Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Ludvika OK
Datum: tisdag 7 augusti 2018

D16

4 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor48:209:50
2Klara AnderssonDomnarvets GOIF52:21+4:0110:39
3Karin WedmanVästerbergslagens OL1:02:57+14:3712:49
4Ida HallinSurahammars SOK1:07:43+19:2313:47
5Tilda GolsäterKorsnäs IF OK1:09:05+20:4514:04
6Lilian PalmHJS-Vansbro OK1:09:34+21:1414:10
7Tyra DernfalkVästerbergslagens OL1:09:55+21:3514:14
8Isabella JoonsLeksands OK1:12:09+23:4914:41
9Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL1:24:57+36:3717:18
10Tilda WigforssArboga OK1:40:04+51:4420:22
Filippa JiréniusVästerbergslagens OLej godkänd
Elsa NilssonDomnarvets GOIFej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
My BlixtAvesta OKej start

H16

5 670 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas CarlssonStora Tuna OK49:248:42
1Melker NordgrenOK Kåre49:248:42
3David MelinOK Rodhen49:41+0:178:45
4Karl GranathOK Kåre51:44+2:209:07
5Erik BrandtDomnarvets GOIF53:16+3:529:23
6Erik NilssonDalaportens OL54:08+4:449:32
7Tamás SzütsVästerås SOK1:11:58+22:3412:41
8Martin SandqvistVästerås SOK1:14:22+24:5813:06
9Kevin SjölanderOK Rodhen1:18:33+29:0913:51
10Filip BäckArboga OK1:20:59+31:3514:16
John McLellandOK Rodhenej godkänd
Elis SandbergAlfta-Ösa OKej godkänd

D15

4 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre40:278:45
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK44:37+4:109:39
3Elsa GörasLeksands OK47:09+6:4210:12
4Hanna JonsellIF Thor48:29+8:0210:29
5Tilda BergLeksands OK52:22+11:5511:20
6Alma WallmanVästerbergslagens OL56:09+15:4212:09
7Emma EliassonDomnarvets GOIF1:01:21+20:5413:16
8Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL1:13:22+32:5515:52
9Fanny CedstedtLånghundra IF1:20:53+40:2617:30
10Rebecka HaslerSurahammars SOK1:33:44+53:1720:17
11My VelanderSurahammars SOK1:48:03+1:07:3623:23
Tuva-Cajsa SpikLeksands OKej godkänd
Wilma ThornellSurahammars SOKej godkänd
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd
Amanda HallVästerås SOKej godkänd
Emilia JohnssonOK Kåreej start
Thea NordinKorsnäs IF OKej start

H15

5 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin GezeliusIFK Mora OK45:368:17
2Christoffer LindgrenOK Kåre50:45+5:099:13
3Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK53:36+8:009:44
4Jakob WidelundOK Kåre55:48+10:1210:08
5Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:00:55+15:1911:04
6Markus HalvarssonLeksands OK1:02:53+17:1711:26
Simon WahlnäsOK Linnéej godkänd
Ossian KihlströmDalaportens OLej godkänd
Klockar-Eskil NääsLeksands OKej godkänd
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OKej start
Elliot AngelsiööOK Linnéej start

D14

4 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK37:189:00
2Karolina AnderssonDalaportens OL43:11+5:5310:25
3Lovisa MasesStora Tuna OK50:09+12:5112:06
4Anja NilssonDomnarvets GOIF52:10+14:5212:36
5Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF53:57+16:3913:01
6Ellen FunkeLeksands OK54:12+16:5413:05
7Agnes WallinKorsnäs IF OK55:11+17:5313:19
8Klara ErssonOK Kåre1:07:33+30:1516:18
9Olga RindeskogVästerbergslagens OL1:08:27+31:0916:32
10Alicia BergkvistVästerbergslagens OL1:10:13+32:5516:57
11Saga MattssonDalaportens OL1:18:40+41:2219:00
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Ella SandbergAlfta-Ösa OKej godkänd
Fannie SjölanderOK Rodhenej godkänd
Tilde BlixtAvesta OKej godkänd
Elin BryggarGrycksbo IF OKej godkänd
Erica KarlssonOK Rodhenej start
Sara SundqvistLånghundra IFej start

H14

4 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre46:0710:28
2Lucas WannerAvesta OK46:25+0:1810:32
3Joel GolsäterKorsnäs IF OK48:26+2:1911:00
4Leo AlvolinOK Kåre49:09+3:0211:10
5Jon HanssonOK Kåre50:11+4:0411:24
6Jakob CarlssonStora Tuna OK50:58+4:5111:34
7Axel GidlundOK Linné55:02+8:5512:30
8Jacob HenrikssonRånäs OK57:28+11:2113:03
9Sixten SlagbrandVästerås SOK1:00:45+14:3813:48
10Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK1:02:53+16:4614:17
11Daniel LindDalaportens OL1:14:30+28:2316:55
12Albin SjöblomOK Kåre1:30:05+43:5820:28
13Eric BäckArboga OK1:48:59+1:02:5224:46

D13

4 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK36:458:56
2Elsa KaipeOK Kåre38:19+1:349:19
3Elsa BrandtDomnarvets GOIF38:37+1:529:23
4Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK47:31+10:4611:33
5Alva ErssonIFK Mora OK50:53+14:0812:22
6Elvira BjörnbergVästerås SOK52:55+16:1012:52
7Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK54:55+18:1013:21
8Ellen ThorsénSurahammars SOK1:00:59+24:1414:50
9Sanna HörnellDomnarvets GOIF1:06:08+29:2316:05 Ladda ner rutt i gpx-format
10Frida MelinOK Rodhen1:09:04+32:1916:48
11Felicia EliassonDalaportens OL1:13:47+37:0217:57
12Stina DernfalkVästerbergslagens OL1:15:38+38:5318:24
13Isabel UnnerudLånghundra IF1:24:44+47:5920:36
14Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK1:26:45+50:0021:06
15Alva OláRånäs OK1:30:48+54:0322:05
Anja MickelsonAvesta OKej start

H13

4 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wille SöderqvistOK Kåre41:069:57
2Olle DalinOK Kåre42:47+1:4110:21
3Axel ErikssonStora Tuna OK43:01+1:5510:24
4Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL47:11+6:0511:25
5Helmer JöhnemarkStora Tuna OK47:38+6:3211:32
6Ludvig HaslerSurahammars SOK51:16+10:1012:24
7Hugo ÖrtlundRånäs OK52:41+11:3512:45
8Valle LarssonIF Thor56:10+15:0413:35
9Elis WiklundVästerås SOK57:56+16:5014:01
10Gabriel JiréniusVästerbergslagens OL1:00:01+18:5514:31
11Love UmegårdLånghundra IF1:04:42+23:3615:39
12Anton VelanderSurahammars SOK1:10:28+29:2217:03
13Linus HallinSurahammars SOK1:10:53+29:4717:09
14Karl ForsgrenVästerbergslagens OL1:11:35+30:2917:19
15Rasmus WidelundOK Kåre1:11:39+30:3317:20
16Olle GahnshagOK Kåre1:25:39+44:3320:44
Albin VelanderSurahammars SOKej godkänd
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start

ÖM3

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias HörnellDomnarvets GOIF1:02:5918:21
2Theo JiréniusVästerbergslagens OL1:21:24+18:2523:43
Nelly RindeskogVästerbergslagens OLej start

ÖM5

3 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars DahlströmVästerbergslagens OL48:1213:08
2Gabriella MelinOK Rodhen50:31+2:1913:45
3Inger MattssonVästerbergslagens OL51:09+2:5713:56
4Svante NyströmVästerbergslagens OL51:46+3:3414:06
5Folke NyströmVästerbergslagens OL53:03+4:5114:27
6Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF53:32+5:2014:35
7Olle WallmanVästerbergslagens OL58:04+9:5215:49
8Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK1:20:38+32:2621:58
Helena WallmanVästerbergslagens OLej godkänd

ÖM8

4 740 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LöfåsStora Tuna OK31:036:33
2Michal BoranekUSK Praha32:56+1:536:56
3Lars-Erik HaslerSurahammars SOK36:59+5:567:48
4Niklas ErikssonSmedjebackens OK38:36+7:338:08
5Per CarlssonStora Tuna OK42:49+11:469:01
6Per ErikssonVästerbergslagens OL43:01+11:589:04
7Per MelinOK Rodhen43:21+12:189:08
8Petr BoranekUSK Praha43:29+12:269:10
9Mats HörnellDomnarvets GOIF47:52+16:4910:05
10Mikael DavidssonVästerås SOK51:55+20:5210:57
11Lena MasesStora Tuna OK52:28+21:2511:04
12Karolina BorankovaUSK Praha54:12+23:0911:26
13Johan GustafssonVästerbergslagens OL55:52+24:4911:47
14Hans NykvistStora Tuna OK1:03:06+32:0313:18
15Daniel BjörnbergVästerås SOK1:11:33+40:3015:05
16Annika DavidssonVästerås SOK1:21:41+50:3817:13
17Sofia HaslerSurahammars SOK1:37:32+1:06:2920:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser