Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 5
Arrangörsorganisationer: OK Tisaren / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: torsdag 26 april 2018

Kort-korta

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Samuel ErikssonOK Letstigen21:51
2Marianne DahlbergOK Alferna26:05+4:14
3Bo CarlssonOK Tisaren27:54+6:03
4Olov LagerströmOK Tisaren3:51:59+3:30:08
Claes SjöbergLindebygdens OKej godkänd

Korta

35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Ingemar WidénKFUM Örebro OK34:55
2Hans JonhedKFUM Örebro OK39:17+4:22
2Ulla JonhedKFUM Örebro OK39:17+4:22
4Östen EklöfOK Milan39:48+4:53
5Birgitta ArleboKFUM Örebro OK40:08+5:13
6Jens TörnmarckAskersunds OK40:10+5:15
7Kurt JonssonOK Letstigen40:57+6:02
8Dahlgren SofiaHagaby GoIF Örebro42:16+7:21
9Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro42:28+7:33
10Roland RohdeFellingsbro GOIF42:41+7:46
11Birgitta BjörkKFUM Örebro OK44:05+9:10
12Lars Åke GöranssonAlmby IK44:26+9:31
13Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK44:34+9:39
14Lars-Göran JonssonOK Tisaren44:48+9:53
15Inger LjungströmOK Djerf45:06+10:11
16Torsten BergstenGarphyttans IF45:17+10:22
17Elisabeth ErikssonOK Milan45:24+10:29
18Bo BrånnAskersunds OK46:19+11:24
19Britt-Marie EklöfOK Milan47:13+12:18
20Sune JohanssonKFUM Örebro OK47:16+12:21
21Lars VennerströmHällefors OK48:06+13:11
22Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro49:07+14:12
23Stig LarssonHagaby GoIF Örebro49:24+14:29
24Karin ÖstlinOK Milan50:05+15:10
25Lars AlbertssonOK Tylöskog52:56+18:01
26Lars LindegrenOK Tylöskog53:18+18:23
27Ulla LindegrenOK Tylöskog53:29+18:34
28Johnny ErixonFellingsbro GOIF53:43+18:48
29Margareta ÖbergHagaby GoIF Örebro54:25+19:30
30Jan ÖbergHagaby GoIF Örebro54:44+19:49
31Kjell LarssonOK Alferna1:02:36+27:41
32Asta SjöbergLindebygdens OK1:04:06+29:11
33Elsa NilssonHällefors OK1:04:23+29:28
34Bengt HolgerssonOK Tisaren1:05:29+30:34
35Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro1:06:14+31:19

Mellan

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Bo DavidssonSolna OK42:57
2Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro44:46+1:49
3Kenneth IsraelssonOK Milan45:09+2:12
4Stig NilssonOK Djerf46:49+3:52
5Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK50:47+7:50
6Leif HjulströmOK Milan51:02+8:05
7Ingvar HalldinOK Tylöskog51:11+8:14
8Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK51:43+8:46
9Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro51:46+8:49
10Anders SjögrenHagaby GoIF Örebro52:15+9:18
11Bengt KammerlandOK Milan52:24+9:27
12Mona HullAlmby IK52:57+10:00
13Roger PerssonOK Tylöskog53:46+10:49
14Johnny BrandtHällefors OK53:52+10:55
15Leif ErikssonOK Tisaren55:00+12:03
16Rolf PerssonOK Milan55:23+12:26
17Nils MogrenHällefors OK55:43+12:46
18Salomonsson HerbertOK Tisaren56:26+13:29
19Inga HolmströmOK Milan56:29+13:32
20Lars KarlssonOK Tisaren56:42+13:45
21Lars HolmgrenOK Tylöskog57:17+14:20
22Sten SundinOK Tisaren1:00:25+17:28
23Nordin BörjeAskersunds OK1:03:07+20:10
24Anders HolmbergLindebygdens OK1:04:12+21:15
Rolf HelmerssonLindebygdens OKej godkänd
Stig IsraelssonOK Tylöskogej godkänd

Långa

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lars-Åke WallOK Tisaren41:39
2Fredrik TörnmarckAskersunds OK43:12+1:33
3Kjell ErikssonOK Djerf45:56+4:17
4Ziljat IngemarKristinehamns OK47:08+5:29
5Stefan ÖbergOK Milan48:05+6:26 Ladda ner rutt i gpx-format
6Tomas OlaussonAskersunds OK48:17+6:38
7Christer NälemarkOK Djerf49:36+7:57
8Anders RobertssonAlmby IK49:37+7:58
9Robert LarssonHagaby GoIF Örebro51:19+9:40
10Per-Åke HullAlmby IK51:43+10:04
11Karl-Åke RynoOK Tisaren51:59+10:20
12Nils-Olof BodinAlmby IK52:38+10:59
13Ulf NordzellOK Djerf53:28+11:49
14Evert JohanssonOK Tisaren54:57+13:18
15Lars ÖstlinOK Milan55:12+13:33
16Weine FredrikssonKFUM Örebro OK55:33+13:54
17Ann-Britt GöranssonAlmby IK56:43+15:04
18Jonas PetterssonOK Tisaren57:12+15:33
19Håkan SvenssonAlmby IK59:39+18:00
Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Mats HastadFellingsbro GOIFej godkänd
Per HöglundOK Milanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser