56
21Sara HektorJärla Orientering1:20:58+46:4019:03
22Eva PerssonOK Österåker1:21:01+46:4319:03
23Sharon BowesClaro1:44:37+1:10:1924:36
Kristina MarteliusAttunda OKej godkänd
Evonne StrandOK Linnéej godkänd
Pia GuståsOK Linnéej start
Maria HartOK Linnéej start
Anna SundbergOK Södertörnej start

H50

5 790 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NordströmOK Roslagen35:556:12
2Håkan BerglundIF Thor36:02+0:076:13
3Dan NorinGävle OK36:04+0:096:13
4Lars Håkan SandvikAttunda OK36:10+0:156:14
5Mats JonsellIF Thor37:36+1:416:29
6Per EkNyköpings OK38:22+2:276:37
7Ola HultinOK Roslagen39:34+3:396:50
8Lars SjöbergTullinge SK39:43+3:486:51
9Eric RollerJärfälla OK41:15+5:207:07
10Torgny RundlöfVäsby OK41:30+5:357:10
11Jonas GidingVallentuna-Össeby OL42:33+6:387:20
12Daniel OlmIF Thor42:37+6:427:21
13Per EdlundSigtuna OK43:50+7:557:34
14Joakim PerssonHaninge SOK44:36+8:417:42
15Pär TögenmarkOK Linné44:42+8:477:43
16Jan SjulsIF Åland45:24+9:297:50
17Erik BerggrenTullinge SK46:23+10:288:00
18Kjell ObergerIFK Lidingö SOK46:26+10:318:01
19Jesper HenrikssonRånäs OK48:26+12:318:21
20Göran LängheimTullinge SK48:40+12:458:24
21Ulrik IversAttunda OK49:20+13:258:31
22Asbjörn GrøvlenJärfälla OK49:22+13:278:31
23Mats EkmanTäby OK49:28+13:338:32
24Mats GunnemyrSöders-Tyresö52:09+16:149:00
25Lars OlssonOK Linné52:33+16:389:04
26Björn AxelssonTullinge SK52:45+16:509:06
27Patrik SteenOK Enen53:01+17:069:09
28Anders HolmqvistSnättringe SK54:36+18:419:25
29Tommy LindgrenSigtuna OK54:56+19:019:29
30Anders BygrenGävle OK55:03+19:089:30
31Ulf IsacssonOK Linné56:01+20:069:40
32Svante JonsellVallentuna-Össeby OL57:09+21:149:52
33Anders BerkelundVäsby OK58:55+23:0010:10
34Göran JonssonSundbybergs IK59:06+23:1110:12
35Hans JonssonVäsby OK1:02:59+27:0410:52
36Paul TederTäby OK1:04:23+28:2811:07
37Johan HartvikLänna IF1:05:32+29:3711:19
38Anders GustavssonOK Enen1:09:59+34:0412:05
39Nils EklöwOK Södertörn1:12:58+37:0312:36
40Andy BowesClaro1:41:03+1:05:0817:27
Johan BalckTäby OKej godkänd
Johan AnderssonValbo AIFej godkänd
Pontus GilleOK Roslagenej start
Per CarlbergRånäs OKej start
Jonas KarlssonVäsby OKej start
Christophe HerlyOK Södertörnej start
Juha LoenbergSkarpnäcks OLej start
Stefan LybertVäsby OKej start
Stefan NordströmSigtuna OKej start

D55

4 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK37:058:43
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö39:09+2:049:12
3Anna-Karin SundqvistTullinge SK41:39+4:349:48
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK43:22+6:1710:12
5Hillevi ErikssonOK Linné46:53+9:4811:01
6Marita AxelssonOK Ravinen47:27+10:2211:09
7Ingrid KensbyOK Tyr47:52+10:4711:15
8Annika SvenssonSolna OK49:29+12:2411:38
9Catharina JäderbergSundbybergs IK51:30+14:2512:07
10Annika LundströmVäsby OK52:35+15:3012:22
11Eva SvanbergJärfälla OK54:43+17:3812:52
12Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK54:55+17:5012:55
13Karin JanssonOK Rodhen56:03+18:5813:11
14Lena NilssonOK Linné58:31+21:2613:46
15Malin BromanLänna IF1:13:02+35:5717:11
Helena PepaHagaby GoIF Örebroej godkänd

H55

5 410 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK41:477:43
2Thomas KällbergOK Roslagen42:26+0:397:50
3Anders OhlinRånäs OK43:25+1:388:01
4Kenneth HermanssonSigtuna OK43:42+1:558:04
5Piero SannicolòTullinge SK43:48+2:018:05
6Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF44:17+2:308:11
7Johan PalmgrenTäby OK44:21+2:348:11
8Tryggve RönnqvistOK Linné45:37+3:508:25
9Anders LundJärfälla OK45:49+4:028:28
10Mats BäckströmOK Enen46:34+4:478:36
11Mats JavehedTäby OK46:50+5:038:39
12Pär LundkvistSundbybergs IK47:10+5:238:43
13Kalle PerssonAttunda OK48:29+6:428:57
14Janne NilssonCentrum OK48:40+6:538:59
15Hans ThorOK Linné51:25+9:389:30
16Kent BerggrenTullinge SK52:18+10:319:40
17Bo StrandOK Linné52:26+10:399:41
18Ronny NordgrenSundbybergs IK52:28+10:419:41
19Mats HerbertTäby OK53:31+11:449:53
20Hans OlsénSundbybergs IK53:48+12:019:56
21Lars PalmqvistJärfälla OK53:56+12:099:58
22Mikael SundqvistTullinge SK54:03+12:169:59
23Mats AronssonBromma-Vällingby SOK54:35+12:4810:05
24Lars ÖhrmanStockholms OK55:01+13:1410:10
25Staffan ZillingOK Södertörn55:14+13:2710:12
26Magnus ThorOK Linné55:52+14:0510:19
27Jan NettelbjerJärfälla OK1:01:14+19:2711:19
28Mats KensbyOK Tyr1:01:37+19:5011:23
29Rolf LarssonOK Linné1:01:50+20:0311:25
30Anders SöderbärgOK Roslagen1:04:27+22:4011:54
31Jan DahlinHellas Orientering1:07:08+25:2112:24
32Håkan RedtzerAttunda OK1:10:55+29:0813:06
33Stefan MarteliusAttunda OK1:11:35+29:4813:13
34Anders WinaldHellas Orientering1:17:02+35:1514:14
35Per-Olof SvenssonLänna IF1:41:13+59:2618:42
Sven EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
Lars-Olof JanssonOK Linnéej godkänd
Rikard ImarkTullinge SKej godkänd
Johan StridhAttunda OKej godkänd
Bengt SvenssonSundbybergs IKej godkänd
Roger TinglöfVäsby OKej start
Anders BengtssonSundbybergs IKej start
Klas LindgrenVästerås SOKej start
Anders NilssonTäby OKej start
Erik AnderssonOK Österåkerej start
Thomas NilssonStora Tuna OKej start

D60

3 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK37:529:35
2Gunilla KreissJärla Orientering40:49+2:5710:20
3Eva OlssonRånäs OK41:50+3:5810:35
4Eva ElnerudSigtuna OK46:01+8:0911:38
5Helena EkbrinkIF Thor48:47+10:5512:21
6Brita NilssonOK Linné52:23+14:3113:15
7Monica OhlinRånäs OK56:28+18:3614:17
8Christina OhlinRånäs OK1:03:24+25:3216:03
9Eva WareniusAvesta OK1:10:17+32:2517:47
10Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:15:23+37:3119:05
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenej godkänd
Åsa SundbergOK Södertörnej godkänd

H60

5 140 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LindgrenOK Ödmården38:007:23
2Peter LundbergJärfälla OK38:24+0:247:28
3Andreas HjertsonOK Linné38:28+0:287:29
4Jörgen KarlssonAttunda OK40:12+2:127:49
5Lars OhlinRånäs OK42:05+4:058:11
6Björn SöderbäckOK Linné42:42+4:428:18
7Gunnar LangsSkarpnäcks OL43:18+5:188:25
8Göran JohanssonIF Åland43:19+5:198:25
9Sten-Olof MatssonLeksands OK46:00+8:008:56
10Pär JanssonIF Thor46:06+8:068:58
11Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK47:36+9:369:15
12Peter AxelssonOK Ravinen52:13+14:1310:09
13Christer SegerquistGävle OK53:17+15:1710:21
14Stefan SundeliusJärfälla OK55:19+17:1910:45
15Lars ForsstedtSöders-Tyresö57:04+19:0411:06
16Lars HagrotTäby OK57:53+19:5311:15
17Göran IvarezOK Södertörn59:12+21:1211:31
18Mats LundmanOK Roslagen59:22+21:2211:32
19Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:02:25+24:2512:08
20Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK1:02:43+24:4312:12
21Gunnar SvanbergJärfälla OK1:03:20+25:2012:19
22Peter OlssonTäby OK1:06:24+28:2412:55
23Kenneth PetterssonJärfälla OK1:12:07+34:0714:01
24Per-Erik NyströmRånäs OK1:19:05+41:0515:23
Jan GottfridssonNorbergs OKej godkänd
Björn RegerSöders-Tyresöej start
Tommy HolmérVäsby OKej start
Roland JanssonOK Linnéej start
Krister GumaeliusWaxholms OKej start

D65

3 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné45:3211:31
2Gunlis LarssonOK Enen48:07+2:3512:10
3Ulla ClevnertSpårvägens OK48:09+2:3712:11
4Ulla GummesonVäsby OK54:42+9:1013:50
5Ingrid GraneliHaninge SOK1:00:54+15:2215:25
6Annika GillgrenGävle OK1:02:21+16:4915:47

H65

4 530 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK36:358:04
2Roland WareniusAvesta OK36:48+0:138:07
3Hasse ÅbergValbo AIF38:13+1:388:26
4Ingemar GardSöders-Tyresö39:39+3:048:45
5Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF39:49+3:148:47
6Jan JohanssonIF Thor43:19+6:449:33
7Stig AnderssonOK Linné44:51+8:169:54
8Tor-Olof BlomsterIF Åland44:54+8:199:54
9Svend Erik MathiassenOK Linné46:24+9:4910:14
10Lars BoudrieVäsby OK47:19+10:4410:26
11Leif ÅkerblomOK Österåker48:49+12:1410:46
12Thomas WesterGustavsbergs OK49:18+12:4310:52
13Hans OhlinRånäs OK50:50+14:1511:13
14Christer NordströmOK Älvsjö-Örby51:46+15:1111:25
15Lars-Erik HermanssonOK Linné55:27+18:5212:14
16Jan LindgrenOK Södertörn56:48+20:1312:32
17Magnus HaraldssonGustavsbergs OK57:14+20:3912:38
18Kjell LindblomJärfälla OK59:27+22:5213:07
19Jörgen HellbergTäby OK59:55+23:2013:13
20Kenneth LarssonOK Enen1:03:17+26:4213:58
21Sven-Inge NylundJärfälla OK1:05:16+28:4114:24
22Sven HedmanAttunda OK1:08:47+32:1215:11
23Kurt MaxéSundbybergs IK1:19:52+43:1717:37
24Mats LiljaOK Enen1:28:47+52:1219:35
Per-Johan JanssonLänna IFej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Kjell LidholmIFK Hedemora OKej start
Weine WolterÅkers IFej start
Mikael TarandiIFK Lidingö SOKåterbud

D70

2 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK34:3711:41
2Birgitta BillstamJärfälla OK35:08+0:3111:52
3Christina WestmanHudiksvalls OK35:10+0:3311:52
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK35:44+1:0712:04
5Anne LundmarkJärfälla OK36:51+2:1412:26
6Margareta HagstedtVäsby OK38:18+3:4112:56
7Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF38:42+4:0513:04
8Ewa NordlundLänna IF41:22+6:4513:58
9Anna BlomgrenTullinge SK41:34+6:5714:02
10Karin DelinAlfta-Ösa OK41:38+7:0114:03
11Carin RunqvistJärfälla OK49:26+14:4916:42
12Marianne SellgrenSigtuna OK54:15+19:3818:19
13Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:00:47+26:1020:32
14Elke WilkeTierps SOK1:08:22+33:4523:05
15Laila ErlandssonMålilla OK1:09:00+34:2323:18
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Birgitta NylundJärfälla OKej godkänd

H70

4 250 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK35:118:16
2Lars GrankvistTäby OK37:45+2:348:52
3Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL39:51+4:409:22
4Bjarne BlomsterIF Åland41:54+6:439:51
5Per-Erik WåhlbergOK Linné45:36+10:2510:43
6Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK46:36+11:2510:57
7Anders SellgrenSigtuna OK48:47+13:3611:28
8Boris HolmbergIF Åland49:10+13:5911:34
9Åke WansölinSöders-Tyresö50:10+14:5911:48
10Håkan AlderudNyköpings OK51:02+15:5112:00
11Ingvar SvenssonBjursås OK52:48+17:3712:25
12Göran LarboAttunda OK52:53+17:4212:26
13Olle ArmanNyköpings OK55:52+20:4113:08
14Gunnar ErikssonJärfälla OK56:37+21:2613:19
15Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden57:06+21:5513:26
16Ebbe AdolfssonSundbybergs IK57:24+22:1313:30
17Lars Olavi PeldanEnebybergs IF57:35+22:2413:32
18Per-Åke CarlenstamVäsby OK58:30+23:1913:45
19Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:00:27+25:1614:13
20Bo WinanderJärfälla OK1:02:36+27:2514:43
21Leif BergSigtuna OK1:03:52+28:4115:01
22Leif NordinAttunda OK1:04:02+28:5115:04
23Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:26:10+50:5920:16
Leif NordlundLänna IFej start
Per-Johan VikforsOK Österåkerej start

D75

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK38:1412:55
2Eva von HeijneSigtuna OK49:23+11:0916:41
3Britt-Marie SjöbergOK Tor1:52:21+1:14:0737:57
Caje JacobssonIF Thorej start

H75

3 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK42:2810:45
2Bo HedlundIFK Enskede47:43+5:1512:04
3Torbjörn TirénHellas Orientering48:54+6:2612:22
4Håkan BoijeAttunda OK50:59+8:3112:54
5Sven-Erik SjöbergOK Tor53:06+10:3813:26
6Thord RådbergOK Roslagen53:08+10:4013:27
7Sven-Olov NorlinRimbo SOK53:50+11:2213:37
8Gunnar BengtssonSundsvalls OK55:47+13:1914:07
9Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:04:42+22:1416:22
10Sören ErikssonLänna IF1:06:44+24:1616:53
11Sören WingeUpsala IF1:12:26+29:5818:20
12Kurt BoströmOK Linné1:16:26+33:5819:21
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöej godkänd
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej godkänd
Lars JonassonJärfälla OKej start

D80

2 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Margareta WallénTäby OKej godkänd
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFej godkänd

H80

2 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LöwgrenSpårvägens OK38:4513:05
2Rolf AnderssonRimbo SOK41:15+2:3013:56
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF43:23+4:3814:39
4Urban GullbergOK Linné44:26+5:4115:00
5Sten BergstrandSkogsluffarnas OK45:39+6:5415:25
6Hugo IsgrenIFK Enskede48:57+10:1216:32
7Jan-Olof MalmSigtuna OK49:25+10:4016:41
8Ulf ÅströmOK Roslagen55:13+16:2818:39
9Bertil KarlssonOK Linné56:11+17:2618:58
10Sivert SöderbärgOK Roslagen58:35+19:5019:47
11Lars-Erik LindellVäsby OK1:00:06+21:2120:18
12Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:02:42+23:5721:10
Karl Henrik LovangIF Thorej godkänd
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej start
Rune CarlssonSundbybergs IKej start

Inskolning

1 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Astrid OhlinTullinge SK30:0920:22
Wilma OhlinTullinge SK30:0920:22
Signe SölvanderOK Rodhen20:3213:52
Arvid BjörnehallKlubblös26:4118:01
Hugo HartleySöders-Tyresö31:5621:34
Charlie RunerusSurahammars SOK31:0921:02
Hilma SölvanderOK Rodhen27:3418:37
Märta LarssonIFK Lidingö SOK18:3212:31
Greta LarssonIFK Lidingö SOK18:2212:24
Leia JanssonIFK Lidingö SOK18:3212:31
Ingemar CarlborgOK Måsen17:4311:58
Leonard Hörnell-ÖhlundOK Linné25:4917:26
Elsa RundlöfVäsby OK25:3317:15
Alvin SandbergAttunda OK15:2710:26
Vilma SandbergAttunda OK15:2810:27
Saga ÖhmanIF Thor27:0418:17
Love HeinrupJärla Orientering27:2618:32
Hilma SvenssonKlubblös39:4326:50

U1

2 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl NordströmVallentuna-Össeby OL23:279:03
2Agnes BoströmOK Linne24:29+1:029:27
3Mattias WestermarkTäby OK28:10+4:4310:52
4Julia NordströmVallentuna-Össeby OL30:47+7:2011:53
5Nils GernesOK Linné32:27+9:0012:31
6Kai UnnerudLånghundra IF33:20+9:5312:52
7Hugo RundlöfVäsby OK34:52+11:2513:27
8Nike VejedalSnättringe SK35:34+12:0713:43
9Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK37:35+14:0814:30
10Ilon HolmströmOK Ravinen42:02+18:3516:13
11Juni RylanderVäsby OK42:03+18:3616:14
12Vanna BylundIF Thor43:31+20:0416:48
13Alva DalenstamSnättringe SK43:49+20:2216:55
14Liv DalenstamSnättringe SK44:06+20:3917:01
15Isak WegmullerOK Rodhen45:02+21:3517:23
16Hugo ÅbergVäsby OK51:26+27:5919:51
Hanna WåhlströmIF Thorej start

U2 kort

2 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK30:4612:12
2Olle WidegrenIF Thor31:27+0:4112:28
3Vilhelm SödermanOK Rodhen32:09+1:2312:45
4Morgan RånmanVäsby OK33:45+2:5913:23
5Henry GrundellKlubblös36:02+5:1614:17
6Nils HåkanssonIF Thor36:06+5:2014:19
7Fabian GrybäckIF Thor36:10+5:2414:21
8Mathilda Von SchéeleOK Denseln37:52+7:0615:01
9Rasmus SigfridssonVäsby OK39:04+8:1815:30
10Gabriel Melander PerézVäsby OK42:28+11:4216:51
11Siri HåstadBromma-Vällingby SOK44:02+13:1617:28
12Vera SundbergSundbybergs IK45:34+14:4818:04
13Axel Lembke von SchéeleOK Linné46:15+15:2918:21
14Adam Von SchéeleOK Denseln46:20+15:3418:23
15Ylva SjöstedtLånghundra IF49:42+18:5619:43
16Edvin FlodellVäsby OK53:44+22:5821:19
17Ludvid BrodinLånghundra IF55:39+24:5322:05
18Siri FlodbergOK Rodhen1:03:06+32:2025:02
Simon CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Bella ViggersLånghundra IFej start

Öppen motion 1

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Villiam JaxgårdIF Thor42:1016:43
2Sofia Borg GodinhoSigtuna OK57:46+15:3622:55

Öppen motion 2

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde JanssonIFK Lidingö SOK44:1913:35
2Katarina NilssonLånghundra IF1:02:40+18:2119:13

Öppen motion 3

2 830 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BirathCentrum OK32:0611:20
2Jonas JoelssonKlubblös34:28+2:2212:10
3Sofie SandbergIF Thor38:16+6:1013:31
4Johan SjööNorbergs OK38:32+6:2613:36
5Maria SjööNorbergs OK38:34+6:2813:37
6Matilda LarssonKlubblös38:55+6:4913:45
7Åza MårtenssonIF Thor39:46+7:4014:03
8Heidi HolmqvistSnättringe SK43:04+10:5815:13
9Marike StäglichOK Linné43:51+11:4515:29
10Emilia HagrotTäby OK45:15+13:0915:59
11Emma StremanKlubblös47:11+15:0516:40
12Sara FriskLånghundra IF47:40+15:3416:50
13Maria SandbergAttunda OK49:03+16:5717:19
14Alma BarkstedtTäby OK49:52+17:4617:37
15Henric PalmJärfälla OK52:23+20:1718:30
16Elin RönnqvistOK Linné52:50+20:4418:40
17Rebecka HartvikLänna IF53:53+21:4719:02
18Lena WiklundOK Enen57:12+25:0620:12
19Ingrid Maria LindgrenCentrum OK59:02+26:5620:51
20Eva JanrikBromma-Vällingby SOK1:01:24+29:1821:41
21Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:03:09+31:0322:18
22Agnes WiklundOK Enen1:03:20+31:1422:22
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Mia Ohlin EklundRånäs OKej godkänd

Öppen motion 4

4 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LembkeOK Linné55:0611:36
2Maria Roland SandbladKlubblös1:09:38+14:3214:39
3Pernilla ÖrtqvistOK Linné1:13:08+18:0215:23
4Hilda DegerydKlubblös1:15:44+20:3815:56
5Ida WesselLänna IF1:19:37+24:3116:45
6Katarina SellingLänna IF2:02:07+1:07:0125:42
Birgitta NybergAttunda OKej godkänd
Maria Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Theresa AndersonKlubblösej godkänd
Helena PetterssonOK Linnéej start

Öppen motion 5

4 040 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias BuskeGröndal33:538:23
2Per LjungCentrum OK38:05+4:129:25
3Peter HanssonTeam Ramudden 42:29+8:3610:30
4Gustav Von HeijneNorrsken44:42+10:4911:03
5Lovisa NilssonOK Linné46:41+12:4811:33
6Sandra HanssonÄrla IF46:52+12:5911:36
7Lisa NiskaSundbybergs IK47:34+13:4111:46
8Elin TögenmarkOK Linné48:27+14:3411:59
9Helena LiljeströmGävle OK49:17+15:2412:11
10Lena ÅbomGävle OK50:33+16:4012:30
11Magnus NilssonLånghundra IF51:06+17:1312:38
12Erland SimonssonSundbybergs IK51:15+17:2212:41
13Mats BernerssonOK Enen51:52+17:5912:50
14Petter FogelbrinkVäsby OK51:54+18:0112:50
15Malin TillmanOK Roslagen52:30+18:3712:59
16Helene SvenssonRånäs OK52:48+18:5513:04
17Fabienne GaugazováOK Linné53:17+19:2413:11
18Therese BoströmJärfälla OK54:37+20:4413:31
19Helena GanslandtIFK Lidingö SOK54:40+20:4713:31
20Ebba LiliedahlKlubblös55:10+21:1713:39
21Ilse DubbelboerOK Linné55:24+21:3113:42
22Viktoria Löfgren56:04+22:1113:52
23Lena BergströmOK Rodhen56:06+22:1313:53
24Oliver SannicolòTullinge SK56:37+22:4414:00
25Nora Svedin JakobssonLånghundra IF58:30+24:3714:28
26Pernilla SvedinLånghundra IF58:32+24:3914:29
27Håkan CarlqvistSnättringe SK1:00:20+26:2714:56
28Malena CarlqvistSnättringe SK1:00:25+26:3214:57
29Anders FalkIF Thor1:00:37+26:4415:00
30Erik CederlundNorrsken1:00:57+27:0415:05
31Olov MagnussonSigtuna OK1:03:42+29:4915:46
32Jessica FredrikssonKlubblös1:04:47+30:5416:02
33Carina LidforssJärla Orientering1:05:20+31:2716:10
34Catrine JohanssonVäsby OK1:08:21+34:2816:55
35Moa JohanssonVäsby OK1:08:22+34:2916:55
36Amanda RådströmOK Enen1:15:44+41:5118:44
37Sara BjörnehallKlubblös1:18:05+44:1219:19
38Johanna AlfredssonGävle OK1:27:42+53:4921:42
39Pia BylundIF Thor1:31:39+57:4622:41
40Mathias JonssonUpsala IF1:32:15+58:2222:50
41Roland HotzOK Linné1:40:36+1:06:4324:54
42Luc Van BurikOK Rodhen1:49:21+1:15:2827:04
43Rodek HiddinkOK Rodhen1:49:28+1:15:3527:05
Anna TrossingTäby OKej godkänd
Anders SöderqvistLånghundra ej godkänd

Öppen motion 6

5 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LiliedahlEnebybergs IF48:078:15
2Niklas SvanbergKlubblös1:01:17+13:1010:30
3Tomas BorgSundbybergs IK1:06:25+18:1811:23
4Olle GelinOK Rodhen1:08:23+20:1611:43
5Mattias ÖrtqvistOK Linné1:15:48+27:4113:00
6Anders EkströmOK Linné1:36:37+48:3016:34
7Magnus JosefssonVäsby OK1:58:00+1:09:5320:14
8Lena KovaleffOK Linné2:00:08+1:12:0120:36
9Elisabeth JakobssonBishopstown Orienteering Club2:10:02+1:21:5522:18
10Anna Priedite2:28:57+1:40:5025:32
Per LarssonVäsby OKej godkänd
Ylva LidénVäsby OKej godkänd
Kathryn BarkerKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GrywenzOK Linné22:357:37
2Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK27:53+5:189:25
3Emil DöhlMalungs OK Skogsmårdarna28:05+5:309:29
4Staffan BromanOK Roslagen29:28+6:539:57
5Kjell JanssonLånghundra IF29:50+7:1510:04
6Torsten PetterssonLånghundra IF29:56+7:2110:06
7Carin RosénGustavsbergs OK30:33+7:5810:19
8Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK30:49+8:1410:24
9Bente HenrikssonRånäs OK30:55+8:2010:26
10Anders FlodbergOK Rodhen31:13+8:3810:32
11Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK32:03+9:2810:49
12Stefan GranathVäsby OK32:14+9:3910:53
13Lina SöderkvistSäterbygdens OK32:33+9:5810:59
14Stina AndreassonGustavsbergs OK33:09+10:3411:11
15Mattias JäderOK Rodhen33:56+11:2111:27
16Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering33:58+11:2311:28
17Kristin KensbyOK Tyr35:05+12:3011:51
18Bernhard KlingOK Rodhen35:07+12:3211:51
19Sara NylénBromma-Vällingby SOK35:24+12:4911:57
20Emma JohanssonSundbybergs IK36:34+13:5912:21
21Pille HedströmSöders-Tyresö36:59+14:2412:29
22Anna JanssonRånäs OK37:25+14:5012:38
23Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK38:12+15:3712:54
24Peter KjellbergKlubblös38:13+15:3812:54
25Karin HallinOK Linné38:29+15:5413:00
26Olle JanrikBromma-Vällingby SOK38:43+16:0813:04
27Inger SörlénTäby OK39:16+16:4113:15
28Åsa NylénBromma-Vällingby SOK40:36+18:0113:42
29Katrin JosefssonVäsby OK40:43+18:0813:45
30Ingvar SöderqvistSöderhamns OK41:11+18:3613:54
31Anne LöfgrenKlubblös42:19+19:4414:17
32Göran HanssonTäby OK42:27+19:5214:20
33Birgitta PetersenOK Enen42:40+20:0514:24
34Monica RostöRånäs OK43:58+21:2314:51
35Per WesterlundSkogsluffarnas OK45:07+22:3215:14
36Claes HammarlingLänna IF45:19+22:4415:18
37Mats FrostOK Roslagen45:21+22:4615:19
38Karin HannrupIF Thor45:37+23:0215:24
39Klara HåstadBromma-Vällingby SOK50:26+27:5117:02
40Jan-Erik LarssonUpsala IF52:52+30:1717:51
41Jessica StrömqvistAttunda OK53:37+31:0218:06
42Anna PaulsonIF Thor53:52+31:1718:11
43Maria LidénVäsby OK56:18+33:4319:01
44Jessica ÖqvistFredrikshof IF CK57:29+34:5419:25
45Amanda TellsénOK Roxen57:34+34:5919:26
46Richard PaakkonenOK Roxen57:35+35:0019:27
47Jan HägerOK Södertörn57:56+35:2119:34
48Clary BernerssonOK Enen58:26+35:5119:44
49Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:01:26+38:5120:45
50Karin PalmOK Linné1:01:44+39:0920:51
51Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:08:21+45:4623:05
52Ann-Marie GrankvistVäsby OK1:10:49+48:1423:55
53Jonny BobergBromma-Vällingby SOK1:42:22+1:19:4734:35
Peter OláRånäs OKej godkänd
Anders ÅgrenStenungsunds OKej godkänd
Lina PåveIF Thorej godkänd
Kristina TinglöfDegerfors OKej start

Öppen motion 8

4 660 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ross SmithOK Linné31:046:40
2Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK32:48+1:447:02
3David KlemanTäby OK35:16+4:127:34
4Alexandra VejedalKamrat och IF KIF36:08+5:047:45
5Robin WesterlundTäby OK36:39+5:357:51
6Jonas HallmanAttunda OK37:15+6:117:59
7Tomas UlanderKlubblös37:17+6:138:00
8Tommy ÅhmanLånghundra IF37:23+6:198:01
9Jacob SvenssonOK Linné38:12+7:088:11
10Christoffer SandbergIF Thor38:24+7:208:14
11Peter JaxgårdIF Thor39:03+7:598:22
12Ruhdi KarlssonVästerås SOK39:28+8:248:28
13Erik WallinIF Thor39:34+8:308:29
14Jan-Olof BogrenSundbybergs IK39:42+8:388:31
15Anne Cecilie LövaldTäby OK41:11+10:078:50
16Johannes MelinIF Thor42:36+11:329:08
17David FriebergKlubblös42:56+11:529:12
18Stefan JohanssonOK Vivill43:09+12:059:15
19Samantha SaegerOK Linné43:11+12:079:16
20Jenny WegmullerOK Rodhen43:37+12:339:21
21Andrea WesterdahlTäby OK43:51+12:479:24
22Ola NyqvistOK Södertörn43:57+12:539:25
23Johan SpetzStenungsunds OK44:19+13:159:30
24Sofia WallinIF Thor44:32+13:289:33
25Tommy StenviOK Linné44:51+13:479:37
26Urban StåhlSundbybergs IK44:54+13:509:38
27Anders BengtssonKlubblös45:03+13:599:40
28Sofia SöllvanderOK Rodhen45:23+14:199:44
29Jan AnderssonGävle OK46:21+15:179:56
30Magnus SneitzJärfälla OK46:46+15:4210:02
31Kia NordströmTäby OK47:05+16:0110:06
32Björn RundlöfVäsby OK47:20+16:1610:09
33Stefan NilssonOK Linné47:44+16:4010:14
34Robert ColeVäsby OK48:26+17:2210:23
35Anna RökenTäby OK49:16+18:1210:34
36Birgitta OlssonTäby OK49:52+18:4810:42
37Börje PerssonOK Ravinen50:38+19:3410:51
38Lena RisbyOK Ravinen51:02+19:5810:57
39Magnus DalenstamSnättringe SK52:24+21:2011:14
40Cecilia FochsenWaxholms OK52:33+21:2911:16
41Maria ColeVäsby OK52:57+21:5311:21
42Tobias GrundellGotlands Bro OK53:43+22:3911:31
43Helena WidegrenIF Thor53:44+22:4011:31
44Håkan RostöRånäs OK54:53+23:4911:46
45Ninna EngströmLånghundra IF54:56+23:5211:47
46Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK56:01+24:5712:01
47Anders WetterlingJärla Orientering56:18+25:1412:04
48Torbjörn ThufvessonCentrum OK57:15+26:1112:17
49Malin JanssonRånäs OK58:55+27:5112:38
50My HeinrupJärla Orientering59:14+28:1012:42
51Örjan StenfloVimmerby OK1:01:06+30:0213:06
52Josef OdevikKlubblös1:03:00+31:5613:31
53Håkan WahlnäsOK Linné1:03:01+31:5713:31
54Andreas LundinOK Linné1:07:22+36:1814:27
55Björn HaulinKlubblös1:08:13+37:0914:38
56Ylva FornanderCentrum OK1:10:02+38:5815:01
57Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:30:52+59:4819:29
Christina BirathStenungsunds OKej godkänd
Niclas HällströmIF Thorej start

Öppen motion 9

7 380 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL50:546:53
2Josef NordlundOK Linné52:26+1:327:06
3Jörgen OhlinTullinge SK57:38+6:447:48
4Jan HanssonStenungsunds OK58:06+7:127:52
5Einar ErikssonAttunda OK58:28+7:347:55
6Andreas AnderssonOK Roslagen59:30+8:368:03
7John HartleySöders-Tyresö1:01:07+10:138:16
8Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:02:53+11:598:31
9Olle KarlströmOK Linné1:02:55+12:018:31
10Niklas WansölinOK Ravinen1:04:48+13:548:46
11David DahlgrenOK Linné1:04:51+13:578:47
12Karin HagwallLunds OK1:09:56+19:029:28
13Anders TvärånaOK Linné1:12:20+21:269:48
14Filip OlssonVäsby OK1:12:53+21:599:52
15Olof LethagenCentrum OK1:13:10+22:169:54
16Emma RisbyKlubblös1:20:36+29:4210:55
17Henrik RoosOK Linné1:20:50+29:5610:57
18Linus JanssonKlubblös1:22:28+31:3411:10
19Niclas RökenTäby OK1:22:55+32:0111:14
20Jakob HedbergUppsala LK1:28:39+37:4512:00
21Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:29:56+39:0212:11
22MArtin JakobssonBishopstown Orienteering Club1:31:01+40:0712:19
23Hideto TakahashiOK Linne1:34:49+43:5512:50
24Lars PetterssonOK Linné1:35:23+44:2912:55
25Takumi IkedaOK Linné1:36:00+45:0613:00
26Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK1:43:42+52:4814:03
27Olle RisbyKlubblös1:59:59+1:09:0516:15
28Ingrid SegerbergOK Linné2:02:07+1:11:1316:32
Fredrik SundinOK Linnéej godkänd
Per-Anders LindgrenCentrum OKej godkänd

U3 kort

2 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freja ÖhmanVäsby OK38:4313:40
2Edwin EnquistSigtuna OK41:53+3:1014:47
3Erik LidénVäsby OK52:34+13:5118:34
4Felicia KrafftLänna IF55:44+17:0119:41
5Felix ÖhmanVäsby OK1:00:58+22:1521:32
6Oskar BjörnehallKlubblös1:05:25+26:4223:06
7Alva StrömlandSigtuna OK1:21:58+43:1528:57
Elin SjöstedtLånghundra IFej godkänd

U3 lång

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina HåstadBromma-Vällingby SOK1:03:1017:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser