Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 23 maj 2018

D16

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung29:518:17
2Hanna OlssonIFK Sävsjö43:45+13:5412:09
3Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:09:53+40:0219:24

H16

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HultgrenOK Njudung32:409:04
2Alexander GustafssonOK Njudung35:53+3:139:58
3Filip JennerstrandOK Njudung42:40+10:0011:51
4Gustaf JohanssonOK Njudung52:39+19:5914:37
5Linus NorénOK Njudung55:47+23:0715:29
Karl PetersénOK Njudungej start

D14

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung46:2816:35
2Alice HallOK Bävern49:29+3:0117:40
3Elsa ClaessonIFK Stockaryd57:40+11:1220:35

H14

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle PetersénOK Njudung28:2310:08
2Hugo HedströmOK Bävern35:18+6:5512:36
3Alvin JohanssonOK Njudung51:37+23:1418:26
Matti JohanssonOK Njudungej godkänd
Wilhelm KarmetunOK Njudungej godkänd
Noel RostedtBodafors OKej start

D12

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia GustafssonOK Njudung22:369:02
2Evanna JohanssonOK Njudung27:23+4:4710:57
3Tindra DavidssonOK Bävern40:19+17:4316:07
4Loviza KarlssonOK Bävern55:58+33:2222:23
Linnéa SigfridssonOK Bävernej start

H12

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil KarlssonOK Bävern27:1310:53
2Max OlssonIFK Sävsjö35:51+8:3814:20
3Edwin SundlingOK Njudung38:32+11:1915:24
4Eric AnderssonOK Njudung50:32+23:1920:12
Melvin HannoBodafors OKej start
Nils LinderIFK Sävsjöej start

H10

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf KarlssonOK Njudung16:127:42
2Elsa HallOK Bävern17:15+1:038:12
3Daniel KarlssonOK Njudung19:13+3:019:09
4Elias KarlssonOK Bävern20:17+4:059:39
5Selvin AnderssonOK Bävern23:18+7:0611:05
6Hampus KarlssonOK Bävern26:06+9:5412:25
7Rufus HedströmOK Bävern26:20+10:0812:32
8Albin EhrnborgOK Bävern31:34+15:2215:01
Anton HanssonOK Njudungej start

U1

2 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sara CedermarkIFK Sävsjö21:4110:19
Elton KoprivicaBodafors OK28:52+7:1113:44
Oskar BerggrenIFK Sävsjö29:36+7:5514:05
Märta ClaessonIFK Stockaryd32:41+11:0015:33
Lexie LundgrenIFK Sävsjö45:50+24:0921:49
Freja Stranne HeggIFK Sävsjö46:10+24:2921:59
Stina AnderssonOK Bävern23:58+2:1711:24
Oskar SanderOK Njudung39:18+17:3718:42
Clara HaegerstamIFK Sävsjö28:42+7:0113:40
Annie HaegerstamIFK Sävsjö28:36+6:5513:37
Ella HaegerstamIFK Sävsjö28:34+6:5313:36
Agnes SundbergBodafors OK37:28+15:4717:50
Gustav SalomonssonIFK Stockaryd42:28+20:4720:13
Wilma BardhOK Bävern27:22+5:4113:01
Neo HannoBodafors OK27:59+6:1813:19
Joel KarlssonOK Njudung33:09+11:2815:47
Elsa EilertzonIFK Stockaryd30:06+8:2514:20
Daniela KarlssonBodafors OK25:53+4:1212:19
Liam PeterssonIFK Sävsjö28:50+7:0913:43
Meja EhrnborgOK Bävern23:35+1:5411:13
Viktor BerggrenIFK Sävsjö33:47+12:0616:05
Gustav FlinkOK Bävern24:51+3:1011:50
Nowa HultinIFK Sävsjö25:17+3:3612:02
Tage IsakssonIFK Sävsjö31:48+10:0715:08
Rut IsakssonIFK Sävsjö27:12+5:3112:57
Molly ArnessonIFK Sävsjö31:55+10:1415:11
Meja ArnessonIFK Sävsjö31:34+9:5315:01
Elias NimmersjöIFK Sävsjö26:56+5:1512:49
Stella NilssonIFK Sävsjö27:34+5:5313:07
Oscar AdolfssonIFK Sävsjöej start
Estelle KennmarkOK Bävernej start
Elisa Ljungkvist StarkmanIFK Sävsjöej start
Liam RomanBodafors OKej start
Hilma SigfridssonOK Bävernej start
Agnes StenhoffIFK Stockarydej start

U2

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adina FranssonIFK Stockaryd37:2514:58
2Ebba SundlingOK Njudung37:37+0:1215:02
3Ester ÖhstlinIFK Sävsjö37:51+0:2615:08
4Agnes LindstrandBodafors OK40:56+3:3116:22
5Rasmus SanderOK Njudung52:10+14:4520:52
6Carin CedermarkIFK Sävsjö54:02+16:3721:36
7Anton LindstrandBodafors OK1:02:21+24:5624:56
8Ida GunnarssonOK Njudung1:06:54+29:2926:45
9Johannes LarssonBodafors OK1:08:01+30:3627:12
Tilda AdolfssonIFK Sävsjöej start
Kasper ArvedalIFK Sävsjöej start
Elsa HanssonOK Njudungej start
Emma SigfridssonOK Bävernej start
Emil Svanberg MörbergBodafors OKej start

Öppen motion 2

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GöranssonIFK Sävsjö42:1816:55
2Lena JohanssonIFK Sävsjö50:00+7:4220:00
3Monica BerggrenBodafors OK50:35+8:1720:14
4Jenny SanderOK Njudung52:11+9:5320:52

Öppen motion 4

3 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarmetunOK Njudung29:048:04
2Oskar PetterssonOK Njudung32:18+3:148:58
3Hans ÅkessonIFK Sävsjö37:55+8:5110:31
4Mikael M KarlssonOK Bävern41:37+12:3311:33
5Stefan JennerstrandOK Njudung41:43+12:3911:35
6Mikael HallOK Bävern45:40+16:3612:41
7Magnus JohanssonOK Njudung53:53+24:4914:58
8Cecilia KarmetunOK Njudung56:56+27:5215:48
9Rikard BardhOK Bävern58:32+29:2816:15
10Björn DavidssonOK Bävern1:01:24+32:2017:03
Åsa ElmerssonIFK Sävsjöej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser