Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hökensåsracet, dubbeltävling, etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: onsdag 1 maj 2019

D21

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise BorgHalmstad OK31:109:53
2Emma LingIK Hakarpspojkarna32:56+1:4610:27
3Pia OlssonSkåneslättens OL33:20+2:1010:34
4Emilia HenryssonTibro OK35:45+4:3511:20
5Emma KindbomIF Hagen37:29+6:1911:53

H21

3 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK26:066:55
2Erik SandhOK Roxen26:18+0:126:58
3Marcus KvarndalUlricehamns OK27:24+1:187:16
4Adam FredénFalköpings AIK OK28:22+2:167:31
5Hugo MandingerTrollhättans SOK28:31+2:257:33
6Carl HolmbergIF Hagen29:30+3:247:49
7Daniel HärströmFalköpings AIK OK31:18+5:128:18
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK32:46+6:408:41
9Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna37:27+11:219:56
10Martin MandingerTrollhättans SOK38:48+12:4210:17
11Erik StillemarkIF Hallby SOK38:54+12:4810:19 Ladda ner rutt i gpx-format
12Emil AlexanderssonHalmstad OK38:56+12:5010:19
13Johan LöfströmJönköpings OK39:01+12:5510:20
14Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK45:29+19:2312:03
15Philip StensbyTibro OK56:31+30:2514:59

D20

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu1:03:5921:54

D18

2 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RoosIF Hagen31:3810:50
2Emely WeihartHestra IF36:00+4:2212:19
3Hanna OlssonIFK Sävsjö37:10+5:3212:43
4Erica BogrenIF Hagen48:17+16:3916:32

H18

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas AndrénTibro OK39:4412:36
2Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu55:03+15:1917:28

D16

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AnderssonAnderstorps OK28:058:11
2Moa SkoogIF Hagen32:50+4:459:34
3Julia WesthMullsjö SOK33:43+5:389:49
4Frida MouchardIF Hallby SOK34:19+6:1410:00
5Mira EnellJönköpings OK37:11+9:0610:50
6Asta TörnkvistAnderstorps OK49:00+20:5514:17
7Andrea LundellIF Hallby SOK56:16+28:1116:24

H16

3 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonIF Hagen20:235:56
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:58+1:356:24
3Anton CarlssonIF Hagen25:20+4:577:23
4Edvin HenryssonTibro OK25:30+5:077:26
5Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna25:41+5:187:29
6Erik GullbrandIF Hagen26:01+5:387:35
7Liam JohanssonIF Hagen27:06+6:437:54
8Linus AhlénIF Hagen27:19+6:567:57
9Erik LingIK Hakarpspojkarna32:35+12:129:29
10Gustav LidmanTibro OK39:51+19:2811:37

D16 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma RudmarkerTidaholm SOK Sisu1:07:5026:23

D14

2 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna18:127:08
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna18:13+0:017:08
3Maja AxelssonLerums SOK19:31+1:197:39
4Elsa MoqvistLerums SOK22:59+4:479:00
5Tilda SundkvistOK Gränsen23:21+5:099:09
6Irma WesthMullsjö SOK24:47+6:359:43
7Stina NalbinMullsjö SOK27:42+9:3010:51
8Vega EnellJönköpings OK27:43+9:3110:52
9Agnes JohanssonIF Hagen29:05+10:5311:24
10Ida KarlssonOK Gränsen31:01+12:4912:09
11Alice WahlbergFalköpings AIK OK31:44+13:3212:26
Emma AhlénIF Hagenej start
Emelie ForslundKristinehamns OKej start

H14

2 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:396:31
2Victor HörnquistAnderstorps OK16:51+0:126:36
3Simon WesthMullsjö SOK18:36+1:577:17
4Julius WiklundFalköpings AIK OK19:52+3:137:47
5Kasper VemdalMullsjö SOK20:03+3:247:51
6Liam HogedalVänersborgs SK20:12+3:337:55
7Viggo WulffOK Gränsen20:13+3:347:55
8Hjalmar FolkestadAnderstorps OK20:14+3:357:56
9William HärströmFalköpings AIK OK21:39+5:008:29
10Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna22:53+6:148:58
11Hugo TofténSOK Träff27:31+10:5210:47
12Adam SamuelssonFalköpings AIK OK27:47+11:0810:53
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Wilhelm KarmetunOK Njudungej godkänd

H14 Kort

2 280 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viggo PerssonIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK23:289:54
2Moa VemdalMullsjö SOK24:28+1:0010:19
3Vera FolkestadAnderstorps OK24:35+1:0710:22
4Hilma TrofastJönköpings OK25:15+1:4710:39
5Vera DahlbergJönköpings OK26:19+2:5111:06
6Siri RehnGränna-Bygdens OK33:50+10:2214:16
7Ida TofténSOK Träff40:52+17:2417:14
Edit TreptowAnderstorps OKej start

H12

2 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna20:238:36
2Gabriel HogedalVänersborgs SK20:41+0:188:43
3Måns SandahlIK Hakarpspojkarna22:15+1:529:23
4Walter BlomqvistJönköpings OK22:21+1:589:25
5Elliott RehnGränna-Bygdens OK22:32+2:099:30
6Oliver HammarFalköpings AIK OK24:35+4:1210:22
7Rasmus SternerOK Gränsen25:26+5:0310:43
8Hannes HolmbergOK Gränsen27:47+7:2411:43
9Tage MöllerströmJönköpings OK28:13+7:5011:54
10Hampus SahlénIF Hagen28:31+8:0812:01
11Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna30:30+10:0712:52
12Linus ClaessonUlricehamns OK30:35+10:1212:54
13Hugo GustavssonMullsjö SOK31:36+11:1313:20
Måns DjärvJönköpings OKej godkänd
Felix SvenssonJönköpings OKej godkänd
Anton KarlssonUlricehamns OKej start

D10

1 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmérJönköpings OK18:3110:13
2Minna KvarndalUlricehamns OK19:58+1:2711:01
3Agnes OlssonJönköpings OK20:35+2:0411:22
4Lovisa DahlbergJönköpings OK22:22+3:5112:21
5Alma EreltOK Norrvirdarna23:44+5:1313:06
6Edith PalmérJönköpings OK25:40+7:0914:10
7Lova BeijerJönköpings OK28:03+9:3215:29
8Felicia SvenssonJönköpings OK29:17+10:4616:10
9Alma TrofastJönköpings OK38:25+19:5421:13
Mollie BerglundJönköpings OKej godkänd
Elsa AxelssonOK Norrvirdarnaej godkänd

H10

1 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinIK Hakarpspojkarna13:257:27
2Theo RydénMullsjö SOK15:07+1:428:23
3Gustav KarlssonUlricehamns OK15:12+1:478:26
4Hjalmar HörnquistAnderstorps OK15:59+2:348:52
5Hannes SonnerfjordJönköpings OK16:50+3:259:21
6Alfred MartinssonJönköpings OK16:57+3:329:25
7Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK17:12+3:479:33
8Calle DahlsonOK Gränsen18:36+5:1110:20
9Malte PalmérUlricehamns OK18:37+5:1210:20
10Assar Rosén ThelinJönköpings OK18:40+5:1510:22
11Emil SternerOK Gränsen20:44+7:1911:31
12Linus HolmbergOK Gränsen30:37+17:1217:00
13Jonatan SahlénIF Hagen32:08+18:4317:51

D35

2 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen28:019:35
2Emelie SvalinVänersborgs SK29:49+1:4810:12
3Carolina NilssonOK Kompassen35:38+7:3712:12
4Anna HammarFalköpings AIK OK38:19+10:1813:07
Johanna KarlssonUlricehamns OKej start

D40

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna26:259:53
2Jenny MartinssonJönköpings OK28:38+2:1310:43
3Maria Rosén ThelinJönköpings OK28:52+2:2710:48
4Nina AhlénIF Hagen29:37+3:1211:05
5Jessica HolstHjobygdens OK36:26+10:0113:38

H40

3 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK26:418:28
2Martin BeijerJönköpings OK35:43+9:0211:20 Ladda ner rutt i gpx-format
3Anders FranzénLidköpings VSK39:20+12:3912:29
4Michael ForslundKristinehamns OK40:36+13:5512:53
5Tobias MöllerströmJönköpings OK42:08+15:2713:22
6Hans DjärvJönköpings OK1:10:12+43:3122:17
Mattias RehnGränna-Bygdens OKej godkänd
Patrick EricsonMullsjö SOKej start

H45

2 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna18:266:18
2Fredrik SvenssonJönköpings OK19:00+0:346:30
3Joakim KarmetunOK Njudung22:07+3:417:34
4Jonas AxelssonLerums SOK22:52+4:267:49
5Niclas HörnquistAnderstorps OK25:16+6:508:39
6Magnus ClaessonJönköpings OK25:35+7:098:45
7Jan SamuelssonFalköpings AIK OK27:54+9:289:33
8Pär-Magnus BjurekTibro OK28:23+9:579:43
9Anders BlomqvistJönköpings OK28:30+10:049:45
10Niklas SahlénIF Hagen31:34+13:0810:48
11Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu34:12+15:4611:42
12Greger AhlénIF Hagen34:38+16:1211:51
13Patrik AnderssonAnderstorps OK37:01+18:3512:40
14Magnus BoivieVaggeryds SOK37:21+18:5512:47
15John-Patrik TreptowAnderstorps OK41:19+22:5314:08
16Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna49:17+30:5116:52
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

D50

2 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BogrenIF Hagen28:3811:08
2Ulrika WahlströmTenhults SOK30:18+1:4011:47
3Nina GumaeliusTibro OK32:37+3:5912:41
4Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo34:20+5:4213:21
5Maria HolmbergJönköpings OK36:47+8:0914:18
6Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK38:48+10:1015:05
7Helena HammarTidaholm SOK Sisu53:45+25:0720:54
8Lucy LouTibro OK53:48+25:1020:56
Petra OlssonIFK Sävsjöej godkänd
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej godkänd

H50

2 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna20:527:08
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna22:26+1:347:40
3Lars KarlssonValbo AIF22:37+1:457:44
4Erik HelanderOK Roxen23:04+2:127:53
5Bo HallbergFalköpings AIK OK24:45+3:538:28
6Thomas LjungqvistTibro OK27:31+6:399:25
7Jan WiklundFalköpings AIK OK31:49+10:5710:53
8Kjell JohanssonIF Hagen32:38+11:4611:10
9Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu33:28+12:3611:27
10Fredrik MouchardIF Hallby SOK33:43+12:5111:32
11Per-Olof ClaéssonTenhults SOK38:17+17:2513:06
12Pontus LöfströmJönköpings OK38:27+17:3513:10
13Mikael ÖrnOK Bävern44:11+23:1915:07

D55

2 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK25:1710:09
2Pia Käck FritzellGudhems IF27:49+2:3211:10
3Lena ArnoldssonMullsjö SOK30:09+4:5212:06
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK31:02+5:4512:27
5Anita BodinGällstadbygdens SOK34:30+9:1313:51
6Helena JohanssonOK Gisle38:03+12:4615:16
7Margareta MandingerTrollhättans SOK47:17+22:0018:59

H55

2 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen24:529:18
2Jens LindströmTibro OK28:50+3:5810:47
3Klaes AxelssonMullsjö SOK29:31+4:3911:03
4Pontus FritzellGudhems IF31:29+6:3711:47
5Gert JonssonIK Hakarpspojkarna31:57+7:0511:57
6Ola AllvinIK Hakarpspojkarna32:10+7:1812:02
7Roy JohanssonOK Skogsvargarna33:31+8:3912:33
8JOACIM AhnheimTibro OK34:14+9:2212:49
9Christer MannfolkUlricehamns OK35:54+11:0213:26
Peter BrämersonTibro OKej start

D60

2 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen23:5010:29
2Mona ÅkermanValbo AIF26:23+2:3311:37
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK26:47+2:5711:47
4Monica HenrikssonEksjö SOK27:13+3:2311:59
5Pia SvenssonFalköpings AIK OK27:27+3:3712:05
6Marianne RosgrenOK Njudung32:22+8:3214:15
7Ulla RagnarssonMarkbygdens OK52:41+28:5123:12

H60

2 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna24:109:03
2Mikael JohanssonOK Gisle25:45+1:359:38
3Torbjörn LöfvingMullsjö SOK26:07+1:579:46
4Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna26:49+2:3910:02
5Lennart LarssonJönköpings OK29:39+5:2911:06
6Svante AndrénTibro OK32:21+8:1112:06
7Anders AxelssonOK Skogsvargarna36:28+12:1813:39
Anders KjellbergOK Skogsvargarnaej start

D65

1 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HenrikssonEksjö SOK23:0813:13
2Gunvor ArbinAnnebergs GIF24:27+1:1913:58
3Monica MartinssonOK Tranan25:13+2:0514:24
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna26:06+2:5814:54
5Lena SternerBottnaryds IF28:25+5:1716:14
6Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu29:26+6:1816:49
7Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK30:28+7:2017:24
8Gisela LöfvingTibro OK34:39+11:3119:48
9Britt-Marie AnderssonOK Amne35:55+12:4720:31
10Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK41:20+18:1223:37
11Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK1:00:52+37:4434:46

H65

2 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna25:019:44
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung25:36+0:359:57
3Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna27:09+2:0810:33
4Lars GrehnMullsjö SOK29:02+4:0111:17
5Uno MagnussonIF Hagen30:47+5:4611:58
6Lennart GustafssonJönköpings OK32:41+7:4012:43
7Ingvar AnderssonOK Amne33:40+8:3913:05
8Sten OlssonOK Klyftamo33:47+8:4613:08
9Bo AnderssonFalköpings AIK OK36:18+11:1714:07
10Håkan LööfMariestads FK39:23+14:2215:19
11Bernhard GrenaboHjobygdens OK39:27+14:2615:21
12Hans TuvessonIF Hagen40:04+15:0315:35
13Lennart JakobssonTibro OK40:19+15:1815:41
14Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna43:18+18:1716:50
15Stefan ArbinAnnebergs GIF43:20+18:1916:51
16Hans TrofastTenhults SOK50:33+25:3219:40
17Kurt EkbergOK Orinto56:56+31:5522:09

D70

1 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK23:0814:32
2Helen AndertoftMarkaryds FK23:41+0:3314:53
3Kajsa TofténHjobygdens OK24:26+1:1815:22
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna26:43+3:3516:48
5Kristina JohanssonMullsjö SOK33:41+10:3321:11
6Kristina JohanssonVänersborgs SK53:09+30:0133:25
7Inger LindblomOK Orinto59:01+35:5337:07

H70

2 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KlamfeltTibro OK26:0510:28
2Christer SandhOK Roxen28:10+2:0511:18
3Kjell MartinssonOK Tranan28:15+2:1011:20
4Hans-Gösta BernhardMariestads FK28:44+2:3911:32
5Torgny PetterssonMarkbygdens OK30:13+4:0812:08
6Vidar LöfvingTibro OK30:21+4:1612:11
7Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo31:07+5:0212:29
8Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna32:13+6:0812:56
9Ronny RagnarssonMarkbygdens OK33:47+7:4213:34
10Roland BomanUlricehamns OK34:22+8:1713:48
11Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna36:21+10:1614:35
12Johan SternerBottnaryds IF44:14+18:0917:45
13Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK44:45+18:4017:58
Kurt BodinGällstadbygdens SOKej godkänd

D75

1 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HöökOK Klyftamo26:1017:40
2Kerstin GunnarssonNässjö OK28:22+2:1219:10
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK28:22+2:1219:10
4Bibbi AppelgrenMariestads FK28:29+2:1919:14
5Berith IvehagFrämmestads IK30:22+4:1220:31
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK30:25+4:1520:33
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK32:14+6:0421:46

H75

1 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth IvehagFrämmestads IK18:2310:30
2Ingemar LindblomOK Orinto18:24+0:0110:30
3Roland SandahlAnnebergs GIF20:09+1:4611:30
4Gunnar AnderssonIK Vista20:55+2:3211:57
5Arne SvenssonOK Njudung21:22+2:5912:12
6Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK21:23+3:0012:13
7Lars FranssonBottnaryds IF22:40+4:1712:57
8Sven Erik SjöholmMullsjö SOK24:31+6:0814:00
9Per-Arne JohanssonVänersborgs SK24:41+6:1814:06
10Rune GunnarssonNässjö OK26:57+8:3415:24
11Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK29:24+11:0116:48
12Gunnar BrystHjobygdens OK34:45+16:2219:51
13Knut HöökOK Klyftamo34:59+16:3619:59
14Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK35:16+16:5320:09
Lars WürsigJönköpings OKej godkänd

D80

1 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg39:5526:58

H80

1 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK28:0618:59
2Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby33:16+5:1022:28
3Tore JohanssonSOK Aneby33:32+5:2622:39
4John-Erik ErikssonJönköpings OK35:26+7:2023:56

Inskolning

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias ForsénJönköpings OKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Mio KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Emil MilevTidaholm SOK Sisufullföljt
Linnea PalmérJönköpings OKfullföljt
Valdermar SjöbergOK Gränsenfullföljt
Elric SonnerfjordJönköpings OKfullföljt

U1

1 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander EkIF Hallby SOK16:408:46
2Elof TreptowAnderstorps OK17:29+0:499:12
3Vera WesthMullsjö SOK17:38+0:589:16
4Arvid TreptowAnderstorps OK18:24+1:449:41
5Bo MöllerströmJönköpings OK18:52+2:129:55
6Victor KarlssonOK Gränsen19:48+3:0810:25
7Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK20:20+3:4010:42
8Norah BlomqvistJönköpings OK20:47+4:0710:56
9Elin ForsénJönköpings OK20:51+4:1110:58
10Fabian FurehillMullsjö SOK21:06+4:2611:06
11Stella SjöholmOK Norrvirdarna22:13+5:3311:41
12Viggo OlssonSkåneslättens OL22:51+6:1112:01
13Elsa HolstHjobygdens OK25:22+8:4213:21
14Majken FristedtKlubblös26:12+9:3213:47
15Gustav FranssonJönköpings OK26:15+9:3513:48
16Olle HolstHjobygdens OK35:37+18:5718:44
17Vilgot EkIF Hallby SOK37:48+21:0819:53

U2

1 970 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elgh StinaIK Hakarpspojkarna17:088:41
2Albert AxelssonOK Norrvirdarna18:34+1:269:25
3Oscar JosefsonIF Hallby SOK19:27+2:199:52
4Jack AnderssonVaggeryds SOK19:58+2:5010:08
5Cornelia FurehillMullsjö SOK21:41+4:3311:00
6Leon SjöholmOK Norrvirdarna22:46+5:3811:33
7Wilmer FristedtOK Gränsen24:04+6:5612:12
8Tuva MolinFalköpings AIK OK24:57+7:4912:39
9Amelie FranssonJönköpings OK26:28+9:2013:26
10Isac BardIF Hallby SOK27:13+10:0513:48
11Agnes AnderssonAnderstorps OK27:37+10:2914:01
12Ella AnderssonAnderstorps OK27:42+10:3414:03
13Hannes GredegårdIF Hallby SOK28:44+11:3614:35
14Emil EreltOK Norrvirdarna29:14+12:0614:50
15Haraldsson AlvaIF Hallby SOK31:26+14:1815:57
16Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna34:07+16:5917:19
Arvid GredegårdIF Hallby SOKej godkänd
Leon BardIF Hallby SOKej godkänd
Anders LundkvistKlubblösej start

Öppen 1

1 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara EkermoJönköpings OK18:119:13
2Ove AnderssonVaggeryds SOK19:31+1:209:54
3Alma GullbrandIF Hagen22:28+4:1711:24
4Lina StillemarkIF Hallby SOK22:56+4:4511:38
5Martina KvarndalUlricehamns OK24:10+5:5912:16
6Jenny SvenssonKlubblös33:08+14:5716:49
7Andreas ÅkerströmSOK Träff33:10+14:5916:50

Öppen 3

2 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny AnderssonAnderstorps OK28:1312:49
2Karin FrykfeldtIK Hakarpspojkarna28:20+0:0712:52
3Malin SognefjordJönköpings OK29:49+1:3613:33
4Åsa SjögrenTidaholm SOK Sisu32:06+3:5314:35
5Kjell AnderssonHjobygdens OK32:31+4:1814:46
6Hyltse-Eckert YvonneIK Hakarpspojkarna34:49+6:3615:49
7Britt-Marie EkbergOK Orinto35:11+6:5815:59
8Sofie GredegårdIF Hallby SOK36:18+8:0516:30
9Annie AnderssonTidaholm SOK Sisu38:20+10:0717:25
10Sara SjöholmOK Norrvirdarna39:05+10:5217:45
11Emma EreltOK Norrvirdarna39:08+10:5517:47
12Mats AndrénTibro OK39:27+11:1417:55
13Angelica BrandqvistTibro OK41:41+13:2818:56
14Fredrika FurehillMullsjö SOK41:58+13:4519:04
15Patrik DahlbergJönköpings OK42:09+13:5619:09
16Tindra MolinFalköpings AIK OK42:21+14:0819:15
17Källner TildaFalköpings AIK OK42:27+14:1419:17
18Therese EnelandTidaholm SOK Sisu46:14+18:0121:00
19Stig WallermanBorås GIF47:22+19:0921:31
20Lovisa AnderssonHjobygdens OK48:05+19:5221:51
21Arek MilevaTidaholm SOK Sisu48:49+20:3622:11
22Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu48:50+20:3722:11
23Mattias AnderssonHjobygdens OK1:02:32+34:1928:25
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen 5

2 420 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus SjöholmOK Norrvirdarna23:359:44
2Johannes AxelssonOK Norrvirdarna27:00+3:2511:09
3Linus AnderssonOK Stigen27:10+3:3511:13
4Lars EkmarkHjobygdens OK28:13+4:3811:39 Ladda ner rutt i gpx-format
5Fredrik EreltOK Norrvirdarna31:17+7:4212:55
6Julia NayströmKlubblös31:27+7:5212:59
7Mikael JernestålKlubblös31:51+8:1613:09
8Sofia NayströmTenhults SOK31:54+8:1913:10
9Maria HörnquistAnderstorps OK33:10+9:3513:42
10Sofia JanssonHjobygdens OK33:22+9:4713:47
11Jonas FranzénTidaholm SOK Sisu33:43+10:0813:55
12Ulf ClaessonUlricehamns OK35:05+11:3014:29
13Elgh DavidIK Hakarpspojkarna35:50+12:1514:48
14Olof GredegårdIF Hallby SOK36:01+12:2614:52
15Charles MolinFalköpings AIK OK36:57+13:2215:16
16Linda DanielssonLerums SOK37:15+13:4015:23
17Monica LööfMariestads FK37:47+14:1215:36
18Marite ÅkerströmSOK Träff38:33+14:5815:55
19Stephanie BaidaUlricehamns OK39:17+15:4216:13
20Elin HerrmannFalköpings AIK OK39:46+16:1116:25
21Charlotta TreptowAnderstorps OK41:38+18:0317:12
22Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK41:40+18:0517:13
23Emma HultgrenOK Njudung42:29+18:5417:33
24Kajsa AnderssonÖlmstad IS43:11+19:3617:50
25Emma NilssonIF Hallby SOK43:12+19:3717:51
26Linda RydénMullsjö SOK43:43+20:0818:03
27Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisu45:41+22:0618:52
28Renita PåsseIF Hagen45:56+22:2118:58
29Anna TrofastJönköpings OK46:22+22:4719:09
30Lena RoosSOK Träff47:58+24:2319:49
31Per EnellJönköpings OK48:28+24:5320:01
32Roland KarlssonSOK Träff50:43+27:0820:57
33Alexandra ElfgrenKlubblös50:46+27:1120:58
34Sofie PerssonMullsjö SOK52:12+28:3721:34
35Lisa KlarTidaholm SOK Sisu59:07+35:3224:25
36Erika KlarTidaholm SOK Sisu59:09+35:3424:26
37Maria DahlbergJönköpings OK1:08:09+44:3428:09
Laura SvederTidaholm SOK Sisuej start

Öppen 7

2 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor ParkOK Stigen22:598:03
2Lina SandströmOK Stigen25:21+2:228:53
3Sandra KarlssonBottnaryds IF31:50+8:5111:10
4Malin Van Der MeidenBottnaryds IF32:11+9:1211:17
5Dennis RoosSOK Träff33:34+10:3511:46
6Fritiof AnderssonGudhems IF36:07+13:0812:40
7Arne SvärmOK Gisle37:58+14:5913:19
8Helene LöfströmJönköpings OK39:45+16:4613:56
9Axel EdströmBottnaryds IF40:15+17:1614:07
10Helena JohanssonJönköpings OK40:32+17:3314:13
11Tommy RoosFalköpings AIK OK40:56+17:5714:21
12Linda SidebyGöteborg-Majorna OK41:28+18:2914:32
13Kiril MilevTidaholm SOK Sisu41:51+18:5214:41
14Sigrid VemdalMullsjö SOK43:11+20:1215:09
15Susanne OlssonGudhems IF45:21+22:2215:54
16Ann SvärmOK Gisle46:39+23:4016:22
17Emma HolmbergJönköpings OK50:08+27:0917:35
18Marcus ForsénJönköpings OK1:05:44+42:4523:03
19Åsa GrenaboHjobygdens OK1:19:00+56:0127:43

Öppen 8

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik OlofssonOK Kompassen26:188:29
2Johan HanssonJönköpings OK31:36+5:1810:11
3Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK32:33+6:1510:30
4Lennart Nilsson BruzeJönköpings OK33:12+6:5410:42
5Jonas HolstHjobygdens OK33:23+7:0510:46
6Anton PetterssonKlubblös33:43+7:2510:52
7Robin ÖhrnOK Bävern34:33+8:1511:08
8Jonas MånssonK 3 IF34:54+8:3611:15
9Daniel AxelssonEj klubbansluten38:12+11:5412:19
10Per KlarTidaholm SOK Sisu39:40+13:2212:47
11Johan EdströmBottnaryds IF40:21+14:0313:00
12Anna EkIF Hallby SOK40:31+14:1313:04
13Per AnderssonVaggeryds SOK45:10+18:5214:34
14Jan FranssonJönköpings OK47:26+21:0815:18
15Stina HåkanssonOK Gränsen47:46+21:2815:24
16Anders MalmerTenhults SOK48:41+22:2315:42
17Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK52:21+26:0316:53
18Göran OldaeusJönköpings OK53:19+27:0117:11
Daniel SonnerfjordJönköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser