Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Vintercup #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Vintercup #4
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: söndag 21 januari 2018

Mini

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Theo ZaninottiGamleby OK16:39
2Arvid StarkVästerviks OK17:22+0:43
3Sigrid HolmgrenGamleby OK21:14+4:35
Maja GlingeAnkarsrums OKej start

Kort

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vidar PihlGamleby OK33:26
2Märta HolmgrenGamleby OK49:26+16:00
3Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK59:36+26:10

Mellan

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva ÖstangårdGamleby OK45:20
2Pia ÖstangårdGamleby OK1:13:42+28:22
3Kristin PihlGamleby OK1:13:57+28:37
4Yvonne JohanssonGamleby OK1:18:52+33:32
5Eva DegermanGamleby OK1:27:44+42:24
6Mikaela JohanssonVästerviks OK1:29:50+44:30
7Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:30:33+45:13
Anja SvenssonGamleby OKfullföljt
Bertil LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Tyra StalebrantGamleby OKej godkänd
Johan StarkVästerviks OKej godkänd
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej start
Carl ÖbergGamleby OKej start

Xtra allt

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak LiljeholmGamleby OK51:09
2Hanna ÖbergGamleby OK59:42+8:33
3Thomas JohanssonGamleby OK1:03:00+11:51
4Anna LööfOK Pan-Kristianstad1:10:38+19:29
5Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad1:10:43+19:34
6Kalle AntonssonVästerviks OK1:11:46+20:37
7Tove ValleriusGamleby OK1:14:33+23:24
8Lovisa JohanssonVästerviks OK1:15:15+24:06
9Hannes DegermanGamleby OK1:18:04+26:55
10Susanne GranGamleby OK1:18:36+27:27
11Jan JohanssonGamleby OK1:26:52+35:43
12Sofie JohanssonGamleby OK1:27:49+36:40
13Lena PerssonGamleby OK1:28:02+36:53
14Kenth CarlssonVästerviks OK1:29:06+37:57
15Hampus MerkelAnkarsrums OK1:30:42+39:33
16Henrik JohanssonGamleby OK1:33:48+42:39
Filip BorgemoGamleby OKfullföljt
Kjell JohanssonAnkarsrums OKej godkänd
Hanna StalebrantGamleby OKej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Ellen OlovssonGamleby OKej start

Lång

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fabian ValleriusGamleby OK1:15:18
2Rolf E JohanssonVästerviks OK1:25:33+10:15
3Petter ValleriusGamleby OK1:27:48+12:30
4Christer ÖbergGamleby OK1:28:20+13:02
5Robert LarssonGamleby OK1:31:10+15:52
Ingemar PerssonGamleby OKej godkänd
Christophe ZaninottiGamleby OKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Richard OlovssonGamleby OKej godkänd
Anna JohanssonAnkarsrums OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser