Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 15 augusti 2018

D16

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung25:358:49
2Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:07:00+41:2523:06
Hanna OlssonIFK Sävsjöej start

H16

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HultgrenOK Njudung30:348:29
2Alexander GustafssonOK Njudung32:30+1:569:01
3Gustaf JohanssonOK Njudung40:28+9:5411:14
4Filip JennerstrandOK Njudung41:38+11:0411:33
5Linus NorénOK Njudung46:15+15:4112:50

D14

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern20:228:29
2Felicia GustafssonOK Njudung23:24+3:029:45
3Elsa ClaessonIFK Stockaryd34:11+13:4914:14

H14

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matti JohanssonOK Njudung24:048:17
2Hugo HedströmOK Bävern27:09+3:059:21
3Wilhelm KarmetunOK Njudung29:43+5:3910:14
Alvin JohanssonOK Njudungej godkänd
Noel RostedtBodafors OKej start

D12

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evanna JohanssonOK Njudung16:188:34
2Tindra DavidssonOK Bävern22:08+5:5011:38
3Linnéa SigfridssonOK Bävern24:02+7:4412:38
Loviza KarlssonOK Bävernej godkänd

H12

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max OlssonIFK Sävsjö11:225:58
2Emil KarlssonOK Bävern16:27+5:058:39
3Eric AnderssonOK Njudung17:36+6:149:15
4Edwin SundlingOK Njudung20:14+8:5210:38
Melvin HannoBodafors OKej start

D10

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna RydesäterRehns BK12:507:32

H10

1 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf KarlssonOK Njudung9:145:25
2Elsa HallOK Bävern9:31+0:175:35
3Selvin AnderssonOK Bävern11:07+1:536:32
4Daniel KarlssonOK Njudung12:04+2:507:05
5Elias KarlssonOK Bävern12:31+3:177:21
6Rufus HedströmOK Bävern13:19+4:057:50
7Hampus KarlssonOK Bävern15:21+6:079:01
8Gustav FlinkOK Bävern17:55+8:4110:32
9Albin EhrnborgOK Bävern25:24+16:1014:56
Anton HanssonOK Njudungej start

U1

1 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nowa HultinIFK Sävsjö13:177:48
2Hugo RydesäterRehns BK13:18+0:017:49
3Estelle KennmarkOK Bävern13:31+0:147:57
4Liam PeterssonIFK Sävsjö13:46+0:298:05
5Wilma BardhOK Bävern15:08+1:518:54
6Meja EhrnborgOK Bävern15:33+2:169:08
7Meja ArnessonIFK Sävsjö15:37+2:209:11
8Molly ArnessonIFK Sävsjö15:45+2:289:15
8Oscar AdolfssonIFK Sävsjö15:45+2:289:15
10Hilma SigfridssonOK Bävern16:19+3:029:35
11Oskar SanderOK Njudung16:33+3:169:44
12Stina AnderssonOK Bävern16:36+3:199:45
13Tage IsakssonIFK Sävsjö16:53+3:369:55
14Viktor BerggrenIFK Sävsjö17:46+4:2910:27
15Stella NilssonIFK Sävsjö18:21+5:0410:47
16Märta ClaessonIFK Stockaryd18:44+5:2711:01
17Oskar BerggrenIFK Sävsjö18:57+5:4011:08
18Agnes StenhoffIFK Stockaryd19:13+5:5611:18
19Axel TollOK Njudung20:04+6:4711:48
20Elisa Ljungkvist StarkmanIFK Sävsjö20:21+7:0411:58
21Joel KarlssonOK Njudung21:16+7:5912:30
22Folke FlinkOK Bävern33:35+20:1819:45
23Viggo FlinkOK Bävern34:51+21:3420:30
Elsa EilertzonIFK Stockarydej start
Annie HaegerstamIFK Sävsjöej start
Clara HaegerstamIFK Sävsjöej start
Ella HaegerstamIFK Sävsjöej start
Neo HannoBodafors OKej start
Rut IsakssonIFK Sävsjöej start
Elton KoprivicaBodafors OKej start
Lexie LundgrenIFK Sävsjöej start
Elias NimmersjöIFK Sävsjöej start
Liam RomanBodafors OKej start
Freja Stranne HeggIFK Sävsjöej start

U2

1 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda AdolfssonIFK Sävsjö18:129:34
2Ebba SundlingOK Njudung18:25+0:139:41
3Ester ÖhstlinIFK Sävsjö19:09+0:5710:04
4Emma SigfridssonOK Bävern19:41+1:2910:21
5Johannes LarssonBodafors OK22:44+4:3211:57
6Daniela KarlssonBodafors OK23:36+5:2412:25
7Agnes LindstrandBodafors OK24:33+6:2112:55
8Oskar TollOK Njudung27:18+9:0614:22
9Kasper ArvedalIFK Sävsjö28:38+10:2615:04
10Rasmus SanderOK Njudung28:58+10:4615:14
11Anton LindstrandBodafors OK33:04+14:5217:24
12Gustav SalomonssonIFK Stockaryd44:12+26:0023:15
Carin CedermarkIFK Sävsjöej start
Adina FranssonIFK Stockarydej start

Öppen motion 2

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny SanderOK Njudung32:1113:24
2Terese Törnblom LindstrandBodafors OK33:08+0:5713:48
3Camilla PeterssonIFK Sävsjö38:41+6:3016:07
4Kurt RutgerssonOK Njudung40:01+7:5016:40
5Olga KarlssonOK Njudung40:52+8:4117:01

Öppen motion 4

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter RydesäterRehns BK31:538:51
2Mikael HallOK Bävern32:04+0:118:54
3Ingela RydesäterRehns BK32:53+1:009:08
4Magnus JohanssonOK Njudung33:39+1:469:20
5Rickard BardhOK Bävern35:00+3:079:43
6Mikael M KarlssonOK Bävern35:20+3:279:48
7Marina JohanssonOK Njudung35:44+3:519:55
8Johan HermanssonIFK Sävsjö35:52+3:599:57
9Niklas ErikssonBodafors OK37:57+6:0410:32
10Cecilia KarmetunOK Njudung40:53+9:0011:21
11Benny SanderOK Njudung49:25+17:3213:43
12Carl-Johan SigfridssonOK Bävern49:43+17:5013:48
13Anna SigfridssonOK Bävern49:44+17:5113:48
14Caroline AnderssonOK Njudung51:48+19:5514:23
15Åsa ElmerssonIFK Sävsjö1:04:11+32:1817:49
16Anna GöranssonIFK Sävsjö1:05:46+33:5318:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser