Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranmatch
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 13 juni 2018

Långa

3 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf24:457:59
2Jan HanssonOK Djerf27:35+2:508:53
3Christer NälemarkOK Djerf30:42+5:579:54
4Ingemar ZiljatKristinehamns OK30:46+6:019:55
5Jan KarlssonKristinehamns OK32:35+7:5010:30
6Jens AnderssonKristinehamns OK32:42+7:5710:32
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:04+9:1910:59
8Sven-Erik BrodinKristinehamns OK38:09+13:2412:18
9Bo GustafssonKristinehamns OK38:10+13:2512:18
10Kjell ErikssonOK Djerf38:20+13:3512:21
11Anders ElofssonOK Djerf38:33+13:4812:26
12Stig NilssonOK Djerf39:01+14:1612:35
13Larseric LarssonDegerfors OK39:53+15:0812:51
14Bertil JohanssonKristinehamns OK40:01+15:1612:54
15Bo HävertDegerfors OK41:19+16:3413:19
16Christer GillenäsKristinehamns OK46:26+21:4114:58
17Börje MüllerKristinehamns OK49:04+24:1915:49
18Lars BroströmDegerfors OK50:16+25:3116:12
19Lasse HageröKristinehamns OK50:50+26:0516:23
20Lars Mats Edvard VogelOK Djerf50:54+26:0916:25
21Hans-Eric JanssonOK Djerf51:22+26:3716:34
22Lars LönnbergKristinehamns OK57:16+32:3118:28
23Stig VahlbergKristinehamns OK59:34+34:4919:12
Göran LarssonDegerfors OKej godkänd

Korta

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva Thorsell HanssonOK Djerf31:4613:14
2Maria HelgesonKristinehamns OK33:20+1:3413:53
3Birgitta JohanssonKristinehamns OK33:46+2:0014:04
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK35:17+3:3114:42
5Roland ÖmanKristinehamns OK38:56+7:1016:13
6Britt GunnarssonKristinehamns OK40:21+8:3516:48
7Åke IvanssonDegerfors OK42:11+10:2517:34
8Yngve JohanssonKristinehamns OK42:53+11:0717:52
9Siv AnderssonKristinehamns OK45:35+13:4918:59
10Nils GrannKristinehamns OK49:00+17:1420:25
11Viveca JernstedtKristinehamns OK51:06+19:2021:17
12Sten AnderssonKristinehamns OK51:10+19:2421:19
13Rolf LarssonDegerfors OK54:30+22:4422:42
14Gunnar NymanOK Djerf54:41+22:5522:47
15Lars MagnussonKristinehamns OK1:05:24+33:3827:15
16Roger AnderssonKristinehamns OK1:12:25+40:3930:10
17Lars JohanssonKristinehamns OK1:13:37+41:5130:40
Britt-Marie KarlssonOK Djerfej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser