Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Orintos vårtävling, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Orintos vårtävling, sprint
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: torsdag 10 maj 2018

D21

2 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK18:046:49
2Klara AxelssonEksjö SOK19:14+1:107:15
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK19:20+1:167:17
4Karin HåkanssonOK Gränsen21:01+2:577:55
5Emma KindbomIF Hagen21:13+3:098:00
6Irma FridolfssonOK Gränsen21:15+3:118:01
7Therése IvarssonOK Skogshjortarna21:27+3:238:05
8Lovisa LemanGöteborgs SK21:42+3:388:11
9Malin SettergrenHalmstad OK21:47+3:438:13
10Sara IvarssonOK Kullingshof23:41+5:378:56
11Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb24:26+6:229:13
12Julia BirathStenungsunds OK24:42+6:389:19
13Alice HultinOK Löftan25:06+7:029:28
14Klara HolmgårdKils OK26:13+8:099:53
15Desiré RexOK Landehof27:30+9:2610:22
Lisa WeimannFalköpings AIK OKej godkänd
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start
Karin ThernOK Skogshjortarnaej start

H21

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan FridolfssonOK Gränsen18:446:15
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering19:04+0:206:22
3Christian KarldénKvillebyns SK19:26+0:426:29
4Thomas LjungOK Kullingshof20:30+1:466:51
5Niclas StåhlFalköpings AIK OK21:41+2:577:15
6Andréas ThernOK Skogshjortarna21:47+3:037:17
7Niklas NilssonHärlövs IF21:51+3:077:18
8Niklas HidmanHalmstad OK22:15+3:317:26
9Jonas LauriFK Herkules22:18+3:347:27
10Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb22:52+4:087:38
11Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb24:04+5:208:02
12Erik KvarnströmKils OK25:44+7:008:36
13Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering28:53+10:099:39
Daniel HåkanssonOK Gränsenej start

D18

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FlakbergIFK Göteborg Orientering19:367:48
2Johanna NilssonKungälvs OK19:55+0:197:56
3Elsa KamforsOK Kullingshof24:35+4:599:47
4Emelie RönnborgIK Uven25:04+5:289:59
5Matilda JohannessonFrölunda OL26:36+7:0010:35

H18

2 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BergstedtMarkbygdens OK18:186:19
2Wilmer LindblomKungälvs OK27:08+8:509:23
3Marcus RagnarssonMarkbygdens OK37:59+19:4113:08
Erik LundStenungsunds OKej godkänd
Viktor Le ClaireFK Herkulesej start

D16

2 390 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK17:217:15
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK18:09+0:487:35
3Alma HjertbergHestra IF19:05+1:447:59
4Moa SkoogFalköpings AIK OK19:15+1:548:03
5Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering19:37+2:168:12
6Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb21:27+4:068:58
7Julia LindbladSävedalens AIK21:40+4:199:03
8Sofia ElverlindOK Tranan24:11+6:5010:07
9Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK24:28+7:0710:14
10Emma IvarssonOK Kullingshof25:54+8:3310:50
11Elina FredmanOK Skogshjortarna30:05+12:4412:35

H16

2 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna15:196:00
2Jakob GunnarssonLerums SOK17:21+2:026:48
3Hugo MandingerTrollhättans SOK17:45+2:266:57
4Anton KastrupFK Herkules17:56+2:377:01
5Felix DrejmoOK Landehof17:57+2:387:02
6Nils GrimbeckSävedalens AIK17:58+2:397:02
7Nils KörleOK Landehof18:35+3:167:17
8Adam SkoglundUlricehamns OK21:11+5:528:18
9Emrik LindFK Herkules22:47+7:288:56
10Johan LundStenungsunds OK22:51+7:328:57
11Oscar LundborgKungälvs OK23:53+8:349:21
12Linus AhlénIF Hagen24:21+9:029:32
13Albin GenbergUlricehamns OK27:10+11:5110:39
14Anton LundOK Skogshjortarna28:13+12:5411:03
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Edvin HenryssonTibro OKutgått
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Samuel BökeOK Kullingshofej start

D14

1 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WesthMullsjö SOK16:268:23
2Marta TörnströmFK Friskus-Varberg16:43+0:178:31
3Elsa BobergIF Rigor17:00+0:348:40
3Elin AxelssonMullsjö SOK17:00+0:348:40
5Agnes KamforsOK Kullingshof17:01+0:358:40
6Agnes IvarssonOK Skogshjortarna17:50+1:249:05
7Matilda AspIFK Göteborg Orientering18:06+1:409:14
8Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK19:30+3:049:56
8Maja KarmstigFK Friskus-Varberg19:30+3:049:56
10Wilma PetterssonOK Kullingshof19:32+3:069:57
11Ida KörleOK Landehof21:41+5:1511:03
12Stella BurénIK Ymer21:52+5:2611:09
13Anna BackmanLidköpings VSK22:40+6:1411:33
14Anna GenbergUlricehamns OK23:17+6:5111:52
15Lisa ÖstenssonOK Tranan26:12+9:4613:22
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start

H14

2 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar FovaeusSävedalens AIK14:527:17
2Alfred HallqvistUlricehamns OK15:10+0:187:26
3Emil LindbladSävedalens AIK15:18+0:267:30
4Tom WeihartHestra IF15:20+0:287:30
5William RönnborgIK Uven15:43+0:517:42
6Hannes EssungerSjövalla FK15:53+1:017:47
7Erik GullbrandIF Hagen15:58+1:067:49
8Fabian AlinderSjövalla FK16:22+1:308:01
9Axel BrönnestamOK Gipen16:36+1:448:08
10Ebbe HolmqvistSjövalla FK16:47+1:558:13
11Isak SkoglundUlricehamns OK17:41+2:498:40
12Joar EliassonOK Orinto18:14+3:228:56
13Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb18:41+3:499:09
14Simon WesthMullsjö SOK19:13+4:219:25
15Albin SundströmHestra IF19:17+4:259:27
16Liam JohanssonIF Hagen22:06+7:1410:50
17Otto LarssonOK Tranan22:08+7:1610:50
18Linus AlinderSjövalla FK25:12+10:2012:21
19Valter DrejmoOK Landehof25:51+10:5912:40
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej start
Rasmus LarssonBredareds IFej start

D12

1 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna13:387:24
2Klara EberlénOK Skogshjortarna15:03+1:258:10
3Emilia ElverlindOK Tranan15:05+1:278:11
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb15:56+2:188:39
5Emma AhlénIF Hagen16:49+3:119:08
6Frida OdénFjärås AIK17:48+4:109:40
7Ella PetterssonOK Kullingshof17:56+4:189:44
8Emelina HolmqvistSjövalla FK18:14+4:369:54
9Elin BlomqvistMarkbygdens OK20:14+6:3610:59
10Agnes JohanssonIF Hagen20:34+6:5611:10
11Elsie HäggmarkMarkbygdens OK21:21+7:4311:36
12Mira FlansbjerKinnaströms SK23:57+10:1913:00
13Frida SkoglundUlricehamns OK32:19+18:4117:33
14Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb33:04+19:2617:58
15Anna JohannessonFrölunda OL44:45+31:0724:19

H12

1 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg Orientering13:287:19
2Edvin SonedahlOK Landehof14:06+0:387:39
3Felix JohanssonOK Alehof15:39+2:118:30
4Isak TörnströmFK Friskus-Varberg18:28+5:0010:02
5Joar BlomqvistBredareds IF20:03+6:3510:53
6Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb20:50+7:2211:19
7Oskar HjertbergHestra IF22:08+8:4012:01
8Melvin LundOK Skogshjortarna23:48+10:2012:56
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej start

D10

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba EberlénOK Skogshjortarna17:2211:34
2Alice LarssonBredareds IF26:12+8:5017:28
3Ida IvarssonOK Skogshjortarna28:00+10:3818:40
4Leonie LichtenbergBredareds IF33:25+16:0322:16
5Linnéa RexOK Landehof33:52+16:3022:34
6Meja PetterssonOK Kullingshof39:05+21:4326:03
7Evelina BjörkmanKungälvs OK39:14+21:5226:09

H10

1 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan11:487:52
2Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg13:00+1:128:40
3Gustav RexOK Landehof13:50+2:029:13
4Melker SundströmHestra IF15:01+3:1310:00
5Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb16:14+4:2610:49
6Bruno FovaeusSävedalens AIK17:57+6:0911:58
7Elias BengtssonOK Tranan18:24+6:3612:16
8Ted NömmIFK Göteborg Orientering23:41+11:5315:47
9Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb30:38+18:5020:25
William RönnFK Friskus-Varbergej godkänd
Theo LarssonOK Trananej start

D40

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK17:137:12
2Lotta SaetreOK Landehof17:46+0:337:26
3Johanna SundströmHestra IF18:51+1:387:53
4Anna BerlinKungälvs OK19:03+1:507:58
5Nina AhlénIF Hagen21:36+4:239:02
6Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK22:58+5:459:36
7Anna LarssonOK Gipen27:31+10:1811:30
8Christine LundOK Skogshjortarna27:55+10:4211:40
9Terese LarssonOK Tranan28:19+11:0611:50
10Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb32:18+15:0513:30
Åsa HedströmOK Skogshjortarnaej start

H40

2 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HägerstrandKungälvs OK20:067:45
2Max LarssonOK Tranan22:00+1:548:29
3Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb24:16+4:109:22
4Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb25:43+5:379:55
5Anders LundOK Skogshjortarna31:22+11:1612:06

D45

2 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina AxelssonMarkbygdens OK20:518:52
2Charlotte DrejmoOK Landehof22:15+1:249:28
3Karolina MelkstamLerums SOK22:51+2:009:43
4Gisela LindFK Herkules23:02+2:119:48
5Linda GunnarssonLerums SOK24:43+3:5210:31
6Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering25:24+4:3310:48
7Anna RönnborgIK Uven25:32+4:4110:51
8Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna25:39+4:4810:54
9Maria TuressonHärlövs IF25:50+4:5910:59
10Åsa BrusehedFK Herkules26:17+5:2611:11
11Gunilla FredmanOK Skogshjortarna28:05+7:1411:57
12Ulrika OdénFjärås AIK28:24+7:3312:05
13Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering29:07+8:1612:23
14Monika HjellströmGränna-Bygdens OK31:07+10:1613:14

H45

2 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK15:466:10
2Martin BobergIF Rigor16:04+0:186:18
3Andreas EklundGöteborg-Majorna OK17:43+1:576:56
4Fredrik BergIF Rigor18:23+2:377:12
5Anders KindbomIF Hagen18:47+3:017:21
6Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb18:52+3:067:23
7Henrik MelkstamLerums SOK19:42+3:567:43
8William RexOK Landehof19:56+4:107:49
9Henrik EssungerSjövalla FK20:54+5:088:11
10Pontus KastrupFK Herkules20:57+5:118:12
11Mats RönnborgIK Uven21:49+6:038:33
12Torbjörn PetterssonOK Kullingshof21:50+6:048:33
13Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb22:11+6:258:41
14Gary LarssonOK Skogshjortarna22:42+6:568:54
15Greger AhlénIF Hagen23:45+7:599:18
16Erik LauriFK Herkules23:57+8:119:23
17Anders GenbergUlricehamns OK24:23+8:379:33
18Kristofer DrejmoOK Landehof24:40+8:549:40
19Johan HanssonOK Löftan27:17+11:3110:41
20Pär JohannessonFrölunda OL36:39+20:5314:22

D50

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HägnanderLidköpings VSK21:299:40
2Lena PeterssonOK Alehof22:02+0:339:55
3Eva NilssonKungälvs OK24:34+3:0511:03
4Agnetha Le ClaireFK Herkules29:54+8:2513:28
5Christina LiljeqvistStenungsunds OK30:18+8:4913:38

H50

2 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MarsMarkbygdens OK16:526:43
2Ragnar UppströmFK Herkules18:07+1:157:13
3Martin MandingerTrollhättans SOK19:07+2:157:36
4Erik RuotsalainenFrölunda OL19:14+2:227:39
5Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK19:20+2:287:42
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK19:55+3:037:56
7Hans NilssonKungälvs OK21:08+4:168:25
8Kjell JohanssonIF Hagen21:53+5:018:43
9Mikael NömmIFK Göteborg Orientering24:47+7:559:52
10Bernt BerndtssonFrölunda OL26:32+9:4010:34
11Jonas HultinOK Löftan29:42+12:5011:49
12Anders SandbergMarkbygdens OK30:24+13:3212:06
Torbjörn KjörkFrölunda OLej godkänd
Bengt Le ClaireFK Herkulesej start

D55

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules17:178:28
2Birgit HanssonHerrestads AIF21:54+4:3710:44
3Nina BejbomUddevalla OK22:08+4:5110:50
Christina BirathStenungsunds OKej godkänd

H55

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:547:29
2Jan HanssonStenungsunds OK17:58+0:047:31
3Per-Arne WahlgrenSjövalla FK18:04+0:107:33
4Christer BorgGöteborg-Majorna OK18:41+0:477:49
5Jonas BornetunSkillingaryds FK18:43+0:497:49
6Benjamin ViebkeMalmö OK20:51+2:578:43 Ladda ner rutt i gpx-format
7Klaes AxelssonMullsjö SOK21:50+3:569:08
8Magnus UppströmFK Herkules22:35+4:419:26
9Clas BörjessonIK Uven23:08+5:149:40
10Lars OlssonFK Göingarna26:05+8:1110:54
Torsten BacktemanLerums SOKej start

D60

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad21:4010:37
2Kerstin Haugen LundStenungsunds OK24:09+2:2911:50
3Jane McpheatFK Herkules26:01+4:2112:45
4My EngströmLerums SOK26:53+5:1313:10
5Margareta NetzTrollhättans SOK31:26+9:4615:24
6Lena JohanssonSkogspojkarnas OK38:30+16:5018:52
Brith MohlinIK Sternej godkänd

H60

2 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:477:59
2Svante LindgrenKorsnäs IF OK19:02+0:158:05
3Urban LarssonOK Gipen20:04+1:178:32
4Jerker NetzTrollhättans SOK20:23+1:368:40
5Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK20:26+1:398:41
6Ulf BjörkdahlHerrestads AIF22:39+3:529:38
7Ulf PetersonKungälvs OK25:01+6:1410:38
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Arne LundStenungsunds OKej start

D65

1 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KnutssonSävedalens AIK20:4911:41
2Solveig HedenblomSjövalla FK20:55+0:0611:45
3Gunilla HogedalVänersborgs SK21:05+0:1611:50
4Karin AxelssonIK Uven22:06+1:1712:24
5Britt-Marie LarssonSOK 6826:11+5:2214:42
6Marion HallstenUddevalla OK38:20+17:3121:32

H65

2 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK18:268:18
2Sten BlomströmIK Stern20:43+2:179:19
3Lars HogedalVänersborgs SK21:26+3:009:39
4Stanley MattssonIK Uven21:46+3:209:48
5Stefan MillegårdSävedalens AIK21:57+3:319:53
6Gunnar BejbomUddevalla OK22:51+4:2510:17
7Per IvarssonUddevalla OK23:31+5:0510:35
8Per FredrikssonOK Skogshjortarna23:56+5:3010:46
9Sören KarlssonMullsjö SOK24:34+6:0811:03
10Anders KumlinIK Ymer25:48+7:2211:37
11Lars GrehnMullsjö SOK25:49+7:2311:37
12Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK25:55+7:2911:40
13Anders MohlinIK Stern36:30+18:0416:26
Bo HerderssonMarkbygdens OKej godkänd
Bill AnderssonHestra IFej godkänd

D70

1 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK23:5113:37
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK25:17+1:2614:26
3Barbro BörjessonOK Skogshjortarna28:53+5:0216:30
4Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK29:49+5:5817:02
Rosa JohanssonIK Uvenej godkänd

H70

2 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne AlexanderssonStenungsunds OK17:438:41
2Leif SandgrenFrosta OK18:59+1:169:18
3Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering19:12+1:299:24
4Håkan NilssonMalmö OK19:46+2:039:41
5Sören SvenssonSjövalla FK20:09+2:269:52
6Leif LöfTrollhättans SOK20:28+2:4510:01
7Torbjörn KarldénKvillebyns SK20:33+2:5010:04
8Rune SandbergUddevalla OK20:43+3:0010:09
9Dag LorénOK Frisene22:45+5:0211:09
10Olle AdolfssonLerums SOK23:09+5:2611:20
11Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK23:55+6:1211:43
12Lennart AlmströmIK Stern25:35+7:5212:32
13Ronny RagnarssonMarkbygdens OK26:58+9:1513:13
14Lars-Olof RönnqvistOK Löftan30:20+12:3714:52
15Göran SvanBorås GIF32:07+14:2415:44
16Bert LuvöFK Herkules32:48+15:0516:04
17Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK38:34+20:5118:54

D75

1 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF23:4913:50
2Lena WaernTrollhättans SOK27:07+3:1815:45
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK27:47+3:5816:09
4Britt RangertIK Ymer28:04+4:1516:19
5Ingrid HermanssonIK Ymer31:05+7:1618:04
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

1 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna18:1510:15
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna18:59+0:4410:39
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:14+1:5911:22
4Bengt-Åke SvenssonIK Ymer22:06+3:5112:24
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK22:14+3:5912:29
6Lars LjungbergTrollhättans SOK22:49+4:3412:49
7Gösta LindqvistOK Löftan25:01+6:4614:03
8Sune MentorGöteborg-Majorna OK27:06+8:5115:13
9Christer WestbergIFK Göteborg Orientering31:14+12:5917:32
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Kurt FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bengt HanssonOK Löftanej start
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start

D80

1 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK24:1014:03
2Marianne GrahnGöteborgs SK31:28+7:1818:17
3Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK36:45+12:3521:21
4Barbro VallinKungälvs OK38:24+14:1422:19
5Vivi-Anne BylundRydboholms SK39:25+15:1522:55
6Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK52:53+28:4330:44
Inger HallbergIK Uvenej godkänd
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H80

1 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK22:1812:44
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad24:35+2:1714:02
3Gunnar BylundRydboholms SK47:00+24:4226:51

H85

1 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven28:3816:38
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared38:08+9:3022:10

U1

1 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eliva PerssonGällstadbygdens SOK12:2910:08
2Ingrid BirkestadOK Orinto14:42+2:1311:57
3Jakub DobsicekOK Orinto14:50+2:2112:03
4Olle BlomqvistMarkbygdens OK14:53+2:2412:06
5Isabella StiernstedtKungälvs OK15:12+2:4312:21
6Selma BirkestadOK Orinto15:16+2:4712:24
7Lova HogedalOK Alehof16:00+3:3113:00
8Viola RönnFK Friskus-Varberg16:12+3:4313:10
9Benias ReimertzGällstadbygdens SOK16:19+3:5013:15
10Einar EliassonOK Orinto16:42+4:1313:34
11Leon GjeinOK Tyr17:16+4:4714:02
12Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK18:32+6:0315:04
13Erik HägerstrandKungälvs OK19:34+7:0515:54
14Albin LövgrenKlubblös22:28+9:5918:15
15Nils BirkestadOK Orinto23:30+11:0119:06
16Widar BodinGällstadbygdens SOK23:45+11:1619:18
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubbej start

U2

1 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb12:048:33
2Arvid HägerstrandKungälvs OK16:18+4:1411:33
3Joel OlaussonOK Orinto17:46+5:4212:36
4Melker FlansbjerKinnaströms SK18:36+6:3213:11
5Alva JunkellFK Herkules19:46+7:4214:01
6Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb21:51+9:4715:29
7Johannes BlomqvistBredareds IF29:32+17:2820:56
8Gustaf IngelsboOK Tranan29:41+17:3721:03
9Linnea LövgrenKlubblös30:44+18:4021:47
10Arvid JunkellFK Herkules34:36+22:3224:32
Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varbergej start

Öppen motion 1

1 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma GullbrandIF Hagen23:3215:41

Öppen motion 3

1 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf BergquistSjövalla FK12:376:51
2Karin BirkestadKlubblös15:59+3:228:41
3Alice HägnanderLidköpings VSK17:19+4:429:24
4Leif BlomqvistBredareds IF18:06+5:299:50
5Walter BodinGällstadbygdens SOK19:05+6:2810:22
6Ingvar MarsKinnaströms SK21:12+8:3511:31
7Anita BodinGällstadbygdens SOK23:17+10:4012:39
8Ulla RagnarssonMarkbygdens OK23:51+11:1412:57
9Mia SmithKlubblös28:09+15:3215:17
10Kurt BodinGällstadbygdens SOK33:09+20:3218:00
11Lillemor HallinOK Landehof35:49+23:1219:27
12Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK39:59+27:2221:43

Öppen motion 5

2 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK18:167:34
2Anders ReimertzGällstadbygdens SOK18:40+0:247:44
3Fredrik KörleOK Landehof20:21+2:058:26
4Sven SundströmBredareds IF20:24+2:088:27
5Viktor SundströmBredareds IF20:45+2:298:36
6Erik BillströmOK Orinto21:02+2:468:43
7Helena BlomqvistMarkbygdens OK22:02+3:469:08
8Per-Olof DavalliusKlubblös22:27+4:119:18
9Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK22:46+4:309:26
10Mikael NilssonFK Friskus-Varberg22:51+4:359:28
11Mathias SundbäckSävedalens AIK23:52+5:369:54
12Helena HjertbergHestra IF23:56+5:409:55
13Patrik NilssonVänersborgs SK24:18+6:0210:04
14Ann GrimbeckSävedalens AIK24:29+6:1310:09
15Åsa PetterssonOK Kullingshof24:42+6:2610:14
16Niklas KamforsOK Kullingshof25:33+7:1710:36
17Axel GrimbeckSävedalens AIK27:18+9:0211:19
18Rebecka BergKlubblös28:06+9:5011:39
19Nina KastrupFK Herkules28:55+10:3911:59
20Annie KamforsOK Kullingshof29:23+11:0712:11
21Karl-Eric BackmanLidköpings VSK29:39+11:2312:18
22Renita PåsseIF Hagen30:22+12:0612:36
23Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK32:12+13:5613:21
24Lars LarssonSjövalla FK33:22+15:0613:50
25Kristina TellqvistIK Dran34:44+16:2814:24
26Pia HendbergIK Uven36:15+17:5915:02
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Stig WallermanBorås GIFej godkänd

Öppen motion 7

2 890 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof16:035:33
2Adam FredénFalköpings AIK OK17:27+1:246:02
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna19:35+3:326:46
4Petter BergstedtMarkbygdens OK19:39+3:366:47
5Stefan TisellIK Stern20:25+4:227:03
6Tobias HolmqvistSjövalla FK21:28+5:257:25
7Morgan BodinGällstadbygdens SOK22:33+6:307:48
8Johan FilipssonMarkaryds FK22:41+6:387:50
9Per NyfeldtIK Ymer23:42+7:398:12
10Torbjörn SaetreOK Landehof23:51+7:488:15
11Mattias KarlssonOK Tranan25:05+9:028:40
12Mattias BengtssonOK Tranan25:33+9:308:50
13Jesper IngelsboOK Tranan25:45+9:428:54
14Magnus ElverlindOK Tranan25:55+9:528:58
15Lars LjungbergSjövalla FK27:48+11:459:37
16William BodinGällstadbygdens SOK30:07+14:0410:25
17Sören AnderssonIK Dran30:53+14:5010:41
18Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb32:21+16:1811:11
19Emilia JohanssonOK Gisle34:04+18:0111:47
20Alfred JohanssonOK Alehof41:50+25:4714:28
Olof BjörkmanKungälvs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser