Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VinterNattCup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VinterNattCup 4
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: onsdag 31 januari 2018

Lång H

8 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK58:007:15
2Love BerzellOK Ravinen58:02+0:027:15
3Johan HöijOK Linné58:43+0:437:20
4Morgan KarlssonSundbybergs IK59:18+1:187:24
5Benjamin LangerakJärfälla OK1:05:04+7:048:08
6Karl EngesAttunda OK1:06:13+8:138:16
7Johan LindqvistTäby OK1:15:41+17:419:27
8Nils EdvardssonJärfälla OK1:20:54+22:5410:06
9Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:22:59+24:5910:22
10Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:28:55+30:5511:06
11William GrunderJärfälla OK1:33:50+35:5011:43
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Stuart FellCentrum OKej godkänd
Asbjörn GrøvlenJärfälla OKåterbud
Olle KallurOK Ravinenåterbud
Magnus LennartssonJärfälla OKåterbud
Anton SilierJärfälla OKåterbud
Anders TillegårdSundbybergs IKåterbud
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKåterbud

Mellan H

6 440 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil WidehagSundbybergs IK1:09:2610:46
2Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:09:34+0:0810:48
3Göran JonssonSundbybergs IK1:10:25+0:5910:56
4Ronny NordgrenSundbybergs IK1:12:40+3:1411:17
5Joakim SkantzeSundbybergs IK1:14:29+5:0311:33
6Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:16:47+7:2111:55
7Bengt SvenssonSundbybergs IK1:17:28+8:0212:01
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Anders KolmskogSundbybergs IKåterbud

Kort D

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK54:5812:04
2Birgitta BillstamJärfälla OK1:20:36+25:3817:42
3Åsa LindhSundbybergs IK1:47:36+52:3823:38
Andrea SilierJärfälla OKej godkänd

Kort H

4 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK43:569:39
2Hans Andersson StrinningAttunda OK58:41+14:4512:53
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK59:34+15:3813:05
4Mikael HedinJärfälla OK1:03:28+19:3213:56
5Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK1:04:51+20:5514:15
6Jan LindhSundbybergs IK1:11:35+27:3915:43
7Thierry ReignierJärfälla OK1:38:31+54:3521:39
Sven EdvardssonSundbybergs IKåterbud

Orange D

3 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena GrunderJärfälla OK46:1913:23

Orange H

3 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus GrunderJärfälla OK46:1713:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser