Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM sport vintercup #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM sport vintercup #3
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: lördag 10 februari 2018

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lucas SundbladSvart lång (herr huvudklass) (18)1:20:56+12:198:04

Falköpings AIK OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Helena SonessonOrange (10)1:16:17+36:1423:15
13Elsa SonessonSvart kort (33)49:47+17:2110:36
14Håkan SonessonSvart kort (33)49:50+17:2410:37

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Johan WettergrenSvart kort (33)1:03:08+30:4213:27

Göteborg-Majorna OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rolf EckermarkOrange (10)49:12+9:0915:00
2Johan StrandSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:01:00+1:527:35
3Viola EckermarkOrange (10)49:33+9:3015:06
3Mikael EliassonSvart lång (herr huvudklass) (18)1:14:49+6:127:27
4Line CederbergSvart kort (33)45:15+12:499:38
4Lina StrandSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:05:08+6:008:06
5Viktor RunnbySvart lång (herr huvudklass) (18)1:16:03+7:267:34
6Runa FremstadSvart kort (33)45:54+13:289:47
6Jonas MerzSvart lång (herr huvudklass) (18)1:18:55+10:187:52
6Aina EdgrenSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:08:58+9:508:35
7Jennie RunessonSvart kort (33)46:08+13:429:50
7Fredrik KarlssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:12:20+13:129:00
10Elin CarlssonSvart kort (33)48:53+16:2710:25
10Henrik HåkanssonSvart lång (herr huvudklass) (18)1:21:46+13:098:09
13Lucyna WiktorSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:24:00+24:5210:27
14Magnus CarlssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:26:38+27:3010:47
18Wojciech WiktorSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:28:42+29:3411:02
19Anna NiklassonSvart kort (33)54:14+21:4811:33
21Marcia MürnerSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:34:45+35:3711:47Ladda ner rutt i gpx-format
23Hedda Bergqvist-kringstadSvart kort (33)1:03:08+30:4213:27
24Jolanta KolosinskaSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:39:34+40:2612:23
28Tomas GustavssonSvart kort (33)1:13:29+41:0315:40
32Fredrik HofflanderSvart kort (33)1:38:54+1:06:2821:05
Joakim EliassonSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start
Måns ÖstmanSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start
Philip PerssonSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start
Jennie AnderssonSvart kort (33)ej start

Göteborgs SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Filip LemanOrange (10)40:0312:12
15Martin SykSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:27:59+28:5110:57
18Tobias AnderssonSvart kort (33)54:09+21:4311:32
27Niklas JambrénSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:50:20+51:1213:44

Hestra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linus LandergrenSvart kort (33)39:39+7:138:27
25Linnéa BäckströmSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:39:50+40:4212:25
27Bill AnderssonSvart kort (33)1:09:00+36:3414:42

IFK Göteborg Orientering

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Max Peter BejmerSvart lång (herr huvudklass) (18)1:08:376:50
2Rikard PentonenSvart kort (33)38:16+5:508:09
3Anna NärhiSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:04:51+5:438:04
4Jens WängdahlSvart lång (herr huvudklass) (18)1:14:57+6:207:28
5Kirsi NurmiSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:07:43+8:358:25
7Fredrik LöwegrenSvart lång (herr huvudklass) (18)1:18:57+10:207:52
12John PerssonSvart lång (herr huvudklass) (18)1:24:37+16:008:26
17Johan LidströmSvart lång (herr huvudklass) (18)1:37:43+29:069:44
17Karolina KällstrandSvart kort (33)53:25+20:5911:23
Charlotte ThraneSvart kort (33)ej godkänd
Sara HagströmSvart mellan (dam huvudklass) (29)ej start
Eskil KinnebergSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start
Vetle Ruud BråtenSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start
Rasmus ØdumSvart mellan (dam huvudklass) (29)ej start

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Johan OlsonSvart lång (herr huvudklass) (18)1:24:41+16:048:26
30Clas BörjessonSvart kort (33)1:15:26+43:0016:05
Karl-Axel JohanssonOrange (10)ej start
Rosa JohanssonOrange (10)ej start

Koovee

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Miika SuominenSvart lång (herr huvudklass) (18)1:25:18+16:418:30

Larvik OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lars FremstadSvart kort (33)49:06+16:4010:28
Anne Gro StyrvoldOrange (10)ej godkänd

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Maria PollSvart kort (33)1:13:56+41:3015:45

OK Alehof

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Elina ReinholdssonViolett (3)59:08+19:5013:33
4Wilma ReinholdssonOrange (10)1:01:23+21:2018:42
7Therese DahlströmOrange (10)1:17:25+37:2223:36
8Albin ThunbergSvart lång (herr huvudklass) (18)1:20:00+11:237:58
21Pierre KarlssonSvart kort (33)56:43+24:1712:05

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Kevin StåhlSvart lång (herr huvudklass) (18)1:27:51+19:148:45

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Göran StuhlhoferSvart kort (33)56:08+23:4211:58

OK Linné

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Oskar SjöbergSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start

OK Pan-Kristianstad

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ola MartnerSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start

Sjövalla FK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Olivia LundstedtViolett (3)57:12+17:5413:07
5Emilia LundstedtOrange (10)1:15:44+35:4123:05
8Karin WahlgrenOrange (10)1:17:52+37:4923:44
9Maria HolmqvistSvart kort (33)47:25+14:5910:06
22Per-Arne WahlgrenSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:36:06+36:5811:58
Ebbe HolmqvistOrange (10)ej start

Stenungsunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Willy FjällborgSvart kort (33)45:24+12:589:40

Sävedalens AIK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arvid SkeppViolett (3)39:189:00
2Heino OllinSvart lång (herr huvudklass) (18)1:14:33+5:567:25
8Albin ClaessonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:13:35+14:279:09
9Henrik BrusSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:16:27+17:199:31
10Lovisa NilssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:18:54+19:469:49
11Sergey FedatsenkaSvart lång (herr huvudklass) (18)1:23:41+15:048:20
12Casper SkeppSvart kort (33)49:19+16:5310:30
15Pär ClaessonSvart kort (33)51:57+19:3111:04
16Stina BergSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:28:27+29:1911:00
16Elin HamreforsSvart kort (33)52:52+20:2611:16
19John GabrielssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:32:59+33:5111:34
23Emma AnderssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:36:42+37:3412:02
25Joanna MalmkvistSvart kort (33)1:06:09+33:4314:06
26Klara PålssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:40:32+41:2412:31
26Amanda ClaessonSvart kort (33)1:06:39+34:1314:12
Ingemar CarlssonOrange (10)ej godkänd
Anna BrodinSvart mellan (dam huvudklass) (29)ej godkänd
Nils GrimbeckViolett (3)ej start
Björn LindbladOrange (10)ej start
Mattias BååthOrange (10)ej start
Emil LindbladOrange (10)ej start
Simon BååthOrange (10)ej start
Maria MagnussonSvart mellan (dam huvudklass) (29)ej start

Södertälje-Nykvarn OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eric BörjeskogSvart mellan (dam huvudklass) (29)59:087:21
1Joakim AndénSvart kort (33)32:266:54
11Anna KindlundhSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:22:07+22:5910:13

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Maths CarlssonSvart kort (33)47:04+14:3810:02

Trollhättans SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Hugo MandingerSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:23:13+24:0510:21
16Linus KristianssonSvart lång (herr huvudklass) (18)1:34:03+25:269:22
17Ida KristianssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:28:32+29:2411:01
20Joar TryggöSvart mellan (dam huvudklass) (29)1:34:20+35:1211:44
22Martin MandingerSvart kort (33)57:44+25:1812:18
31Gunilla EdgrenSvart kort (33)1:16:40+44:1416:20
Eskil TryggöSvart lång (herr huvudklass) (18)ej godkänd
Malin KristianssonSvart mellan (dam huvudklass) (29)ej godkänd
Arvid BjörkSvart mellan (dam huvudklass) (29)ej start
Björn KristianssonSvart lång (herr huvudklass) (18)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser