Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg by Night
Arrangörsorganisation: Ryda SK
Datum: torsdag 25 januari 2018

Dam Kort Lätt

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK30:3015:19
2Anne-Catrine PerssonMariestads FK34:47+4:1717:28
3Emilia MellegårdLidköpings VSK36:04+5:3418:07

Herr Kort Lätt

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonMariestads FK29:2614:47
2Åke NordbergOK Klyftamo29:57+0:3115:03
3Karl-Inge KarlssonIstrums SK30:01+0:3515:05
4Jan-Olof AnderssonMariestads FK35:11+5:4517:40
5Gunnar BrystHjobygdens OK37:11+7:4518:41

Dam Kort

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AnebreidMullsjö SOK39:0211:28
2Frida KjellmanLidköpings VSK41:51+2:4912:18
3Lena ArnoldssonMullsjö SOK51:40+12:3815:11
4Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu51:55+12:5315:16
Anna HammarFalköpings AIK OKej godkänd

Herr Kort

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan AlbertssonIstrums SK35:1610:22
2Åke WijkmarkIF Hagen35:24+0:0810:24
3Lars-Erik NilssonMariestads FK35:38+0:2210:28
4Tommy RoosFalköpings AIK OK36:17+1:0110:40
5Sten OlssonOK Klyftamo38:13+2:5711:14
6Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK38:14+2:5811:14
7Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo38:23+3:0711:17
8Torbjörn LöfvingMullsjö SOK41:20+6:0412:09
9Anders SwedinLidköpings VSK51:50+16:3415:14
10Lars WahlströmIstrums SK52:47+17:3115:31
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagenej start

Dam Medel

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia FribergIF Hagen59:2810:37
2Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo1:02:52+3:2411:13
Tove ErikssonRyda SKej start

Herr Medel

5 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HenryssonTibro OK52:289:22
2Mikael MellegårdLidköpings VSK52:31+0:039:22
3Magnus KarlssonRyda SK52:35+0:079:23
4Anders AxelssonOK Skogsvargarna54:40+2:129:45
5Victor ArvesvedTibro OK56:47+4:1910:08
6Anton PetterssonTibro OK59:02+6:3410:32
7Claes EkbergLidköpings VSK59:08+6:4010:33
8Bertil KarlssonHjobygdens OK1:00:47+8:1910:51
9Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:02:39+10:1111:11
10Joachim FribergIF Hagen1:03:27+10:5911:19
11Per CarlssonIF Hagen1:06:37+14:0911:53
12Lars MelanderLidköpings VSK1:16:52+24:2413:43
13Stefan MusslinderFalköpings AIK OK1:23:22+30:5414:53
14Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:26:21+33:5315:25
Magnus SundmarkIK Gandvikej start

Dam Lång

7 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:12:339:38

Herr Lång

7 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL53:277:05
2Albin AlsiöIF Hagen56:59+3:327:34
3Carl HolmbergIF Hagen1:02:19+8:528:16
4Thomas GustavssonGudhems IF1:06:45+13:188:51
5Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:06:58+13:318:53
6Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:13:34+20:079:46
7Bo HallbergFalköpings AIK OK1:17:28+24:0110:17
8Erik LösethFalköpings AIK OK1:22:29+29:0210:57
Anton CarlssonIF Hagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser