Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 5
Arrangörsorganisationer: IFK Linköpings OS / Linköpings OK
Datum: onsdag 14 februari 2018

Kort dam

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna RothLinköpings OK38:25
2Emmy LindgrenLinköpings OK42:42+4:17
3Anna KullbergBjörkfors GOIF45:03+6:38
4Alexandra EklundIK Gandvik47:12+8:47

Kort herr

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK33:55
2Magnus HerberthsonLinköpings OK39:31+5:36
3Per ÖbergBjörkfors GOIF39:51+5:56
4Albin KjellbergBjörkfors GOIF40:04+6:09
5Lei LindgrenLinköpings OK40:18+6:23
6Sören BremerBoxholm-Mjölby OL44:55+11:00

Mellan dam

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF45:57
2Emma HelmerssonOK Roxen47:29+1:32
3Fanny AsketunOK Roxen52:38+6:41
4Elin SvenssonNässjö OK52:50+6:53
5Annika IvarssonLinköpings OK53:01+7:04
6Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL55:05+9:08
7Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK59:39+13:42
8Agnes WesterbergOK Roxen1:02:23+16:26
9Frida KarlssonLinköpings OK1:23:36+37:39
Moa SvenssonNässjö OKej godkänd
Tilda MarmelidOK Roxenej start

Mellan herr

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1nders BergLinköpings OK44:07
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK44:28+0:21
3Per MagnussonLinköpings OK45:09+1:02
4Johan PerssonHagaby GoIF Örebro45:16+1:09
5Anton ÖsterbladKarlskrona SOK45:34+1:27
6Anders LillieströmOK Roxen45:43+1:36
7Henrik MarmelidOK Roxen52:09+8:02
8Johan FrodinOK Roxen52:55+8:48
9Pedro LundqvistLinköpings OK55:03+10:56
10Martin JarelandLinköpings OK57:42+13:35
11Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL59:34+15:27
12Börje AnderssonLinköpings OK1:06:28+22:21
Ola SvärmOK Roxenej godkänd

Lång dam

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alva OlssonLinköpings OK1:18:04

Lång herr

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias HallménOK Denseln57:26
2Oskar DanielsAttunda OK57:47+0:21
3Anton SundgrenLånghundra IF58:00+0:34
4Marcus JanssonGarphyttans IF58:02+0:36
5Peter AronssonLinköpings OK58:08+0:42
6Erik MartinssonLinköpings OK58:12+0:46
7Maxime BonneauLinköpings OK58:20+0:54
8Victor BergstrandLinköpings OK59:25+1:59
9Hugo LillieströmOK Roxen59:29+2:03
10Daniel NilssonNyköpings OK1:02:22+4:56
11Gustaf SundbüeOK Hällen1:02:24+4:58
12Arvid LinderOK Hällen1:02:31+5:05
13Johan AllardLinköpings OK1:03:44+6:18
14Niklas OlssonLinköpings OK1:03:57+6:31
15Mattias ZachrissonOK Roxen1:05:16+7:50
16Pontus LindblomOK Roxen1:10:36+13:10
17Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:11:16+13:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser