Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, BroSö OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, BroSö OK
Arrangörsorganisation: BroSö OK
Datum: söndag 4 februari 2018

5 banor

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik SmedbergOK Skogsfalken2:39:11

4 banor

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan WennermarkOK Orion1:52:44
2Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:58:20+5:36

2 banor

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina BergmanOK Skogsfalken1:01:30
2Hilma HolmströmHärlövs IF1:08:04+6:34
3Johnny NimvikFK Åsen1:09:26+7:56
4Isak BergmanOK Skogsfalken1:12:53+11:23
5Magnus EmilssonFK Åsen1:15:00+13:30
6Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:18:44+17:14
7Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK1:20:11+18:41
8Christina SmedbergOK Skogsfalken1:21:56+20:26
9David BengtssonFK Åsen1:24:55+23:25
10Jens NilssonOK Skogsfalken1:26:32+25:02
11Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK1:27:04+25:34
12Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:33:22+31:52
13Ann-Sofie BrinkStigmännen Karlshamns OK1:56:06+54:36
14Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK2:11:17+1:09:47

1 bana

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt-Marie BengtssonFK Åsen47:00
2Melker OlssonBroSö OK53:12+6:12
3Kjell MånssonKarlskrona SOK56:18+9:18
4Ingvar PerssonFK Åsen56:48+9:48
5Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK56:50+9:50
6Linda HammarquistBroSö OK57:21+10:21
7Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK1:13:33+26:33
8Lars DahlHärlövs IF1:15:23+28:23
9Kerstin DahlHärlövs IF1:16:24+29:24
10Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK1:17:10+30:10
11Leif MalmHärlövs IF1:22:16+35:16
12Viktor WerkströmBroSö OK1:23:39+36:39
13Bodil WerkströmBroSö OK1:23:42+36:42
14Kent SvenssonOK Skogsfalken1:30:05+43:05
15Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK1:36:03+49:03
16Elena KurashovaFK Åsen1:37:46+50:46
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OKutgått
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OKutgått

Gul

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kati NémethStigmännen Karlshamns OK41:15
2Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK47:43+6:28
3Lena OlssonBroSö OK1:17:19+36:04
4Frida EmilssonFK Åsen1:25:44+44:29
5Olivia SvenssonFK Åsen1:25:58+44:43
6Marie SvenssonFK Åsen1:27:01+45:46
Herbert AdamssonBroSö OKej godkänd

Vit

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hillevi ErikssonBroSö OK51:17
2Klara OlssonBroSö OK1:02:58+11:41
2Arvid OlssonBroSö OK1:02:58+11:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser