Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 1
Arrangörsorganisationer: KFUM Örebro OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: torsdag 22 mars 2018

Almby IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Siri EnglundMellan (28)29:12
2Nils-Olof BodinLånga (13)30:28+6:18
5Lars-Åke GöranssonKorta (8)34:36+6:13
8Per-Åke HullLånga (13)38:21+14:11
13Mona HullMellan (28)37:07+7:55

Askersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Kenneth KarlssonLånga (13)31:34+7:24
13Jens TörnmarckLånga (13)53:13+29:03

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
14Lars BroströmMellan (28)37:47+8:35

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Torsten BergstenKorta (8)30:32+2:09

Hagaby GoIF Örebro

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Arne YngströmKorta (8)31:30+3:07
3Lars-Ove NyquistKort-korta (5)29:58+7:13
4Gerd Uppsäll-LarssonMellan (28)33:08+3:56
9Robert LarssonLånga (13)39:32+15:22
10Lennart JaveliusMellan (28)35:55+6:43
12Anders SjögrenMellan (28)36:32+7:20
12Anders Gunnar DahlgrenLånga (13)44:47+20:37

Hällefors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Lars TörnblomMellan (28)32:25+3:13
23Johnny BrandtMellan (28)41:57+12:45
25Nils MogrenMellan (28)48:01+18:49

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Håkan CarlssonLånga (13)24:10
19Nils-Olov ÅsmanMellan (28)38:57+9:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Björn NordzellKort-korta (5)32:22+9:37

Kristinehamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Runo JohanssonKorta (8)33:32+5:09
6Ingemar ZiljatLånga (13)35:49+11:39
9Birgitta JohanssonMellan (28)35:00+5:48

Lindebygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Lars Ivan CarlssonMellan (28)40:31+11:19
21Asta SjöbergMellan (28)41:34+12:22
22Gert IngvarssonMellan (28)41:42+12:30

OK Alferna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Marianne DahlbergKort-korta (5)34:51+12:06

OK Djerf

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Ulf NordzellMellan (28)31:46+2:34
6Inger LjungströmKorta (8)36:17+7:54
7Christer NälemarkMellan (28)34:30+5:18

OK Järnbärarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Ove JohanssonMellan (28)37:58+8:46

OK Letstigen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Samuel ErikssonKort-korta (5)23:21+0:36

OK Milan

7 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Karin ÖstlinKort-korta (5)22:45
5Stefan ÖbergLånga (13)35:28+11:18
10Lars ÖstlinLånga (13)42:00+17:50
16Rolf PerssonMellan (28)38:22+9:10
18Leif HjulströmMellan (28)38:54+9:42
26Jörgen HolmströmMellan (28)48:06+18:54
Inga HolmströmMellan (28)ej godkänd

OK Tisaren

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Lars-Åke WallLånga (13)35:22+11:12
7Lennart LundhLånga (13)36:45+12:35
7Britt-Marie ÅbergKorta (8)41:03+12:40
8Kurt ÅbergMellan (28)34:32+5:20
17Sten SundinMellan (28)38:33+9:21
24Ingvar ErikssonMellan (28)45:32+16:20
27Roger GustafssonMellan (28)50:04+20:52
Bengt HolgerssonKorta (8)ej godkänd

OK Tylöskog

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Roger PerssonKorta (8)28:23
6Stig IsraelssonMellan (28)34:28+5:16
11Ingvar HalldinMellan (28)36:30+7:18

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Bo DavidssonMellan (28)33:27+4:15

Vingåkers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Tommy HallménLånga (13)42:47+18:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser