Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 10MILA-test Lillomarka & Ärla IF

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 10MILA-test Lillomarka & Ärla IF
Arrangörsorganisationer: SOIK Hellas / Ärla IF
Datum: fredag 16 mars 2018

Klasser: Visa alla | Dam | Herr

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Dam 5,1km, 17- år

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Louise MarkstedtOK Södertörn46:36
2Susen LöschÄrla IF47:40+1:04
3Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad47:51+1:15
4Sara SjökvistJärla Orientering47:51+1:15
5Emma BergmanOK Pan-Kristianstad52:05+5:29
6Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad53:26+6:50
7Pim HedbergOK Pan-Kristianstad53:28+6:52
8Lisa AnderssonÄrla IF55:49+9:13
9Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad58:37+12:01
10Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad59:17+12:41
11Linn BrännebyÄrla IF1:02:20+15:44
12Julia DavidssonÄrla IF1:02:33+15:57
13Filipa RodriguesJärla Orientering1:02:41+16:05
14Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:03:19+16:43
15Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:09:57+23:21
16Emma KantarpÄrla IF1:10:30+23:54
17Sara JonassonCentrum OK1:16:28+29:52
18Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
19Amanda RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd
20Josefine SvenssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
21Alice AxelssonIK Hakarpspojkarnaej start
22Sandra BoströmOK Linnéej start
23Lisa CarlssonOK Linnéej start
24Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
25Marianne HaugIK Hakarpspojkarnaej start
26Moa KjellstrandCentrum OKej start
27Lovisa LarssonOK Linnéej start
28Kate MorrisonOK Linnéej start
29Karolin OhlssonJärla Orienteringej start
30Kristin OlovssonOK Linnéej start
31Lisa RönnolsOK Linnéej start
32Susanna TervoIFK Lidingö SOKej start
33Karna ThorssonOK Linnéej start
34Johanna TrummerOK Linnéej start
35Maria WesterÄrla IFej start
36Johanna ÖbergOK Linnéej start
37Audrey DuquenneOK Linnéej start
38Hilda ForsgrenOK Linnéej start
39Jannie HagårdOK Pan-Kristianstadej start
40Fay WalshOK Linnéej start
41Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarnaej start
42Haines HectorIFK Lidingö SOKej start
43Pajunen JereIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

World Maze Race
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr