Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vet OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vet OL
Arrangörsorganisation: Eskilstuna OL
Datum: tisdag 20 mars 2018

Klass A

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus EkKöping-Kolsva OK25:40
2Henrik OlssonHallstahammars OK34:59+9:19
3Stig LandstorpOK Tor36:23+10:43
4Sven-Olov WiklundArboga OK36:40+11:00
5Alf LindbergKöping-Kolsva OK39:37+13:57
6Kurt Håkan AnderssonOK Tor40:04+14:24
7Göran LarssonSala OK40:27+14:47
8Kurt ErikssonVandrarringen46:13+20:33
9Ulf KjellinOK Hedströmmen48:09+22:29
10Nils-Erik HjelmerVandrarringen53:34+27:54
Rolf LindIK Standardej godkänd

Klass B

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stig Arne BorgÄrla IF30:54
2Per-Arne EkbomArboga OK34:26+3:32
3Mats LundbladTäby OK35:40+4:46
4Olle ArmanNyköpings OK36:26+5:32
5Göran SvärdOK Klemmingen36:31+5:37
6Håkan AlderudNyköpings OK36:52+5:58
7Tommy LjungkvistÄrla IF37:05+6:11
8Åke ErikssonOK Grip37:16+6:22
9Monica SvärdOK Klemmingen38:35+7:41
10Pelle HöökKöping-Kolsva OK38:53+7:59
11Per-Erik CarleniusKatrineholms OK39:09+8:15
12Bengt JönssonÅkers IF39:50+8:56
13Lennart JohanssonOK Tor39:51+8:57
14Göran JanzonArboga OK40:59+10:05
15Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL41:02+10:08
16Anders RymanSträngnäs-Malmby OL41:15+10:21
17Jarl Erik PalmKjula IF42:55+12:01
18Hans GustavssonNyköpings OK47:27+16:33
19Kerstin PalmKjula IF48:15+17:21
20Arne KarlssonOK Tor49:22+18:28
Esko RaitaÄrla IFej godkänd
Bo SegerEskilstuna OLej godkänd

Klass C

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF26:50
2Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK32:49+5:59
3Ove PetterssonArboga OK33:41+6:51
4Anders WelénKöping-Kolsva OK35:53+9:03
5Jan EnesvedSödertälje IF36:09+9:19
6Lennart GustafssonOK Tisaren36:20+9:30
7Nisse LindbergSMOL36:52+10:02
8Andreas LiljebrandSK Trim/Virsbo36:56+10:06
9Lars NordSödertälje IF37:01+10:11
10Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL38:48+11:58
11Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo42:13+15:23
12Ove EkKöping-Kolsva OK43:15+16:25
13Gittan JonssonKjula IF43:58+17:08
14Lennart KarlssonOK Grip45:41+18:51
15Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo47:27+20:37
16Sixten WesterlundSödertälje IF48:34+21:44
17Kjell KarlssonOK Tjärnen55:58+29:08
18Rolf LindblomKjula IF56:05+29:15
Torgny LundkvistOK Torej godkänd

Klass D

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karl-Robert MoqvistOK Tor31:40
2Christer LiwellÄrla IF34:17+2:37
3Hans NordgrenArboga OK34:37+2:57
4Lennart LundhÄrla IF34:54+3:14
5Jan BurellOK Enen35:42+4:02
6Anders JohanssonKjula IF35:50+4:10
7Göran KarlssonOK Grip36:10+4:30
8Bengt DagermarkÄrla IF36:11+4:31
9Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF36:16+4:36
10Margareta JohanssonOK Tor41:23+9:43
11Lars AndreassonOK Tor44:04+12:24
12Stig WesterbergOK Tor45:23+13:43
13Monica AndreassonOK Tor45:27+13:47
Rolf JanssonIF Runeej godkänd

Klass E

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt-Marie ErikssonOK Grip25:33
2Johnny ErixonFellingsbro GOIF26:31+0:58
3Samuel ErikssonOK Letstigen46:18+20:45
4Signar PalmHallstahammars OK48:19+22:46
5Harriet KarlssonOK Grip53:19+27:46
Johansson Karl-AxelEskilstuna OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser