Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night, deltävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night, deltävling 7
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 18 januari 2018

Korta Dam

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna DolkJönköpings OK34:35
2Ida KarlssonOK Gränsen1:05:49+31:14

Korta Herr

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar OlinIK Hakarpspojkarna32:09
2Lennart GustafssonJönköpings OK34:04+1:55
3Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna34:20+2:11
4Klas BjörkIK Hakarpspojkarna34:33+2:24
5Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna35:38+3:29
6Gunnar AnderssonIK Vista38:01+5:52
7Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna38:10+6:01
8Rainer ScholzIK Vista38:28+6:19
9Stellan AhnströmForserums SOK44:38+12:29
10Lars KarlssonOK Gränsen1:05:33+33:24

Mellan Dam

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna53:09
2Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna59:56+6:47
3Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:00:48+7:39
4Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:03:47+10:38
5Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:07:05+13:56
6Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:08:31+15:22
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna1:18:11+25:02
8Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna1:18:38+25:29
Eira HertinIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Mellan Herr

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna48:21
2Fredrik SvenssonJönköpings OK48:55+0:34
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna50:07+1:46
4Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna50:20+1:59
5Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna54:06+5:45
6Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna57:44+9:23
7Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna59:23+11:02
8Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:07:10+18:49
9Michael HertinIK Hakarpspojkarna1:10:54+22:33
10Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:17:26+29:05
11Mats HolmbergOK Gränsen1:19:46+31:25
12Rikard HultOK Gränsen1:22:17+33:56
Magnus ClaessonJönköpings OKej godkänd
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Olle BergstedtMarkbygdens OKutgått
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnautgått

Långa

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:02:09
2Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:07:53+5:44
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:08:50+6:41
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:13:00+10:51
5Niklas AlvaeusJönköpings OK1:28:51+26:42
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser